Qarabag – AS Saint-Étienne 0:0 (vége) | Borussia M'gladbach – Villarreal 1:1 (vége) | Apollon Limassol – Zürich 3:2 (vége)
Club Brugge KV – Torino FC 0:0 (vége) | FC København – HJK 2:0 (vége) | Partizan Bělehrad – Tottenham Hotspur 0:0 (vége)
Besiktas JK – Asteras 1:1 (vége) | Salzburg – Celtic Glasgow 2:2 (vége) | Din. Zagreb – AFC Astra Giurgiu 5:1 (vége)
PSV Eindhoven – Estoril 1:0 (vége) | Panathinaikos FC – Dinamo Moszkva 1:2 (vége) | FC Dnipro Dnipropetrovsk – Internazionale 0:1 (vége)
Standard Liège – Rijeka 2:0 (vége) | Sevilla – Feyenoord Rotterdam 2:0 (vége) | Lille OSC – FK Krasznodar 1:1 (vége)
Everton FC – VfL Wolfsburg 4:1 (vége) | BSC Young Boys – SBA 5:0 (vége) | SSC Napoli – AC Sparta Praha 3:1 (vége)
FCSB – Aalborg 6:0 (vége) | Rio Ave FC – Dynamo Kijev 0:3 (vége) | PAOK – Dinamo Minszk 6:1 (vége)
ACF Fiorentina – En Avant Guingamp 3:0 (vége) | Metalist Harkov – Trabzonspor 1:2 (vége) | Legia – KSC Lokeren 1:0 (vége)
Standard Liège
2:0 (0:0)
HNK Rijeka
csütörtök 18.09.2014, 21:05 • Stade Maurice Dufrasne, Liège • Európa liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:05 - kor kezdődik..

Az Európa Liga csoportköréhez érkeztünk. A belga Standard Liége a sikertelen BL selejtező 3. köre miatt került az EL-be, miután kettős vereséggel búcsúzott a Zenit ellenében.

Ellenfele a horvát HNK Rijeka, amely a Sheriff együttesét ejtette ki az Európa Liga selejtező záró fordulójában kettős győzelemmel.

A belga gárda meglehetősen pocsékul kezdte hazája pontvadászatát, hét forduló alatt összesen 8 gyűjtött pont, a 12. helyen szerénykedik. A horvátoknak jobban sikerült a rajt, 8 forduló után 21 ponttal mindössze egyetlen egységgel lemaradva a Dinamo Zágráb mögött a második helyen tanyáznak.

A találkozó csütörtökön 21:05-kor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Standard Liège: Kawashima – Milec, Ciman, Jorge Teixeira, Van Damme (C) – Mujangi Bia, De Sart, Trebel, Cancela-Gonzalez – De Camargo – Louis
    Cserék: Thuram-Ulien – Andrade, Arslanagic, Mpoku, Vinicius Araujo, Viera, Lumanza

HNK Rijeka: Vargic – Samardzic, Leskovic – Tomecak, Leovac – Jajalo, Cvijanovic – Jugovic, Kvrzic (C) – Krstanovic, Kramaric
    Cserék: Raspor – Mitrovic, Bertosa, Vesovic, Zlomislic, Moises, Ivancic

Játékvezetők: Cristian Balaj (ROU) – S. Gheorghe (ROU), Ovidiu Artene (ROU).

A Liége gárdája piros fehérben, a Rijeka pedig világoskékben lép pályára, hamarosan kezdünk!

1

1
    A belgák kezdték a találkozót.

1
    Ez nem volt semmi!! Előreívelés a saját térfélről, tökéletesen megtalálta a 14 méteren ólálkodó Cancelát, aki félfordulatból máris kapura bombázta, alig lőtte a jobb kapufa mellé! 14 mp-re volt ehhez szükség!!
    CARCELA-GONZÁLEZ

2
    Igen erősen kezdte tehát a találkozót a Liege, most is igyekeznek már a horvát térfélen zavarba hozni az ellenfelet.

3
    Labdát veszít Kvrzic egy pontatlan passz miatt, de hamar visszaszerzi a Rijeka.

4
    Kawashima kapja le a bal oldali horvát beadást.

5
    Kramaric tüzel kissé balról 20 méterről, Kawashima védi a kísérletet.

6
    A kezdeti nagy belga helyzet óta inkább a horvátok vannak kisebb fölényben.

7
    Pontatlan indítási kísérlet, Vargicnál köt ki a labda.

8
    Eseménytelen mezőnyjáték a középpályán.

9
    Sárga lapot kapott Kvrzic egy durva könyöklés miatt.
    KRSTANOVIĆ

10
    Szerencsére talpon Milec, nincs komoly sérülés, de ez bizony fájhatott.

11
    A jobb oldalon vezet akciót a Rijeka, egy tökéletes ütemű passzt kap középen Kristanovic, aki 9 méterről óriási ziccerben a kapu mellé bombáz!!

12
    Szinte a félpályáról adta haza Van Damme, Kawashima éppenhogy elérte a vonal előtt.

12
    Carcela elől tisztáznak a védők bedobásra.

13
    Kezd magához térni a Liege, de az első perc óta nem veszélyes kapura, ellenben a horvátok igen.

14
    Most is labdavesztés lett a vége lövés nélkül, bár a Rijeka sem kezdett vele semmit, már Kawashima birtokában a laszti.

15
    A bal oldali keresztlabda Bia részéről nem lett veszélyes, mert középen nem érkezett senki.

16
    Louis tüzelt középtávolról, Vargicnak kellett nyújtóznia, hogy szögletre mentsen!

17
    A hazaiak bal oldali szöglete kiment a vonalon túlra már az ívelés közben.

17
    Bia sérülés miatt elhagyja a pályát sántikálva, Mpoku váltja. Kényszerű hazai csere.

18
    Támadásban a horvátok a jobb oldalon, de jól zárt a Liege védelme.

19
    Leovac nem tudja megmenteni a vonal előtt, belga bedobás a felezőnél.

20
    Pontatlan horvát keresztlabda a jobb oldalra.

21
    Úgy tűnik, hogy hazai pályán is egyelőre a kontráira épít a Standard Liege, és egyelőre nem is olyan rossz elgondolás.

22
    Louis nem fért a labdához egy bal oldali szöktetés után, Samardzic védekezett jól.

23
    Kvrzic kapott egy kis lökést, de nem fújták le, így kirúgással jöhetnek a belgák.

23
    Carcelát keresték egy előreívelésnél, de Vargic kaparintja meg a labdát.

24
    Pontatlanság a horvátok jobb szárnyánál, de a Liege hosszú indítása sem jó.

25
    A középpályán folyik a mezőnyjáték, harcolnak minden labdáért, de jó ideje nincs nagy helyzet.

26
    Rijeka támadás, szabadrúgással jöhetnek a horvátok a bal oldalról.

27
    Trükkös, gyorsan elvégzett szabadrúgás volt, de Milec résen volt és lekapcsolta a passzt.

28
    Van Damme próbált kényszerítőzni a bal oldalon Mpokuval, de becsúszott egy kis hiba. Ez viszont biztató elgondolás volt.

29
    Próbálja megbecsülni most a labdát a Standard Liege.

29
    Túl magasra emelte a lábát Carcela, így kifelé szabadrúgás a kékeknek.

30
    Távoli próbálkozás Louistól, alig ment valamivel fölé!!

31
    Fél óra játék után Standard Liege – HNK Rijeka: 0-0. Kiegyenlített most a játék.

32
    Nem először szűr jól hátul Van Damme, de a társak egyelőre nem tudják megtartani.

33
    Jajalo ereszt meg középről, 25 méterről egy biztató kisérletet, Kawashima vetődve fogja a labdát.

34
    Kétszer is bedobást harcol ki a jobb oldalon Krstanovic.

35
    Ciman önfeláldozóan vetődött egy labda elé, ami ráadásul a horvát játékosról pattant ki, így a belgák jöhetnek kirúgással.

36
    Senkinek sem jó előreívelés, Kawashima kezében landol.

37
    Cvijanovic marad a földön egy belépőt követően, Louis kap érte feddést, utolsó figyelmeztetés.

38
    Támadás közben szabálytalan Kramaric, így jöhetnek a belgák előre.

39
    Jobb oldali beadás érkezett Mpoku felé, aki elől szögletre tudtak menteni a védők, pedig jó ütemben robbant be középen az ötösnél.

40
    A sarokrúgás után Carcela lő mellé, de szorongatta egy védő. Kirúgás.

41
    Kawashima kicsit bizonytalan volt egy bal oldali beadásnál, ki is ejtette, de szerencséjére az ott ólálkodó Kvrzic elől egy védő ki tudta bombázni a mezőnybe.

42
    Mpoku szabálytalan az ellenfél tizenhatosánál, kifelé szabadrúgás.

43
    Egyre inkább úgy tűnik, hogy nem lesz döntés az első félidőben.

44
    Milec húzódott előre, de pontatlan indítást kapott.

45
    Már rijekai lábakon vándorol a labda, de egészen Vargicig kénytelenek visszapasszolni.

45+1
    Három perc a ráadás, közben sárga lapot kap Samardzic.

45+2
    Túl mély lett az előreívelés, Vargic könnyedén csapott le a labdára.

45+3
    Fél perc már csak hátra, a szünetet várja mindkét gárda.

45+4

Számomra kicsit érthetetlenül majdnem teljes 4 percet ráhúzott az első félidőre a játékvezető, nem igazán érzem indokoltnak az első félidő alapján a hosszabbítás mértékét.

A Liege kezdte nagy helyzettel a találkozót, de a Rijeka lassanként átvette az irányítást, több helyzetet dolgozott ki, mint a belga együttes, néha egész biztatóakat is. Nagyobb labdabirtoklásuk ellenére azonban hiányoznak az igazi ziccerek, többet kell tenni mindkét csapatnak a gólszerzésért.

Standard Liege – HNK Rijeka egyelőre 0-0, a szünet után folytatjuk!
    ----

Hamarosan kezdődik a második félidő.

46

46
    Nem történt csere a szünetben.

47
    Gyors rohammal kezdte a második félidőt a Rijeka, középen Ciman azonban lekapcsolta a támadást.

48
    Belga támadás fejlődött fel a jobb oldalon, Carcela azonban nem tudta rendesen beadni, könnyen kifejelték.

49
    Nagy elánnal vetették bele magukat ebbe a félidőbe a csapatok, de a pontatlanság az úr eddig.

50
    Mpoku cselezgetett a bal oldalon, majd túlságosan is belebonyolódott.

51
    Egy bal oldali átadás lesen találja Kvrzicet.

52
    15 méteren kapott labdát és próbált kapura fordulni De Camargo, nem sikerült, két védőbe ütközött, akik szerelték. Ebben több volt.

53
    Mpoku viszont eljutott lövésig, Vargicnak kell hárítania. Egyelőre újítani tudott a Liege. Nem sokkal később Louis gólhelyzetben lőhetett, ez is Vargicnál köt ki!

54
    De Sart kapott sárga lapot hátulról utánrúgásért.

55
    Szögletre fejelik a védők a horvát szabadrúgást.

55
    A rövidre próbálták ívelni a horvátok, nem lett veszélyes, sőt kontra, mert Kvrzic lesen maradt elől.

56
    Megint elég jól feljöttek mezőnyben a horvátok, most éppen egy jobb oldali támadás fut.

57
    Mielőtt kapura fordulhatott volna Jugovic, szerelni tudták.

57
    Jonathan Viera érkezett Carcela-Gonzalez helyére. A második belga csere.

58
    Mpoku fedezi jól a labdát, hogy szögletet harcoljon ki a bal oldalon.

59
    Vargic elég furán ütötte ki a sarokrúgást, szinte ugyanoda esett vissza, ahol beleért, végül újra szögletre fejelik inkább a védők.

60
    Veszélyesen pattogott hosszú ideig a labda a Rijeka tizenhatosán belül, többször is lepattantak a kísérletek a védőkről, végül De Sart lövését blokkolja Samardzic.

61
    Louis került lövőhelyzetbe a tizenhatoson belül, 13 méterről megeresztett bombája azonban egy védő lábáról kerül szögletre. Most nyomás alatt a Rijeka kapuja.

62
    Egy óra játékot követően sincs döntés, marad a gól nélküli döntetlen. Ezekben a percekben veszélyesebb a Liege.

62
    Földön az egyik belga, Louis. Rövid ápolás után tudja folytatni.

63
    Most jobb a kifutás, Vargic kiöklözi jó messzire a mezőnybe.

64
    Jugovic váratlanul lövésre szánta el magát a jobb oldalról, 16 méterről, a labdát egy méterrel szállt fölé.

64
    Kramaric le, Moises be a Rijekánál.

65
    Krstanovic kap sárga lapot. Elhúzta a kapus mellett, majd szándékosan elesett, műesésért kapta a lapot.
    KRSTANOVIĆ

66
    Jogos az ítélet, egyelőre a bírók ott vannak a szeren, jól érzik az ilyen helyzeteket.

66
    Belga szabadrúgás a rijekai térfél közepéről.

67
    Mpoku lőtte rá a szabadrúgást, de a jobb kapufa mellé szállt kevéssel.

67
    Kvrzic hagyta el a pályát, Vesovic érkezett helyette.

68
    Próbál tehát frissíteni a Rijeka is az utolsó bő 20 percre.

69
    Piros-fehér támadás hal el a bal oldalon, Tomecak helyezkedett jól.

70
    Leovac kerül leshelyzetbe. Csökken az idő, egyre inkább tipikus egy gólos meccsnek néz ki.

71
    Ismét egy sárga lap, Mpoku kapja. Cvijanovic lábát rúgta meg egy ütemtévesztés miatt.

72
    Sárga lapból már "jól" állunk, összesen 5. Gól azonban sajnos egy sincs.

72
    Ebben több volt, három a négy ellen vezethették rá a belgák a kapura, Viera azonban bal lábbal 18 méterről mellé csavarta.

73
    A jobbról visszatett labdát kevés híján a saját kapujába segítette a menteni igyekvő Viera.

74
    A szöglet veszélytelen, már a belgák birtokában a laszti.

75
    Jugovic került lövőhelyzetbe, ám talán kicsit elkapkodva tüzelt 20 méterről, magasan fölé.

75
    A Liège gólt szerzett!
    Jobb oldali szabadrúgást végezhetett el a Liege. Nem tűnt túl veszélyesnek a hely, de a beívelés tökéletesre sikeredett, a rövid sarok felé mozgott 7 méteren középen CIMAN, aki a hosszú alsóba csúsztatott! 1-0!
    CIMAN - 1:0

76
    Végül nehezen, de csak megvan a vezetés az egyik csapatnak, vajon megváltozik-e ettől a játék képe?

77
    Vargic hatalmas bravúrral, lábbal hárítja a ziccerben kilépő Viera lövését a jobb oldalról!

77
    Nagyon kevésen múlott, hogy két gólosra hízzon a hazaiak előnye nagyon gyorsan a vezető gól után.

78
    Szépen vette át középen a labdát Moises, 20 méteres lövésébe azonban belelépnek.

79
    Louis hatalmas helyzetben léphetett ki a jobb oldalon, az ötös sarkáról azonban telibe találta a kifutó Vargic kapust!

80
    Most kétszer is eldönthette volna a találkozó sorsát a belga együttes, de mindkét ziccer kimaradt.

80
    Van Damme fut lesre a bal oldalon.

81
    Leskovic fejét találták meg középen, fejesét azonban nem tudja irányítani, túl magas, bár a végén éppenhogy csak a felső léc mögött hullik le.

82
    A Liege gárdájának már nem sürgős annyira a dolog, innentől vélhetően a horvátok jobban rákapcsolnak kicsit.

82
    Louis szabálytalan a saját tizenhatosa közelében, bal oldali horvát szabadrúgás jön.

82
    A harmadik Rijeka csere, Jugovic le, Ivancic be.

83
    Irtó rossz lett a beívelés, a labda messze a kapu mögött ért földet.

84
    Vesovic kapta lesen a bal oldalon, így hiába talált a hálóba, nincs egyenlítés! Ez figyelmeztető jel a belgák számára.

85
    Messzire kifutott Vargic a kapujából és 18 méteren el tudta vinni még éppen Louis orra elől a labdát.

85
    Vinicius Araujo váltja Louist. Ez a mérkőzés utolsó cseréje.

86
    Mindkét csapat kihasználta utolsó cserelehetőségét is, a Liege tartja egy gólos előnyét.

87
    Vinicius pályafutása egyik leggyorsabb sárga lapját kapta meg az imént, ez nem túl acélos bemutatkozás.

88
    Vesovic kapott keresztlabdát a bal oldalon, tudott is fejelni, de erőt már nem tudott bele adni, Kawashima könnyen kapta le a levegőből.

88
    Újabb fejesgól! Egy bal oldali beadás tökéletesen megtalálta középen, 10 méteren VINICIUS ARAUJOT, aki kiválóan fejelt a hosszú felsőbe! 2-0! Eldőlt!
    VINICIUS - 2:0

89
    Az imént még negatív hős Vinicius egy csapásra pozitív hős lett.

89
    Leovac egy sikertelen csel után törlesztett, sárga lap.

90
    A rendes játékidő utolsó percében járunk, két gólos a Liege előnye, nem valószínű, hogy bármi fordulat lenne még a meccsen.

90+1
    A Rijeka játékosok nem bírnak most magukkal. Ivancic is sárgát kap egy durva fault miatt.

90+2
    Úgy tűnik, a játékvezető nagyon élvezi ezt a meccset, erre a félidőre is meglepően sokat, 4 percet tesz rá. Összeadva majdnem 100 perces lesz a mérkőzés.

90+3
    Ivancic teljesen tisztán lőhetett 8 méterről, középről egy bal oldali beadás után, de kicsit eltörte a labdát, pár centivel mellé pattogott! Nagy helyzet volt!

90+4
    Ha az előző helyzet beakadt volna, még maradtak volna izgalmak, így viszont már csak egy perc hátra és maradt a két gólos előny.

90+4

Jóval aktívabban kezdte a mérkőzés első félidejét a Rijeka, több helyzetet is kialakított, a Liege inkább csak védekezett. Nem esett gól. A második félidőre egy más felfogású belga csapat érkezett ki, jóval többet támadtak és meg is lett az eredménye.

Először Ciman, majd a csereember, Vinicius talált a kapuba, ezzel eldöntve a találkozót. Az iramra nem lehet igazán panasz, a helyzetek számát tekintve lehet némi hiányérzetünk.

Standard Liege – HNK Rijeka: 2-0!
    ---- (23:01:10)

Gólok: 75. Ciman, 88. Vinicius

Lapok:   54. De Sart (STA), 71. Mpoku (STA), 87. Vinicius (STA) – 9. Kvrzic (RIJ), 45+1. Samardzic (RIJ), 65. Krstanovic (RIJ), 89. Leovac (RIJ), 90+1. Ivancic (RIJ)

Standard Liège: Kawashima – Milec, Ciman, Jorge Teixeira, Van Damme (C) – Mujangi Bia (Mpoku 17'), De Sart, Trebel, Carcela-Gonzalez (Viera 57') – De Camargo – Louis (Vinicius 85')

HNK Rijeka: Vargic – Samardzic, Leskovic – Tomecak, Leovac – Jajalo, Cvijanovic – Jugovic (Ivancic 82'), Kvrzic (C) (Vesovic 67') – Krstanovic, Kramaric (Moises 64')

Játékvezetők: Cristian Balaj (ROU) – S. Gheorghe (ROU), Ovidiu Artene (ROU)