Oroszország-Németország 8:9 (vége) | Grúzia-Franciaország 6:10 (vége)
Olaszország-Horvátország 8:7 (vége) | Görögország-Szerbia 9:13 (vége)
Olaszország-Horvátország

8:7

(1:1, 3:2, 2:2, 2:2)

szerda 23.07.2014, 19:00 • Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, Budapest • Férfi Vízilabda EB

Ezzel eldőlt, Magyarország ellenfél az elődöntőben Olaszország lesz, míg a most vereséget szenvedő horvát válogatott az ötödik helyért ugorhat vízbe, majd a görög-szerb találkozó vesztesével!

Én köszönöm megtisztelő figyelmüket, maradjanak velünk továbbra is, hamarosan kezdődik a Görögország-Szerbia gigászi csata! (20:16:39)

Jokovic talán a legrosszabbkor hozta a betlijét, és ezt a társak nem tudták kompenzálni, főleg hogy csak három horvát volt képes gólt szerezni! Ez nagyon kevés!

Olaszország részéről Figliolit emelném, aki két gólja mellett elképesztő védelmi munkát végzett, több labdát is szerzett, és nem egy alkalommal blokkolni is tudott! Giorgetti a végén feltámadt és két gólt is szerezni tudott, a legjobbkor lehet mondani!

Elképesztő dráma a végén, Olaszország két gólos előnye már döntőnek bizonyult, nem tudok visszajönni Horvátország, pedig a végén még támadhattak is, bár csak húsz másodpercet.

32
    Setka lő kényszeredetten, Figlioli pedig blokkolja!
    NYERT OLASZORSZÁG!

32
    Velotto-t küldik ki a játékvezetők, hét másodperc van hátra!

32
    Időt kér Horvátország, húsz másodpercük van kiegyenlíteni!

32
    Húzzák az időt az olaszok, Sukno szedi össze a labdát!

32
    Milakovic lövését kivédi Tempesti! 50 másodperc van hátra!

31
    Figlioli első kiállítása után, horvát fór!

31
    Jó védekezés a "vendégektől" Aicardi ellen ítélnek kontrát!

31
    Nem hagyja magát Horvátország, MUSLIM második góljával egyre zárkózik!
    8:7

31
    Figari is kipontozódik! A végére kezdenek fogyni a játékosok!

30
    GÓÓÓÓL! GIORGETTI lövi be az öt méterest! Két góllal vezet Olaszország, alig több mint két perccel a mérkőzés vége előtt!
    8:6

30
    Buslje ellen büntető! Hatalmas hiba! Ráadásul harmadik faultja volt, Ő is kiáll cserével!

30
    Zivkovic lövését tudta védeni Tempesti! Ő is jól véd a mai mérkőzésen!

30
    A labdát a horvátok szedték össze, Giacoppo pechére, harmadik hibáját szedi össze, kipontozódik!

29
    Sukno is elkezd hibázgatni, a felső léc hárít most Tempesti helyett!

29
    GIORGETTI talál a kapuba! Hát mikor ha nem a mérkőzés végén! Olaszországnál az előny újra!