Magyarország_dup – Portugália2 21:20 (vége) | Franciaország – Svédország 28:23 (vége) | Japán – Kongói Demokratikus Köztársaság2 30:27 (vége)
Japán
30:27 (16:10)
Kongói Demokratikus Köztársaság2
kedd 01.07.2014, 20:30 • Fran Galovic Sportcsarnok (Kapronca, Horvátország) • U20 női VB

A mérkőzés az első 20-25 percben teljesen egyértelműnek tűnt, nyolc góllal meglépett a gyors játékot játszó Japán, a támadásban szinte semmit sem mutató Kongó ellen.
    Aztán megváltozott a játék képe, hat góllal mehettek szünetre, majd a térfélcsere után óriási felzárkózásba kezdett az afrikai csapat és már két gól volt csak a hátrányuk.

A japán időkérés után azonban ismét 5-6 gólra növelte előnyét a távol-keleti gárda, ami a hajráig nagyjából meg is maradt. Ott Kongó még egyszer felszívta magát és közelebb jött, volt is esélyük akár az egyenlítésre is, de Japánnál mindig volt valaki, aki át tudta lendíteni a csapatot a holtponton, a védekezésük is felkeményedett.
    Végül megérdemelten, de igen izgalmas végjáték után megszerezte a győzelmet a japán válogatott, Kongónak ezúttal sem sikerült a pontszerzés.

A szigetország csapatából Mizuochi szerzett komoly érdemeket, Sasaki a magabiztos heteseivel, Fukata, Kitahara, Akiyama és Iwasaki pedig a támadásban nyújtott munkájával tett sokat.
    A kongói csapatból a sokat vállaló Ilongapo mellett még Betu emelkedett ki, Betu kimondottan remek napot fogott ki, nemigen tudták tartani szabályos eszközökkel és lőtt is egy halom gólt a második félidőben.

Japán – Kongó: 30-27!
    ---- (22:04:21)

60
    Mérkőzés vége. (30:27)

60
    Vonalra lép a végén Mita, de egyébként is mellé lőtte. (30:27) (30:27)

60
    10 mp hátra. (30:27) (30:27)

60
    Lent maradt egy kongói az iménti támadásnál, ápolás miatt áll a játék. Betu kapott egyet. Szerencsére fel tud kelni és folytatni tudja. (30:27) (30:27)

60
    Mellé, bár blokknak tűnt. A japánok támadhatnak, ez a meccs már biztosan megvan a távol-keletieknek. (30:27) (30:27)

60
    Remekül lopja az időt Japán sok kis faulttal. (30:27) (30:27)

59
    Már egyetlen perc csak hátra. (30:27) (30:27)

59
    80 mp hátra, megy az idő, ez most jó Japánnak. (30:27) (30:27)

59
    Bambi fejen találja a kapust a jobb szélről, de marad az afrikai csapatnál. (30:27) (30:27)

59
    Zavarót védekezik a japán csapat, két zavaró is van. (30:27) (30:27)

59
    Ha Kongó gólt lő, izgalmas lesz a vége. (30:27) (30:27)

58
    BETU a túloldalon rendezetlen védelem ellen! Még mindig nem dőlt el! (30:27) (30:27)

58
    Első szándékból SASAKI a büntetőt! (30:26) (30:26)

58
    Hetes a japánoknak. (29:26) (29:26)

57
    MUMBALA gólja betörésből! (29:26) (29:26)

57
    Ellépi Ilongapo, de egyébként is védett a kapus. A túloldalon is lépéshiba, Iwasaki ront. (29:25) (29:25)