Shirak – Shakhter Karagandy 1:2 (vége) | FK Kairat Almaty – FK Kukësi 1:0 (vége) | Pjunik – Astana 1:4 (vége)
Veris FC Singerei – PFK Litex Lovech 0:0 (vége) | FK Qabala – Široki Brijeg 0:2 (vége) | FK Banga Gargždai – Sligo 0:0 (vége)
Tartu FC Santos – Tromsö 0:7 (vége) | JK Sillamäe Kalev – Honka 2:1 (vége) | FK Čelik Nikšić – FC Koper 0:5 (vége)
Myllykosken Pallo 47 – Fuglafjördur 1:0 (vége) | Vaasa – IF Brommapojkarna 2:1 (vége) | Turnovo – FC Chikhura Sachkhere 0:1 (vége)
Botev – Libertas 4:0 (vége) | FC Sioni Bolnisi – KS Flamurtari Vlorë 2:3 (vége) | FC Vaduz – College Europe 3:0 (vége)
Göteborg – Fola 0:0 (vége) | FC Tiraspol – Keşla FK 2:3 (vége) | Differdange – FK Atlantas Klapéda 1:0 (vége)
Broughton – FK Haugesund 1:1 (vége) | Paola Hibernians FC – FC Spartak Trnava 2:4 (vége) | RNK Split – FC Mika 2:0 (vége)
B36 Tórshavn – Linfield 1:2 (vége) | NK Rudar Velenje – KF Laçi 1:1 (vége) | Víkingur – FC Daugava Riga 2:1 (vége)
FK Čukarički Stankom – UE Sant Julià 4:0 (vége) | SS Folgore / Falciano – FK Budućnost Podgorica 1:2 (vége) | Diósgyőri VTK – Birkirkara 2:1 (vége)
Aberdeen FC – FC Daugava Riga 5:0 (vége) | Crusaders F.C. – Ekranas 3:1 (vége) | Derry City – Aberystwyth Town FC 4:0 (vége)
FH Hafnarfjördur – Glenavon FC 3:0 (vége) | Fram Reykjavík – Kalju 0:1 (vége) | UMF Stjarnan – Bangor City FC 4:0 (vége)
Željezničar Sarajevo – FK Lovćen Cetinje 0:0 (vége)
FC Sioni Bolnisi
2:3 (2:1)
KS Flamurtari Vlorë
csütörtök 03.07.2014, 19:00 • Stadioni Tamaz Stepania, Bolnisi • Európa liga

Most van vége!! 5 gól, rengeteg lap, egy nagyon izgalmas, pulzáló mérkőzésen vagyunk túl. A Sioni 0–1-ről még fel tudott állni, sőt fordított is, 2–1-re, de azt senki sem várta volna hogy a Flamutari innen feláll a második félidőben, és végül 2–3-ra győz! Kifejezetten kiegyenlített mérkőzés volt ez, ám a focit gólra játsszák, így ma az albán csapat, Ernest Gjoka fiai örülhetnek. (20:57:49)

90+6
    Abilaliaj volt lesen, Kakhelishvili pedig megkapja közben a mérkőzés sokadik értelmetlen sárga lapját.

90+6
    Tisztáznak a vendégek, indul a Flamurtari!

90+5
    Kiharcol egy szögletet a Sioni, erre még lesz idő!

90+5
    Már a hosszabbítás 5. percében járunk, a játékvezető még mindig hagyja!

90+4
    Samkharadze is besárgul közben.

90+3
    A Flmaurtari gólt szerzett!

MICSODA MÉRKŐZÉS!! Nagyon úgy néz ki, hogy megnyeri a párharc első felvonását a Flamurtari!!! Idrizajtól kapta a labdát ARDIT SHEHAJ, majd ellőtte a Merlani kapus mellett!!

90+2
    Utolsó cserelehetőségüket is kihasználják a vendégek, Idrizaj be, Arberi le.

90+1
    Egy perc eltelt, eljutott a Flamurtari a kapuig, de helyzetet már nem tudtak kialakítani.

90
    Letelt közben a rendes játékidő, három perc a hosszabbítás.

88
    Meto szögletére Shehaj érkezett, de nem találta el Merlani kapuját.

87
    Shehaj lövése pattan le az egyik védőről, a hatodik vendég szöglet jöhet!

87
    Újabb vendég csere, Meto váltja Muzakát.

85
    Lika végezte el a szabadrúgást, jól megcélozta a hazai kaput, csak éppen Merlani eszén nem sikerült túljárnia.

85
    És közben Abilaliaj is besárgul, sorra kapják a fölöslegesebbnél fölöslegesebb sárgákat a játékosok.

84
    Svanidze buktatta Likát, jó helyről végezhet el szabadrúgást a Flamurtari.

83
    Kifejelték a vendégek a szögletet, Gureshidze pedig sárga lapot érően szabálytalankodott, szabadrúgással jöhet a Flamurtari.

83
    De még előtte cserél a Flamurtari, Zeqiri jön le, Shehaj váltja.

82
    Isiani próbálkozott ismét, Lika kapus ezt most szögletre mentette.

80
    Isiani próbálta harmadszor is bevenni Lika kapuját, de ez most nem jött össze.

78
    Nem veszélyes a vendég szabadrúgás, már az albánok támadhatnak.

78
    Telushi sárgul be reklamálásért.

77
    Abilaliaj harcol ki szabdarúgást jó helyen a csapatának.

76
    Továbbra is a Flamurtari aktívabb, nehéz lesz újra felpörögnie a Sioninak, nagyon ráültek a 2–1-es eredményre.

75
    Gyors cserével reagálnak a gólra a hazaiak, Samkharadze be, Aptsiauri le.

74

Egyenlít a Flamurtari!!! Lika ívelte középre a szögletet, Zeqiritől pedig TAULANT KUQI kapta a labdát, aki közelről vette be Merlani kapuját!

73
    Kiharcol egy újabb szögletet a Flamurtari. Lássuk ebből mire futja majd az albánoknak.

70
    Lika maradt lesen, jöhetnek a hazaiak.

68
    Kuqi és Imedashvili esett egymásnak, a játékvezető egy-egy sárgával jutalmazta a balhés párost.

67
    Tskhadaia vágta fel Zeqirit, szabadrúgással jöhet a Flamurtari.

66
    Ugulava tüzelt az akció végén, de nem találta el a kaput.

65
    Ezúttal is tisztázott a grúz védelem, és már a Flamurtari kényszerül védekezni.

64
    Újabb vendég akció, és ismét szöglet a vége. Ennél többre nem nagyon futja az albánoknak ezekben a percekben.

60
    Megint Ugulava, most nem lőtt, hanem szabálytalankodott, Lenat buktatta, és a játékvezetőnél ez sárga lapot ért.

59
    Az imént beállt Ugulava vállalkozott most lövésre jó 20 méterről, de nem találta el Lika kapuját.

56
    Hiába támadnak két percenként a vendégek, igazán veszélyeset nem tudnak alkotni a Sioni kapuja előtt.

54
    Cseréltek a hazaiak, Ugalava váltja Lobjanidzét.

54
    Lika végezte el a szögletet, visszakerült hozzá a labda, majd éles szögből próbálkozott lövéssel, de nem talált kaput.

53
    Nem adják fel egyelőre a vendégek, most egy szögletet sikerült kiharcolniuk.

49
    Veliu végezte el a szabadrúgást, nem sokkal, de mellé lőtte.

49
    Remek helyről végezhetnek el szabadrúgást az albánok.

48
    Gureshidze pedig Lenat vágja fel, egyre közelebb a kapuhoz a Flamurtari.

47
    Lobjanidze buktatta Micit, vendég szabadrúgással folytatódhat a mérkőzés.

46

Nem volt éppenséggel eseménytelen a mérkőzés első félideje. A meccset a Sioni kezdte jobban, jó pár perc kellett az Flamurtarinak ahhoz hogy "felkeljen", de amint ez sikerült a vezetést is megszerezte a csapat Veliu góljával. A Sioni azonban nem roppant össze a kapott góltól, inkább egy második fokozatra váltott, és Isiani vezetésével először kiegyenlítettek, majd két percre rá a vezetést is megszerezték, kialakítva ezzel a 2–1-es félidei eredményt.

A meccs még közel sem ért véget, mindkét csapat aktívan támad, úgyhogy jóformán bármi megtörténhet a második játékrészben.

45

44
    Muzaka csavarta középre a labdát, de szabálytalanság miatt már kifelé jár szabadrúgás.

43
    Vendég szöglet jöhet.

41
    Arberi buktatta Kandelakit, sérülés miatt áll most a játék.

38
    Abilaliaj került egy gyors akció végén helyzetbe, de nem találta el Merlani kapuját.

37
    Ez les, szabadrúgás kifelé, Kakhelishvili volt a vétkes.

36
    Ismét támadásban a hazaiak, érzik hogy most nincsenek annyira ott fejben a Flamurtari játékosai.

35
    Aptsiauri végezte el a szabadrúgást, pillanatokkal később már Gureshidze lábán volt a labda, aki a tizenhatos széléről tüzelt, de nem találta el a kaput.

34
    Arberi buktatta Lobjanidzét csúnyán, övé a mérkőzés első sárga lapja.

30
    A Sioni gólt szerzett!

Alig három perc alatt megfordítja az állást VILI ISIANI, 0–1 helyett már 2–1 az állás a Sioni Bolnisi javára!!! Egy nagyon gyors akció végén talált be most a grúz támadó, aki ezúttal egy nagyon okos lövéssel vette be Lika kapuját!

27

És egyenlítenek a hazaiak! Kandelaki varázsolta a labdát VILI ISIANIHOZ, aki nem tétovázott, remek lövéssel bevette Lika kapuját!

27
    Ettől függetlenül újra elkezdi építeni a támadást a Sioni.

27
    Aptsiauri tette középre a szögletet, de rögtön kivágták a vendégek.

26
    Lobjanidze került lövőhelyzetbe egy remek passz után, Lika a kapu mellé tolta!

24
    Ebből most nem gól, hanem bedobás lett. A labda még a Sioni Bolnisinél.

23
    Most kezd csak el igazán játszani a hazai gárda, Aptsiauri harcol ki szabadrúgást a tizenhatos előtt.

20

Megszerzi a vezetést a Flamurtari!!! Telushi végezte el a szabadrúgást, FRANC VELIU pedig jókor volt jó helyen, és fejjel bevette Merlani kapuját! 0–1!

19
    El is jutnak a hazai térfél feléig az albánok, ott azonban megálljt parancsol az akciónak az egyik hazai védő – szabálytalanul.

19
    Ez a szöglet sem volt veszélyesebb mint az iménti, fordulhat a Flamurtari.

18
    Ebből az akcióból is csak szöglet lett, Kakhelishvili megy beadni.

17
    Lika tette középre a labdát, ám rögtön lecsaptak rá a hazaiak, és már indul is a kontra!

16
    Abilaliaj eresztett el egy lövést, ami megpattant, szöglettel jöhet a Flamurtari.

15
    Nem is sikerül nekik, legalábbis ezzel az akcióval biztosan, kirúgás a vége.

14
    Jó ideje a hazai kapu előtt tartják a labdát a vendégek, de egyelőre nem tudtak bejutni a tizenhatosra.

12
    Veszélytelen a vendég szabadrúgás, kirúgás következhet.

11
    Tskhadaia volt szabálytalan, Lenat buktatta a tizenhatos előtt.

9
    A jobb szélen próbálkozott most a Sioni, de hosszú volt az előrelőtt labda, kirúgás a vége.

7
    Kakhelishvili buktatta Telushit, jöhet a Flamurtari.

6
    A gyengébb kezdés után most kezd összeállni a Flamurtari játéka is, két olyan támadást is vezettek az utóbbi percekben amiben benne volt a gól lehetősége.

4
    Lena késett el eg ütemmel, és buktatta Popkhadzet, jöhetnek a hazaiak.

3
    Kakhelishvili maradt lesen, szabadrúgással jöhet a Flamurtari.

2
    Jóval aktívabban kezdi a mérkőzést a grúz csapat, az albánok egyelőre csak próbálják felvenni a ritmust.

FC Sioni Bolnisi: Merlani – Kandelak, Svanidze, Imedashvi, Popkhadz – Kakhelishvili, Tskhadaia, Gureshidze, Lobzhanidze – Aphtsiauri – Isiani.

KS Flamurtari Vlorë: Lika – Arberi, Kuqi, Veliu, Mici – Telushi, Lena – Muzaka, Zeqiri, Lika – Abilaliaj.

Játékvezetők: Kristo Tohver – Sten Klaasen, Dmitri Vinogradov – Juri Frischer (EST).

1

Két kipihent csapat csap ma össze, másfél hónap után mindkét félnek ez az első tétmérkőzése. A szezon végén mindkét csapat remekelt, a mai meccs esélyese az lesz, aki jobban meg tudta őrizni ezt a formát, és jobban fel tudja venni majd a mérkőzés ritmusát.

Észt bírók dirigálják majd a mérkőzést, a játékvezető Kristo Tohver lesz.

Ernest Gjokának, a Flamurtari edzőjének sem lesz ilyen téren könnyebb dolga az albán csapattal, hiszen ők sem játszottak már majd két hónapja tétmérkőzést.

A csapat 7. helyen végzett a bajnokságban, de a kupát egy remek meneteléssel megnyerték, ezzel harcolták ki az EL indulási jogot. Nagyon összeszedték magukat a játékosok a szezon végére, legutóbbi tíz meccsükből hetet megnyertek, kétszer döntetlent játszottak, és csak egyszer kaptak ki. Ha a mai meccsre is sikerült megőrizniük remek formájukat az albánoknak, akkor nem lesz egyszerű dolga a Sioni Bolnisinek.

A Sioni Bolnisi a negyedik helyen fejezte be a grúz bajnokság alapszakaszát, ezzel bejutott a rájátszásba, ahol végül a harmadik helyen végzett, kiharcolva ezzel az EL indulást. A csapat másfél hónapja nem játszott tétmérkőzést, jó kérdés, hogy Armaz Jeladze vezetőedző mennyire tudja felpörgetni csapatát a mai mérkőzésre.

Az Európa liga selejtezőjében a grúz Sioni Bolnisi az albán Flamurtari Vlore csapatával küzd meg a továbbjutásért.

A két csapat az UEFA ranglista alapján igencsak közel áll egymáshoz, a Sionit a 395. míg a Flamurtarit a 392. helyen rangsorolják.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.