Shirak – Shakhter Karagandy 1:2 (vége) | FK Kairat Almaty – FK Kukësi 1:0 (vége) | Pjunik – Astana 1:4 (vége)
Veris FC Singerei – PFK Litex Lovech 0:0 (vége) | FK Qabala – Široki Brijeg 0:2 (vége) | FK Banga Gargždai – Sligo 0:0 (vége)
Tartu FC Santos – Tromsö 0:7 (vége) | JK Sillamäe Kalev – Honka 2:1 (vége) | FK Čelik Nikšić – FC Koper 0:5 (vége)
Myllykosken Pallo 47 – Fuglafjördur 1:0 (vége) | Vaasa – IF Brommapojkarna 2:1 (vége) | Turnovo – FC Chikhura Sachkhere 0:1 (vége)
Botev – Libertas 4:0 (vége) | FC Sioni Bolnisi – KS Flamurtari Vlorë 2:3 (vége) | FC Vaduz – College Europe 3:0 (vége)
Göteborg – Fola 0:0 (vége) | FC Tiraspol – Keşla FK 2:3 (vége) | Differdange – FK Atlantas Klapéda 1:0 (vége)
Broughton – FK Haugesund 1:1 (vége) | Paola Hibernians FC – FC Spartak Trnava 2:4 (vége) | RNK Split – FC Mika 2:0 (vége)
B36 Tórshavn – Linfield 1:2 (vége) | NK Rudar Velenje – KF Laçi 1:1 (vége) | Víkingur – FC Daugava Riga 2:1 (vége)
FK Čukarički Stankom – UE Sant Julià 4:0 (vége) | SS Folgore / Falciano – FK Budućnost Podgorica 1:2 (vége) | Diósgyőri VTK – Birkirkara 2:1 (vége)
Aberdeen FC – FC Daugava Riga 5:0 (vége) | Crusaders F.C. – Ekranas 3:1 (vége) | Derry City – Aberystwyth Town FC 4:0 (vége)
FH Hafnarfjördur – Glenavon FC 3:0 (vége) | Fram Reykjavík – Kalju 0:1 (vége) | UMF Stjarnan – Bangor City FC 4:0 (vége)
Željezničar Sarajevo – FK Lovćen Cetinje 0:0 (vége)
FK Qabala
0:2 (0:0)
NK Široki Brijeg
csütörtök 03.07.2014, 17:00 • Şəhər stadionu, Qəbələ • Európa liga

Amennyire unalmas volt az első félidő, annyira izgalmas lett a második. Wagnre duplájának köszönhetően megfordította a meccset a Siroki Brijeg, így ők várhatják előnyösebb helyzetből a visszavágót, amit majd egy hét múlva rendeznek meg Boszniában. (18:53:44)

90+2
    A remekül játszó Zakaric helyére érkezik Kozul.

90+1
    Cristea próbálkozik, de nem tud kapura lőni.

90
    Időhúzó csere: Ivankovic fut be, Peko pedig lesétál.

89
    A Široki Brijeg gólt szerzett!

Maric remek asszisztja után WAGNER lő a kapuba! A meccs eldőlt ugyan, de a továbbjutás még nem.

88
    Wagner kap lesen labdát.

86
    Küzd, hajt a Qabala, nem akar belenyugodni a vereségbe az azeri együttes.

85
    Allahverdiyev harcol ki egy szabadot, amit gyorsan elvégez.

84
    Hajiyev kerül a kapussal szembe, de a ziccert nem tudja értékesíteni.

82
    Cristea fekszik el a földön egy csúnya becsúszás után.

81
    Tartja a labdát a bosnyák gárda, nem szeretnék elveszteni az előnyüket.

80
    A második félidőre átvette az irányítást az Siroki Brijeg, így nem véletlen, hogy ők vezetnek.

79
    Pehar lökete elkerüli a kaput méterekkel.

77
    Hajiyev szabálytalankodik, talán egy szóbeli figyelmeztetésnél többet érdemelt volna.

76
    Wagner kapott egy remek labdát, de nem tudta a kapuba juttatni azt!

75
    Mendyt fogják lesen.

74

WAGNERNEK végre betalált, ezzel megszerzik a megérdemelt vezetést!

73
    Taghzide szabálytalan Zakariccsal szemben.

72
    Mendy állt lesen.

70
    Zakaric szabálytalan.

69
    Ropotan egy elkésett belépőért kap sárga lapot.

62
    Lastro szándékos szabálytalanságért kapott egy sárga lapot!

60
    Wagner kerül nagy helyzetbe, lövését Agayev védi egy hatalmas bravúrral!

59
    Zakaric szabadrúgása után Wagner lőtte mellé a labdát. Felélénkült a játék, a bosnyákok is támadni próbálnak.

58
    Wagner kap egyet a bokájára Ropotantól, a sárga most elmarad.

57
    Először cserélnek a hazaiak: Cristea jön be Jamalov helyére.

56
    Wagner próbálkozhatott újra, de az ő labdája is messziről elkerüli a kaput.

55
    Dodót bántják, eddig eléggé szabálytalan a vendég gárda.

54
    Zakaric tekeri be a szögletet, amit kifejelnek. Majd ő lőhet kapura, de a lövés még a kaput sem találja el.

53
    A bosnyák csapat át jön az ellenfél térfelére, és szögletet végezhet el.

51
    Mendy fut lesre a partjelző intése szerint.

50
    Abisov szöglete után Dodo nem tudja a kapuba juttatni a labdát.

49
    Taghizade lövése megpattan, szöglet következik.

48
    Mint ahogy az első félidőben is volt, a második játékrészben is a hazaiak dominálnak, támadást építenek.

47
    Változás nincs egyik csapatban sem.

46

Az első félidőben a támadók nem nagyon jeleskedtek, hiszen eddig az egész meccsen egyszer lőttek kapura. A Qabala próbál támadni, de eddig a Siroki védelme jól játszik, gond nélkül lehozták az első 45 percet. A második félidőben mindenképp javulni kell a két csapatnak, vagy különben a meccs eredménye nem változik.

45
    A végén még támad egyet a Siroki, de helyzetig ők se jutnak.

44
    Áll a játék, a játékosok már az öltözőben érzik maguk.

42
    Egy rosszul végződő támadás után a hazai portás végezhet el kirúgást.

41
    Hajiyev válik a lestaktika áldozatává.

40
    Most éppen Pehar szabálytalan, ott tördelik a játékot ahol tudják.

39
    Most a bosnyákoknál a labda, de azzal nem szeretnének támadni.

38
    Hajiyev marad a földön, orvosi segítségre szorul az azeri játékos.

37
    Mendy ellen szabálytalankodnak a vendég védők.

35
    A meccs eddigi gyors jellemzés: a hazaiak támadnak, de veszélyt kialakítani nem tudnak. A vendégek hősiesen védekeznek és kontrákkal próbálnak támadni.

34
    Zakaricot eddig nem tudják fogni, újabb szabálytalanságot követnek el ellene.

33
    Egy remek szöglet után Jamalov életerős löketébe állnak bele a vendég védők.

32
    Szöglettel jöhetnek a hazaiak.

30
    Wagnernek kellett kevésbé szabályos eszközökhöz nyúlnia ahhoz, hogy megszerezze a labdát Rafaeltől.

29
    Az első félórában habár aktívak a csapatok, komoly helyzetet nem tudtak kialakítani.

27
    Korai csere: Barisic áll be Markovic helyére.

26
    Coric és Dodó párharca után Dodó marad a földön, a játékot folytatni tudja.

25
    Zakaricot buktatják, eddig csak szabálytalanul tudják tartania a bosnyák középpályást.

24
    A szögletet kivédekezik a bosnyákok, eddig remekül zár a védelmük.

23
    Abisov szabadrúgása után szöglettel jöhet a hazai gárda.

22
    Mendy esik el a tizenhatos előtt, jó helyzetből végezhet el szabadrúgást a Qabala.

21
    Hajiyev próbálkozása nem találja el a kaput.

20
    Levin újonnan szabálytalan Zakariccsal szemben.

19
    Dodót intik le lesen – jogosan.

18
    Támad a Qabala, a kapura lövés elmarad.

16
    Wagner bántja Mendyt, a szankcionálás ezúttal elmarad.

15
    A kezdeti fellángolás után most a játékot a nyugodtság jellemzi, egy picit lassítottak a csapatok.

13
    Qabala tartja a labdát, a rést keresik az ellenfél védelmén.

12
    A csapatoknak nem csak egymással, hanem a harmincnégy fokos hőséggel is meg kell küzdeniük.

10
    Zakaric szögletéből nem tudnak veszélyeztetni a bosnyákok.

9
    A vendégek harcolnak ki egy szögletet.

8
    Taghizade nem tudja lekezelni a labdát, így egy remek támadási lehetőségtől megfosztva a csapatát.

7
    A bosnyákok végezhetnek el egy bedobást a támadó térfélen, de helyzetet nem tudnak kialakítani.

6
    Hazaiak adnak be a jobb szélről, de a labda mindenki lába előtt elszáll.

4
    Levint ütközik le, jogos a szabadrúgás.

3
    Hajiyev szabálytalan Markoviccsal szemben, sárga nincsen.

1

A Qabala teljesen ismeretlenül csenghet a magyar futballdrukker fülének, hiszen az azerbajdzsáni bajnok eddig kevés szóhoz jutott az európai porondon. Az azeri bajnokságot könnyen nyerték öt ponttal előzték meg az Inter Baki gárdáját, a kupadöntőben pedig csak tizenegyesekkel maradtak alul. A játékosaiknak nemzetközi rutinjuk nincsen, eddig egyikük sem lépett pályára selejtezőn. Tehát habár hazájában tarolt a Qabala, valószínűleg Európában sok keresni valója nincsen.
    A bosnyák Siroki Brijeg csapata sokkal ismertebb név itthon, hiszen a délszláv gárda már több mint tízszer szerepelt a BL, illetve EL selejtezőkben, múltkor az Európa Liga harmadik selejtező köréig jutottak. A hazai bajnokságban második lett a csapat, a Zrinjski csapatától két ponttal lemaradva. A kupában pedig a negyeddöntőben estek ki a Sarajevo ellen. A bosnyák gárda a mérkőzés esélyese.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.