Lokomotiv Moszkva – Apollon Limassol 1:4 (vége) | Omonia – Dinamo Moszkva 1:2 (vége) | Metalist Harkov – KS Ruch Chorzów 1:0 (hosszabbítás vége)
Neftchi – Partizan Bělehrad 1:2 (vége) | FK Krasznodar – Real Sociedad 3:0 (vége) | PAOK – FC Zimbru Chişinău 4:0 (vége)
AFC Astra Giurgiu – Olympique Lyon 0:1 (vége) | Hajduk – FC Dnipro Dnipropetrovsk 0:0 (vége) | Soligorsk – PSV Eindhoven 0:2 (vége)
FK Rostov – Trabzonspor 0:0 (vége) | Sheriff – Rijeka 0:3 (vége) | FC Twente – Qarabag 1:1 (vége)
Maccabi Tel Aviv F.C. – Asteras 3:1 (vége) | Feyenoord Rotterdam – FC Zorya Luhansk 4:3 (vége) | FC Midtjylland – Panathinaikos FC 1:2 (vége)
Rapid – HJK 3:3 (vége) | AS Saint-Étienne – Kardemir DÇ Karabükspor 1:0 (4:3 bűnt. vége) | Debreceni VSC – BSC Young Boys 0:0 (vége)
AC Sparta Praha – PEC Zwolle 3:1 (vége) | Zürich – FC Spartak Trnava 1:1 (vége) | Internazionale – UMF Stjarnan 6:0 (vége)
Villarreal – Astana 4:0 (vége) | Tottenham Hotspur – AEL Limassol 3:0 (vége) | CD Nacional Funchal – Dinamo Minszk 2:3 (vége)
Hull City – KSC Lokeren 2:1 (vége) | Borussia M'gladbach – FK Sarajevo 7:0 (vége) | Legia – Aktobe 2:0 (vége)
Din. Zagreb – Petrolul 2:1 (vége) | Club Brugge KV – Grasshopper 1:0 (vége) | Rio Ave FC – Elfsborg 1:0 (vége)
FC Midtjylland
1:2 (0:0)
Panathinaikos FC
csütörtök 28.08.2014, 20:00 • MCH Arena, Herning • Európa liga

Véget ért a találkozó, a Panathinaikos elsősorban kiválóan védő kapusának köszönheti, hogy végül simán jutott tovább, rengeteg ziccert védett ki Kotsolis és végül csak büntetőből tudtak neki betalálni. De addigra már vezetett idegenben is a görög csapat és az egyenlítés után nagyon gyorsan újra betalált, azzal végképp minden eldőlt.

Nagyon sok akciót láthattunk, izgalmas volt a találkozó, nyílt sisakos második félidővel, az első félidő kicsit felejthetőbb teljesítménye után.

Midtjylland – Panathinaikos: 1-2!
    Továbbjutott a Panathinaikos 6-2-s összesítéssel!
    ---- (21:55:22)

90+3

90+3
    Sokat köszönhet a mai napon a Panathinaikos Kotsolisnek.

90+2
    Igboun kerül még komoly helyzetbe a görög kapu előtt, Kotsolis jó érzékkel hárít ismét.

90+1
    Már a ráadásban járunk, Bouy nem találja el a kaput. Hamarosan vége a mérkőzésnek, a görögök EL-be jutását semmi sem veszélyezteti.

90
    Uzochukwu szabálytalan Ajagunnal szemben, kifelé szabadrúgás a görögöknek.

89
    Sisto sokadik lövését blokkolják a vendég védők.

88
    Haugaard véd óriásit Ajagun gólhelyzeténél! Nyílt sisakkal támad mindkét gárda a végén is.

87
    A mérkőzés hajrájába érkeztünk, a fontosabb kérdések eldőltek már.

86
    Bouy fejez be lövéssel egy vendégakciót, nem igazán veszélyes.

85
    Poulsen végezheti el a szabadrúgást, ahogy az már szinte megszokott.

84
    Donis takarítja el Sistot, a hazaiak jöhetnek előre.

83
    Römer gólhelyzetben, Kotsolis menti meg csapatát az újabb góltól!

82
    Onuachut találja egy labda lesen.

81
    Még becsületből megy előre a Midtjylland, de a továbbjutási esélyei teljesen elszálltak.

80
    Donis érkezik Mendes helyére, a görögök ezzel letudták a cseréiket.

79
    Poulsen szabadrúgása lesen találja Hassant.

78
    A dallamos nevű Uzochukwu érkezik a pályára Sparv helyett.

78
    Mendes takarítja el Onuachut, szabadrúgás következik a hazaiak javára.

77
    Poulsen azért jön még előre, nagy helyzetben azonban Kotsolist találja el!

76
    Nem maradt semmi esélye a Midtjyllandnek, még öt gólt kéne innen szerezniük, teljes képtelenség, megvan a görög továbbjutás.
    KLONARIDIS - 1:2

75
    A Panathinaikos gólt szerzett!
    Rendkívül gyorsan újra vezetést szerez a Panathinaikos! KLONARIDIS eredményes egy gyors támadás végén. 1-2, ezzel minden eldőlt immáron!

74
    Az iménti faultért Schildenfeld még sárga lapot is kapott.
    IGBOUN - 1:1

74
    A Midtjylland gólt szerzett!
    IGBOUN értékesíti a tizenegyest! 1-1!

74
    Tizenegyeshez jut a Midtjylland, Schildenfeld állítja meg tizenegyest érően Sistot.

73
    Egyre csökken a dánok egyébként sem veretes esélye, bár most sokat támadnak.

73
    Sisto, majd Klonaridis szabálytalan a mezőnyben.

72
    Lauridsen megint nem szabályos eszközökkel állítja meg Zecát.

71
    Sisto kapta megint a labdát a sarokrúgás után, de fejese nem lett veszélyes igazán.

70
    Görög szöglet következik, Nano végezheti el.

69
    Lauridsen takarítja el az útból Zecát, a görögök jöhetnek előre.

68
    Ugyanez már a túloldalon Igbountól, ez sem találja el a célt.

67
    Ajagun is lövéssel kísérletezik, de nem talál kaput.

66
    Klonaridis érkezik Karelis helyére a vendégeknél.

65
    Hassan kísérletezik lövéssel, nem igazán veszélyes és nem is talál kaput.

64
    Nano is besárgul.

63
    Újabb nagy helyzet a hazaiak előtt, Jensen lehetőségénél is véd Kotsolis!

63
    Lauridsen jöhet a sarokrúgással, folyamatosan támadnak a dánok.

62
    Sisto kiváló lövését Kotsolis tolja szögletre!

61
    Lagos helyett Bouy a pályán a görögöknél.

61
    Már egy órája játszanak, Midtjylland – Panathinaikos 0-1, összesítésben négy gól kéne a dánoknak fél óra alatt.

61
    Poulsen végezte el a szabadrúgást, amiből nem alakult ki végül veszélyes helyzet.

60
    Igboun érkezik Andersson helyére a Midtjylland együttesébe.

60
    A szöglet nem veszélyes, de Mendes szabálytalan, marad a dánoknál.

59
    Szöglettel jöhetnek a dánok, Poulsen végzi el.

58
    Hoppá, Sisto a kapufát találja el a szabadrúgásból! Még szerencséje sincs a dánoknak!

58
    Sisto végezheti el kecsegtető helyzetből a szabadrúgást.

57
    Zeca, majd Lagos követ el szabálytalanságot, dán szabadrúgás.

NANO - 0:1

56
    Alighanem ezzel el is dőlt a továbbjutás sorsa, mert a sok dán helyzet közepén mégis a görög csapat talál a hálóba! NANO ezzel a találattal már négyre növeli az összetettbeli előnyt, ráadásul idegenben lőtt gól ez, négy gólt kéne lőnie a skandináv csapatnak, hogy egyáltalán a továbbjutást kiharcolják! 0-1!

55
    Megint egy helyzet, Hassan lőhet jó helyzetben, de Kotsolis ezt is hárítani tudja! Kicsit sok most a helyzet a hazai oldalon, könnyen átjátsszák a Pana védelmét, de a végén mindig ott van Kotsolis.

54
    Most nyomás alatt a Pana kapuja, de gólt egyelőre nem láthattunk.

53
    Onuachu gólhelyzetben tüzelt, Kotsolis ezt is hárítani tudta! A görög kapus egyelőre hős a mai napon!

52
    Már csak szűk 40 perce maradt a házigazdáknak, hogy legalább három gólt berámoljanak. Egyre nő a görög együttes esélye a továbbjutásra.

51
    Karelis lő mellé, egy görög helyzet egy gyors támadás végén.

50
    A Panathinaikos többnyire védekezik, de időnként veszélyes kontrákat is vezet.

50
    Sisto kecsegtető helyzetben lőhetett kapura, de Kotsolis ismét jól helyezkedve hárított! Már nem először ma!

49
    Dán szöglet a jobb oldalról, Lauridsen sarokrúgása azonban nem igazán veszélyes.

48
    Sisto lövésébe lépnek bele, szögletre pattan a labda.

47
    A dán csapat frissít tehát, nekik sürgősebb, egyelőre a görögök kényelmes helyzetben vannak.

46
    Onuachu váltja Larsent a második félidőre.

46

Valamivel aktívabb volt az első játékrészben a Midtjylland, de a Panathinaikos egyelőre őrzi három gólos előnyét, a mérkőzésnek pedig már csak a fele van hátra.

Voltak helyzetek itt is, ott is, de igazából nem rohamozott mindent egy lapra feltéve a dán együttes, erre számíthatunk majd a második félidőben, mert a 4-1-et ledolgozni nem lesz egyszerű.

Egyelőre tehát 0-0, a szünet után folytatjuk!
    ----

45+1

45
    Hassan lövése kerüli el a kaput, a félidő hamarosan véget ér, egyelőre gól nélkül.

44
    Larsen faultolja Schildenfeldet, ilyet is láttunk már többször is ma.

43
    Lauridsen szögletéből nem alakul ki igazán nagy veszély.

42
    A Midtjylland jut szöglethez.

41
    Az első félidő hajrájához értünk, egyelőre nincs gól, ez a Panathinaikos malmára hajtja a vizet.

40
    Nano kerül helyzetbe a szabadrúgásnál, de nem találja el a kaput, nem sokkal kerülte el a lövés a bal kapufát! Helyzet volt!

39
    Lauridsen adja vissza a kölcsönt, görög támadás következhet.

38
    Römer takarítja el Ajagunt, jöhetnek a hazaiak előre.

37
    Nem lett veszélyes a szabadrúgás, könnyedén kifejelik a vendég védők.

36
    A hazaiak szabadrúgását Lauridsen végezheti el.

35
    Lagos kap sárga lapot.

34
    Továbbra sincs említésre méltó akció.

33
    A középpályán adogatnak a felek, többnyire dán lábakon vándorol a labda.

32
    Nehéz elképzelni, hogy ez a két csapat öt gólt termelt az első találkozón, most kevés a helyzet.

31
    Fél óra játékot követően Midtjylland – Panathinaikos továbbra is 0-0.

30
    Poulsen indít pontatlanul, Kotsolis kaparintja meg.

29
    Többnyire a görögök térfelén pattog a labda, de legtöbbször a tizenhatosnál elfogy a tudomány.

28
    Larssen tesz érte, de lövése nem találja el a kaput.

27
    Meddő mezőnyfölényben a Midtjylland, de ennél jóval több kell, ha tovább akarnak jutni.

26
    Nano indítása pontatlan Karelis felé.

25
    Sajnos igencsak leült a mérkőzés, kevés az akció.

24
    Elérhetetlen indítás Sisto irányába.

23
    Ha betalálna a Panathinaikos, még inkább gondba kerülne a hazai csapat.

22
    Ajagun egy labdaszerzés után kapura lőhetett jó helyzetből, Haugaard hárít bravúrral, ez nagy helyzet volt!

21
    Mendes veszít labdát, majd löki meg ellenfelét. Sisto jöhet szabadrúgással.

20
    Larsen vágja fel Schildenfeldet, újra jöhetnek a görögök.

19
    Poulsen sarokrúgásából nem alakul ki veszély.

18
    Szöglethez jut a Midtjylland a bal oldalról.

17
    Ez volt az eddigi legjobb lehetőség, eddig nem igazán kényeztetnek el minket a csapatok helyzetekkel.

16
    Hassan jó helyzetből lőhetett a szabadrúgást követően, de pár centivel fölé lő! Ez bizony helyzet volt!

15
    Pranjic szabadrúgása következhet hamarosan.

14
    Römer takarítja el Pranjicot, a Pana jöhet előre.

13
    Megszűnt a kezdeti nagy rohamozás dán részről, nem tudtak betalálni, most kicsit visszább vettek a hazaiak.

12
    Időnként át-átnéznek már a görögök is, de úgy tűnik, az eredmény és az előny tartása a taktikájuk ma.

11
    A középpályán folyik a játék.

10
    Hosszú idő után veszélyeztetnek végre, ismét hazai próbálkozás, Hassan tüzelt, mellé.

9
    Zeca követ el szabálytalanságot.

8
    Ritkán lépi csak át a felezőt a Panathinaikos.

7
    Sparv lövésébe lépnek bele. Továbbra is a dánok játszanak támadóbban.

6
    Petter Andersson takarítja el Mendest, a görögök jöhetnek előre megint.

5
    Lauridsen szabadrúgása azonban nem veszélyes.

4
    Schildenfeld szabálytalan Hassannal szemben.

3
    Sisto lövésébe lépnek bele, valóban támadóbban lép fel egyelőre a dán együttes.

2
    Jensen szabálytalan Karelissel szemben, a görögök jöhetnek előre.

2
    Várhatóan a Midtjylland gárdája már az elején rohamozni fog, mert legkevesebb három gólt kell szerezniük.

1

Igen kényelmes előnnyel kezdi a visszavágót a Panathinaikos. Az egyedüli, ami reményt ad a dán csapatnak, az az idegenben lőtt egyetlen gólja. A mérkőzés hamarosan kezdődik!

FC Midtjylland: Haugaard – Larsen, Lauridsen, P. Jensen, Römer – Sparv, J. Poulsen (C), Petter Andersson – M. Larsen, Sisto, Hassan
    Cserék: Heinze – Dickoh, Möller, Ashiru, Uzochukwu, Onuachu, Igboun

Panathinaikos FC: Kotsolis – Schildenfeld, Risvanis, Bourbos, Mendes – Lagos, Zeca (C), Ajagun – Nano – Pranjic, Karelis
    Cserék: Steele – Spyropoulos, Koutroumpis, Klonaridis, Donis, Bouy, Dinas

Játékvezetők: Danni Makkelie (NED) – Davie Goossens (NED), Hessel Steegstra (NED).

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik..

Gólok: 74. Igboun (bünt.) – 56. Nano, 75. Klonaridis

Lapok:   35. Lagos (PANA), 64. Nano (PANA), 74. Schildenfeld (PANA)

21.08.2014
    Panathinaikos FC - FC Midtjylland 4:1

Gólok: 20. Berg (bünt.), 23. Berg, 43. Berg, 88. Lauridsen (öngól) – 11. Lauridsen

Lapok:   68. Lagos (PANA), 75. Triantafyllopoulos (PANA) – 17. Uzochukwu (FCMI), 19. Sviatchenko (FCMI), 34. Dickoh (FCMI)   80. Triantafyllopoulos (PANA) – 57. Sviatchenko (FCMI)