Lokomotiv Moszkva – Apollon Limassol 1:4 (vége) | Omonia – Dinamo Moszkva 1:2 (vége) | Metalist Harkov – KS Ruch Chorzów 1:0 (hosszabbítás vége)
Neftchi – Partizan Bělehrad 1:2 (vége) | FK Krasznodar – Real Sociedad 3:0 (vége) | PAOK – FC Zimbru Chişinău 4:0 (vége)
AFC Astra Giurgiu – Olympique Lyon 0:1 (vége) | Hajduk – FC Dnipro Dnipropetrovsk 0:0 (vége) | Soligorsk – PSV Eindhoven 0:2 (vége)
FK Rostov – Trabzonspor 0:0 (vége) | Sheriff – Rijeka 0:3 (vége) | FC Twente – Qarabag 1:1 (vége)
Maccabi Tel Aviv F.C. – Asteras 3:1 (vége) | Feyenoord Rotterdam – FC Zorya Luhansk 4:3 (vége) | FC Midtjylland – Panathinaikos FC 1:2 (vége)
Rapid – HJK 3:3 (vége) | AS Saint-Étienne – Kardemir DÇ Karabükspor 1:0 (4:3 bűnt. vége) | Debreceni VSC – BSC Young Boys 0:0 (vége)
AC Sparta Praha – PEC Zwolle 3:1 (vége) | Zürich – FC Spartak Trnava 1:1 (vége) | Internazionale – UMF Stjarnan 6:0 (vége)
Villarreal – Astana 4:0 (vége) | Tottenham Hotspur – AEL Limassol 3:0 (vége) | CD Nacional Funchal – Dinamo Minszk 2:3 (vége)
Hull City – KSC Lokeren 2:1 (vége) | Borussia M'gladbach – FK Sarajevo 7:0 (vége) | Legia – Aktobe 2:0 (vége)
Din. Zagreb – Petrolul 2:1 (vége) | Club Brugge KV – Grasshopper 1:0 (vége) | Rio Ave FC – Elfsborg 1:0 (vége)
GNK Dinamo Zagreb
2:1 (1:0)
FC Petrolul Ploieşti
csütörtök 28.08.2014, 21:00 • Maksimir • Európa liga

Jó iramú mérkőzést követően után 2-1-re győz a Dinamo hazai pályán, ami azt jelenti, hogy kettős győzelemmel, 5-2-es összesítéssel a horvát bajnok, a Dinamo Zagreb került be az EL főtáblájára, a Petrolulnak búcsúznia kell. (22:55:40)

90+6
    Domagoj ANTOLIĆ - 2:1

90+6
    A Dinamo Zagreb gólt szerzett!
    Gólszerző DOMAGOJ ANTOLIĆ bolondít meg négy román játékost is, majd lövi ki 20 méterről a jobb felsőt, ezzel megszerzi a győzelmet hazai pályán is a Dinamo-nak.

90+4
    Brozović szögletét kivágják a védők.

90+4
    Vukojević lövését Cobrea tolja bravúrral kapu mellé.

90+3
    A beívelt szabadrúgás után Soudani fejel 10 méterről kapura, de Cobrea fogja a fejest.

90+2
    Teixeira vágja fel Brozović-ot a Petrolul térfelének közepén.

90
    Ademi meg is sérül, mert elé vetődött egy román védő, lecserélik, Ćorić áll be helyette.

88
    Soudanit ugratják ki, de a vendég védőknek még sikerül elöcpölniük előle a labdát, amelyet aztán Ademi 12 méterről lő kapura, de Cobrea óriásit véd, hazai szöglet következhet.

87
    Brozović kap sárgát a játék akadályozásáért.

86
    Több kisebb szabálytalanság a középpályán.

85
    Nkoyi bal oldali beadását fejelik ki a horvát védők.

84
    Brozović 20 méteres löketét kell védenie Cobrea-nak.

82
    Hoban ütközik Antolić-al, utóbbi lent marad a földön.

81
    Jobb oldali román beadást vágnak ki a hazai védők.

80
    Ademi szabálytalankodik Teixeira-val szemben a középpályán.

79
    Kihasználja harmadik cseréjét is a Petrolul: Mustivar helyett Marinescu folytatja.

78
    Pivarić kapu fölé csavarja a szabadrúgást.

77
    Satle rúgja meg hátulról Pinto-t 20 méterre a vendég kaputól.

77
    A szabadrúgás veszélytelen, majd egy jobb oldali román beadást húz le Eduardo.

76
    Šimunović vágja fel a horvát térfél bal oldalán Albín-t, sárgát kap érte a hazai játékos.

75
    Antolić szöglete után Brozović szabálytalankodik középen, kifelé jár a szabadrúgás.

75
    Újabb szöglethez jut a Dinamo.

74
    Csere a Petrolul-nál: De Lucas helyett Nkoyi a pályán.

74
    Soudani lő nagy helyzetben 15 méterről nem sokkal kapu mellé.

73
    Antolić kis szögletét követően Brozović beadása elkerüli a kaput.

73
    Az imént beállt Soudani-t ugratják ki a társak, majd éles beadását követően szögletre tisztáznak a védők.

71
    Csere a Dinamo Zagreb-nál: Wilson Eduardo helyett Soudani érkezik.

70
    Brozović marad lent a földön.

69
    Mustivar szabálytalan a félpályánál Brozović-al szemben.

68
    Antoli 14 méteres lövését fogja Cobrea.

67
    Csere a Petrolul-nál: Mutu helyett Nepomuceno folytatja.

67
    Brozović 10 méteres lövését védi bravúrral Cobrea.

66
    Jobb oldali hazai beadás után Čop rúg luftot 5 méterre a román kaputól.

64
    Csere a Dinamo Zagreb-nál: Machado helyett Vukojević áll be.

64
    W. Eduardo fut lesre.

62
    W. Eduardo rúg oda Teixeira-nak a középpályán.

61
    A középpályán passzolgatnak a román játékosok.

60
    Két gól kellene még a Petrolul-nak a hosszabbítás kiharcolásához.
    ALBÍN - 1:1

59
    A Petrolul gólt szerzett!
    Mutu ad ragyogó labdát ALBÍN-nak, aki átküzdi magát a védőkön és 12 méterről lő estében, a labda a kapufáról pattan be végül a kapuba.

58
    Tamuz-t állítják meg lesen.

57
    A szabadrúgást kifejelik a horvát védők.

57
    Alcénat-tal szemben szabálytalankodik Ademi a horvát térfél közepén, a jobb szélen.

55
    W. Eduardo lő 23 méterről nem sokkal kapu mellé.

54
    Nagyon jól szűrnek a hazai középpályások, nem tud átjutni rajtuk a Petrolul.

53
    Vendég akció a jobb szélen, de végül tisztáznak a horvát védők.

52
    A középpályán zajlik a játék.

51
    Čop-ot ugratják ki a társak, de Cobrea jól jön ki a kapujából és felszedi azt.

49
    Mutu lő 20 méterről mellé.

47
    Ademi szabálytalan az ellenfél térfelén Mutuval szemben.

46
    A Dinamo kezdte a második játékrészt.

46

Több lehetősége volt a Petrolul-nak az első félidőben, de gólt nem tudtak szerezni, nem úgy mint a Dinamo. A helyzet nem változott a román csapatnak a mérkőzés elejéhez képest, ugyanúgy három gólt kell szerezniük, csak erre már 45 percük van és a három találat is csak hosszabbítást ér, nincsenek könnyű helyzetben.

45+1

45+1
    Antolić végzi el a kis szögletet, aztán a beadást blokkolják a vendégek.

45+1
    Szögletet harcol ki a jobb szélen a Dinamo.

45
    Egy perc a ráadás.

45
    Cobrea-nak kell kijönni a kapujából tisztázni.

44
    Ademi vágja fel De Lucas-t a félpályán.

43
    Már a másik kapu előtt az akció: Brozović 25 méteres löketét fogja Cobrea.

43
    Albín 20 méteres lövését védi Eduardo.

42
    Brozović jobb oldali beadását fejelik ki a védők.

41
    Teixeira 18 méteres lövését blokkolják.

40
    Pinto szabálytalan a középpályán Mutuval szemben.

38
    Folytatódik a játék, de ismét lent marad egy hazai játékos, Machado az, kirúgják oldalra a labdát a társak.

37
    Ápolni kell Ademi-t, addig a játékosok is kimennek a padokhoz frissítőért.

36
    De Lucas pakol oda Ademi-nek a félpályán, meg is kapja érte a sárgát.

35
    Ademi rúgja fel Teixeira-t a középpályán.

34
    De Lucas sarokrúgását kivágják a védők.

33
    Jöhet a mérkőzés első szöglete, a Petrolul harcolta ki.

32
    Veszélyesen gurigatnak hátul a románok, végül Cobrea tisztáz.

31
    Alcénat állítja meg szabálytalanul a középpályán a megiramodó Machado-t.

30
    Tamuz-ot ugratják ki a társak, de Eduardo felszedi előle a labdát.

29
    Bal oldali Petrolul beadás, de magas középen Tamuz-nak.

28
    Alcénat szabálytalan Antolić-al szemben a középpályán.

26
    Tamuz indul be középen, de a hazai védők tisztáznak, mielőtt a Petrolul támadójához kerülne a labda.

25
    Támadásban marad a Dinamo, Gerson-nak kell tisztáznia hátul.

24
    A gólszerző Čop szabálytalankodik a középpályán Hoban-nal szemben.
    Duje ČOP - 1:0

22
    Machado ugratta ki remekül DUJE ČOP-ot, aki szemben a kapussal vezethette a labdát majd lőtt laposan 14 méterről Cobrea mellett a bal alsóba.

21
    Pontatlan Brozović keresztlabdája Antolić-nak.

20
    Próbál támadni a Petrolul, de azért látszik, hogy nem mernek nagyon kinyílni.

19
    Satli követ el szabálytalanságot Antolić-al szemben.

18

16
    Veszélyes horvát akció a jobb szélen, de a beadást kifejelik a vendég védők.

15
    Negyed óra után egy veszélyes vendég akciót már láthattunk, de ezt leszámítva nincs nagy iram a meccsen.

14
    A bal szélen próbálkoznak most a horvátok, de pontatlan az akció, hazai kirúgás jöhet.

13
    Most pedig Satli rúgja fel Šimunović-ot a félpályán.

11
    Šimunović szabálytalan Teixeira-val szemben.

10
    Most visszaáll mindkét csapat.

8
    Machado lő 20 méterről nem sokkal kapu mellé.

8
    Tamuz lőtt 10 méterről kapufát, a labda pedig a hazai hálóőr hátára pattant, de szerencséjére nem pattan be a hálóba róla a játékszer.

6
    Antolić iramodott meg a bal szélen, majd passzolt Čop-nak, aki aztán élesen középre adta a labdát, de a lövés pontatlan már W. Eduardo-tól.

4
    Egyenlőre lassú mederben folyik a mérkőzés.

3
    Horvát labdajáratás a középpályán.

2
    Machado jobb oldali beadása pontatlan a társaknak középen.

1
    A Petrolul kezdte a meccset.

1

GNK Dinamo Zagreb: Eduardo – Pinto, Šimunović, Šimunić (CSK), Pivarić – Brozović, Ademi, Antolić – Machado, Čop, Wilson Eduardo
    Cserék: Ježina – Ibáñez, Sigali, Ćorić, Soudani, Pjaca
    Vezetőedző: Zoran Mamić

FC Petrolul Ploieşti: Cobrea – Alcénat, Hoban, Gerson, Satli – De Lucas, Mustivar – Albín, Mutu (CSK), Teixeira – Tamuz
    Cserék: Bolboasa – Beța, Nepomuceno, Priso, Astafei, Marinescu, Nkoyi
    Vezetőedző: Răzvan Lucescu

Játékvezetők: Kružliak (SVK) – Somolani (SVK), Mokoš (SVK).

Az EL Playoff körének visszavágóit rendezik a mai napon.

20:00-kor kezdődik a Dinamo Zagreb-Petrolul találkozó, ahol az odavágón 3-1-re nyert Romániában a Dinamo, így kedvező helyzetből várhatják a visszavágót.

A Petrolul a selejtezőkör második fordulójában csatlakozott a mezőnyhöz, ahol aztán kiejtette a Flamurtari-t és a cseh Plzen gárdáját is.

A Dinamo a BL selejtező körében esett ki a dán Aalborg ellen és most az EL indulásért harcolnak.

Jól helyzetből várják tehát a visszavágót a horvátok, de a labdarúgásban tudjuk bármi megtörténhet.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik..