Real Madrid – RCD Espanyol 3:1 (vége) | Barcelona – Atlético Madrid 1:1 (vége) | Valencia – Real Club Celta de Vigo 2:1 (vége)
FC Barcelona
1:1 (1:0)
Atlético Madrid
szombat 17.05.2014, 18:00 • Camp Nou, Barcelona • Primera División

Hatalmas feladatot hajtott végre az Atletico, a Camp Nouban, a Barcelona legyőzésével tudta megnyerni a bajnokságot!
    A Barca remekül kezdte az első félidőt, a vendégeket a két sérülés miatti csere is megzavarta, majd Sanchez bombagóljával vezettek is a hazaiak. A második játékrészre egy másik Atletico jött ki és a 49. percben egyenlíteni is tudtak. Ezek után a játékrész második felére feljavult a Barca, minden beleadtak, de ma ennyire voltak képesek, a mentális csatát is az Atletico nyerte!
    Soha rosszabb utolsó fordulót, a bajnoki címet eldöntő mérkőzéssel!

Az Atletico Madrid megnyerte a bajnokságot!

90+3
    Xavi jobb oldali szögletét nem tudják elfejelni a hazaiak, majd kis kavarodás után kivágják a vendégek!

90+3
    Szöglet a hazaiaknak! Pinto is előrejön fejelni!

90+2
    Raúl García buktatta Neymart, sárga lapot kapott érte.

90+2
    Nem lehet átmenni a vendégvédelmen, hiába próbál mindent a Barcelona!

90+1
    Neymar bal oldali beadását Tiago fejeli ki a tizenhatosról.

90
    Három perc lesz a hosszabbítás.

90
    A 30 méteres szabadrúgásból leviszik a vendégek a labdát a jobb szögletzászlóhoz.

90
    Mascherano kapott sárga lapot Sosa buktatásáért.

90
    Xavi eladta labdát, Sosa viszi fel jobb oldalt a játékszert.

89
    Igyekszik tartani a labdát most az Atletico. Raúl García a középpáylán hamar elveszti

88
    Courtois-nak szól a játékvezető, hogy igyekezzen a kirúgással.

88
    Adriano próbálta kapura emelni a bal szélről a labdát, de fölé ment a játékszer.

87
    Minden mezőnyjátékos a vendégek térfelén. Vajon kibírja végig az Atletico?

86
    Tiagot lökte el Sanchez, szabadrúgás kifelé a tizenhatosukról a vendégeknek.

86
    Amerre áll, kirúgdossák a labdát a vendégek.

Kolarics László

Gólok: 33. Sanchez – 49. Godín

Lapok:   5. Piqué (FCB), 45+3. Messi (FCB), 45+3. Busquets (FCB), 72. Song (FCB), 90. Mascherano (FCB) – 35. Godín (ATM), 36. Tiago (ATM), 69. Filipe (ATM), 90+2. García (ATM)

FC Barcelona: Pinto – Alves, Piqué, Mascherano, Adriano – Fábregas (Xavi 77.), Busquets (Song 57.), Iniesta – Sanchez, Messi, Pedro (Neymar 63.)
    Cserék: Olazábal – Bartra, Xavi, Song, Alba, Neymar, Tello

Atlético Madrid: Courtois – Juanfran, Miranda, Godín, Filipe – Turan (Raúl García 22.), Gabi, Tiago, Koke – David Villa, Diego Costa (Adrián 16., helyette Sosa 71.)
    Cserék: Aranzubia – Alderweireld, Suárez, Raúl García, Diego, Sosa, Adrián

Játékvezetők: Mateu – Cebrián, Núnez

Nézőszám: 96.973