Magyarország_dup – Portugália2 21:20 (vége) | Franciaország – Svédország 28:23 (vége) | Japán – Kongói Demokratikus Köztársaság2 30:27 (vége)
Japán
30:27 (16:10)
Kongói Demokratikus Köztársaság2
kedd 01.07.2014, 20:30 • Fran Galovic Sportcsarnok (Kapronca, Horvátország) • U20 női VB

A mérkőzés az első 20-25 percben teljesen egyértelműnek tűnt, nyolc góllal meglépett a gyors játékot játszó Japán, a támadásban szinte semmit sem mutató Kongó ellen.
    Aztán megváltozott a játék képe, hat góllal mehettek szünetre, majd a térfélcsere után óriási felzárkózásba kezdett az afrikai csapat és már két gól volt csak a hátrányuk.

A japán időkérés után azonban ismét 5-6 gólra növelte előnyét a távol-keleti gárda, ami a hajráig nagyjából meg is maradt. Ott Kongó még egyszer felszívta magát és közelebb jött, volt is esélyük akár az egyenlítésre is, de Japánnál mindig volt valaki, aki át tudta lendíteni a csapatot a holtponton, a védekezésük is felkeményedett.
    Végül megérdemelten, de igen izgalmas végjáték után megszerezte a győzelmet a japán válogatott, Kongónak ezúttal sem sikerült a pontszerzés.

A szigetország csapatából Mizuochi szerzett komoly érdemeket, Sasaki a magabiztos heteseivel, Fukata, Kitahara, Akiyama és Iwasaki pedig a támadásban nyújtott munkájával tett sokat.
    A kongói csapatból a sokat vállaló Ilongapo mellett még Betu emelkedett ki, Betu kimondottan remek napot fogott ki, nemigen tudták tartani szabályos eszközökkel és lőtt is egy halom gólt a második félidőben.

Japán – Kongó: 30-27!
    ---- (22:04:21)

60
    Mérkőzés vége. (30:27)

60
    Vonalra lép a végén Mita, de egyébként is mellé lőtte. (30:27) (30:27)

60
    10 mp hátra. (30:27) (30:27)

60
    Lent maradt egy kongói az iménti támadásnál, ápolás miatt áll a játék. Betu kapott egyet. Szerencsére fel tud kelni és folytatni tudja. (30:27) (30:27)

60
    Mellé, bár blokknak tűnt. A japánok támadhatnak, ez a meccs már biztosan megvan a távol-keletieknek. (30:27) (30:27)

60
    Remekül lopja az időt Japán sok kis faulttal. (30:27) (30:27)

59
    Már egyetlen perc csak hátra. (30:27) (30:27)

59
    80 mp hátra, megy az idő, ez most jó Japánnak. (30:27) (30:27)

59
    Bambi fejen találja a kapust a jobb szélről, de marad az afrikai csapatnál. (30:27) (30:27)

59
    Zavarót védekezik a japán csapat, két zavaró is van. (30:27) (30:27)

59
    Ha Kongó gólt lő, izgalmas lesz a vége. (30:27) (30:27)

58
    BETU a túloldalon rendezetlen védelem ellen! Még mindig nem dőlt el! (30:27) (30:27)

58
    Első szándékból SASAKI a büntetőt! (30:26) (30:26)

58
    Hetes a japánoknak. (29:26) (29:26)

57
    MUMBALA gólja betörésből! (29:26) (29:26)

57
    Ellépi Ilongapo, de egyébként is védett a kapus. A túloldalon is lépéshiba, Iwasaki ront. (29:25) (29:25)

56
    Kongói labdaszerzés középen. (29:25) (29:25)

56
    KELE lövi be a kapufáról kipattanót! (29:25) (29:25)

55
    Védés a bal szélről, Huguette bravúrja. (29:24) (29:24)

55
    Felső kapufa, de marad a kékeknél! (29:24) (29:24)

55
    Ha most gólt lő Japán, alighanem besöpri a győzelmet. (29:24) (29:24)

54
    A felső lécet lövi telibe Bambi a jobb szélről. (29:24) (29:24)

54
    Hosszú kongói támadás. (29:24) (29:24)

53
    Most ez döntő lehetett, gyors lerohanás végén ETO újra ötre növeli a japán előnyt. (29:24) (29:24)

53
    Betu ziccerbe került középen megint, de Mizuochi bravúrral véd lábbal! (28:24) (28:24)

52
    Fölé lő középről Sasaki. (28:24) (28:24)

52
    Két sikertelen betörési kísérlet után BETU újabb szép gólja négyre hozza Kongót. (28:24) (28:24)

51
    ETO gyönyörű gólja bal szélről a rövidbe nehéz szögből! (28:23) (28:23)

51
    Sok időt nyertek a kongóiak, de fel kéne zárkózni. (27:23) (27:23)

51
    Még mindig szimpla hátrányban a sárga mezesek. Ezt eltopogta Ilongapo elöl. (27:23) (27:23)

50
    49:13-nál időt kér Kongó. A mérkőzés még nem dőlt el egyáltalán, kimondottan feljövőben volt a kiállításig az afrikai csapat és még most sem késő fordítani. (27:23) (27:23)

50
    Rontott támadás a sárgáknál, majd Japán is elszúrja, vonalra lép ziccerben egy kék mezes. (27:23) (27:23)

49
    Bambi feleslegesen kiállíttatja magát, kettős hátrányban Kongó! (27:23) (27:23)

49
    MITA szép csel után betörésből eredményes! (27:23) (27:23)

49
    Ez még nagyon izgalmas lesz , ez a végjáték. (26:23) (26:23)

49
    Kongó hátrányból! Beállóba befutva ILONGAPO! (26:23) (26:23)

48
    Japánnak nagyon jól jött ez a kiállítás, IWASAKI pedig értékesíti a hetest. (26:22) (26:22)

48
    Hetes, két perc Benzuka áll ki. (25:22) (25:22)

48
    BAMBI KASONGA a jobb szélről visszahúzta a rövidbe! Csak három gól!! (25:22) (25:22)

47
    MBUYI szerezte meg középre futás után és ki is lőtte az alsót. (25:21) (25:21)

47
    Betut most már rángatják rendesen, külön őrzőt kapott. (25:20) (25:20)

47
    KITAHARA javítja iménti hibáját és gyors lerohanásból lövi meg a 25. japán gólt. (25:20) (25:20)

46
    BETU tör be és lő gólt, de lemaradnak a kongóiak a kontránál. (24:20) (24:20)

46
    Kitahara odaajándékozta az ellenfél kezébe. (24:19) (24:19)

46
    Ilongapo belemenése után a kék mezesek jöhetnek előre. (24:19) (24:19)

45
    Elhibázott japán passz, Kongó jöhet. (24:19) (24:19)

45
    Megint megerősíti a gondolatomat, BETU középen egy az egyben megveri védőjét, majd a kapu bal oldalába bombáz! (24:19) (24:19)

44
    Betu egyelőre szabályos eszközökkel tarthatatlan, van jövője a kongói lánynak. (24:18) (24:18)

44
    Ez nagy átlövésgól volt, IWASAKI középről! (24:18) (24:18)

43
    Ki más, mint BETU megint. Betört középen és kilőtte a bal alsót! (23:18) (23:18)

43
    Időnként tornaóra jellege van az oda-vissza rohangálásnak, de néha pedig ámulatba ejtően szép támadások és gólok születnek. (23:17) (23:17)

42
    Mindkét oldalon elszórt labda egy-egy sikertelen gyors indításnál. (23:17) (23:17)

42
    Lerohanás sikeres, AKIYAMA lő gólt! (23:17) (23:17)

42
    Óriási bravúr a japán kapustól ziccerben. (22:17) (22:17)

41
    Belemenés passzívnál, Mita. (22:17) (22:17)

41
    BETU a szokásos nagyon magasra felugrás utáni bombagólját láthattuk középről! (22:17) (22:17)

41
    Emberelőnyben Kongó, de újra hat gól a hátrányuk. (22:16) (22:16)

40
    Sasaki most a kiállítás sorsára jut, jó nagyot lökött egy kongói lányon. (22:16) (22:16)

40
    Gyorsan elvégzett szabaddobás után SASAKI lő szép gólt! (22:16) (22:16)

40
    Ilongapo kap sárga lapot. (21:16) (21:16)

39
    Talpról átlövés, kongói blokkról a kapusé, a túloldalon is hiba. (21:16) (21:16)

38
    BETU középen szép kombináció végén szépít! (21:16) (21:16)

38
    Néha nehéz követni a gyors lerohanásokat, IWASAKI is gyors lerohanás végén eredményes. (21:15) (21:15)

38
    Most minden kifelé jön, Ilongapo lövését védte bravúrral Mizuochi. (20:15) (20:15)

37
    Megint egy fordulat, gyors japán góllal megint öt közte! KITAHARA lőtte be. (20:15) (20:15)

37
    Ilongapo hagyta ki a jobb oldalról. (19:15) (19:15)

37
    Eladott labda, SASAKI köszönte szépen az ajándékot és sikerrel befejezte a lerohanást! (19:15) (19:15)

36
    A kék mezesek szerencséjére belefújnak a kongói gól előtt. (18:15) (18:15)

36
    FUKATA ismétel a japánok részéről. (18:15) (18:15)

36
    Hatalmas átlövésgól páros lábbal felugrásból, megint BETU! (17:15) (17:15)

35
    Nagy gól FUKATÁTÓL középről! (17:14) (17:14)

35
    Időt kért a japán edző, Kamei Yoshihiro. Ez egy agyonnyert meccs volt az első félidő végéig, nyolccal is mentek a japánok, most pedig mindössze két gól a differencia! Négy nullás rohammal indították a kongóiak a második félidőt, ráadásul voltak igazán ötletes támadások is! (16:14) (16:14)

35
    Hihetetlen fordulat egyelőre! ILONGAPO viszi végig a lerohanást! (16:14) (16:14)

35
    Kongói labdaszerzés! (16:13) (16:13)

34
    Újabb remek kombináció befutóra, KELE szerez szép gólt! (16:13) (16:13)

34
    A mínusz háromért támad Kongó. (16:12) (16:12)

33
    Kezd meleg lenni a japánoknak, ugyanis Huguette megint véd egyet, most a bal szélről! (16:12) (16:12)

33
    Kongó már négyre jön fel, BETU talált be középről! (16:12) (16:12)

33
    Lelassultak a támadások, kevés az ötlet. (16:11) (16:11)

32
    Kiegészültek a japánok, közben nagy védés a túloldalon a most beállt Huguette-től. (16:11) (16:11)

32
    Átlövésből bombagól, ILONGAPO lőhetett szabadon! (16:11) (16:11)

31
    Jócskán fölé durrantott Fukata. (16:10) (16:10)

31
    Japán támadással kezdődik a második félidő. (16:10) (16:10)

31
    Elkezdődött a második félidő. (16:10)

Lassan letelik a 15 perc, már a játékvezetők is megérkeztek.

A két válogatott már a pályán, hamarosan kezdődik a második játékrész.

Komoly dominanciát mutatott Japán 25 percen át, 15:7-re is elmentek már. A záró öt minutumban érthetetlen kapkodás és a fal előtti tehetetlenség jellemezte a kék mezeseket, már csak egy gólt tudtak lőni, azt is rendezetlen védelem ellen.

Kongó problémája, hogy az elején igen lassan, körülményesen kezdtek, hamar nagy előnyt adtak Japánnak. A támadásaik sablonosak voltak és mindent középen erőltettek. A záró percekre azonban ötletesebbé vált az afrikai csapat és faragott is a hátrányából.

A mérkőzés még nem dőlt el, de az esélyes a mutatott játék alapján továbbra is a japán válogatott.
    Egyelőre 30 perc után Japán – Kongó: 16-10!
    A szünet után folytatjuk, maradjanak velünk!
    ----

30
    Befejeződött az 1. félidő. (16:10)

30
    Az utolsó japán lövés időkényszer miatt csak vaktában, mellé is megy. (16:10) (16:10)

30
    Óriási bravúr Mizuochitól, majd Ilongapo már a vonalról ugrik fel. (16:10) (16:10)

30
    Fél perc hátra. (16:10) (16:10)

30
    Újabb japán kiállítás, Tamura áll ki két percre, ez áthúzódó lesz. (16:10) (16:10)

30
    Blokkolt japán lövés, az utóbbi percekben felállt fal ellen igen keveset mutatnak a japánok. (16:10) (16:10)

30
    A játékrész utolsó perce kezdődött meg. (16:10) (16:10)

29
    Árulkodó, hogy ennek a kongói csapatnak a mieink 9 gólt engedélyeztek 60 perc alatt, most már 10-nél járnak. (16:10) (16:10)

29
    1 perc 19 másodperccel a félidő vége előtt japán időkérés! A rohanásból az utóbbi percekben nem a kék mezesek jöttek ki jobban. (16:10) (16:10)

29
    Újabb elszúrt japán hosszú indítás, majd az afrikaiak is megteszik ugyanezt. (16:10) (16:10)

29
    Jobb kettőben talál helyet NGANDJE és be is bombázza. (16:10) (16:10)

29
    Kissé felgyorsította játékát Kongó is, így azért valamivel több esélyük van. (16:9) (16:9)

28
    Rendezetlen védelem ellen középről TAMURA lövi újabb gólját. (16:9) (16:9)

28
    Védhetetlen bomba MUMBALA részéről középről! (15:9) (15:9)

27
    Ez szép betörés volt, NGANDJE talál be! (15:8) (15:8)

27
    Fukata kapott sárga lapot. (15:7) (15:7)

27
    Sablonosak az afrikai támadások, mindent középen próbálnak, nagy ritkán a jobb szél játszik. (15:7) (15:7)

26
    Lerohanás végén AKIYAMA a jobb oldalról talál be! (15:7) (15:7)

26
    Hatalmas bravúr Mizuochitól egy ziccernél. (14:7) (14:7)

26
    Hatalmas bomba átlövésből, Sasaki azonban a felső lécet találja telibe. (14:7) (14:7)

25
    A kilences és a tizenegyes sárga mezről annyira lekopott a szám, hogy szinte láthatatlan, nem lesz könnyű megkülönböztetni őket. (14:7) (14:7)

25
    A kapufára bombázta Betu. (14:7) (14:7)

24
    Hetes Kongó javára. (14:7) (14:7)

24
    Újabb elszórt labda Japántól a bal oldalon, egyértelműen a bal oldaluk erősebb, mint a jobb. (14:7) (14:7)

24
    BETU bombagólja középen! (14:7) (14:7)

23
    Egyéni megoldás után a japán balszélső kapufát dob. (14:6) (14:6)

23
    Emberhátrányban is Japán szerez gólokat általában, Kongó kisebb játékerőt képvisel. (14:6) (14:6)

23
    TAMURA lőtte ezúttal a hetest, igen jól! (14:6) (14:6)

22
    Belülvédekezésért hetes a japánoknak. (13:6) (13:6)

22
    Továbbra is ápolni kellett Mbuyit, de szerencsére nincs nagy gond. (13:6) (13:6)

22
    Nagyot esett az egyik kongói lány, Nagata megy is ki két percre, ez neki már a második büntetése. (13:6) (13:6)

21
    Rontott japán támadás, de a hosszú indítás elérhetetlen a sárga mezesektől. A kontra is hosszú passzt hozna, de ez is hosszú. (13:6) (13:6)

21
    Hatalmas kapufa átlövésből, Mumbala. (13:6) (13:6)

20
    A japánok eddig tökéletesen kihasználják gyorsaságukat, és a látottak alapján nem kérdéses, hogy a végén a szigetország csapata győz, nagy különbséggel. (13:6) (13:6)

20
    Kongó kér időt, pillanatok alatt megszöktek a japánok hét gólra. (13:6) (13:6)

20
    Ez megint nagyon gyors volt, IWASAKI újra! (13:6) (13:6)

19
    Megint kongói hiba. (12:6) (12:6)

19
    IWASAKI gyors labdaszerzés után eredményes! (12:6) (12:6)

19
    Sikeres hetes, BETU lőtte be. (11:6) (11:6)

19
    Itt is két perc és hetes, Nagata áll ki. (11:5) (11:5)

18
    Szokásos SASAKI bombagól hetesből! (11:5) (11:5)

18
    Hetes, két perc, Mbuyi áll ki a kongóiaktól. (10:5) (10:5)

18
    Mindkét oldalon elszúrt támadás, Kongó támadása folyik. (10:5) (10:5)

17
    Érezhető, hogy a figurák nagy része Ilongapo mozgásán múlik, rá már kilépnek a japán védők. (10:5) (10:5)

17
    Ez senkinek sem volt jó a bal szélre, Kongó támadhat. (10:5) (10:5)

16
    Most igen komoly előnyre tehet szert az eddig is jobbnak tűnő Japán. (10:5) (10:5)

16
    Lövés nélkül elszórt labda a túloldalon, támad Japán. (10:5) (10:5)

16
    Bombagól, IWASAKI átlövésből hátrányból! (10:5) (10:5)

15
    Hátrányban is gyorsak a japánok, de a kongói fal magas. (9:5) (9:5)

15
    A japán kapus kifogja Ngandje büntetőjét! (9:5) (9:5)

15
    Kiállítás, Akiyama mehet pihenni két percig és hetes is. (9:5) (9:5)

14
    KITAHARA lerohanás után eredményes. (9:5) (9:5)

14
    Rossz bejátszás a sárga mezesektől. (8:5) (8:5)

14
    SASAKI első szándékból lövi a kapuba a hetest. (8:5) (8:5)

14
    Hetest harcol ki Kitahara. (7:5) (7:5)

13
    Nagy gól középről KASONGA! (7:5) (7:5)

13
    Labdaszerzés, gyors lerohanás, TAMURA eredményes! (7:4) (7:4)

13
    Szép japán kombináció végén IWASAKI tört be középen üresben és lőtt gólt. (6:4) (6:4)

12
    TSHELA szó szerint bebombázta a hetest! (5:4) (5:4)

12
    Hetest harcol ki a kongói csapat egy szép betörésnél. (5:3) (5:3)

12
    A legaktívabb kongói Ilongapo, de őt erősebben is őrzik. (5:3) (5:3)

12
    Japán láthatóan gyorsabb játékot játszik eddig. (5:3) (5:3)

11
    SASAKI lerohanás végén talál be a bal oldalon! (5:3) (5:3)

11
    Belemenés, továbbra is középen erőlteti Kongó. (4:3) (4:3)

11
    Kapkodó a játék, mindkét oldalon újabb elszórt labdák lövés nélkül. (4:3) (4:3)

10
    SASAKI HARUNO értékesíti a büntetőt! (4:3) (4:3)

10
    Hetes a japánoknak! (3:3) (3:3)

10
    Egyenlített Kongó egy szép átlövéssel! (3:3) (3:3)

9
    Emberelőnyben japán, de technikai hiba, a kongóiak jöhetnek. (3:2) (3:2)

9
    Ngandje áll ki két percre az előző lerántásért. (3:2) (3:2)

9
    Belemenés, majd megakad a japán kontra. (3:2) (3:2)

9
    A bal oldalon pontatlan a japán csapat, jöhetnek a sárga mezesek az egyenlítésért. (3:2) (3:2)

8
    Ez viszont szép bombagól a bal alsóba, MUJINGILA lőtte! (3:2) (3:2)

8
    Lassú és hosszú ez az afrikai támadás, középen erőltetik. (3:1) (3:1)

8
    Akiyama sárga lapot kapott. (3:1) (3:1)

7
    KITAHARA jobb kettőben talál rést, betörés után bepattintja! (3:1) (3:1)

7
    Ellépte a kongói jobb szélső, majd gyors akció a túloldalon. (2:1) (2:1)

6
    Egyelőre gyorsabb játékot játszik Japán, de a védekezés a bal kettes ellen elég gyatra. (2:1) (2:1)

5
    Újabb Nzeba védés, de most már az alapvonalon megy ki, jöhet Kongó! (2:1) (2:1)

5
    Komoly védés Nzebától, de a kipattanó a távol-keletieké. (2:1) (2:1)

4
    Gyors akció végén a jobb szélről AKIYAMA eredményes! (2:1) (2:1)

4
    Felállt fal ellen egyelőre nem sok ötlet a kongóiaktól, majd egy szép beindulás, de lépéshiba Betutól. (1:1) (1:1)

3
    Nagata kapott sárgát. (1:1) (1:1)

3
    Elszórják a japánok, de nem tud leindítani Kongó sem. (1:1) (1:1)

2
    Szép kongói gól befutásból MAZENGA KELE. (1:1) (1:1)

1
    Moeka bravúrja után KITAHARA lerohanásból azonnal eredményes. (1:0) (1:0)

1
    A kongóiak kezdik az első félidőt, ők sárgában, a japánok pedig kékben játszanak. (0:0) (0:0)

1

Sajnos a tegnapinál is kevesebb néző tekinti meg élőben a mérkőzést, a lelátón nagyjából ötvenen ülnek.

A japán, majd a kongói himnusz után hamarosan kezdődik az összecsapás!

Japán: (1) Morimura Miku, (12) Mizuochi Moeka, (16) Baba Atsuko – (2) Nagata Mika, (3) Iwabuchi Ikumi, (4) Sasaki Haruno, (5) Fukata Ayaka, (6) Eto Mika, (7) Kitahara Yumi, (8) Hoshino Chiharu, (9) Iwasaki Narumi, (10) Singh Amika, (11) Mita Miki, (13) Tamura Misaki, (14) Akiyama Natsumi, (18) Kawano Moe

Szövetségi edző: Kamei Yoshihiro

Kongói Demokratikus Köztársaság: (12) Kalonji Nzeba, (16) A-Muteb Huguette, (19) Kashala Tshibola – (2) Kankwadi Tshela, (3) Ngunza Benzuka, (4) Mazenga Mirnelle Kele, (6) Elysé Ngandje, (7) Mukendi Francine Mujingila, (8) Sala Shada Mafani, (9) Mvita Julie Betu, (10) Masiala Ornella Ilongapo, (11) Bapa Marie Mbuyi, (13) Mayunga Laeticia Mumbala, (14) Achille Bula, (17) Bambi Kasonga

Szövetségi edző: Nkua Mpoua

Játékvezetők: Elsayed Tamer, Rashed Mohamed Samir (egyiptomiak).

A "C"-csoport állása:
    1. Magyarország – 4 pont (72-28)
    2. Franciaország – 4 pont (62-38)
    3. Svédország – 4 pont (42-37)
    4. Portugália – 2 pont (38-48)
    5. Kongói Demokratikus Köztársaság – 0 pont (24-58)
    6. Japán – 0 pont (41-70)

A hétfői szünnapot követően a harmadik forduló mérkőzéseivel folytatódnak a küzdelmek a Horvátországban zajló U20-as női kézilabda világbajnokság "C"-csoportjában: a mai játéknap utolsó találkozóját a csoport két leggyengébb csapata vívja egymással.

Az első két fordulóban egyik válogatottnak sem sikerült borítania a papírformát, hiszen a két évvel ezelőtti Vb-n nyolcadikként záró Japán előbb 37-19-re kapott ki a magyar csapattól, majd pedig 33-22-re a Franciaországtól. Utóbbival kapcsolatban megjegyezhető, hogy az ázsiaiak az első huszonhárom percben rendre néhány góllal vezettek, azonban ezt követően kidomborodott a felek között meglévő különbség a gallok javára.

A 2012-es világversenyen tizennyolcadikként záró Kongói Demokratikus Köztársaság az első fordulóban meglepően jól teljesített a svédekkel szemben, azonban a vereséget (15-23) nem kerülhették el az afrikaiak. A második körben viszont a magyar válogatottal szemben közel sem tudtak ekkora ellenállást tanúsítani, hiszen a mieink 13-6-os félidő után 35-9-re nyertek, úgy, hogy a második játékrészben közel tizenhét percen keresztül gólt sem kaptak!

Talán nem árulunk el nagy titkokat, ha azt mondjuk, avagy írjuk, hogy sem a japán, sem pedig a kongói válogatott nem tud majd beleszólni a továbbjutás kérdéseibe, azonban az nagy kérdés, hogy a ma esti mérkőzésen mire mennek egymással.

Üdvözöljük online oldalunkon! A mérkőzés 20:30-kor kezdődik.

Kongói Demokratikus Köztársaság2: (12) Kalonji Nzeba, (16) A-Muteb Huguette, (19) Kashala Tshibola – (2) Kankwadi Tshela, (3) Ngunza Benzuka, (4) Mazenga Mirnelle Kele, (6) Elysé Ngandje, (7) Mukendi Francine Mujingila, (8) Sala Shada Mafani, (9) Mvita Julie Betu, (10) Masiala Ornella Ilongapo, (11) Bapa Marie Mbuyi, (13) Mayunga Laeticia Mumbala, (14) Achille Bula, (17) Bambi Kasonga

Játékvezetők: Elsayed Tamer, Rashed Mohamed Samir (egyiptomiak)