Svájc – Fehéroroszország 3:4 (vége) | Szlovákia – Franciaország 3:5 (vége) | Oroszország – USA 6:1 (vége)
Csehország – Kanada 3:4 (vége)
Szlovákia
3:5 (1:0, 2:1, 0:4)
Franciaország
hétfő 12.05.2014, 15:45 • Chizhovka Aréna • A csoportos Világbajnokság

Sajnálhatja, aki nem látta ezt a találkozót, az 51. percben senki nem hitte volna, hogy ez megtörténhet. Teljes összeomlás Szlovákiától, a porból való feltámadás Franciaországtól! Kanada után Szlovákia skalpját is megszerezte a francia válogatott, ideje lesz őket valóban komolyan venni.
    Úgy tűnt, túl hamar hitték el a szlovákok, hogy megvan a meccs és később nem tudtak újra visszapörögni.
    A legjobb szlovák játékos Ladislav Nagy, a legjobb francia pedig Amar.
    Az utolsó harmadot 4:0 arányban nyerték a franciák, és most már öt pontjuk van! Sajnálhatják az olaszok ellen az utolsó percben elvesztett találkozót, de így sem panaszkodhatnak.

Franciaország gólt szerzet!
    Középen megszerezte a korongot ANTOINE ROUSSEL, végigvitte a szólót, nem tudták utolérni és középről bebombázva eldönti a találkozót! 3-5!!

59:20
    Vélhetően hosszú utolsó perc lesz, újabb tilos felszabadítás a fehér mezesektől.

59:07
    Tömörülés Huet kapuja előtt, a kapus végül megkaparintja a korongot, Satan nem tudta áttuszkolni alatta.

58:45
    Újra tilos, most Meunier bombázta ki. Laco pedig elhagyja a pályát, hat mezőnyjátékossal, ám üres kapuval a pályán Szlovákia!

58:30
    Da Costa passzolt középre Rauxnak, aki azonban jó helyzetből mellé lőtt! Eldőlhetett volna.

57:50
    Korongot szereztek a fehér mezesek, de nem volt ereje végigvinni a kontrát három védő gyűrűjében Desrosiersnek, inkább a semleges területre lőtte.

57:20
    Az 50. percig csak úgy csordogált a mérkőzés, aztán hirtelen feltámadtak a franciák.

57:10
    Francia időkérés, óriási esély kapujában a francia válogatott.

57:10
    Most már kockáztatva támadnak a szlovákok, a franciák elkeseredetten védekeznek és kibombázzák a korongot rendre. Most is tilos felszabadítás.

56:47
    Elszúrták a nagy esélyt a szlovákok, és most már azért kell imádkozniuk, hogy legalább a döntetlent visszahozzák, 3 percük van rá.

56:19
    DAMIEN FLEURY lehet, hogy valóban a nap meglepetését teszi teljessé! Da Costa lövését Guttig toldja meg, ez is kijön Lacoról, ám lendületből érkezett Fleury, aki középről már bebombázza! 3-4!!
    Gólpassz: Anthony Guttig, Stephane da Costa.

56:00
    Rossz passz, Viedensky nem kapta ütemre, így lesre csúszott.

55:38
    Nyomnak most a szlovákok folyamatosan. Éppen azt reklamálják, hogy nem véletlenül került ki a pályáról a korong francia ütőről, de ezúttal a két perc elmarad.

55:15
    Megúszták a franciák, kihúzták kapott gól nélkül, kiegészültek a kettős hátrányból!

54:30
    Komoly tűzijáték a francia kapu előtt, de Huet hárította Hrivik és Nagy kísérleteit is, összesen négyet!

53:01
    Szlovák időkérés, hatalmas esélyük van a sötét mezeseknek eldönteni a találkozót.

53:01
    Manavian is elhagyja a pályát két percre bottal ütés miatt. Kettős szlovák előny lesz majdnem két teljes percig a hajrában!

52:52
    Satant rántották el bottal, Bellemare emiatt két percre a padra kényszerül. Szlovák emberelőny.

52:50
    Hatalmas helyzet a túloldalon, Ladislav Nagy lőhetett közelről, középről, nagy helyzetben, de mellé durrantott!

52:30
    A szlovákokon a sor, hogy újítsanak, mert jelenleg hosszabbításra áll a találkozó.

51:30
    Hatalmas változás a meccsen, pillanatok alatt egyenlítettek a franciák, ne feledjük, a harmadik góljuk is emberelőnyből esett még, szimplából.

50:51
    Egyenlítenek a franciák, micsoda fordulat! Besch távoli lövésébe ANTOINE ROUSSEL tette bele jó ütemben az ütőjét, a korong pedig végül a jégre pattanva a hálóba vágódott! 3-3!
    Gólpassz: Nicolas Besch.

50:45
    Teljesen újjáélednek ezzel a francia remények.

50:30
    Hosszú adogatás után, végül sakk-mattra játszották a franciák és középről BAPTISTE AMAR talál be kb 5 méterre a kaputól. Duplázni tud tehát a francia! 3-2!
    Gólpassz: Anthony Guttig.

49:35
    Kibombázták a sötét mezesek, de újra támadhatnak a franciák.

49:22
    Újabb szlovák kiállítás, Daloga áll ki két percre fogás miatt. Kettős előnyben a franciák jó ideig!

49:05
    Roussel volt egy ideig Laco kék zónáján belül, így a buli a szlovák harmadon kívül lesz.

49:00
    A kapura tartó lövések között nincs akkora eltérés, 15-10.

48:40
    Valach áll ki két percre a szlovák válogatottból bottal akasztás miatt.

48:20
    Hrivik távoli, bal oldali kísérlete elkerülte a francia kaput.

47:50
    Gyors francia kontra futott a jobb oldalon, Brejcak megszerezte a korongot egy szép szerelés után.

46:45
    Egy jobb oldali lövésbe tette bele a botját Bellemare, Laco remek érzékkel hárította az ügyes próbálkozást!

45:59
    Tilos szlovák felszabadítás, némi folyamatosság után, megint sok a kisebb tördelés a játékban.

45:51
    Bellemare csusszant korábban a támadó harmadba, les.

45:30
    Viedensky ütött még finoman oda a botjával Huetnek, amikor az már birtokolta a korongot, meg is kapta a magáét a védőktől, akik szokás szerint a kapus védelmére keltek elég hevesen.

45:10
    Brejcak iramodott meg a jobb oldalon, Manavian viszont remekül szorította kifelé testtel, megakadályozva a lövést.

44:25
    Újabb szlovák helyzet közben, Marek Hrivik szerzett korongot, majd megkerülve a kaput, a jobb oldalról próbálta a rövid saroknál behúzni a kapuba, Huet azonban résen volt.

43:50
    Teddy da Costa veszti el a korongot a semleges harmadban, Chakiachvili viszont visszaszerzi.

43:00
    Jó helyzetben kapta a keresztpasszt a jobb oldalon Marincin, ám végül nem tudott lőni, Meunier megakadályozta az utolsó másodpercben.

42:10
    Belövik a támadó harmadba a korongot a szlovákok, Henderson azonban begyűjti hátul.

41:20
    Az első öt perchez hasonló, folyamatos játék nem igazán alakult ki a későbbiekben, sok a játékmegszakítás, emiatt lassú is a meccs.

40:30
    Két gólos hátrányt kellene ledolgozniuk a franciáknak a záró harmadban, nem lesz egyszerű feladat, a szlovák védekezés többnyire igen jó.

40:01

Az első játékrészhez képest most kiegyenlítettebb volt a játék, nem volt érezhető szlovák dominancia, mégis az esélyesebb csapat most két gólt szerzett, az elsőben pedig csak egyet. A franciák is betaláltak és nekik is adódott a gólon kívül is több nagy lehetőség a gólszerzésre, de nem tudták kihasználni.
    Még mindig nem dőlt el az összecsapás, a franciák nem játszanak alárendelt szerepet, szerencsével fordíthatnak is.
    Egyelőre Szlovákia – Franciaország: 3:1, a szünet után folytatjuk!
    ----

40:00

39:10
    Komoly francia lehetőség, Teddy da Costa ajtó ablak helyzetben, középről, közelről Lacoba vágta a korongot!

38:45
    Desrosiers küldi előre a korongot, majd szlovák korongszerzés után óriási helyzet, jobbra csorgott a pakk a kapu előtt, Hrivik mögött csúszik el centikre, pont nem tudta kapura tenni!

38:00
    Kissé csapkodó most a játék, nincsenek kidolgozott akciók, a két kapu között ingázik szinte a korong, helyzet nélkül.

37:10
    Igyekeznek a szlovákok megtörni a franciákat, egy gólos különbségnél még érezhető volt, hogy idegesek. A meccs még most sem dőlt el, de valamivel felszabadultabban játszhatnak északi szomszédaink.

36:11
    Szlovákia gólt szerzett!
    MIROSLAV SATAN előbb távolról lőtt kapura, majd Miklik passza után jobbról ismételt közelebbről, akkor már bebombázta a kapu bal oldalába! 3-1!
    Gólpassz: Michel Miklik, Juraj Valach.

35:39
    Besch pihen két percig a büntetőpadon fogás miatt. Szlovák emberelőny.

35:30
    Tomas Tatar szólózott, majd lőtt jobbról, Huet fogja.

34:41
    Gyors kontra végén Satan lőtt a kék vonal közeléből, Huetnek nem okozott gondot.

34:20
    A franciák átvették a kezdeményezést már percek óta, a szlovákok kontrára játszanak, megfordult az első harmadban látott kép.

33:35
    Dieude Fauvel került váratlanul jó helyzetbe, lőtt is közelről a jobb oldalról, Laco megint jól zárta a szöget!

32:52
    Stephane da Costa kerülte meg a szlovák kaput, majd igyekezett visszapasszolni, ezt azonban lefülelték, pedig ketten is várták középen.

31:40
    Már teljes létszámban a szlovákok, támadnak is, de végül Desrosiers korongot szerez.

31:00
    Újabb helyzet, most a bal oldalról hárított egy nagy lövést Laco, összesen a 14. védése ma. Meunier tüzelt.

30:45
    Francia ellentámadás egy szlovák akció után, a jobb oldalon Rousselt keresték, de egy védő belepiszkált a passzba a botjával.

30:00
    Végre van némi folyamatosság a játékban, a kiállítás előtt már bosszantóan szakadozott volt a játék hosszú percek óta.

29:35
    Nagy helyzetet hagyott ki a jobb oldalron Fleury, váratlanul elé pattant a korong, közelről tüzelt, Laco azonban átért a másik oldalról és hárított!

29:00
    Ebben a játékrészben egyértelműen éledeznek a franciák.

28:51
    Kettő perces kiállítás, Marincin hagyja el a pályát akadályozás miatt.

28:50
    Auvitu tüzelt jobbról, Lacot nem lepte meg a lövés, újabb buli következik.

28:25
    Megharcolt a korongért, majd balról váratlanul kapura lőtt S. da Costa, Laco résen volt.

27:37
    Raux indít pontatlanul, tilos felszabadítás a vége.

27:21
    Aránylag kiegyenlített a játék most a mezőnyben. A franciák sokkal többet jönnek előre, mint az első harmadban.

26:23
    Kihasználták a franciák az emberelőnyt! Laco elől takarták hárman is a kilátást, távolról, középről BAPTISTE AMAR pedig a kapu bal oldalába bombázott úgy, hogy a kapuvasról pattant be a korong! 2-1!
    Gólpassz: Julien Desrosiers, Stephane da Costa.

25:50
    Stephane da Costa lövése pattan fel egy boton, majd egy ideig senki nem tudja, hol a korong, végül a szlovákok felszabadítanak.

25:35
    Auvitu szerzi meg a bulit, lehet újabb támadást építeni.

25:15
    Tilos felszabadítás a franciáktól emberelőnyben, ez eléggé luxus.

25:00
    Az első harmad végét annyira megnyomta Franciaország, hogy végül 6-6 lett a kaput eltaláló lövések száma.

24:43
    Kettő perces kiállítás, Karol Sloboda áll ki Szlovákiától.

24:20
    Innentől meglehetősen nehéz lesz a franciák dolga, két góllal vezetnek már a szlovákok.

23:31
    LADISLAV NAGY talál be a bal oldalról, közvetlen közelről, Satan hajszálpontos középre lőtt korongja nyomán! 2-0, ismét nagy a gólszerző!
    Gólpassz: Miroslav Satan.

23:25
    Tybor és Dieude Fauvel akaszkodott össze a középpályánál, de végül rendeződik a dolog.

23:15
    Meglepően aktívak eddig támadásban a franciák.

22:55
    Ritz került lövőhelyzetbe a bal oldalon, élt is vele, kapura lövését Laco a kapujából előrevetődve hárította végül!

22:10
    Kihúzták a szlovákok, most már teljes létszámban.

21:10
    Teddy da Costa tüzelt középről, Lacoról kipattan, de marad a fehér mezeseknél.

20:30
    Nagyon szép előretörés után a jobb oldalról Bellemare kísérletezett lövéssel, Laconak sikerült hárítania!

20:01

Jó iramú találkozót láthatunk, a szlovák válogatott többnyire uralta az összecsapást, emberhátrányban szerezte a vezető gólját, ám a harmad vége felé a franciák is mutattak néhány szép dolgot. A második játékrészben két percig emberelőnyben játszhat Franciaország majd az áthúzódó kiállítás miatt.
    A szünet után folytatjuk, egyelőre 1-0 Szlovákia javára!
    ----

20:00

19:59
    Tatar áll ki az utolsó másodpercben, túlzott keménységgel lökte palánkra ellenfelét. Francia emberelőny.

19:45
    Panik cselezgetett a jobb oldalon, végül a lövése elakadt egy védő lábában.

19:35
    Bellemare tudta kapura küldeni még balról, éles szögből, a szlovák kapus jó érzékkel a lepkés kesztyűvel fogta a lövést. Fleury a buli után lőtt azonnal balról, Laco ismét hárított!

19:10
    Már a játékrész utolsó percében járunk.

18:45
    Besch tüzelt a kék vonal közeléből, középről, Laco kiütötte oldalra a pakkot.

18:15
    Egy távoli lövésbe vetődött bele az előbb Chakiachvili, alig tudott letámolyogni a pályáról, nagyon megütötte a korong.

18:08
    Újra teljes létszámban Szlovákia.

17:50
    Laco hárítja egy gyors megindulás után Treille lövését középről!

17:33
    Kisebb összecsapás a bal oldalon a palánk mellett, előtte Huet adta el csúnyán a korongot, egy szlovák támadó éles szögből, reflexből kapura is ütötte, de elsuhant 1-2 centire a gólvonal előtt.

17:05
    Már csak szimpla előnyben Franciaország, nem tudták kihasználni az öt a három elleni szituációt.

16:19
    Stephane da Costa lőtt közelről, balról, Laco remekül hárított!

16:03
    Marincin is kiáll két percre gáncsolásért, ezzel kettős hátrányban egy időre a szlovákok!

15:36
    Hát ez kellemetlen a franciáknak, LADISLAV NAGY emberhátrányból szerzi meg a vezetést északi szomszédunknak! Korongszerzés után szólóban végigvitte, majd középről tüzelt, megpattant egy védő lábán és behullott a korong a kapu jobb oldalába! 1-0!
    Gólpassz: Karol Sloboda.

15:20
    Ez az első francia emberelőny, de egyelőre nem jutottak lövőhelyzetbe, többnyire a támadó harmadban sem tudnak bent maradni.

14:32
    Kettő perces kiállítás Szlovákiának Skokan kerül a büntetőpadra magas bot miatt.

14:05
    Rövid időre fellélegezhetnek a franciák, de újra csak korongot vesztenek már a semleges harmadban. Les, el is indul a második kereskedelmi szünet.

13:30
    Hendersonnak azonban összejött egy lövés, éles szögből, jobbról, Laco eszén nem járt túl.

13:10
    A franciák támadnak, de a szlovák védekezés ma egyelőre elég ahhoz, hogy ne tudjanak kapura lőni.

12:30
    Marek Daloga komoly erejű lövése akad el Huet testében!

11:15
    Teljesen a kontrára rendezkedtek be a fehér mezesek, sok a tilos felszabadítás is részükről.

10:55
    Huet véd újra, Marek Hrivik kísérletét fogta a bal oldalról.

10:20
    Hosszú idő után tört be Franciaország az ellenfél harmadába, rövid adogatás után azonban korongot vesztettek, lőni nem tudtak.

09:40
    Miklik nagy lövése vágódik ki a francia kapusról. Újra csak másodpercekre szabadulnak ki a franciák.

09:05
    Kiegészülnek a franciák, ki is ütik a korongot, így viszont tilos felszabadítás.

08:15
    Újra Satan akcióban, jobbról közvetlen közelről lőtt kapura, Huet jól zárta a szöget, a korong pedig messzire kipattant egészen Lacoig.

07:55
    Érik északi szomszédunk első gólja, teljesen beszorulnak a franciák.

07:30
    Hrivik szerzett korongot, majd Satan tüzelt a jobb oldalról nagy helyzetből, Huet ezt is remekül hárította!

06:52
    A kereskedelmi 1 perces szünet után folytatódik az összecsapás egy francia harmadbéli bulival.

06:52
    Szlovákia nyom többnyire, most pedig egy újabb kiállítás a franciáktól. Henderson kénytelen kiállni két percre bottal akasztás miatt.

06:20
    Miklik szólózott középen, de az utolsó védő miatt nem tudott kapura fordulni, a kapu megkerülése után pedig elvesztette a korongot.

05:35
    Kiegészült Franciaország, többször is szerencsével úszták meg ezt a hátrányt.

05:05
    Reway nevéhez fűződik az újabb kapuralövés, egy ütőről kipattant a palánkon túlra.

04:50
    Viedensky tiszta helyzetben tüzelt a jobb oldalról a körből, Huet hárított. Hamarosan Tatar ismételt, a francia kapus ismét bravúrral védett!

03:50
    Jól védekeznek a franciák, nem hagyják most lőni a szlovákokat, mindig ki tudják ütni a pakkot.

02:55
    Karol Sloboda szánta el magát lövésre középről, nem lett túl erős, Huet könnyedén hárított.

02:40
    Treille részesül kettő perces kiállításban fogás miatt, Marincint teremtette arrébb. Szlovák emberelőny.

02:20
    Marcinko lódult meg a bal oldalon, lövése azonban egy védő ütőjéről kipattant a palánkon túlra.

01:50
    Reway tudta még kapura tenni közvetlen közelről középen, Huet azonban jól zárta a szöget és hárított.

01:20
    Eddig Franciaország Kanada elleni szétlövéses győzelmével két pontot szerzett, Olaszország ellen azonban az utolsó percben kapott góllal kikaptak.

00:30
    Franciaország fehér mezben, Szlovákia pedig sötétkékben lépett jégre.

00:01

Szlovákia: Laco (Janus) – Daloga, Sloboda, Hrivik, Satan, Nagy – Marincin, Brejcak, Viedensky, Panik, Tatar – Svarny, Valach, Miklik, Marcinko, Reway – Ceresnak, Skokan, Tybor, Stastny, Mikus
    Szövetségi kapitány: Vladimir Vujtek

Franciaország: Huet (Hardy) – Manavian, Amar, Treille, Meunier, Desrosiers – Auvitu, Besch, Stephane da Costa, Roussel, Bellemare – Janil, Chakiachvili, Fleury, Guttig, Teddy da Costa – Dieude Fauvel, Berthon, Henderson, Ritz, Raux
    Szövetségi kapitány: Dave Henderson

Játékvezetők: Keith Kaval (USA), Steve Patafie (USA) – Nicolas Fluri (SUI), Ivan Dedioulia (BLR).

Folytatódik a jégkorong világbajnokság Fehéroroszországban.
    A múlt héten teljesen biztos, hogy mindenki egyértelmű szlovák győzelmet tippelt volna erre az összecsapásra, ám a francia válogatott a nyitó fordulóban óriási meglepetésre hosszabbításban legyőzte a sokkal esélyesebb Kanada válogatottját.
    Számolni kell tehát Franciaországgal is, de az esélyek alapvetően Szlovákia sikerét ígérik. Északi szomszédunk együttesében ugyanis számos KHL-ben és NHL-ben edződött és jelenleg is ott játszó játékost köszönthetünk, akik hozzászoktak a nagy téthez, a nagy meccsekhez. A franciák azonban rendkívül szívósak, jól védekeznek és nagyon veszélyes kontrákat vezetnek.
    Az összecsapás hétfőn délután 15:45-től kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:45 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 16. Nagy (Sloboda), 24. Nagy (Satan), 37. Satan (Miklik, Valach) – 27. Amar (Desrosiers, da Costa), 51. Amar (Guttig), 51. Roussel (Besch), 57. Fleury (Guttig, da Costa), 60. Roussel