Southampton FC – Everton FC 2:0 (vége) | Fulham FC – Hull City 2:2 (vége) | Stoke City – Tottenham Hotspur 0:1 (vége)
Swansea City – Aston Villa FC 4:1 (vége) | West Bromwich Albion – West Ham United 1:0 (vége) | Manchester United – Norwich 4:0 (vége)
Swansea City
4:1 (2:1)
Aston Villa FC
szombat 26.04.2014, 16:00 • Liberty Stadium, Swansea • Barclays Premier League

A második játékrész elég egyoldalúra sikeredett. A hazaiak nem engedték hogy szoros végjáték legyen. Harmadik góluk megszerzésével teljesen össze zilálták, elkedvtelenítették a vendégeket akik hajtottak ugyan, de nem tudtak gólhelyzeteket teremteni.
    Megérdemelten gyűjtötte be a három pontot a Swansea. (17:59:18)

90+5

90+5
    BONY állt a büntetőhöz, aki nem hibázott és a kapu jobb oldalába vágta a labdát. Ezzel megszerezte csapata negyedik, saját maga második gólját.

90+3
    Lowton a szabálytalanságáért sárga lapban részesült.

90+3
    Lowton követett el szabálytalanságot a 16oson belül. A játékvezető büntetőt ítélt

90+1
    Baker megmozdulása sárga lapot ért.

90+1
    Emnes húzza meg a bal oldalt. Baker nem engedi el. Lerántja.

90
    Négy perc ráadás lesz.

89
    Albrighton késett el egy becsúszással. A játékvezető sárga lapot ítélt.

87
    Ezennel a hazaiak is kihasználták mind három csere lehetőségüket. Routledget Emnes váltja az utolsó pár percre.

86
    A felívelt labdát a védő rossz helyre fejelte. Épphogy csak bele tudott stukkolni hirtelen. A lehulló labda Bony elé érkezett aki kapásból lőtte el a labdát. Lövése méterekkel mellé ment.

84
    Shelvey tűzött kapura egy szabadrúgást elég távolról. Guzan bravúrral hárított és kapu mellé ütötte a jobb alsóba tartó bombát.

83
    de Guzman biceg le a pályáról fájdalmas tekintettel. Lehet, hogy sérülés van a dologban, de az is lehet, hogy csak az időt akarták húzni a levonulásával. Fulton érkezett helyette.

80
    Albrighton került lövő helyzetbe egy szép passzjátékot követően. Nem is habozott, kapura lőtt, de pontatlan volt és fölé ment a labda.

78
    Amat a kiugrani készülő játékost csak szabálytalansággal tudta megállítani. Sárga lap a jutalma.

76
    A vendégek harmadik cserelehetőségüket is kiahsználják. Ahmadi helyére Holt érkezik.

76
    A sérült Rangelt Taylor válltja.

75
    Rangel valószínűleg meghúzódhatott. Ezért kényszerű csere következik.

73
    Routledge remekül tekerte át a labdát a jobb szélről bal oldalra. HERNANDEZ lekezelte a labdát, elfektetett egy védőt és könyörtelenül vágta be a labdát a hálóba.

72
    Bertrand beadása megpattant egy védőn és elég veszélyesen a kapu felé hullott a labda. A kapusnak nem okozott gondot résen volt.

69
    Hernandez gyönyörű cselekkel csapott be két védőt a jobb szélen. Beadta a labdát, de mindenki előtt elsuhant a játékszer.

68
    Robinson lépett pályára Weimann helyett.

68
    Shelvey maradt elöl. Őt akarták kiugratni, de a védők gyorsabbak voltak nála. Időben összezártak.

65
    A vendégek remekül, rövid passzos játékkal járatják a labdát az elmúlt percekben. Várnak a megfelelő alkalomra, hogy mikor bomlik meg a védelem.

63
    Delph érkezik az előrelőtt labdára, de a védelem összezárt.

60
    Shelvey a félpályáról indult meg, három vendég játékos között száguldott el majd kapura lőtt. Guzan óriásit védett. Elvetődve hárította a kapu jobb alsó sarkába tartó lövést.

58
    De Guzman nagyszerűen vette észre hogy Routledge teljesen tisztán indulhat a jobb oldalon. Routledge beadását kivágták a védők.

56
    Bony és Lowton összecsapása után a Swansea jöhet szabadrúgással.

53
    A hazaiak minden megmozdulásán úgy látszik hogy lassítani akarják a játékot. Nem biztos hogy ez a jó hozzá állás már a második félidő legelején csupán egy gólos előnyben.

52
    De Guzman kerülhetett volna helyzetbe a 16os jobb oldalán. Az indításba bele ért egy vendég játékos és inkább úgy döntött hogy kiengedi a labdát. Szögletet rúghattak, de az teljesen veszélytelen volt.

50
    A hazaiak jöhetnek szabadrúgással a jobb szélről. Shelvey tekerte be, de Delph kivágta.

48
    A bal szélen Agbonlahor gyönyörűen robogott el. Lerázva magáról két védőt. Beadására azonban nem volt érkező csapattárs. A védők tisztáztak ugyan, de Delp elé került a labda aki 25-30 ról azonnal a kaput vette célba. Lövését a védők blokkolták.

46
    Bacuna helyett a második játékrészre Lowton állt be.

46

Eddig nagyon jó kis összecsapást láthatunk. A bajnokság vége felé egyik csapat sem szeretné magát közel érezni a kieső zónához. Ez látszik is a játékon. Mind két fél teljes erőbedobással küzd. Szinte nincs megállás vagy üres járat egy percre sem. Hasonlóan jó második félidő várható.
    Tartsanak továbbra is velünk!

45+2

45
    A játék vezető úgy döntött két perc lesz a hosszabbítás.

45
    A szabadrúgást Agbonlahor végezte el. Beadással próbálkozott. A labdát Bony csúsztatta szögletre.

44
    Az vendégek kaptak szabadrúgást Westwoodal szemben szabálytalankodtak a 16os bal sarkánál.

43
    Hernandez kapott labdát a jobb szélen. A 16oson belül egy visszahúzós csellel próbálta becsapni ellenfelét, de elcsúszott. A védők tisztáztak.

40
    Gyönyörűen járatják a labdát a vendégek. Delph egy távoli lövéssel veszélyeztetett, de csúnyán fölé ment.

39
    Weimann eresztett el egy lövést 25-30 ról teljesen középről.
    Vormnak nem volt nehéz dolga. Könnyedén hárított.

37
    Ezekben a percekben eléggé beszorult az Aston Villa a kapuja elé. A hazaiak érzik hogyha most sikerül gólt szerezniük azzal véglegesen megtörhetik ellenfelüket.

36
    Ismét Bonyt próbálták kiugratni azonban most hosszúra sikeredett az indítás. Guzan kimozdult és gyorsan felszedte a labdát.

34
    Bony került helyzetbe a 16os előterében. Szépen cselezett ki két embert egy gyönyörű labdaszerzést követően,majd kapura lőtt, de Guzan könnyedén tudta hárítani a középre tartó lövést.

33
    Hernandezt indították a jobb szélen, de nem érte el a labdát. Bedobással jöhet a Villa.

29
    Ismét hátrányban vannak a birminghemiek. Megint ugyan az a forgatókönyv ami az egyenlítés előtt volt. Minden erejükkel támadnak. A Swansea pedig védekezik ahogy csak tud.

26
    Guzan óriásit hibázott. Kijött egészen a 16os ig kirúgni a szerzett labdát, de rossz helyre sikerült továbbítania. A félpályán SHELVEY lekezelte és azonnal kapura küldte. A kapusnak nem volt ideje vissza érni és a feje felett a hálóba hullott a játékszer. Káprázatos gólt láthattunk.

25
    Hernandez végezhet el szögletet. Guzan lekapja a labdát.

23
    Meg is az erőfeszítések eredménye. Weimann adta be a labdát jobb szélről amire AGBONLAHORpontosan érkezett az ötösön belülre és kapásból bevágta a labdát Vorm mellett a hálóba.

22
    A bekapott gól után összeszedte magát a birminghami együttes. Nagyon nagy nyomást gyakorolnak az ellenfélre..

21
    A szöglet teljesen veszélytelen volt. Tisztáztak a védők.

20
    Albrighton lőtt kapura 25ről középről. A kapus rajta volt és szögletre ütötte a labdát.

19
    Weimannt ugratták ki a jobb szélen. Azonnal beadta a labdát de nem volt érkező játékos. Bedobás következik.

17
    Agbonlahor próbálkozott 25ről egy lapos lövéssel. A labda épphogy csak kicsorgott az alapvonalon túlra. Nagyon gyenge lövés volt.

16
    Szabadrúgást végezhetett el az Aston Villa a 16os bal csücskéről. Agbonlahor a hosszúra tekerte át, de nem érkezett senki időben. Kirúgás következik.

14
    A Swansea csapata eddig háromszor tartózkodott lesen. Ők irányítják a játékot és ők próbálnak többször helyzetbe kerülni.

12
    Albrighton próbálta kiugratni Agbonlahort, de a védők résen voltak és bele piszkáltak. A kapushoz került a labda.

10
    BONY kapott egy gyönyörű kiugratást a bal szélen lévő Hernandeztől. A védők lemaradtak. Teljesen tisztán guríthatott a kapus mellett a bal alsóba. Guzan tehetetlen volt.

8
    Amat szabálytalankodott 20 méterre a kaputól. A szabadrúgás veszélytelen volt.

7
    Albrighton kapott kicsit hosszú indítást. Nem érte el, nem tudta benn tartani a labdát a félpályánál.

6
    Routledget indították a jobb szélen. Szép labdát kapott, de lesen volt.

5
    Eddig elég kapkodó a játék. Ívelgetésekkel próbálkozik mindkét együttes.

4
    A birminghami csapat saját télfelére szorult.

3
    Már megvolt az első valamire való helyzet. A félpályáról felívelt labdáért a kapus és Bony ugrott. Guzan kiejtette a kezéből a labdát. Bony a földről próbálta kapu felé terelni a labdát de a védők tisztáztak.

2
    A hazaiak a bal szélen próbáltak előre törni, de szabálytalanság történt.

1
    A Swansea tetőtől talpig fehérben, míg az Aston Villa a megszokott szerelésében, világoskék bordó színösszeállításban vonulnak ki a játéktérre.

1
    A Birminghami csapat kezdi a játékot.

1

Ma 16:00 órakor egy alsóházi összecsapást láthatnak akik velünk tartanak. A Premier Liga 13. helyén álló Swansea fogadja a 15. helyezett Aston Villát. Mind két csapat elég közel áll a kieső zónához ezért mindenképpen hajtós, izgalmas mérkőzés várható, hogy bebiztosítsa magát a két együttes a következő szezonra.
    Az Aston Villa pocsék formában van. Több, mint egy hónapja nem tudtak győzelemmel leballagni a pályáról, de nem szabad leírni őket, képesek lehetnek meglepetést okozni.
    A Swansea teljesítménye pedig hullámzó. Az előző fordulóban a Newcastle csapatát verték meg idegenben 2-1 arányban.
    Legutóbb 2013 decemberében csaptak össze a felek, akkor 1-1-es döntetlennel zárult a találkozó.
    Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Jankó Gergely

Gólok: 10. Bony, 26. Shelvey, 73. Hernandez, 90+5. Bony (bünt.) – 23. Agbonlahor

Lapok:   78. Amat (SWN) – 89. Albrighton (ASV), 90+1. Baker (ASV), 90+3. Lowton (ASV)

Swansea City: Vorm (K) – Davies, Williams, Amat, Rangel(76) – Shelvey, Britton – Hernandez, de Guzman(83), Routledge(87) – Bony
    Cserék: Tremmel (K), Bartley , Dyer, Emnes(87), Fulton(83), Taylor(76), Vazquez

Aston Villa FC: Guzan (K) – Bertrand, Baker, Vlaar, Bacuna(46) – Delph, Westwood, El Ahmadi(76) – Weimann(68), Agbonlahor, Albrighton
    Cserék: Steer (K), Clark, Holt(76) , Lowton(46), Robinson(68), Sylla, Tonev

Játékvezetők: Mark Clattenburg, S Burt, S Beck.