Debreceni HK – Corona Brasov Wolves 4:5 (vége) | Budapešť – HSC Csíkszereda 4:1 (vége)
Debreceni HK
4:5 (0:0, 1:3, 3:2)
Corona Brasov Wolves
hétfő 22.09.2014, 18:00 • Debreceni Jégcsarnok, Debrecen • MOL Liga

Köszönöm megtisztelő figyelmüket, tartsanak velünk legközelebb is! (20:22:33)

Nagy taps kíséri a levonuló játékosokat az öltözőbe, hiszen a brassóiak 3 ponttal távoznak Debrecenből, míg a hazaiak mindent megtettek az egyenlítésért, de ma a kiállítások aránytalansága mellett sem tudott nyerni a Debrecen. Ennek vélhetően az egy nappal kevesebb pihenő és a tapasztalatlanság volt az oka. Ezzel együtt sincs szégyenkezni valója a hazaiaknak, hiszen komoly erőkifejtésre késztették a tavalyi ezüstérmest Könczeiék. Nagyon sok tapasztalatot leszűrhettek ebből a vereségből a debreceniek, a kétgólos hátrányból való felállás pedig motivációt jelenthet a folytatásra. A Brassó összességében megérdemelten nyert, a mérkőzés legjobbja pedig egyértelműen a négypontos Martin Saluga.

60:00

59:38
    A Debrecen gólt szerzett!
    3 másodperc kellett az előny kihasználásához. Könczei nyerte a bulit, Berta pedig azonnal a kapuba bombázott.

59:35
    Antal Zsombor feküdt rá a pakkra, kiállítják.

59:30
    Berta lőhetett volna kétszer is az üres kapura, de egyszer sem találta el a korongot kapásból. Dühösen a jéghez is verte ütőjét a csatár.

59:13
    Berta keresztpasszát Ladányi nem tudja besöpörni Polc kapujába. Elúszni látszik a hajó a DHK-nak.

58:40
    Okosan tartotta a pakkot a Brassó.

57:49
    Diatlov visszajött.

57:49
    A Brassó gólt szerzett!
    Okos Csanád veszített korongot a brassói harmadban a palánk mellett. Nagy Csaba odabrusztolta Mihály Árpád elé a pakkot, aki saját harmadából szerzett üres kapus gólt emberhátrányból.

57:39
    Diatlov a cserepadon, hat mezőnyjátékossal a DHK.

57:39
    Hazai időkérés.

57:39
    A 39 éves hátvéd, Tőkési Lajos a brassói kapu közvetlen előterében harcol ki kiállítást. Filip megy ki gáncsolásért.

57:16
    Könczei nem érte el a passzt, tilos felszabadítás így. A DHK harmadában a bedobás.

56:45
    Diatlov rúgja, majd üti ki a kapuja felé pattogó korongot.

56:02
    Mihály találta meg Kloudát zseniális passzal, de elütött a pakk fölött Klouda.

55:53
    Dadogott most a korong a hazai ütőkön, Diatlov érzi is, hogy most nem megy, és inkább magához ölel egy hosszú felpasszt. Buli a Debrecen kapuja előtt.

54:55
    Megint tilosra üt a DHK.

54:20
    Kaskov gyengécske emelését fogja Polc.

54:15
    Berta váratlan lövését tolja ki Polc. Könnyű védés.

54:08
    Tilos felszabadításra üt a Debrecen.

53:50
    Sychov bepasszolt korongja jön ki Polc mamutjáról, de Kaskov nem ér oda időben.

53:37
    Eddig bírta a DHK. Nagy védelmi hiba után Martin Saluga találta magát teljesen üresen a kapu előtt. A szlovák szélső egy higgadt csellel elfektette Diatlovot, majd a kapu közepébe emelt. Saluga ma 2+2.

53:00
    Most kiszabadult a DHK, de a kapu előtt bepasszolt korong nem talált debreceni ütőt.

52:26
    Les miatt áll meg a játék, a vendégek voltak figyelmetlenek.

51:40
    Diatlov megint ziccert véd, ezúttal Fodorét.

50:22
    A semleges harmadban a buli, lélegzetvételnyi szünetet kap a Debrecen a nagy brassói nyomás után.

50:06
    Tűzijáték a debreceni kapu előtt, de Diatlov a takarásból leadott lövéseket is magabiztosan védte.

49:00
    Diatlov ismételten magabiztosan véd.

48:35
    Péter Róbert egymaga lőhetett volna 2-3 gólt az emberelőny során, de kivédekezte a DHK a hátrányt.

47:40
    Diatlovnak van dolga bőven, most mindenhonnan tüzelnek a vendégek.

47:03
    Mihály Árpád lő kapuvasat, igaz kívülről.

46:43
    Diatlov kapja el a távoli lövést. Buli jön.

46:28
    Barabás ül ki, miután túl sok debreceni volt egyszerre a jégen.

45:41
    Berta próbálkozott betöréssel, és bár őt megállították, a mögötte érkező Ladányi hajszálpontos lövéssel egyenlített.

44:20
    37 másodpercig kettős az előny.

44:20
    Nagy ziccerben lépett ki Kurilyuk, de a csel után Polc állította meg a gólvonalon a pakkot. Gólt nem, de kiállítást ítélnek a bírók: János Imre ül ki 2 percre. Kicsit túlzó ítélet.

43:58
    1 perc eltelt a kiállításból, de még a támadó harmadba sem jutott be a Debrecen.

43:17
    Nem először a nap folyamán hibázik emberelőnyben a DHK, ezúttal tilosra ütnek Ladányiék.

42:57
    Pysarenko látványosan üt oda a debreceni csatárnak, bottal akasztásért küldik ki 2 percre.

42:09
    Újabb kvázi emberelőnyös gól. Néhány másodperccel az emberelőny lejárta után szerez gólt Artur Kurilyuk sortársa, Sychov szép passzából.

41:54
    Emelianov vesz át rosszul egy passzt nagy helyzetben.

41:26
    Fodor visszajön, szimpla az előny.

41:03
    Nagy nyomás után felszabadítanak a vendégek, majd debreceni les miatt áll meg a játék.

40:01
    Filipet küldték ki a második harmad végén gáncsolásért.

40:01

A hazai csapatnak egy szava nem lehet a játékvezetésre, mert a kétes ítéletekből rendre a fizikálisabb vendégek jönnek ki rosszul. Úgy néz ki, a harmadik harmadot megint kettős emberelőnyben kezdhetik a debreceniek, mert a második játékrész legvégén még egy brassói játékost szabálytalannak láttak a bírók. Eddig ugyanakkor éppen a speciális egységek fordítják a Farkasok javára a meccs állását, hiszen az emberhátrányos és emberelőnyös gólok mellett a harmadik vendéggól is kvázi emberelőnyből született. Ha a harmad elején a közel másfél percnyi kettős emberelőnyt gólra tudná váltani Jevgenyij Muhin csapata, akkor még nyílt lehetne a meccs. De ezt a harmadot egyértelműen a vendégek uralták.

40:00

39:45
    Megint lesen a DHK, megint előnyben.

39:25
    Újabb kemény ütközés az erdélyiektől. Virág Csanád is 2+10 percet kap fejre irányuló ütközésért. Megvédik a bírók a hazaiakat a keményebb vendégektől, az biztos.

39:13
    Sychov lövése jött ki Polcról, de a kipattanót nem érte el a debreceni támadó.

38:55
    Debreceni kézpassz miatt a semleges harmadban a bedobás.

38:39
    Hazaiak teljes létszámban.

37:50
    Fodor vállalkozott lövésre hosszú korongjáratás végén, de nem volt veszélyes a lövés. Marad a pakk a debreceni harmadban a buli után.

36:52
    Okos Csanád blokkol szépen a vendégek emberelőnyénél. Buli a debreceni harmadban.

36:39
    Sychovot küldik ki bottal akasztásért. Ez most kicsit szigorú ítélet, bár az orosz nem reklamál.

36:15
    Remekül védekezik a Brassó, nem tud helyzetbe kerülni a hazai csapat.

35:39
    Tilosra üt a Brassó. Megint kialakul egy kisebb nézeteltérés, de a bírók elejét veszik a további keménykedésnek.

35:03
    Diatlov véd egy veszélytelen lövést. Buli a debreceni kapu előtt.

34:27
    Jaroslav Obsut vállalkozott távoli lövésre emberelőnyben , a korong pedig érintés nélkül kötött ki a jobb alsóban.

33:52
    Nagyjából fél percig játszhatott hat mezőnyjátékossal a Brassó, miután Könczei Áron a támadó harmadban gáncsolta védőjét.

33:25
    Kiállítás lesz.

33:08
    Diatlov védi Imecs lövését. Buli lesz a debreceni harmadban.

32:38
    A padról visszatérő Molnár kap remek passzt, kiugrása után pedig a botos alsóban köt ki a pakk. Emberhátrányos góllal szerez vezetést a Brassó!

32:21
    Lest hoznak össze a debreceniek öten három ellen...

31:30
    Kettős emberelőnyben több nagy helyzetet is kidolgozott a DHK, de megint felszabadít a Brassó.

30:45
    Mihály Árpád ül ki egy nagyon kemény ütközés után. Mihály nem csillapodik, szerinte a fizikai játék a hoki része. Ladányi kakaskodik még. Mihály büntetése végül 2+10 perc hátulról ütésért.

30:27
    Egyértelmű szabálytalanság. Molnár megy ki túlzott keménységért. Nagy fegyelmezetlenség a támadó harmadban kiállítást összehozni.

29:42
    Buli a vendég kapu előtt.

28:53
    Ezt már nem lehetett túlélni: gyönyörűen kijátszott emberelőny végén Saluga talál be. Papíron már nem emberelőnyös a gól, de még annak a következménye.

28:35
    Hősies debreceni védekezés. Csíki egy passzt, Emelianov egy lövést blokkol, majd Diatlov véd nagyot.

28:08
    Obsut osztja le Kloudának a pakkot, de Diatlov átér a gyengécske lövésre.

27:50
    Diatlov nyeli el a kék vonalról leadott lövést.

27:17
    Kurilyuk is kimegy, ő testre ütésért. 4 a 3 ellen a Brassó.

27:10
    Kaskov lép ki megint nagy helyzetben, de megint pontatlan.

26:35
    Megint páros kiállítás. Orosz Szilveszter és Richard Filip is fogásért ülnek ki.

26:20
    Nagy passzt kapott Ladányi Bertától, de először még fölé lőtt. Saját kipattanóját azonban szemfüles módon értékesítette a debreceni csapatkapitány.

25:35
    Okos nem tud megszelídíteni egy keresztpasszt. Egyre több a fáradtságra utaló jel.

24:53
    Les miatt a buli.

24:40
    Óriási helyzet a másik oldalon is, de itt Polc védése kellett.

24:05
    Voronov utolsó emberként hagyja el a korongot, de Virág hatalmas ziccerben nem talál kaput.

23:53
    Érvénytelen gólt szerez a DHK. A kapu előtt ólálkodó Berta Ákos korcsolyájáról vágódik a kapuba a korong, így továbbra is 0:0 az állás.

23:05
    A meccs első emberelőnye igencsak akadozik.

22:09
    Imecs Attila a kiállított játékos fogásért.

22:00
    Orosz Szilveszter majdnem gólpasszt ad Péter Róbertnek, de Diatlov javítja védője hibáját.

21:22
    Egyelőre pontatlanok a lövések, sőt néha a passzok is. Most éppen a DHK üt tilosra.

20:47
    Könczei kapásból telibe találta Polc kapust, aki azonnal elfeküdt a jégen. Megállították a játékvezetők a játékot, de szerencsére úgy néz ki, az ijedtség nagyobb, mint a baj.

20:15
    Berta Ákos magasan kilövi a korongot a védőhálóba.

20:01

Folyamatos mezőnyjáték zajlik a jégen, teljesen kiegyenlített a játék egy harmad után. A helyzetek terén is nagyjából egyenlő az állás, mint ahogy emberelőnyt sem kapott egyik csapat sem. Nem túl magas a játék színvonala, egyelőre a két kapus emelhető ki mindkét oldalról. Az látszik, hogy amelyik csapat a lábak fáradtságán jobban úrrá tud lenni, az megnyerheti ezt a meccset.

20:00

19:42
    Sychovot aprítják ma rendesen, megint ő kap a palánk mellett.

19:14
    Dancsfalvi teszi kapura a pakkot a kék vonalról, de ezt ő sem gondolta komolyan.

17:26
    A debreceni kapu elé betett pakk veszélyesen pattog a korcsolyákról ide-oda, de továbbra sincs gól.

16:45
    Filip tiszta lövőhelyzetben találta magát, de Dancsfalvi blokkolt szépen.

16:27
    Kisebb nehézségek árán, de Polc végül ráfekszik a kapuja előtt pattogó korongra.

16:12
    Mihály kap szörnyen pontatlan passzt: tilos felszabadítás miatt jön a Brassó kapuja előtt a bedobás.

15:38
    Csilingel a debreceni kapuvas: a Brassó nagyon közel járt a gólhoz most.

15:12
    Megint Péter Róbert aktív: kétszer is a kapu mögül próbálkozott, de egyikből sem lett gól.

13:18
    Berta gyönyörű hát mögötti passzán Könczei is meglepődött, a fiatal debreceni csatár közeli lövése Polcról jön ki. Ez hatalmas ziccer volt.

12:48
    Kaskovnak akadnak gondjai a korong átvételével, les miatt jön buli.

12:20
    Voronov lőtt megint, de nem volt erő a kapura kanalazott korongban.

11:04
    Péter Róbert léphetett ki, de a pontosság helyett az erőt választotta: közelről nagy erővel lőtt Diatlovba.

10:54
    Les miatt jön buli megint.

10:37
    Ladányi kereste Bertát a passzal a kapu előtt. Ha bejön, zseniális, de észnél voltak a védők.

09:53
    Voronov kínálta meg Polcot, de nem volt igazán erős a löket.

09:33
    Kurilyuk ütőjéről pattan ki egy hosszú felpassz. Középen a bedobás.

08:46
    Remek lövés a másik oldalon is, de Polcnak is jó napja van.

08:00
    Dominál a Brassó, fel is állnak a vendégek, de Diatlov kitornássza Filip remek távoli lövését a bal alsóból.

07:15
    Filip lövése kerüli el Diatlov kapuját. Ha kapura megy, valószínűleg az orosz kapus nem ér oda.

06:30
    Engedik a kemény játékot a bírók, folyamatos a játék.

06:17
    A debreceni cserepadon a korong, buli a semleges harmadban.

05:23
    Kaskov lépett ki ziccerben, de Polc védte a botos felsőt.

05:04
    Vendégek teljes létszámban.

05:04

04:53
    Lesgyanús helyzet után Könczei lövése hal el Polc lepkés kesztyűjében.

04:28
    Dancsfalvi lő a szélről, Polc öleli magához a pakkot.

03:27
    Debreceni les miatt középen a bedobás.

03:17
    Diatlov véd nagyot, buli a debreceni harmadban.

03:04
    Richard Filip a Brassóból színészkedésért, Ladányi a Debrecenből bottal akasztásért áll ki.

02:20
    Diatlov véd szépen Péter Róbert éles szögből leadott lövésénél, a kipattanó utáni lövés a palánk fölött hagyja el a játékteret.

01:20
    Orosz lövésébe nyúlt bele Kurilyuk, de Polc védett.

00:26
    Mihály Árpád kapu mögül visszatett korongját nem tudta kapura söpörni a játékostárs.

00:01

Szokásos piros mezében a házigazda, sárga-kékben a Farkasok.

Kijöttek a jégre a csapatok, a bemutatás zajlik.

Nagy tempóban kezdődik a MOL Liga a csapatok számára, hiszen a DHK és a Brasov is a harmadik meccsét játssza négy napon belül. A mérleg mindkét csapat számára felemás, hiszen a Debrecen az egyesület első MOL Liga-mérkőzésén bravúros győzelmet aratott az Újpest ellen. Vasárnap este viszont esélye nem volt Ladányiéknak még a pontszerzésre sem a Dunaújváros ellen. A Brassó is játszott már a DAB otthonában, pénteken este hosszabbításos vereséget szenvedtek az erdélyiek, így ők legalább pontot raboltak a Fejér megyei városból. Szintén egy ponttal kellett megelégednie a Brassónak szombat este, a Fradi elleni büntetőkkel elszenvedett vereség miatt. Harmadik idegenbeli meccsén már biztosan csak a győzelemmel lenne elégedett Miroslav Inhacak vezetőedző. A DHK számára pedig a csapat játékereje és tapasztalatlansága miatt minden hazai mérkőzés különösen fontos, hiszen idegenben várhatóan kevesebb babér terem majd Jevgenyij Muhin fiai számára.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Zoltán Horváth

Gólok és gólpasszok: 27. Ladányi (Berta), 43. Kurilyuk (Sychov), 46. Ladányi (Berta, Könczei), 60. Berta (Könczei) – 29. Saluga (Klouda, Mihály), 33. Molnár (Saluga, Nagy), 35. Obsut (Saluga, Klouda), 54. Saluga (Klouda), 58. Mihály (Nagy)

Debreceni HK: Diatlov (Tőke) – Emelianov, Csíki, Ladányi (C), Könczei (A), Berta (A) – Orosz, Voronov, Sychov, Kaskov, Kurilyuk – Wéber, Tőkési, Dancsfalvi, Okos, Barabás – Odnoga
    Vezetőedző: Jevgenyij Muhin

Corona Brasov Wolves: Polc (Béres) – Filip, Hietamaki, Saluga, Klouda, Mihály (C) – Obsut, Nagy, Antal, Virág, Molnár – Pysarenko (A), János, Fodor, Imecs, Péter R. (A) – Péter Zs., Dumitru, Bálint, Petres
    Vezetőedző: Miroslav Inhacak

Játékvezetők: Haszonits Miklós, Németh Márton – Soós Dániel, Sipos Roland

Nézőszám: 300
    péntek 13.02.2015
    Corona Brasov Wolves - Debreceni HK 5:0

Gólok és gólpasszok: 3. Zsók (Obsut, Klouda), 5. Saluga (Filip, Klouda), 22. Saluga (Klouda, Obsut), 33. Hietamaki (Mihály), 55. Fodor (Petres)