Niemcy – USA 4:5 (vége) | Norvégia – Kanada 2:3 (vége) | Lettország – Svájc 2:3 (vége)
Dánia – Szlovákia 3:4 (vége) | Oroszország – Fehéroroszország 2:1 (vége) | Csehország – Franciaország 5:4 (hosszabbítás vége)
Dánia
3:4 (0:1, 1:0, 2:3)
Szlovákia
kedd 20.05.2014, 15:45 • Chizhovka Aréna • A csoportos Világbajnokság

Ez egy igencsak drámai harmad lett a befejezéssel együtt ezen a szinte tét nélküli találkozón. Az első két játékrész összesen hozott két gólt, az utolsó harmadban pedig negyed óra alatt ötször találtak egymás kapujába. Szlovákiának ez eggyel többször sikerült, így győzött. Megérdemelten zsebelte be a három pontot, többet lőtt kapura a közép-európai csapat, ám a dánok sem szégyenkezhetnek, mindent megtettek, Boedkert választják a legjobb dán játékosnak, Mikliket pedig a legjobb szlováknak a mai meccsen.
    Dánia – Szlovákia: 3-4!
    Ezzel Dánia biztosan hetedik a csoportban, Szlovákia pedig biztosan ötödik már!
    ---- (17:57:42)

60:00

59:48
    Satan csap le a korongra, de a félpályáról mellé üti az üres kapura!

59:40
    Kint a korong, de még dán ütőkön vándorol.

59:15
    Valach adja el a saját harmadán belül, a dán lövésbe azonban belevetődik Svarny.

58:50
    Kipiszkálják a szlovákok a harmadból, pár centivel elkerüli az üres dán kaput, így viszont tilosra megy. Buli a szlovák harmadban.

58:32
    Megtörtént, üres a dán kapu!

58:25
    Szlovákia már csak rombol, lassan várható lesz Nielsen lecserélése egy mezőnyjátékosra.

58:10
    Az utolsó 2 perc kezdődött el, teljes létszámban a szlovákok!

57:35
    Storm elé pattant a korong középen, közvetlenül a kapussal szemben állt már csak, de nem tudott időben rákészülni és Laco kipiszkálta a botjával.

57:05
    Hatalmas lövés Kristensentől a jobb oldalról, egy védő önfeláldozóan vetődött bele a bombába.

56:30
    Nagy energiákat mozgósít most Szlovákia hogy megússzák ezt a hátrányt.

55:36
    Szlovák kiállítás következik, Mikus ül le két percre bottal akasztás miatt. Dán emberelőny, nagy lehetőség az egyenlítésre.

55:29
    Tilos felszabadítás a szlovákoktól, most nyilván mindent egy lapra fognak feltenni a dánok, hogy esetleg egyenlítsenek.

54:55
    Valóban látszik, hogy nem kell taktikázniuk, mindkét csapat a győzelemre játszik, nem adták fel a dánok sem és újra csak egy gól a hátrányuk!

54:25
    Dánia gólt szerzett!
    JESPER JENSEN kap egy csodás indítást középen, majd Laco bal lába mellett a kapuba lövi a ziccert!! 3-4! Mégsem dőlt el a meccs!
    Gólpassz: Jesper B. Jensen.

54:17
    Szlovákia gólt szerzett!
    Úgy tűnik, megtörtek a dánok, TOMAS TATAR hozta a bal oldalon szólóban a korongot, majd befelé cselezett és kilőtte a jobb felső sarkot!! Újabb nagyon gyors gólt követően 2-4!

53:53
    Szépségdíjas találattal szerzi meg ismét a vezetést Szlovákia! Sakk-matt helyzetben kapta középen MAREK VIEDENSKY és bebombázta az üres kapuba! 2-3!
    Gólpassz: Michel Miklik.

53:43
    Bjorkstrand áll ki két percre Dániától.

Gólok és gólpasszok: 22. Boedker (Green, Christensen), 53. Green (Christensen), 55. Jesper Jensen (Jesper B. Jensen) – 15. Tatar (Valach), 42. Miklik (Viedensky), 54. Viedenesky (Miklik), 55. Tatar

Dánia: Nielsen (Galbraith) – Oliver Lauridsen, Kristensen, Nicklas Jensen, Madsen, Hansen – Larsen, Lassen, Green, Christensen, Boedker – Markus Lauridsen, Jesper B. Jensen, Storm, Bjorkstrand, Jesper Jensen – Bruggisser, Staal, Jakobsen, Poulsen, Spelling
    Szövetségi kapitány: Jan Karlsson

Szlovákia: Laco (Hudacek) – Daloga, Sloboda, Hrivik, Satan, Nagy – Svarny, Valach, Miklik, Mikus, Tatar – Ceresnak, Marincin, Panik, Marcinko, Hascak – Brejcak, Skokan, Viedensky, Stastny, Reway
    Szövetségi kapitány: Vladimir Vujtek

Játékvezetők: Keith Kaval (USA), Konstantin Olenin (RUS) – Vit Lederer (CZE), Anton Semjonov (EST)