Jeunesse – Dundalk FC 0:2 (vége) | Sliema Wanderers FC – Ferencvárosi Torna Club 1:1 (vége) | Shkëndija – FC Zimbru Chişinău 2:1 (vége)
Sliema Wanderers FC
1:1 (1:0)
Ferencvárosi Torna Club
kedd 01.07.2014, 17:45 • Ta'Qali Nemzeti Stadion, La Valletta • Európa liga

A Sliema Wanderers az első félidőben akár el is dönthette volna a mérkőzést, de csak egy gólt lőttek Ohawuchiék, a 11-est és több ziccert is elhibáztak, míg a második félidőre a Ferencváros némiképp összekapta magát és a lengyel Nalepa jó helyzetfelismerésének köszönhetően sikerült az egyenlítés bár a máltaiaknak ezt követően is voltak gólszerzési lehetőségeik, kapufát is lőttek!
    Az idegenben lőtt gólnak köszönhetően most már az FTC van kedvezőbb helyzetben, de a jövő csütörtöki, budapesti visszavágón mindenképpen jobb teljesítményt vár a csapatát most joggal kifütyülő Fradi közönség!
    Köszönjük a figyelmet az első máltai-magyar meccsen, de tartsanak velünk továbbra is, a vb meccseken és majd holnapután a második magyar-máltai csatán, a Diósgyőr-Birkirkara meccsen is!
    Ha minket figyelnek, nem maradnak le semmiről sem! (19:45:51)

90+5

90+4
    Bönig beívelését végül Zammit lehúzta Csukics elől a kapu előtt!

90+3
    Somalia volt lendületes a jobb oldalon, felvágták, jó helyről jöhet a Fradi szabadrúgása!

90+2
    Lauth kivezette a labdát az alapvonalon túlra, Zammit kirúgása jöhet!

90+1
    Ohawuchi kapott egy nagyot a bal oldalon Bönigtől vagy fordítva, mindkét játékos a földre került, de a fradi jöhet előre!

90+1
    Három perc lesz a ráadás!

90
    Szabadrúgással jöhetnek előre a hazaiak az ápolást követően.

89
    Holman is kapott egy sárgát, miután megrúgta Scerrit és még reklamált is!

87
    Máltai kapufa! Egy középre ívelt labda és egy védelmi hiba után Mifsud bevetődve négy méterről a bal oldali lécet találta el!

86
    Giuseppe Muscat megrúgta Böniget ez is sárga lap.

85
    Kicsit nehezen hozta most ki a labdát a 16-osáról a máltai csapat.

83
    Böde 11 méterről fejelte mellé Bönig jobbról középre küldött labdáját.

82
    Kukuruzovic helyén Holman Dávid a Fradiban, ez ma Doll mester utolsó cserelehetősége.

82
    A beívelést követően Scozzese fejelt mellé közelről.

81
    Ohawuchi bal oldali beadását Mateos fejelte ki szögletre.

79
    Így már azért más a helyzet, megvan az idegenben szerzett gól a Ferencvárosnak.

77
    A Fradi gólt szerzett!
    Gólszerző NALEPA. Kukuruzovic szabadrúgása után Zammit röviden ütötte ki a labdát, MICHAL NALEPA ott termett és közelről a kapuba pofozta a Fradi egyenlítő gólját! 1-1

75
    Potezica állította meg szabálytalanul Böniget.

Juhász Attila

Gólok: 39. Ohawuchi – 77. Nalepa

Lapok:   36. Mintoff (SWA), 86. G. Muscat (SWA) – 14. Busai (FTC), 41. Nagy D. (FTC), 45+4. Nalepa (FTC), 53. Bönig (FTC), 89. Holman (FTC)

kimaradt büntető: 15. Mifsud (SWA), kimaradt bünt.

Sliema Wanderers FC: Zammit – G. Muscat, Scozzese, Bianciardi, A. Muscat (Cilia 69.) – Mintoff, Potezica, Barbetti – Scerri, Ohawuchi – Mifsud. Vezetőedző: Alfonso Greco
    Cserék: Bonello(kapus), Martinelli, Dalli, G. Aquilina, Cilia, Ciantar, A. Xuereb

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz – Bönig, Nalepa, Mateos, Bosnjak – Gyömbér, Busai (Somalia a szünetben) – Kukuruzovic (Holman 82.), Böde, Nagy Dániel (Csukics a szünetben) – Lauth. Vezetőedző: Thomas Doll
    Cserék: Jova (kapus), Batik, Csukics, Holman, Csilus Á., Péter A., Somalia

Játékvezetők: Arnold Hunter (Richard Storey, David Anderson – mindhárom északír)