Shirak – Shakhter Karagandy 1:2 (vége) | FK Kairat Almaty – FK Kukësi 1:0 (vége) | Pjunik – Astana 1:4 (vége)
Veris FC Singerei – PFK Litex Lovech 0:0 (vége) | FK Qabala – Široki Brijeg 0:2 (vége) | FK Banga Gargždai – Sligo 0:0 (vége)
Tartu FC Santos – Tromsö 0:7 (vége) | JK Sillamäe Kalev – Honka 2:1 (vége) | FK Čelik Nikšić – FC Koper 0:5 (vége)
Myllykosken Pallo 47 – Fuglafjördur 1:0 (vége) | Vaasa – IF Brommapojkarna 2:1 (vége) | Turnovo – FC Chikhura Sachkhere 0:1 (vége)
Botev – Libertas 4:0 (vége) | FC Sioni Bolnisi – KS Flamurtari Vlorë 2:3 (vége) | FC Vaduz – College Europe 3:0 (vége)
Göteborg – Fola 0:0 (vége) | FC Tiraspol – Keşla FK 2:3 (vége) | Differdange – FK Atlantas Klapéda 1:0 (vége)
Broughton – FK Haugesund 1:1 (vége) | Paola Hibernians FC – FC Spartak Trnava 2:4 (vége) | RNK Split – FC Mika 2:0 (vége)
B36 Tórshavn – Linfield 1:2 (vége) | NK Rudar Velenje – KF Laçi 1:1 (vége) | Víkingur – FC Daugava Riga 2:1 (vége)
FK Čukarički Stankom – UE Sant Julià 4:0 (vége) | SS Folgore / Falciano – FK Budućnost Podgorica 1:2 (vége) | Diósgyőri VTK – Birkirkara 2:1 (vége)
Aberdeen FC – FC Daugava Riga 5:0 (vége) | Crusaders F.C. – Ekranas 3:1 (vége) | Derry City – Aberystwyth Town FC 4:0 (vége)
FH Hafnarfjördur – Glenavon FC 3:0 (vége) | Fram Reykjavík – Kalju 0:1 (vége) | UMF Stjarnan – Bangor City FC 4:0 (vége)
Željezničar Sarajevo – FK Lovćen Cetinje 0:0 (vége)
Pyunik Yerevan
1:4 (0:1)
FC Astana
csütörtök 03.07.2014, 16:00 • Armenia Football Academy grass, Yerevan • Európa liga

Az első félidő végén egygólos vendégelőnnyel mehettek pihenőre a csapatok. A második félidő elején az Astana rögtön magához ragadta a kezdeményezést, és további három gólt még berámolt örmény ellenfelének. A hazaiak erejéből csak egy gólra futotta, ez minden bizonnyal kevés lesz az üdvösséghez. Az Astana hatalmas lépést tett a továbbjutásért, amit valószínűleg már nem is fog kiengedni a kezéből.
    Köszönöm a figyelmet! (17:55:27)

90+3
    A hosszabbításban már többnyire mezőnyjáték volt a pályán, említésre méltó helyzet vagy esemény már nem történt.

90
    Három perc lesz a ráadás.

89
    Shakhmetov ellen szabálytalankodtak. A vendégek, szabadrúgás után próbálják megtartani a labdát.

87
    Aslanyan volt lesen, szabadrúgással jöhet kifelé a vendégcsapat.

85
    Aslanyan lövését blokkolták a vendégvédők, a kazahok jöhetnek támadással.

84
    Az Astana gólt szerzett!
    Újabb góljával a mérkőzést és minden valószínűség szerint a továbbjutást is eldöntötte az Astana. Ezúttal ATANAS KURDOV volt a gólszerző.

84
    Foxi próbálkozott betörni a labdával a hazaiak tizenhatosára. Jól játszanak a kazahok.

83
    Beisebekov szabálytalankodott, szabadrúgással jöhetnek a hazaiak.

82
    Malakyan kapott rossz labdát, a vendégek támadhatnak. A hazaiak nagyon sok technikai hibát vétenek.

80
    Dzolchiyev helyére Beisebekov érkezett.

78
    Hovhannisyan felé ment egy indítás, de már lesen volt a hazaiak játékosa. Szabadrúgás kifelé a kazahok javára.

77
    Hovhannisjan próbálkozott meg egy lövéssel, a nem túl erős löketet Eric magabiztosan fogta.

76
    Dmitrenko ívelhetett be szögletet, a sarokrúgásból helyzet nem alakult ki, de a vendégek kézben tartják a meccset.

74
    Haroyan helyett Ghukas Poghosyan érkezett.

72
    Papikyan helyett Aslanyan a pályán.

71
    Hiába a hazai szépítés, a kazahok KETHEVOAMA FOXI által visszaállítják a kétgólos különbséget.

70
    Jó kis meccs kerekedett a második félidőre, mindkét csapat nyílt támadófutballt játszik.

68
    A Pyunik gólt szerzett!
    Az örmények a bekapott gól után egy percre egyenlítettek. AGHVAN PAPIKYAN találta meg a rést a vendégek védelmén, lövését Eric kapus nem háríthatta.

67
    A vendégek nyomása meghozta az eredményt, Kurdov passzából BAURZAN DZOLCHIYEV növelte a vendégek előnyét.

65
    Egy vendégszöglete követően Shakhmetov találta el a felső lécet, a hazaiak most megköszönhetik a szerencsének.

63
    Harojan kapott jó labdát a vendégek kapuja előtt, de a beívelésnél már szabálytalankodott Eric kapus ellen, szabadrúgás kifelé a vendégek javára.

61
    Cañas kapott sárga lapot.

61
    Raz. Hakobyan helyére Baloyan érkezett.

60
    Nusserbajev helyére Shakhmetov érkezett.

59
    Dzolchiyev kapott jó labdát a hazaiak tizenhatosán belül, lövése nem sikerült, Harutyunyan kapusnak nem kellett közbeavatkozni.

58
    Dmitrenko végezte el a vendégek szabadrúgását, veszélyes támadás nem alakult ki az akcióból.

56
    A Pyunik nem igazán jut el a vendégek kapujáig, Eric kapust eddig nem sokszor tesztelték.

55
    A játék gyakran megszakad a folyamatos szabálytalanságok miatt, de a vendégek jobban futballoznak a második félidőben.

53
    A vendégek támadtak, Raz. Hakobyan állította meg szabálytalanul a vendégek akcióját.

52
    Hovhannisyan szabálytalankodott Foxi ellen, az Astana végezhet el szabadrúgást.

51
    Pikalkin és Zhukov összjáték a hazaiak tizenhatosa előtt, végül az örmény védelem tisztázott.

50
    Foxi próbálkozott meg egy lövéssel, a tizenhatoson kívülről megeresztett lökete mellé ment.

48
    A második félidő elején az Astana megpróbálja magához ragadni a kezdeményezést.

47
    Igaz ugyan, hogy az első félidőben a hazaiak játszottak némi mezőnyfölényben, ennek ellenére a kaput a vendégeknek sikerült többször eltalálni.

46
    Kurdov jött be a második félidőre a lecserélt Nurdauletov helyett.

46

Sokáig mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, majd a hazaiak fokozatosan átvették a mérkőzés irányítását. Ennek ellenére egy örmény védelmi hibát kihasználva a félidő vége előtt nem sokkal az Astana jutott vezetéshez.
    Kíváncsian várjuk a folytatást!

45+2
    A két perces ráadásban sok érdemleges nem történt, így vendégvezetésnél mehetnek pihenőre a csapatok.

45
    Dzolchiyev volt lesen, szabadrúgás kifelé a hazaiak javára.

44
    A vendégek rúghattak sarokrúgást, komoly helyzet nem alakult ki belőle.

43
    Gagik Poghosyan kapott sárga lapot.

42
    Zhukov állította meg szabálytalanul ellenfelét, szabadrúgás a hazaiak javára.

40
    Némi meglepetésre TANAT NUSSERBAJEV találatával a vendégek szereztek vezetést, Zhukov adott használható labdát, Nusserbayev pedig kihasználta a lehetőséget.

39
    Yuspashyan végezte el a szabadrúgást, a hazaiak nem sokáig tudták megtartani a labdát.

37
    Papikyan ellen követnek el szabálytalanságot, az örmények jöhetnek szabadrúgással.

36
    A hazaiak egyre nagyobb fölényben játszanak, az Astana a mérkőzésnek ebben a szakaszában védekezésre szorul.

35
    Raz. Hakobyan felé ment egy indítás, a hazaiak támadója viszont már lesen volt.

33
    Dzolchiyev próbálkozott lövéssel, kísérlete nem talált kaput.

32
    A hazaiak kezdik átvenni a mérkőzés irányítását, de a kazah védelmet eddig nem sikerült mattolniuk.

30
    A Pjunyik vezetett támadást, sikerült lövéssel befejezni az akciót, viszont a próbálkozás lejött a blokkról.

29
    Nurdauletov végezte el a szabadrúgást, a vendégek próbálják megtartani a labdát.

28
    Továbbra is sok a szabálytalanság, az apró belépő a pályán, a játékvezető eddig még nem tartotta indokoltnak a sárga lap használatát.

27
    Nurdauletov ellen szabálytalankodtak, szabadrúgás kifelé az örmények javára.

26
    Shomko volt szabálytalan, a hazaiak végezhetnek el szabadrúgást.

24
    Nem sok esemény történik most a pályán, a csapatok mezőnyben gyűrik egymást.

22
    Nincsenek megilletődve a vendégek, bátran mennek előre, igaz eddig komoly helyzetekben ez nem mutatkozott meg.

21
    Dmitrenko felé hiába ment az indítás, a vendégek játékosa már lesen volt.

20
    Húsz perc után többé-kevésbé kiegyenlített a mérkőzés, egyik csapat sem tudja akaratát a másikra ráerőltetni.

19
    Haroyan állította meg szabálytalanul Caňas-t, a vendégek javára jár a szabadrúgás.

17
    Papikyan ívelte be a szabadrúgást az Astana tizenhatosára, a védők középen tisztáztak.

16
    Aničić lépett oda ezúttal, szabaddal jöhet az örmény csapat.

14
    Dzolchiyev buktatott, a hazaiak végezhetnek el szabadrúgást.

13
    Elég sok a kisebb-nagyobb szabálytalanság a pályán, a folyamatos játéknak ez semmiképp nem használ.

12
    Pikalkin követett el szabálytalanságot, a hazaiak jöhetnek szabadrúgással.

11
    Zömében mezőnyjáték folyik a pályán, igazán komoly helyzet még nem alakult ki egyik kapunál sem.

9
    Foxi szabálytalankodott Hovhannisyan ellen, a Pjunyik végezhet el szabadrúgást.

8
    Hovhannisyan felé ment egy mélységi indítás, de már lesen volt a hazaiak játékosa. Az örmény játékosnak nem tetszik a játékvezetői döntés!

7
    Shomko tartotta meg jól a középpályán a labdát, a hazaiak tizenhatosára próbálta bejátszani, a védelem tisztázott.

5
    Yuspashyan végezte el a szabadrúgást. komolyabb helyzet nem alakult ki a kazah kapunál.

4
    Pilalkin lépett oda ellenfelének, az örmények jöhetnek szabadrúgással.

3
    Foxi próbálkozott lövéssel, Harutyunyan a helyén volt, mindenesetre megvolt az első vendéglehetőség.

2
    Voskanyan szabálytalankodott Nusserbajev ellen, az Astana végezhet el szabadrúgást.

1

Pyunik Yerevan: Harutyunyan – Haroyan, G. Hovhannisyan, K. Hovhannisyan, Gagik Poghosyan – Malakyan, Yuspashyan, Papikyan – Minasyan, Voskanyan – Raz. Hakobyan

Cserék: Ohanjan – Rob. Hakobjan, Aslanjan, H. Poghosjan, Yesajan, Gh. Poghosjan, Balojan

FC Astana: Eric– Dmitrenko, Aničič, Pikalkin, Nurdauletov – Foxi, Nusserbajev – Zhukov, Shomko, Caňas – Dzolchiyev

Cserék: Loginovski, Y. Achmetov, Beisebekov, Postnikov, Kojashevič, Shachmetov, Kurdov

Játékvezetők: Musial – Siejka, Listkiewicz.

Némileg a brazíliai világbajnokság árnyékában, de Európában is elkezdődött a fociélet, a Bajnokok Ligája és az Európa-liga selejtezőjének első fordulójára kerül(t) sor ezen a héten.

Az Európa-liga selejtezőjének első fordulójában többek között, a sorsolás szeszélye folytán Pjunyik (örmény)–FK Asztana (kazah) mérkőzést rendeznek. Olyan sok mindent ezekről a csapatokról nem tudunk, annyit azért érdemes megjegyezni, hogy mindkét együttest a Szovjetunió szétesése után alapították, így "komoly" múlttal még nem rendelkeznek. Ugyanakkor országuk bajnokságában már bizonyítottak, így például a Pjunyik már 13 alkalommal nyerte meg az örmény labdarúgó-bajnokságot, míg ellenfele az FK Asztana bajnokságot még nem, de a kazah kupát már két alkalommal is elhódította.
    Nemzetközi színtéren sem teljesen rutintalanok, tavaly is bekapcsolódtak az Európa-liga versengésébe, szintén már az első fordulóban pályára léptek. Az FK Asztana két vereséggel azonnal búcsúzott, de az örmények mentek egy kört, a második fordulóban egy litván csapat ellen köszöntek el.
    Az esélyeket illetően se tudunk sok "okosat" mondani, a Pjunyik talán valamivel esélyesebbnek tűnik, na és a hazai pálya is mellettük szól.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szurkolást és szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Gólok: 68. Papikyan – 40. Nusserbayev, 67. Dzolchiyev, 71. Foxi, 84. Kurdov

Lapok:   43. Poghosyan (PYE) – 61. Cañas (AST)

Pyunik Yerevan: Harutyunyan – Haroyan (74. Ghukas Poghosyan), G. Hovhannisyan, K. Hovhannisyan, Gagik Poghosyan – Malakyan, Yuspashyan, Papikyan (72. Aslanyan) – Minasyan, Voskanyan – Raz. Hakobyan (61. Baloyan)
    Cserék: Ohanjan – Rob. Hakobjan, Aslanyan, Ghukas Poghosyan , Yesajan, Gh. Poghosjan, Baloyan

FC Astana: Eric– Dmitrenko, Aničič, Pikalkin, Nurdauletov (46. Kurdov) – Foxi, Nusserbayev (60. Shakhmetov) – Zhukov, Shomko, Caňas – Dzolchiyev (80. Beisebekov)
    Cserék: Loginovski, Y. Achmetov, Beisebekov, Postnikov, Kojaševič, Shakhmetov, Kurdov

Játékvezetők: Musial – Siejka, Listkiewicz