Németország-Spanyolország 8:16 (vége) | Franciaország-Románia 8:15 (vége)
Oroszország-Grúzia 9:8 (vége) | Olaszország-Magyarország 7 : 8 (vége)
Szerbia-Montenegró 10:9 (vége)
Németország-Spanyolország

8:16

(3:5, 1:4, 2:3, 2:4)

péntek 25.07.2014, 14:30 • Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, Budapest • Férfi Vízilabda EB

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 14:30 - kor kezdődik.

A budapesti Európa-bajnokságon mind a nőknél, mind a férfiaknál véget értek a csoportküzdelmek, sőt már a negyeddöntőkön is (illetve a nőknél már az elődöntőket is lejátszották) túl vagyunk. A férfiaknál két hatos csoportba sorolták a csapatokat, a csoportmeccsek után az elsők automatikusan az elődöntőben folytathatták, míg a második és harmadik helyezettek a negyeddöntőben keresztbe játszottak egymással a legjobb négy közé jutásért. A két csoport utolsó három-három helyezettje pedig a helyosztókon (7–12.) folytatják szereplésüket.
    A németek és a spanyolok egy csoportban voltak, előbbiek minden mérkőzésüket elveszítették, míg Spanyolország ahogy olyan sokszor már előfordult, most is kikapott a legnagyobbaktól, így csak a negyedik helyen végzett (bár a horvátokkal döntetlenezett, de egy ponttal így is mögöttük zárt).
    A német – spanyol mérkőzés a 7-10. helyért megy, a győztes játszhat majd a hetedik helyért a francia – román összecsapás győztesével. A két párharc vesztese pedig a kilencedik helyért vízilabdázhat.
    A találkozónak egyértelműen a spanyolok az esélyesei, ugyanakkor egy jó napot kifogó német válogatott is meglepetést okozhat.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szurkolást és szórakozást kívánunk!

1
    Elkezdődött a mérkőzés.

1
    Ráúszásnál a spanyolok hozták el a labdát. Ők támadhatnak. Nem sikerült góllal befejezni a támadást, a németek fordulhatnak.

2
    Német támadásnál jó blokk, a spanyolok hozhatják a labdát.

2
    Spanyol támadószabálytalanság után a fehér sapkás németek támadhatnak.

3
    REAL középről nagy erővel varrja be, a mérkőzés első gólját szerezte.

3
    VAN DER BOSCH állt ki, emberelőnyben támadhatnak a spanyolok.

4
    MALLARACH GUEL hamar kihasználja az emberelőnyös helyzetet, jobbról kapásból húzza a kapuba.

4
    Védett a spanyol kapus, támadhatnak az ibériaiak.

4
    STAMM volt szabálytalan, büntetőt dobhat Spanyolország.

4
    ESPANOL LIFANTE-nek nem remegett meg a keze, magabiztosan értékesítette a büntetőt.

5
    Ismét REAL szerzi a németek gólját, ugyancsak akcióból talál be. Laposan a bal sarokba vágta.

5
    SZIRANYI volt szabálytalan támadásban, a spanyolok támadhatnak.

6
    MALLARACH GUEL, jobbról éles szögből lőtt. A németek bejátszásra vártak, ő ehelyett ellőtte.

6
    MUNARRIZ EGANA-t szórták ki a játékvezetők, emberfórban támadhatnak a németek.

7
    Németország dobhatott büntetőt, NOSSEK keményen bevarrta az ötméterest.

7
    NOSSEK kiállítása után emberelőnyben támadhatnak a hispánok.

8
    MINGUELL ALFEREZ használja ki az emberfórt, ezzel spanyol vezetés a medencében.

8
    Német támadószabálytalanság után az ibériaiak támadhatnak.

8
    Spanyolország időt kért.

8
    VAN DER BOSCH kiállítása után spanyol emberelőny.

8
    ESPANOL LIFANTE növeli két gólosra a spanyol előnyt, szépen lőtte el a kapus mellett a labdát.

8
    Néhány másodperccel a vége előtt Németország időt kért, de ebben a negyedben már nem sikerült a hátrányt faragni.

Vége az első negyednek.

Viszonylag sok gól esett az első negyedben, a német védekezés egyelőre könnyen átjátszható.

Elkezdődött a második negyed.

9
    Ráúszásnál a labdát ismét a spanyolok hozták el, ezúttal nem sikerült góllal befejezni az akciót.

9
    Németország támadhatott, de csak egy bődületes kapufáig jutottak, kintről engedték el. Majd a spanyolok passzolják el magukat.

10
    LARUMBE GONFAUS-t szórták ki a játékvezetők, emberelőnyben támadhatnak a németek.

10
    Jó blokk után Spanyolország támadhat.

11
    NOSSEK-ot szórják ki a játékvezetők, spanyol emberelőny a medencében.

11
    Balról sikerült bejátszani a labdát, MUNARRIZ EGANA pontosan átvette, majd a befejezéssel sem adódtak problémái.

11
    Németország időt kért.

11
    BUKOWSKI lőtt fölé, a spanyolok támadhatnak.

12
    STAMM volt szabálytalan, ötméterest dobhatnak a spanyolok.

12
    ROCA BARCELO magabiztosan értékesítette az ötméterest, a bal sarokba vágta a labdát.

13
    A spanyolok eladják a labdát, de a másik oldalon sem sikerült csökkenteni a hátrányt.

14
    Megúsztak a spanyolok, a zilált német védelmet könnyen átjátszották, ESPANOL LIFANTE középről nagy lóbálás után bevágta. Ezzel már öt gól a különbség.

15
    Német támadószabálytalanság után a spanyolok támadhattak, rossz bejátszás után ismét Németország jöhet.

15
    Gyönyörű német gól! Centerezés után NOSSEK lehetetlen helyzetben is átvette, majd védője mellett lőtt a bal sarokba.

16
    JUENGLING szabálytalankodott a spanyol centerrel szemben, büntetőt dobhat Spanyolország.

16
    ESPANOL LIFANTE vállalta el a büntetőt, góljával ismét öt gól a különbség.

Vége a második negyednek.

A második negyedet három góllal nyerték meg a spanyolok, így már öttel vezetnek. Elvileg ez a hátrány még ledolgozható, de nagyon úgy tűnik, hogy ma ez a német csapat ezt nem fogja megtenni.

Elkezdődött a harmadik negyed.

17
    Ráúszásnál a németek hozták el a labdát, övék a negyed első támadása.

17
    STAMM távolról, a kint álló spanyol kapus fölött átejtette a labdát. Gyönyörű helyzetfelismerés.

18
    BUSTOS állt ki, azonban az emberhátrányos helyzetet jól védekezték ki a spanyolok.

18
    MALLARACH GUEL-t szórták ki, ezt az emberelőnyös helyzetet sem tudták kihasználni a németek.

19
    ESPANOL LIFANTE-t szórták ki, ismét német emberelőny a medencében.

19

19
    Jól megjáratták a labdát a németek emberelőnyben, azonban a lövést végül sikerült blokkolni a védelemnek.

20
    MOLINA RIOS lőtte a tizedik spanyol gólt, középről a kint álló német kapus fölött átejtette a labdát.

20
    SZIRANYI is beköszöntött, akcióból szépen lőtte ki a sarkot.

21
    Rossz német bejátszás után Spanyolország támadhat.

21
    EIDNER-t szórták ki a játékvezetők, emberelőnyben támadhat Hispánia.

22

22
    GARCIA GADEA lövését sikerült blokkolni, a németek fordulhatnak támadással.

23
    MINGUELL ALFEREZ állt ki, a németek játszhatnak emberelőnyben.

23
    BUKOWSKI használja ki a német emberelőnyt, ezzel öt gól a különbség.

24
    ESPANOL LIFANTE lő a negyed végén még egy gólt akcióból, ezzel hat gólos előnnyel kezdheti a záró negyedet a spanyol válogatott.

Vége a harmadik negyednek.

A lényeges kérdés már eldőlt, megnyugtató előnnyel vezet a sokkal jobban vízilabdázó Spanyolország.

Elkezdődött az utolsó negyed.

25
    Ráúszásnál a spanyolok hozták el a labdát.

25
    Hispán támadás végén a lövés elzúgott a kapu mellett, ugyanakkor a németeknek sem sikerült a gólszerzés.

26
    MOLINA RIOS ragasztott nagy gól távolról a német kapuba, a bal felsőt választotta.

26
    BUSTOS-t szórták ki a játékvezetők, a németek játszhatnak emberelőnyben.

27
    Gyönyörű német gól! Pontos centerezés után VAN DER BOSCH azonnal a kapuba húzta a labdát.

27
    Most mindkét oldalon kimaradt egy-egy támadás, nem született gól. Spanyolország támadhat.

28
    BUSTOS akcióból talált be, középen az ágaskodó kezek között megtalálta a rést, a kapu bal sarkát vette célba.

28
    BUSTOS-t szórták ki, ma már nem jöhet vissza. Emberelőnyben a németek.

29
    A németek lélekben már megtörtek, támadásban sem figyelnek kellően.

29
    MINGUELL ALFEREZ eresztett el távolról egy lövést, a német kapus alatt bevánszorgott a labda.

30
    A németek eladták a labdát, a másik oldalon viszont SZIRANYI szabálytalankodott támadásban.

30
    SZIRANYI-t ki is szórták a játékvezetők, emberelőnyben támadhatnak a németek.

31

31
    Már éppen kiegészültek a spanyolok, mikor STAMM jobbról ellőtte, labdája a hosszúba vágódott.

31
    BUKOWSKI állt ki, a hispánok játszanak emberelőnyben.

32

32
    Jól megjáratott akció végén ESPANOL LIFANTE balról nagy erővel vágta a német kapus feje fölött a hálóba a labdát.

32
    Néhány másodperc maradt hátra, a németek már nem tudták góllal befejezni a támadást.

Vége a mérkőzésnek.

Ilyen arányban is jobbak voltak az ibériaiak, a német gépezet támadásban is akadozott, de főleg védekezésben követtek el súlyos hibákat. A spanyolok jobbak, mind egyénileg, mind csapatként képzettebbek.
    Spanyolország a hetedik helyért a francia-román összecsapás győztesével játszik majd, a németek pedig a kilencedik helyért meccselhetnek ugyanennek a párharcnak a vesztesével.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (15:47:58)