Shirak – Shakhter Karagandy 1:2 (vége) | FK Kairat Almaty – FK Kukësi 1:0 (vége) | Pjunik – Astana 1:4 (vége)
Veris FC Singerei – PFK Litex Lovech 0:0 (vége) | FK Qabala – Široki Brijeg 0:2 (vége) | FK Banga Gargždai – Sligo 0:0 (vége)
Tartu FC Santos – Tromsö 0:7 (vége) | JK Sillamäe Kalev – Honka 2:1 (vége) | FK Čelik Nikšić – FC Koper 0:5 (vége)
Myllykosken Pallo 47 – Fuglafjördur 1:0 (vége) | Vaasa – IF Brommapojkarna 2:1 (vége) | Turnovo – FC Chikhura Sachkhere 0:1 (vége)
Botev – Libertas 4:0 (vége) | FC Sioni Bolnisi – KS Flamurtari Vlorë 2:3 (vége) | FC Vaduz – College Europe 3:0 (vége)
Göteborg – Fola 0:0 (vége) | FC Tiraspol – Keşla FK 2:3 (vége) | Differdange – FK Atlantas Klapéda 1:0 (vége)
Broughton – FK Haugesund 1:1 (vége) | Paola Hibernians FC – FC Spartak Trnava 2:4 (vége) | RNK Split – FC Mika 2:0 (vége)
B36 Tórshavn – Linfield 1:2 (vége) | NK Rudar Velenje – KF Laçi 1:1 (vége) | Víkingur – FC Daugava Riga 2:1 (vége)
FK Čukarički Stankom – UE Sant Julià 4:0 (vége) | SS Folgore / Falciano – FK Budućnost Podgorica 1:2 (vége) | Diósgyőri VTK – Birkirkara 2:1 (vége)
Aberdeen FC – FC Daugava Riga 5:0 (vége) | Crusaders F.C. – Ekranas 3:1 (vége) | Derry City – Aberystwyth Town FC 4:0 (vége)
FH Hafnarfjördur – Glenavon FC 3:0 (vége) | Fram Reykjavík – Kalju 0:1 (vége) | UMF Stjarnan – Bangor City FC 4:0 (vége)
Željezničar Sarajevo – FK Lovćen Cetinje 0:0 (vége)
FK Botev Plovdiv
4:0 (1:0)
AC Libertas
csütörtök 03.07.2014, 18:45 • Stadion Lazur, Burgas • Európa liga

A második félidőre már feljavult a rengeteget támadó Botev helyzetkihasználása, ennek jutalma a 4:0-ás végeredmény. A bolgárok elképesztően sok, 29 kapura lövést kíséreltek meg, ennek fényében még nagyobb arányú győzelem is születhetett volna, de a továbbjutásuk eddig sem volt kétséges. A Libertas becsülettel küzdött, legjobbjuk a 10 védésig jutó Simoncini. A végeredménnyel búcsúzom, FK Botev Plovdiv – AC Libertas 4:0!

90
    A rendes játékidő utolsó percébe léptünk.

89
    A mérkőzés végére leült a tempó, úgy tűnik a bolgárok elégedettek a négy gólos különbséggel.

88
    A mérkőzés utolsó cseréjét a Libertas hajtja végre: Zavoli érkezik Facondini helyére.

87
    Antonelli jól játszik a vendégeknél, Vasev ismét csak szabálytalanul tudta megállítani.

86
    Sarmov távoli lövése megy jócskán fölé.

84
    A beadást kivágják a bolgár védők.

83
    Antonellit buktatja Hristov a jobb szélen.

81
    Vastaps kíséretében jön le a pályáról a duplázó Ognyanov, Yusein váltja az utolsó tíz percre.

80
    A Botev elképesztően sok, 28 kapura lövést eresztett el a 80. percig.

79
    Simoncininek ez volt a tizedik védése a mai mérkőzésen.

79
    Curtean lövése érkezik, Simoncini véd!

78
    Hatalmas lehetőség maradt ki! Vasev kapott nagy labdát Tsvetkovtól, a csereember azonban centikkel eltéveszti a hosszú sarkot. Kirúgás!

75
    Curtean szöglete elszáll a fejek fölött, felszabadul a Libertas kapuja.

75
    Vasev próbálkozik egy átlövéssel, Simoncini véd bravúrral. Sarokrúgás a Botevnek!

74
    A vendégek második cseréje: Rosti jön le, Angeli folytatja a helyén.

74
    Tsvetkov faultja után jöhet szabadrúgással a Libertas.

72
    A Botev gólt szerzett!
    A hazai kontra végén pedig Vasev szolgálja ki LUIS PEDRO-t, aki megszerzi a Plovdiv negyedik gólját! 4:0!

71
    Morelli íveli fel a szabadrúgást, ám nem talál társat, jöhet a bolgár kontra.

70
    Curtean buktatja Antonellit a középpályán.

69
    Cserél a Botev: Jirsák hagyja el a pályát, Vasev váltja.

69
    Sarmov átlövési kísérlete nem elég pontos, kirúgás.

69
    A harmadik bolgár gólt követően visszavett a tempóból a Botev, ám így is fölényben játszanak.

67
    Antonelli buktatja Filipovot a hazai térfélen, kifelé jár a szabadrúgás.

66
    Sarmov szögletét követően felszabadítanak a Libertas védői.

65
    A másik oldalon közben már Pedro veszélyeztet, lapos lövését Simoncini üti szögletre!

64
    Helyzet a Libertas előtt! Morelli tekerte középre a szögletet, Golinucci fejelhetett, ám nem találta el a kaput! Az első san marinoi lövés!

63
    Itt az első támadás a Libertastól, Hristov tisztáz szögletre!

61
    Cserél a Libertas: Zennaro helyén Golinucci folytatja.

61
    Curtean távoli lövése kerüli el jócskán a kaput.

60
    A szögletet kifejelik a san marinoi védők, a labda viszont marad a Botevnél.

60
    Újabb szöglet a Botevnek, Curtean fogja elvégezni.

58
    Itt a harmadik! Pedro szögletét követően IVAN TSVETKOV eredményes középen. 3:0!

58
    Sarmov lövését Simoncini tornázza szögletre! Szenzációsan véd a Libertas kapusa!

56
    A rendkívül aktív Kortzorg jön le a hazaiaknál, a szintén holland Pedro folytatja a helyén.

56
    Kortzorg lövése célt téveszt, ezzel felszabadul a Libertas kapuja.

55
    Újabb Simoncini bravúr, ezúttal Jirsák lövését kellett hárítania!

54
    Curtean átlövése után Simoncininek kell védenie, a kipattanót eltakarítják a védők.

53
    Morelli lesen a vendégeknél.

52
    A második játékrészben máris jobb a plovdivi csapat helyzetkihasználása: 1/1.

51
    Tsvetkov lekészítette a szögletet Hristovnak, aki MARIAN OGNYANOV fejére tekerte a labdát. Az első gól szerzője ismét eredményes, Simoncini nem érhetett oda. Ognyanov duplájával 2:0 a Botevnek!

51
    Szöglet a Botevnek!

50
    Aktívabban jött ki a san marinoi csapat, ám továbbra sem igazán tudnak átjönni a félpályán.

49
    Sarmov szabálytalan Morellivel szemben.

47
    A bolgár akció végén Curtean szabálytalan Torellivel szemben, szabadrúgással jöhet a Libertas.

46
    Egyik csapat sem cserélt a szünetben.

46

A hatalmas tudásbeli különbség ellenére tartja magát a hatalmasat küzdő Libertas az első félidőt követően, még pontosabban a Botev pocsék helyzetkihasználása miatt egygólos csak a különbség. A Libertas szinte át se jött a félpályán, minden erejüket a védekezésre fordítják. A Botev elsöprő fölényt mutatott az első játékrészben, viszont a rengeteg elszórakozott helyzetnek köszönhetően nem tudták ezt a fölényt az eredményjelzőre kivetíteni. Hamarosan kezdődik a második játékrész!

45+1
    Kortzorg a sorfalba lövi a szabadrúgást.

45
    Facondini faultolja Sarmovot, újabb szabadrúgás.

44
    Kortzorg íveli fel a tizenhatosra a szabadot, Curtean vállalja el közelről, azonban centikkel célt téveszt!

44
    Benvenuti rántja le Curteant, szabadrúgás.

43
    Mire ezt leírom Rocchetti begyűjti a mérkőzés első sárga kártyáját. Ognyanovot buktatta keményen a vendég térfélen.

41
    A mérkőzés egyébként nagyon sportszerű, Jakupovic játékvezetőnek még nem kellett a zsebéhez nyúlnia.

40
    Továbbra is elsöprő a bolgárok fölénye, a félamatőr Libertas azonban még tartja magát.

39
    Újabb szöglet a Botevnek, a beadását követően azonban Jirsák rántja le Zennarot. Szabadrúgás kifelé.

39
    Kortzorg adja be ezt is, kifejelik a san marinoiak.

38
    Facondini íveli fel a szabadrúgást, amit kivágnak a védők, a bolgár kontratámadás után pedig ismét szögletre tisztáznak a vendégek.

37
    A félpályánál Filipov buktatja a Libertas centerét, Zennarot, szabadrúgás a Libertas javára.

35
    A szögletet ezúttal kifejelik, ideig-óráig felszabadul a Libertas kapuja.

35
    Ismételten szögletre tisztáznak a vendég védők, Kortzorg áll a labda mögé.

34
    Kortzorg szöglete után Curtean veszélyeztet fejjel, Simoncini azonban fogja a labdát!

33
    Sarokrúgás a Botevnek, szám szerint ez már a hetedik.

32
    Jellemzően nem jutnak át a félpályán a vendégek, újabb labdavesztés után ismét a Botev támadhat.

31
    Kortzorg adja be a labdát, felszabadítanak a Libertas védői.

31
    Ismét szöglettel jöhet a Botev Plovdiv!

30
    Az újabb hazai akció végét Ognyanov faultja jelenti, Rosti volt a szenvedő fél.

29
    Sarmov újabb távoli lövése ezúttal sem talál kaput, kirúgással jöhet a Libertas.

28
    Kortzorgot állítja meg lesen az asszisztens.

28
    Továbbra is hajt a Botev, Curtean lövésébe viszont belevetik magukat az önfeláldozó védők.

27
    A jobb csapat kiléte eddig sem volt kérdéses, 12 hazai lövést követően ez már az eredményen is látható.

25
    Eddig bírták a san marinoiak! Kortzorg mehetett el a bal szélen, a középre tett labdára MARIAN OGNYANOV érkezett a legjobban, aki be is veszi Simoncini kapuját. Megvan a bolgár vezetés! 1:0!

25
    Tsvetkov beadása Curteant találja meg középen, Simoncini fogja a fejest!

24
    Újabb szöglettel jöhet a Plovdiv.

23
    Ezt is Tsvetkov tekeri középre, Sarmov fejesét pedig blokkolják a védők!

22
    Tsvetkov szöglete jól érkezik középre, egy vendég védőről megy ki a labda, újabb sarokrúgás!

22
    Simoncini! Curtean eresztett el egy lövést, a Libertas kapusa szép vetődéssel ütötte szögletre! A harmadik bolgár sarokrúgás következhet.

21
    Húsz perc elteltével továbbra is tartja magát a Libertas, bár ez inkább a bolgárok rossz helyzetkihasználásának köszönhető.

20
    Újabb plovdivi támadás, újabb kimaradt helyzet! Kortzorg lőhetett a tizenhatosról, ez is célt téveszt.

19
    Rendkívül lelkesek a Libertas játékosai, minden erejükkel védekeznek, egyelőre sikerrel.

18
    8:0 a kapura lövések aránya a Botevnek, ám ezek közül csak egy talált kaput.

17
    Tsvetkov kap remek labdát a védők mögé, ám ez a lövés is – még ha centikkel is – mellé megy! Nem valami jó a hazaiak helyzetkihasználása.

16
    Újabb helyzet a hazaiak előtt! Sarmov próbálkozott távolról, azonban lövése fölé szállt.

15
    Szép akció végén Kortzorg veszélyeztet, azonban a holland támadó sem talál kaput.

14
    Zennaro szabálytalansága után a félpályáról jár a szabadrúgás a bolgároknak.

13
    Kivágják a szélről érkező beadásokat a San Marino-i védők.

12
    Nagyon nyom a Botev, Sarmov átlövése azonban elkerüli a kaput.

10
    Kihúzta az első tíz percet kapott gól nélkül a Libertas, főleg Tsvetkov előtt adódtak komoly lehetőségek.

9
    Nem sokáig tartja a labdát a Libertas, ismét jöhet támadással a Plovdiv.

9
    Tsvetkov adja be ezt is, ismét Sarmov emelkedik legmagasabbra, ám a kaput ezúttal sem találja el.

8
    Szöglettel jöhet a Botev!

7
    Tsvetkov! Ismét a hazaiak csapatkapitánya veszélyeztetett, lövése alig kerüli el Simoncini kapuját!

7
    Szemmel láthatóan óriási a különbség a két klub között.

6
    Újabb szabadrúgással jöhet a Botev, Tsvetkov végzi el, ám a lövése elakad a sorfalban.

5
    A tizenhatosra felívelt labdát kivágják a vendég védők.

5
    Rocchetti állítja meg szabálytalanul Tsvetkovot, szabadrúgás.

4
    Szinte minden emberével védekezik a Libertas.

3
    Kortzorg tekeri középre a sarokrúgást, amit Sarmov fejel kapu mellé.

3
    Tsvetkov áll a labda mögé, és küldi kapura a szabadrúgást. Simoncini odaér és szögletre hárít!

2
    Rosti volt szabálytalan a Libertas térfelén, szabadrúgással jöhet a Botev.

1

FK Botev Plovdiv: Stachowiak – Hristov, Terziev, Minev, Filipov – Curtean, Jirsák, Sarmov, Kortzorg – Ognyanov, Tsvetkov (C)

Vezetőedző: Luboslav Penev

Cserék: Dimitrov (K), Andonov (K), Yusein, Vasev, Pedro, Chunchukov

AC Libertas: Simoncini (C) – Molinari, Righi, Rocchetti, Torelli, Benvenuti – Facondini, Antonelli, Morelli, Rosti – Zennaro

Vezetőedző: Roberto Marcucci

Cserék: Francioni (K), Marcucci, Golinucci, Angeli, Giardi, Zavoli, Bacciocchi

Játékvezetők: Edin Jakupović – S. Ibrišimbegović, S. Udovičić – O. Valjić (BIH).

A mérkőzést a Lazur Stadionban rendezik Burgas városában. A stadiont 1967-ben építették, azóta többször is felújították, legutóbb 2010-ben. A létesítmény besorolása UEFA 3-as, 18037 néző befogadására alkalmas.

Az első selejtezőkör üde színfoltjai évről évre a San Marino-i csapatok, közülük papíron a leggyengébb az AC Libertas csapata. Az 1928-ban alapított klub tavaly nem sokkal, de lemaradt Campionato rájátszásáról, ám a San Marinoi Kupa döntőjében 2:0 arányban legyőzték a Faetano együttesét, így sorozatban már harmadik alkalommal kvalifikálták magukat az Európa Liga selejtezőkörébe. Az előző két év mérlege négy mérkőzésből négy vereség, egy rúgott góllal. A mai mérkőzésen is a tisztes helytállás a cél a Libertasnak.

AC Libertas (San Marino):

UEFA-ranglistán elfoglalt helyezés: 451

A Botev a 2013/14-es szezont a negyedik helyen zárta hazája bajnokságában, amivel még épphogy lecsúszott volna a selejtezőről, ám mivel a bajnoki címet szerző Ludogorets csapatával játszották a Bolgár Kupa döntőjét, kiérdemelték az indulást a CSKA Sofia és a Lovech mellett. A döntőt 1:0 arányban elveszítették az utóbbi három évben bajnokságot nyerő Ludogorets ellen, így trófea nélkül zárták a tavalyi évet. A plovdivi csapat a tavalyi szezonban ugyancsak érdekelt volt az Európa Liga selejtezőkörében, akkor szintén az első fordulóban kezdtek. A bolgárok kiválóan szerepeltek, egészen a harmadik körig jutottak, ahol a jóval nagyobb VfB Stuttgart csak idegenben lőtt góllal volt képes kiejteni őket, így három győzelem és ugyanennyi döntetlen mellett vereség nélkül estek ki. A sorsolás aligha alakulhatott volna kedvezőbben a Botev számára, csodaszámba menne, ha a félamatőr Libertas akár egy döntetlent is kicsikarna.

FK Botev Plovdiv (Bulgária):

UEFA-ranglistán elfoglalt helyezés: 297

Az Európa Liga első selejtezőkörében két bolgár csapat is érdekelt, közülük az FK Botev Plovdiv kapta a kedvezőbb ellenfelet a San Marino-i Libertas személyében.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:45 - kor kezdődik.