Svájc – Fehéroroszország 3:4 (vége) | Szlovákia – Franciaország 3:5 (vége) | Oroszország – USA 6:1 (vége)
Csehország – Kanada 3:4 (vége)
Szlovákia
3:5 (1:0, 2:1, 0:4)
Franciaország
hétfő 12.05.2014, 15:45 • Chizhovka Aréna • A csoportos Világbajnokság

Sajnálhatja, aki nem látta ezt a találkozót, az 51. percben senki nem hitte volna, hogy ez megtörténhet. Teljes összeomlás Szlovákiától, a porból való feltámadás Franciaországtól! Kanada után Szlovákia skalpját is megszerezte a francia válogatott, ideje lesz őket valóban komolyan venni.
    Úgy tűnt, túl hamar hitték el a szlovákok, hogy megvan a meccs és később nem tudtak újra visszapörögni.
    A legjobb szlovák játékos Ladislav Nagy, a legjobb francia pedig Amar.
    Az utolsó harmadot 4:0 arányban nyerték a franciák, és most már öt pontjuk van! Sajnálhatják az olaszok ellen az utolsó percben elvesztett találkozót, de így sem panaszkodhatnak.

Franciaország gólt szerzet!
    Középen megszerezte a korongot ANTOINE ROUSSEL, végigvitte a szólót, nem tudták utolérni és középről bebombázva eldönti a találkozót! 3-5!!

59:20
    Vélhetően hosszú utolsó perc lesz, újabb tilos felszabadítás a fehér mezesektől.

59:07
    Tömörülés Huet kapuja előtt, a kapus végül megkaparintja a korongot, Satan nem tudta áttuszkolni alatta.

58:45
    Újra tilos, most Meunier bombázta ki. Laco pedig elhagyja a pályát, hat mezőnyjátékossal, ám üres kapuval a pályán Szlovákia!

58:30
    Da Costa passzolt középre Rauxnak, aki azonban jó helyzetből mellé lőtt! Eldőlhetett volna.

57:50
    Korongot szereztek a fehér mezesek, de nem volt ereje végigvinni a kontrát három védő gyűrűjében Desrosiersnek, inkább a semleges területre lőtte.

57:20
    Az 50. percig csak úgy csordogált a mérkőzés, aztán hirtelen feltámadtak a franciák.

57:10
    Francia időkérés, óriási esély kapujában a francia válogatott.

57:10
    Most már kockáztatva támadnak a szlovákok, a franciák elkeseredetten védekeznek és kibombázzák a korongot rendre. Most is tilos felszabadítás.

56:47
    Elszúrták a nagy esélyt a szlovákok, és most már azért kell imádkozniuk, hogy legalább a döntetlent visszahozzák, 3 percük van rá.

56:19
    DAMIEN FLEURY lehet, hogy valóban a nap meglepetését teszi teljessé! Da Costa lövését Guttig toldja meg, ez is kijön Lacoról, ám lendületből érkezett Fleury, aki középről már bebombázza! 3-4!!
    Gólpassz: Anthony Guttig, Stephane da Costa.

56:00
    Rossz passz, Viedensky nem kapta ütemre, így lesre csúszott.

55:38
    Nyomnak most a szlovákok folyamatosan. Éppen azt reklamálják, hogy nem véletlenül került ki a pályáról a korong francia ütőről, de ezúttal a két perc elmarad.

55:15
    Megúszták a franciák, kihúzták kapott gól nélkül, kiegészültek a kettős hátrányból!

54:30
    Komoly tűzijáték a francia kapu előtt, de Huet hárította Hrivik és Nagy kísérleteit is, összesen négyet!

53:01
    Szlovák időkérés, hatalmas esélyük van a sötét mezeseknek eldönteni a találkozót.

Gólok és gólpasszok: 16. Nagy (Sloboda), 24. Nagy (Satan), 37. Satan (Miklik, Valach) – 27. Amar (Desrosiers, da Costa), 51. Amar (Guttig), 51. Roussel (Besch), 57. Fleury (Guttig, da Costa), 60. Roussel

Szlovákia: Laco (Janus) – Daloga, Sloboda, Hrivik, Satan, Nagy – Marincin, Brejcak, Viedensky, Panik, Tatar – Svarny, Valach, Miklik, Marcinko, Reway – Ceresnak, Skokan, Tybor, Stastny, Mikus
    Szövetségi kapitány: Vladimir Vujtek

Franciaország: Huet (Hardy) – Manavian, Amar, Treille, Meunier, Desrosiers – Auvitu, Besch, Stephane da Costa, Roussel, Bellemare – Janil, Chakiachvili, Fleury, Guttig, Teddy da Costa – Dieude Fauvel, Berthon, Henderson, Ritz, Raux
    Szövetségi kapitány: Dave Henderson

Játékvezetők: Keith Kaval (USA), Steve Patafie (USA) – Nicolas Fluri (SUI), Ivan Dedioulia (BLR)