Shirak – Shakhter Karagandy 1:2 (vége) | FK Kairat Almaty – FK Kukësi 1:0 (vége) | Pjunik – Astana 1:4 (vége)
Veris FC Singerei – PFK Litex Lovech 0:0 (vége) | FK Qabala – Široki Brijeg 0:2 (vége) | FK Banga Gargždai – Sligo 0:0 (vége)
Tartu FC Santos – Tromsö 0:7 (vége) | JK Sillamäe Kalev – Honka 2:1 (vége) | FK Čelik Nikšić – FC Koper 0:5 (vége)
Myllykosken Pallo 47 – Fuglafjördur 1:0 (vége) | Vaasa – IF Brommapojkarna 2:1 (vége) | Turnovo – FC Chikhura Sachkhere 0:1 (vége)
Botev – Libertas 4:0 (vége) | FC Sioni Bolnisi – KS Flamurtari Vlorë 2:3 (vége) | FC Vaduz – College Europe 3:0 (vége)
Göteborg – Fola 0:0 (vége) | FC Tiraspol – Keşla FK 2:3 (vége) | Differdange – FK Atlantas Klapéda 1:0 (vége)
Broughton – FK Haugesund 1:1 (vége) | Paola Hibernians FC – FC Spartak Trnava 2:4 (vége) | RNK Split – FC Mika 2:0 (vége)
B36 Tórshavn – Linfield 1:2 (vége) | NK Rudar Velenje – KF Laçi 1:1 (vége) | Víkingur – FC Daugava Riga 2:1 (vége)
FK Čukarički Stankom – UE Sant Julià 4:0 (vége) | SS Folgore / Falciano – FK Budućnost Podgorica 1:2 (vége) | Diósgyőri VTK – Birkirkara 2:1 (vége)
Aberdeen FC – FC Daugava Riga 5:0 (vége) | Crusaders F.C. – Ekranas 3:1 (vége) | Derry City – Aberystwyth Town FC 4:0 (vége)
FH Hafnarfjördur – Glenavon FC 3:0 (vége) | Fram Reykjavík – Kalju 0:1 (vége) | UMF Stjarnan – Bangor City FC 4:0 (vége)
Željezničar Sarajevo – FK Lovćen Cetinje 0:0 (vége)
FK Čelik Nikšić
0:5 (0:2)
FC Koper
csütörtök 03.07.2014, 17:30 • Stadion Željezare, Nikšić • Európa liga

Rendkívül sima találkozót láthattunk, az FC Koper könnyed labdázgatással verte meg a Celik Niksic csapatát. A szlovének nagyjából akkor szereztek gólt, amikor akartak, a hazaiak erejéből csak faultokra tellett.

31 lövést eresztett meg a Koper, ebből 15 el is találta a kaput, de Giljen hiába védett jól, öt alkalommal tehetetlen volt. Nem lett kilenc a vége, mint a Budapest Honvéd ellen, de a montenegrói csapat így sem lehet büszke magára. (19:21:43)

90+3
    Az utolsó perc kezdődik, mindkét fél a hármas sípszót várja.

90+1
    Lotric lesen maradt.

90
    Letelt a rendes játékidő!

90
    Sétálgatós félóra után az utolsó tíz percben nekifeszült még a Koper, ez ennyi idő alatt is két gólt eredményezett, a montenegróiak nem tudtak ellenállni.

88
    Azért az ötödik bent van! Szép kiugratás után IVICA GUBERAC is a hálóba talál; már öt közte.

87
    Halilovic lőtt egy veszélyeset. Megmutatják a szlovénok, hogy nem fáradtak el, csak nem akartak mindenáron nyolc-tíz gólt rúgni...

86
    Újabb három percig nyomott a Koper és gólt is szerzett: MIROSLAV COVILO megint jól érkezett egy szögletre és belőtte saját maga második, csapata negyedik gólját.

85
    Újabb szlovén lehetőség, most Palcic került helyzetbe, de Giljen hárít. Nagy helyzet volt.

85
    Szinte azonnal labdát szerez a Koper, de Lotric mellérúgja a helyzetet.

84
    Szép támadás után Ivetic maradt lesen. Jöhet a Celik.

84
    Zibert lőhetett kapura, de nem célzott pontosan. Rengeteg lövés, kevés találat, de így is három gól a vendégek mérlege.

83
    A hazaiak is lehozzák csatárukat, az utolsó cserelehetőségükkel Bozovicot küldik pályára.

82
    Belül az utolsó tíz percen, de a lényegi kérdések igazából már az első félidőben eldőltek.

81
    Blazic szabadrúgása suhan el a kapufa mellett.

80
    A vendégek kihasználják utolsó cserelehetőségüket is, az elfáradó Crnigoj helyére Zibert érkezik.

79
    Az emberhátrányba kerülő hazaiak cserélnek, Ivanovic hagyja el a pályát, Nikolic érkezik a helyére.

77
    A sarokrúgásból nem lett semmi, jöhet a Celik.

76
    Gubarac lőheti a szabadrúgást, de blokkolják, szöglet.

75
    A nemrég beállt Lotricot veszi elő a játékvezető a tömegből, kioszt neki egy sárgát.

75
    Lökdösődés alakul ki.

74
    Piros lap! A Celik hátvédjét kiállítja a játékvezető, benne volt a levegőben.

74
    Jovovic nem bír magával, egymás után két durva szabálytalanságot is elkövet.

72
    Galesic már nincs, de Guberac ellőheti ezt.

71
    A frissen beállt Lotric is a földön, a másik csere, Bulatovic volt túl agresszív.

71
    Jovovic harcol ki szabadrúgást, Ivetic késett el.

67
    A sokat küzdő Galesic lejön, neki elég volt mára. Lotric a helyén.

66
    El is lőtte a csatár, de nem találta el a kaput.

66
    Galesicet nem igazán tudják szabályosan tartani, most Vukovic rúgta fel. Galesic kapura is lőhet innen.

64
    Újra a szlovéneké a labda, Kalezic lépett oda szabálytalanul Palcicnak.

62
    Lekapja egyik csatárát Vanoli, Pucko a helyén.

61
    Guberac lövése szállt mellé.

60
    Ivanovic egy sárgával a zsebében rúgja fel Covilót, jöhet a Koper jó helyről.

60
    Eltelt egy óra a meccsből és a hazaiak még nem találták el a kaput.

59
    Kalezic próbált kiugrani, de lesre állította a vendégek védelme.

59
    Djalac szöglete kijön, de Guberac szabálytalan Vidakaniccel szemben.

58
    Most a Celik lőhet szögletet – a találkozón először van erre példa.

57
    Óriási iramban kezdte a második félidőt a Koper, szemmel láthatóan végleg le akartak zárni minden kérdést a találkozót illetően.

56
    Kalezic lőheti majd a szabadrúgást.

55
    Jovovicba száll bele Hadzic, jogos a sárga.

55
    Már húsz alkalommal lőttek kapura a szlovének, a játék képe alapján akár a Honvéd tavalyi 9-0-ás győzelmére is gondolhatunk.

53
    Megtörténik a meccs első cseréje, Bulatovic érkezik Bubanja helyére.

50
    A második félidő elején rögtön tovább növeli előnyét a Koper, a szöglet után MIROSLAV COVILO labdáját még fogta Giljen, az ismétlést azonban már a hálóban kötött ki.

49
    Ivetic helyzetben, de Giljen ezt is megfogja. Óriási nyomás alatt a hazaiak.

48
    Koper-szöglet, Galesic lőheti.

48
    Halilovic esik el, szabadrúgás. Galesic lövése levágódik a védőkről.

47
    Ott folytatódik minden, ahol abbamaradt, most Galesic kínálta meg Giljent egy lövéssel, de a kapus nem felejtett el védeni a szünetben.

46

Eddig teljesen egyoldalú találkozót látunk, az FC Koper teljesen kézben tartja a mérkőzést. 15-2 a lövések aránya, ráadásul hétszer el is találták a kaput – Giljen ötször menteni tudott. A Celik Niksic csak a csodában bízhat, nincsenek egy súlycsoportban a szlovénekkel. Tizenöt perc és jövünk vissza a második félidővel!

45+2
    Ivanovic maradt lesen, ezzel vége is az első félidőnek.

45+1
    Palcic került helyzetbe a tizenhatoson belül, de Giljen az útját állja. A montenegrói kapus nem tehet a kétgólos hátrányról, ő mindent megtesz.

44
    Megkezdődik a játékrész utolsó perce.

42
    Djalac maradt lesen. Igyekszik kicsit meghajtani az első negyvenöt perc végét a Celik Niksic.

41
    Az első félidő utolsó öt percén belül járunk, Prtenjak lőtt mellé. Ez volt a második alkalom, hogy a hazaiak eljutottak a szlovén kapuig.

38
    Az eddig látottak alapján nem kérdés, hogy melyik a jobb csapat, osztálykülönbség van a felek között.

37
    A sarokrúgás után DENIS HALILOVIC érkezett és megszerezte a meccs második gólját.

37
    Kipattan egy védőről, Koper-szöglet.

36
    Prtenjak a földön. Covilo a vétkes. Jöhet a Celik.

35
    Megint Giljen: most Stromajer szabadult ki a védők közül és lőtt kapura, de a hálóőr megakadályozta, hogy gól szülessen.

32
    Giljen újra munkában, most Halilovic helyzetét hárította. Mozgalmas napja van a kapusnak.

31
    Brnovic felrúgja Galesicet, jöhet a Koper.

30
    Megvan az első Celik-helyzet is, Prtenjak harcolt ki szabadrúgást, majd Vukovic lőhetett kapura, de nem találta el.

29
    Guberac újra megpróbálta, ezúttal szép kiugratást kapott, de nem tudta elrúgni Giljen mellett, A Niksic kapusa eddig nem hibáztatható.

27
    A mérkőzés képe nem változik, most Guberac lőtt mellé. Kilenc tüzelésnél tartanak a vendégek.

25
    Már hétszer lőtt kapura a Koper, igaz, ebből csupán kettő találta el – egyelőre ez is elég. A montenegróiak nem veszélyeztettek eddig.

24
    Megint Galesic veszélyeztet, de a csatár ma képtelen eltalálni a kaput.

23
    Nem lassítanak a szlovének, most Galesic került helyzetbe, de mellérúgta ezúttal.

21
    Beérett a vendégek nyomása, MATEJ PALCIC megszerezte a vezetést Crnigoj labdája után. Csak idő kérdése volt.

21
    Most Androvic a földön, Guberac a vétkes, Celik-szabadrúgás jöhet.

20
    Az első húsz perc masszív Koper-fölényt hozott, sorjáznak a szlovén lehetőségek, de eddig pontatlanok a befejezéseik. A hazaiak jobb híján védekeznek és faultolnak, támadásokat egyelőre nem tudnak vezetni.

20
    Most Palcic lőhetett a tizenhatoson kívülről, de ő sem találta el a kaput.

18
    Stromajer fejelhetett a sarokrúgást követően, de nem találta el a kaput. Mindenesetre az előző helyzettel megvan a meccs első kaput eltaláló lövése.

18
    Galesic lövi majd a szögletet, miután nagy lehetőséget hagytak ki a szlovének.

17
    Cmigoj került ismét helyzetbe, ezúttal a kapuhoz közel, de Giljen bravúros vetődéssel hárítani tudott.

16
    Ivanovic némi tanakodás után meg is kapja a jogos sárgáját.

16
    Ivanovic csúnya belépője után lent marad Covilo.

14
    A Celik még nem jutott el a vendégek kapujáig.

12
    Crnigoj lőhetett a tizenhatoson kívülről, de a védők blokkolni tudták. Gyakorlatilag csak a montenegrói térfélen zajlik a játék.

10
    A hazaiak védekezni kénytelenek, Androvic elkésve próbálta szerelni Crnigojt, szabadrúgás a szlovének javára.

9
    Galesic került lövőhelyzetbe, de a kaput nem találta el.

7
    Szabálytalanságokból nincs hiány, eddig határozottan játszik mindkét csapat. Most Brnovic lépett oda Galesicnek, a vendégeké a labda.

6
    Lesen végződött a szlovén akció, Covilo helyezkedett rosszul.

5
    Most Jovovic belépője szabálytalan, jöhet a Koper.

5
    Galesic faultolja Vidakanicot.

4
    Halilovic szép lövése! Megvan a találkozó első gólhelyzete, a labda a kapufáról hagyta el a játékteret.

4
    Guberac szöglete következik.

3
    Nem kezdődik nagy iramban a találkozó, a vendégek rúghatnak szögletet.

1
    Covilo azonnal egy szabálytalansággal nyit.

1
    Útjára indult a labda!

1

Megvannak a kezdőcsapatok, a Koper háromvédős rendszerben kezd, a Celic viszont 4-2-3-1-ben áll fel.

Megkezdődnek az Európa-liga 2014/2015-ös kiírásának selejtezői. A találkozó két csapatáról talán a következőket érdemes tudni:

Az FK Celik Niksic montenegrói csapat, legjobb játékosuk talán a két rutinos középpályásuk, Nebojsa Prtenjak és Nikola Vujovic. Tavaly ugyanebben a körben csúfos vereséget szenvedtek – talán a magyar vonatkozás miatt emlékszünk rá, a Budapest Honvédtól 9-0-ás zakót szenvedtek el a Bozsik József Stadionban.

Az FC Koper az előző szezonban második helyet ért el a szlovén bajnokságban, de a 2010-es bajnoki cím után folyamatosan az élcsapatok között vannak, negyedik helynél nem végeztek még hátrébb. Tavaly nem indultak európai porondon, utoljára 2012-ben léptek pályára itt, akkor az első körben a Shakhter Karagandy csapata ellen estek ki.

A találkozó egyértelmű esélyese a szlovén csapat, a Celik győzelme (de akár a döntetlen is) komoly pénzt hozna a fogadók számára, ezzel arányosan komoly meglepetés is lenne.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik.