Németország-Spanyolország 8:16 (vége) | Franciaország-Románia 8:15 (vége)
Oroszország-Grúzia 9:8 (vége) | Olaszország-Magyarország 7 : 8 (vége)
Szerbia-Montenegró 10:9 (vége)
Oroszország-Grúzia

9:8

(2:2, 2:2, 2:1, 3:3)

péntek 25.07.2014, 17:30 • Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, Budapest • Férfi Vízilabda EB

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 17:30 - kor kezdődik.

A budapesti Európa-bajnokságon mind a nőknél, mind a férfiaknál véget értek a csoportküzdelmek, sőt már a negyeddöntőkön is (illetve a nőknél már az elődöntőket is lejátszották) túl vagyunk. A férfiaknál két hatos csoportba sorolták a csapatokat, a csoportmeccsek után az elsők automatikusan az elődöntőben folytathatták, míg a második és harmadik helyezettek a negyeddöntőben keresztbe játszottak egymással a legjobb négy közé jutásért. A két csoport utolsó három-három helyezettje pedig a helyosztókon (7–12.) folytatják szereplésüket.

Oroszország és Grúzia egy csoportban volt, előbbi az ötödik, míg a grúzok az utolsó helyen végeztek. Az oroszok a helyosztó mérkőzésen a másik csoport utolsó helyezettjével, konkrétan Németországgal játszottak, és szenvedtek egy gólos vereséget. A grúzok a franciákkal mérkőztek, és kaptak ki simán.
    Az orosz-grúz összecsapás a 11. helyért megy, ez ugyan önmagában nem lehet túl motiváló, de nyilván egyik csapat sem szeretne vereséggel búcsúzni az Európa-bajnokságtól. A két gárda már találkozott egymással a csoportban, akkor viszonylag magabiztos orosz győzelem született (16:12). A tapasztalat, a múlt, de talán a játéktudás is az oroszok mellett szól, ugyanakkor könnyű mérkőzésre nem számíthatnak a grúzok ellen.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szurkolást és szórakozást kívánunk!

Elkezdődött a mérkőzés.

1
    Ráúszásnál a grúzok hozták el a labdát, RURUA lövése jócskán kapu fölé ment.

1
    Rossz orosz bejátszás után a grúzok támadhatnak.

2
    RURUA szerzi a találkozót első gólját, akcióból, távolról volt eredményes.

2
    KHOLOD azonnal egalizált, kintről eresztett el egy bombát, KAPANADZE kapus előtt pont megpattant.

2
    ZINNATULLIN-t szórták ki a játékvezetők, Grúzia támadhat emberelőnyben.

3
    A honosított JELACA hamar kihasználja az emberfórt, góljával ismét a grúzok vezetnek.

3
    KAVTARADZE áll ki, most az oroszok játsszhatnak emberelőnyben.

3
    KHOLOD vállalkozik ismét lövésre, balról a bal felsőbe varrta be.

4
    Szabálytalanság után Grúzia dobhatott ötméterest, KORNEEV védett.

4
    ELEZ-t szórták ki a játékvezetők, az oroszok nem tudták kihasználni az emberelőnyt. Jó a grúz blokk középen.

4
    STEPANYUK állt ki, Grúzia támadhat emberelőnyben.

5
    Megjáratott támadás végén rossz grúz bejátszás, az oroszok fordulhatnak támadással.

5
    Oroszország időt kért.

6
    Rossz centerezés az oroszoktól, a grúzok megszerezték a labdát. Majd támadásban nem sikerült góllal befejezni az akciót.

6
    KORNEEV védett nagyot, majd támadásban az oroszok elszórták a labdát.

7
    Grúzia időt kért.

7
    Támadószabálytalanság után Oroszország támadhat.

8
    Nem jutottak lövésig az oroszok, szabálytalankodtak támadásban, majd a Grúzoknak sem sikerült góllal befejezni a támadást.

8
    Már nem volt idő az oroszoknak a támadáshoz, YANKOV messziről engedett el egy lövést, nem talált kaput.

Vége az első negyednek.

Az első negyedben kiegyenlített volt a küzdelem, egyik csapat sem tudja előnnyel kezdeni a második negyedet.

Elkezdődött a második negyed.

9
    Ráúszásnál a grúzok hozták el a labdát, támadásban nem jutottak el lövésig.

9
    Az orosz támadószabálytalanság után Grúzia fordulhatott, KORNEEV ismét védett egy távoli lövést.

10
    STEPANYUK-nál látott szabálytalanságot a játékvezető, Grúzia támadhat.

10
    Szorosan védekeznek most az oroszok, majd pontatlan grúz centerezés után támadhatnak.

11
    Egyelőre sok hibával játszik Oroszország, a grúzok támadhatnak.

11
    TIMAKOV állt ki, grúz emberelőny.

12
    ELEZ lövése elakad a blokkban, Oroszország támadhat.

12
    ELEZ-t szórták ki a játékvezetők, emberfórban támadhatnak az oroszok.

13
    STEPANYUK középről nagy erővel lő kapura, emberelőnyben szerzett góllal vezet Oroszország.

13
    A grúzoknak nem sikerült góllal befejezni a támadást, majd támadószabálytalanság után ismét Grúzia támadhat.

14
    JELACA fejezte be lövéssel a grúz támadást, nem találta el a kaput.

14
    Sikerült megúszni az oroszoknak, de SHEPELEV ejtése csak a felső kapufát találta el. Grúzia támadhat.

15
    SUCHKOV-ot szórták ki a játékvezetők, emberelőnyben egyenlíthetnek a grúzok.

15

15
    ELEZ használja ki a grúz emberfórt, középről a bal sarkot lőtte ki. Ezzel egyenlő az állás.

15
    ANTIPOV szabálytalankodott támadásban, Grúzia támadhat a vezetésért.

16
    KAVTARADZE akcióból szerez gólt, középről találta meg a rést az orosz védelmen, a bal sarkot választotta.

16
    KAVTARADZE állt ki, emberelőnyben támadhatnak az oroszok az egyenlítésért.

16
    STEPANYUK egalizál emberfórban, KAPANADZE csak beleérni tudott a lövésébe.

16
    Kimaradt grúz támadás után néhány másodperccel a negyed vége előtt Oroszország időt kért.

16
    Nem sikerült átvenni az oroszoknak a vezetést, a grúzok blokkolták a lövést.

Vége a második negyednek.

Nem bírnak egyelőre egymással a csapatok, a második negyedben szintén két-két gól született. Nem lehet megjósolni a mérkőzés végét.
    Az oroszok támadásban néha türelmetlenek, de ezeket a hibákat Grúzia sem tudja kellő hatékonysággal kihasználni.

Elkezdődött a harmadik negyed.

17
    Ráúszásnál az oroszok hozták el a labdát, övék a harmadik negyed első támadása.

17
    CHUMBURIDZE védése után a grúzok voltak pontatlanok támadásban. Oroszország támadhat.

18
    Az oroszok úsztak meg, a grúzok még nem érkeztek teljesen felállni, STEPANYUK ezt ki is használta, akcióból lőtt a bal sarokba.

18
    Grúz támadószabálytalanság után az oroszok fordulhatnak támadással.

19
    TSREPULIA-t szórták ki a játékvezetők, emberelőnyben támadhatnak az oroszok.

19
    Nem sikerült kihasználni az oroszoknak az emberelőnyt, Grúzia fordulhat.

20
    ZINNATULLIN szabálytalankodott, ötméteressel jöhetnek a grúzok.

20
    ELEZ keze nem remegett be, biztosan értékesítette a grúz büntetőt. Ezzel ismét egyenlő.

20
    JELACA állt ki, emberelőnyben átvehetik a vezetést az oroszok.

21
    Emberfórban nem sikerült átvenni a vezetést az oroszoknak, de a grúzok is pontatlanok voltak támadásban. Ismét Oroszország támadhat.

21
    JELACA ismét kiáll, újra emberelőnyben játszhatnak az oroszok.

22

22
    SUCHKOV nagy erővel középről vágta a kapuba, ezzel egy góllal vezet Oroszország.

23
    Mindkét oldalon hibáztak támadásban a csapatok, Grúzia támadhat az egyenlítésért.

24

24
    A negyed utolsó támadását Grúzia vezette, KORNEEV viszont nagyot védett.

Vége a harmadik negyednek.

Egy gólos orosz vezetéssel kezdődhet majd az utolsó negyed, egyelőre még semmi nem dőlt el.

Elkezdődött az utolsó negyed.

25
    Ráúszásnál az oroszok hozták el a labdát, támadhatnak.

25
    Nagyon gyenge bejátszás, Grúzia fordulhat támadással.

26
    Egy távoli lövés a grúzoktól, kapu fölé ment.

26
    Jól megjáratott támadás végén az oroszok is távoli lövéssel fejezték be a támadást, a labda szintén elkerülte a kaput.

27
    Eladott grúz labda után az oroszok támadhatnak.

27
    Kiállítás a grúzoktól, két gólos vezetésért támadhat emberelőnyben Oroszország.

28
    ODINTSOV használja ki az emberfórt, balról sikerült a kapuba találnia.

28
    A grúzok is kapnak egy emberelőnyt, faraghatnak a hátrányukból.

29
    FRANICEVIC használja ki az emberelőnyt, lövésénél a felső kapufáról pattant a hálóba a labda.

29
    NIKOLEISHVILI állt ki, de az oroszok nem tudták kihasználni az emberfórt.

29
    Ami nem megy emberelőnyben az megy akcióból. STEPANYUK lőtt nagy gólt távolról.

30
    A grúzok támadószabálytalansága után az oroszok támadhatnak a három gólos vezetésért.

30
    NAGAEV talált be akcióból, szinte lemásolta az előző orosz támadást, távolról bal kézzel a bal sarokba varrta be.

31
    ODINTSOV-ot szórták ki, emberelőnyben támadhat Grúzia.

31

32
    TSREPULIA használta ki az emberelőnyt, két gól a különbség, de bizonyára ez már eldőlt.

32
    Az oroszok támadhattak, de már az idővel játszanak leginkább.

32

32
    Az oroszoknak nem sikerült góllal befejezni a támadást, a grúzok jöhetnek.

32
    JELACA a végén még akcióból betalált, de ez már gyakorlatilag nem oszt nem szoroz.

32
    Néhány másodperc maradt hátra, a grúzok megpróbáltak labdát szerezni, de ez már nem sikerült.

Vége a mérkőzésnek.

Egy végig szoros mérkőzésen végül az oroszok örülhetnek, egy góllal sikerült felülmúlniuk Grúziát. A két csapat fej-fej mellett haladt az egész találkozón, a harmadik negyedet sikerült egy góllal megnyerni az oroszoknak, végül ez vezetett a boldogsághoz.
    Ezzel a győzelemmel Oroszországé a 11. hely, Grúzia pedig minden mérkőzését elveszítve, de tapasztalattal gazdagodva távozhat az Európa-bajnokságról.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket. (18:50:19)