Bajai LSE – Soroksár 1:4 (vége) | Fertőszentmiklós SE – Szombathelyi Haladás 0:7 (vége) | Kozármisleny – Balmazújváros 2:1 (vége)
Bölcskei SE – Gyirmót 0:5 (vége) | Sajóbábonyi Vegyész SE – Nőtincs SE 2:1 (vége) | Mórahalom VSE – Debreceni VSC 0:6 (vége)
SZEOL SC – Pécsi MFC 1:4 (vége) | Csepel FC – Szolnok 3:4 (vége) | Ikarus BSE – Aqvital FC Csákvár 1:5 (vége)
ZTE – KTE-Phoenix Mecano 2:3 (vége) | Vecsési FC – Ferencvárosi Torna Club 1:6 (vége)
ZTE FC
2:3 (1:0)
KTE-Phoenix Mecano
szerda 10.09.2014, 17:00 • ZTE Aréna, Zalaegerszeg • Magyar Kupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik..

A 2. fordulót rendezik a labdarúgó Magyar Kupában, ahol a ZTE FC vendége a Kecskeméti TE lesz. A mérkőzés érdekessége, hogy újra Zalaegerszegre látogat a hazaiak saját nevelésű játékosa, Balázs Zsolt, aki a vendégeket erősíti immáron két éve.

A ZTE az első fordulóban az Újbudához látogatott és végül hosszabbítás után 2-1-re nyert , míg a Kecskemét a Nyíradony VVTK-t verte idegenben 8-0-ra.

A két együttes legutóbb Zalaegerszegen 2011. szeptember 17-én találkozott, amikor Lencse László szerzett vezetést a KTE-nek, de a 40. percben a már említett Balázs Zsolt egyenlített és végül 1-1-es döntetlennel ért véget a mérkőzés.

ZTE FC: Szappanos – Simonfalvi, Króner, Forgács, Fodor, Horváth A., Kovács Gy., Melczer, Szőllősi, Grbic, Délczeg.
    Cserék: Czirjék – Károly, Babati, Vittman, Kocsis, Farkas N., Bailo.

KTE-Phoenix Mecano: Németh V. – Botka, Karan, Varga R., Fótyik, Kitl, Savic, Vukasovic, Bebeto, Balázs, Gréczi.
    Cserék: Verebélyi – Pilipovic, Farkas A., Novák.

Játékvezetők: Kovács J. – Lémon O., Takács G..

Egyelőre a bíróra várunk, de már érkezik.

1

1
    A ZTE kezdte a mérkőzést.

2
    Nagyon mély a pálya talaja a mai esőzéstől, ez az első passzokból is látszik.

4
    Botka lőtt 22 méterről a kapu fölé.

5
    Gréczi csinálta meg a cselt a hazai 16-os előtt, de végül eladta a labdát.

7
    Délczeg indítása csúszik meg a füvön, így hosszú Grbic-nek.

8
    Grbic ragadt lesen, szabadrúgás kifelé.

9
    Délczeg jobb oldali beadásáról marad le középen Melczer.

10
    Egyelőre a hazaiak birtokolják többet a labdát, de nem jutottak lövőhelyzetig.

11
    Kitl akasztja Szőllősit, hazai szabadrúgás a vendég térfél közepéről.

12
    Melczer adott be jobbról egy szögletet, de lökés miatt kifelé jár a szabadrúgás.

12
    Kitl indította volna Bebeto-t, de Forgács a 16-os vonalánál belelépett a passzba, így nem alakult ki helyzet továbbra sem.

14
    Horváth A. adott jobbról középre, Vukasovic kivágta.

15
    Bebeto adott középre az alapvonaltól, Króner jól helyezkedett és kihozta a labdát a ZTE.

16
    Horváth A. kapott jó labdát Szőllősitől, majd 7 méterről, kissé jobbról lőtt, a bal alsó felé tartó labdát azonban Németh V. fogta.

18
    A középpályán adogatnak a hazaiak.

18
    Szőllősi szánta el magát lövésre 25 méterről, a labda azonban elkerülte a kaput.

19
    Botka jobb oldali beadását Króner vágta ki szögletre.

20
    Újabb sarokrúgás, ezúttal balról, de ez is veszélytelen.

21
    Grbic adta hátra a labdát Szőllősinek, aki 20 méterről, kapásból lőtt, de Vukasovic blokkolt.

23
    Szőllősi passzolt Grbic-hez, aki kapura fordult, de a lövésébe már belelépett Karan.

24
    Bebeto futott versenyt Krónerrel, a hazai játékos végül mesterien szerelte.

25
    Bebeto ragadt lesen, szabadrúgás kifelé.

26
    Gréczi adott be balról, Bebeto megelőzte Szappanost, de a kapu fölé csúsztatott.

27
    Délczeg szöktette hosszan magát, kirúgással jöhet a KTE.

29
    Savic indította Bebeto-t a 16-oson belül, Szappanos azonban kivetődve szerelte.

30
    ZTE szabadrúgás a vendég térfél közepéről.

31
    Simonfalvi jobb oldali beadását húzta le Németh V. Melczer elől.

32
    Szőllősi ívelt középre jobbról, Botka kifejelte.

33
    Bal oldali szöglettel jöhet a ZTE.

34
    Elég rosszul sikerült a sarokrúgás, bár a túloldalon Horváth A. még elérte, de a beadásába beleléptek.

35
    Bebeto könyökölt a hazai 16-oson belül, szabadrúgás kifelé.

36
    A középpályán folyik a játék.

37
    Gréczi tekert a 16-os vonaláról, a labda a bal kapufáról pattant vissza, azonban Balázs végül a kapu fölé fejelt.

39
    Szőllősi kapott egy jó labdát a 16-oson belül, megpróbálta beadni, de ketten is bevetődtek, így szöglet következhet.

40
    Melczer sarokrúgása után Németh V. ütötte ki a labdát, a 16-osnál érkezett Grbic, aki végül a kapu mellé lőtt.

41
    Balázs tört be a 16-oson belülre, de nem jutott lövésig.

42
    Botka csúszott rá Melczerre, sárga.

43
    Simonfalvi jobb oldali beadása után Délczeg robbant be és fejelt 11 méterről a kapu fölé.

45
    A ZTE gólt szerzett!
    DÉLCZEG GERGELY kapott egy jó labdát a büntetőterületen belül, csinált egy cselt, majd 11 méterről, a 16-os oldalvonalától 2-3 méterről a bal alsó sarokba tekert.

45

Az első játékrészben a hazaiak birtokolták többet a labdát, de a KTE vezetett veszélyesebb támadásokat. A félidő utolsó percében azonban Délczeg egy szépségdíjas találattal megszerezte a vezetést a ZTE-nek, így 1-0-val vonulhatnak az öltözőbe a csapatok.

46

46
    A szünetben egyik csapat sem cserélt.

47
    A Kecskemét gólt szerzett!
    Gréczi adott be balról, az oldalvonal mellől egy szabadot, középen DÉLCZEG GERGELY emelkedett a legmagasabbra és a saját kapujának a bal oldalába csúsztatott.

49
    Grbic ugratta ki Délczeget, Varga R. a 16-os vonalánál még utolérte és szögletre mentett.

50
    Vendég szabadrúgás a félpályáról.

52
    Karan bal oldali beadásáthúzza le Szappanos.

52
    Szép összjáték után Délczeget állítja meg a játékvezető lesen.

53
    Balázs cselezte be magát a 16-oson belülre, végül Forgács szerelte.

54
    Melczer lőtt 15 méterről, két védő szorításában a kapu fölé.

55
    Savic ugratta ki jól Bebeto-t, aki 13 méterről, kissé balról lőtt, Szappanos bravúrral védett.

58
    Gréczi lőtt a 16-os sarkától, Szappanos bravúrral ütötte ki a léc alól a labdát.

59
    A jobb oldali szögletet követően az ellenfelét ellökő Varga R. lefejelte a labdát, amit végül BEBETO a jobb alsó sarokba passzolt 2 méterről. A játékvezető megadta a találatot.

60
    Bal oldali szöglet után Délczeg csúsztatott a kapu mellé.