Kozármisleny – Békéscsaba 2:1 (vége) | Ajka – Dunaújváros 1:2 (vége) | BFC Siófok – ZTE 3:3 (vége)
Gyirmót – Sopron 3:2 (vége) | Szolnok – Cegléd 2:1 (vége)
BFC Siófok
3:3 (2:0)
ZTE FC
szombat 17.05.2014, 18:00 • Révész Géza utcai stadion, Siófok • Merkantil Bank Liga

A második félidőben kiegyenlítettebbé vált a játék, a ZTE szépített is a 49. percben, azonban erre még volt válasza a hazaiaknak. A 87. percben újra csak egy gól volt a hazaiak előnye és amikor már mindenki elkönyvelte volna a siófoki győzelmet, Vittman egy pontrúgás után kiegyenlített, ezzel mentve egy pontot a zalaiaknak. (19:50:40)

90+2
    A ZTE gólt szerzett!
    Grbic ívelt előre egy szabadrúgást a vendég térfél közepéről, Preklet VITTMAN ÁDÁM elé fejelt, aki 8 méterről a hálóba lőtt.

90
    2 perc lesz a hosszabbítás.

90
    Preklet beadását Vittman a rövid sarokrőól, 5 méterről fölé fejelte.

87
    Előbb Bíró fejesét ütötte Tajti szögletre, majd a sarokrúgás után egy siófoki fejen megcsúszott a labda és MILAN BOGUNOVIC elé került, aki 14 méterről, kapásból a léc alá vágta.

86
    Fehér indítását vágta ki Bogunovic.

85
    Frizoni és Fehér kapott sárgát kakaskodásért.

85
    Fehér maradt lesen, szabadrúgás kifelé.

83
    Fülöp helyett Peszmeg folytatja a hazaiaknál.

81
    Bogáti kapott egy jó indítást. 12 méterről, tiszta helyzetből lőhetett, azonban Czirjék bravúrral védett.

80
    Nagy D. kapott egy jó labdát, megpróbálta eltolni a kifutó Czirjék mellett, azonban hosszan szöktette magát, így kirúgás lett a vége a helyzetnek.

79
    Siófoki szöglet a jobb oldalról, Grbic vágja ki végül.

77
    Újabb előreívelés a vendégek részéről, de kifejelték a védők.

75
    Frizoni ívelt előre egy szabadrúgást, Tajti kiöklözte, azonban épp Nagy Z. fejére, aki 15 méterről a bal felső sarok mellé fejelt üres kapura.

75
    Grbic kapott sárgát reklamálásért.

74
    Egy nagy bedobás után Fülöp lövése lassul le egy védőn, így Czirjék felszedheti a labdát.

73
    Grbic esett el a 16-oson belül, de nem történt szabálytalanság.

71
    Grbic végzett el egy szabadrúgást 22 méterről, Tajti bravúrral védte a jobb sarokba tartó labdát.

Bozek

Gólok: 19. Pécseli, 26. Dajic, 63. Futó – 49. Grbic, 87. Bogunovic, 90+2. Vittman

Lapok:   37. Ivancsics (SIO), 85. Fehér (SIO) – 75. Grbic (ZTE), 85. Frizoni (ZTE)

BFC Siófok: Tajti – Pécseli, Tímár, Fehér, Papp M. – Nagy D., Futó, Vass M., Ivancsics (69. Bogáti), Fülöp (83. Peszmeg) – Dajic (63. Pál A.).
    Cserék: Ambrusics – Gubicza, Peszmeg, Bogáti, Gárdos, Papp Sz., Pál A.

ZTE FC: Czirjék – Preklet, Bogunovic, Kovács G. (56. Potyi), Hajdú (46. Nagy Z.) – Simonfalvi, Grbic, Holdampf, Frizoni – Vittman, Tanque (46. Bíró).
    Cserék: Vlaszák – Potyi, Szántó, Tóth L., Kocsis, Nagy Z., Bíró.

Játékvezetők: Böcskei – Takács G., Aradi