Niemcy – USA 4:5 (vége) | Norvégia – Kanada 2:3 (vége) | Lettország – Svájc 2:3 (vége)
Dánia – Szlovákia 3:4 (vége) | Oroszország – Fehéroroszország 2:1 (vége) | Csehország – Franciaország 5:4 (hosszabbítás vége)
Dánia
3:4 (0:1, 1:0, 2:3)
Szlovákia
kedd 20.05.2014, 15:45 • Chizhovka Aréna • A csoportos Világbajnokság

55:36
    Szlovák kiállítás következik, Mikus ül le két percre bottal akasztás miatt. Dán emberelőny, nagy lehetőség az egyenlítésre.

53:43
    Bjorkstrand áll ki két percre Dániától.

51:52
    Újabb szlovák kiállítás, most Reway kerül a padra gáncsolásért két percre.

47:04
    Kettészakadt a pálya, mindkét oldalon helyzet, ám most egy kiállítás miatt áll meg a játék, Satan pihen majd két percig Szlovákiától akadályozás miatt. Dánia kerül emberelőnybe.

40:22
    Újabb kiállítás, Lauridsen ütött fejre, kettős szlovák előny! Hatalmas lehetőség előtt északi szomszédaink.

39:42
    Egy kiállítás lesz a dologból, Lassen áll ki két percre bottal akasztás miatt.

36:38
    Újabb kiállítás, Panik hagyja el a pályát két percre bottal ütés miatt, dán emberelőny következik.

32:49
    Marcinko áll ki két percre és Jesper B Jensen. Mindketten durvaság miatt ülnek a büntetőpadon. Négy a négy ellen mehet a játék.

26:45
    Valach áll ki bottal akasztás miatt két percre. Dán emberelőny következik.

19:47
    Daloga lökte fel ígéretes helyzetben a dán támadót, bottal ütés miatt két percre kiáll. Ez átnyúló kiállítás lesz, dán emberelőny.

16:41
    Skokan állíttatja ki magát két percre, dán emberelőny két percig.

15:20
    Változik-e a játék képe attól, hogy Dánia hátrányba került? Az utóbbi pár percben a szlovák válogatott jóval aktívabb, mint az első 10 percben bármikor.

10:14
    Larsen áll ki két percre a dánoktól lökés miatt. Most a szlovákok vannak emberelőnyben.

07:59
    Sloboda akadályozás miatt áll ki két percre, ismét Dánia van emberelőnyben.

04:26
    Kettő perces kiállítás, Ladislav Nagy kénytelen a büntetőpadra ülni magas bot miatt. Dán emberelőny.

Gólok és gólpasszok: 22. Boedker (Green, Christensen), 53. Green (Christensen), 55. Jesper Jensen (Jesper B. Jensen) – 15. Tatar (Valach), 42. Miklik (Viedensky), 54. Viedenesky (Miklik), 55. Tatar

Dánia: Nielsen (Galbraith) – Oliver Lauridsen, Kristensen, Nicklas Jensen, Madsen, Hansen – Larsen, Lassen, Green, Christensen, Boedker – Markus Lauridsen, Jesper B. Jensen, Storm, Bjorkstrand, Jesper Jensen – Bruggisser, Staal, Jakobsen, Poulsen, Spelling
    Szövetségi kapitány: Jan Karlsson

Szlovákia: Laco (Hudacek) – Daloga, Sloboda, Hrivik, Satan, Nagy – Svarny, Valach, Miklik, Mikus, Tatar – Ceresnak, Marincin, Panik, Marcinko, Hascak – Brejcak, Skokan, Viedensky, Stastny, Reway
    Szövetségi kapitány: Vladimir Vujtek

Játékvezetők: Keith Kaval (USA), Konstantin Olenin (RUS) – Vit Lederer (CZE), Anton Semjonov (EST)