HSC Csíkszereda – Dab.Docler 4:3 (hosszabbítás vége) | Corona Brasov Wolves – Nové Zámky 2:7 (vége)
Corona Brasov Wolves
2:7 (2:3, 0:1, 0:3)
HC MIKRON Nové Zámky
szombat 27.09.2014, 17:00MOL Liga

Nagyjából 30 percig volt egyenlő ellenfele a Brassó a vendég Érsekújvárnak, ekkor 2:3 volt a mérkőzés állása. Utána azonban beindult a vendég henger. Az utolsó hamradra még csak 2 gólos vendég előnnyel fordultak a csapatok, de az utolsó játékrészben kinyílt a gólzsák és még 3-al terhelte meg a szlovákiai csapat a vendéglátok kapuját. A végeredmény 2:7, megédemelt, magabiztos vendég siker született. Ezzel az Érsekújvár zárkózik az éllovas Miskolcra és Dunaújvárosra, míg a Brassó kicsit lépéshátrányba került az alsóházi csatározásban. (19:04:18)

60:00

Az utolsó percek említésre méltő esemény nélkül pörögnek le.

Már a vendég csapat sem erőlteti a támadást, a mérkőzés végét várják a csapatok.

57:04
    Hazaiak teljes létszámban.

57:00
    Král ereszt meg egy távoli lövést Polc kapujára, ez csemeg volt a hazai kapusnak.

56:34
    Vendégek teljes létszámban.

56:10
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Szép akció végén újabb vendég gól. Kames passzol MARTIN FROLIK elé, aki felteszi az i-re a pontot a lövésével. Assziszt: Kames

55:30
    Hazai tilos felszabadítás.

55:04
    Kiállítás a hazai csapatból is. Kezdenek elszabadulni az indulatok. Hietamaki büntetése 2 perc akadályozásért.

54:34
    Kiállítás a vendég csapatból. Duris büntetése 2 perc bottal lökésért.

52:00
    Klouda próbálkozott, Blazicek egy pillanatig csak nyomozza a korongot, de aztán rutinosan lefekszik, bízva abban, hogy alatta van a játékszer. Így is volt, a helyzet kimarad.

51:38

51:00
    Kicsi a rakás a hazai kapu előtt. 2 hazai játékos szendvicsében egy vendég támadó, a kapu is elmozdult.

50:30
    Az utóbbi percekben a Brassó birtokolja többet a korongot, néhány kapura lövésig is jutnak, de gól nem születik.

49:38
    Kiállítás a vendég csapatból. Huba büntetése 2 perc rúgásért.

48:00
    Vendég les.

47:30
    Chrenko tör be ahazai kapu elé, de az utolsó pillanatban az egyik hazai védő le tudja lopni a korongot az ütőjéről.

Kezd kiütésessé válni a vendég győzelem, a hazai játékosok mintha már a végső dudaszót várnák, pedig van még hátra jócskán a mérkőzésből.

46:45
    Frolik ügyesen szlalomozik át a csak tébláboló hazai védők között majd a középre bejátszott korongját JURAJ FAITH kíméletlenül belövi. Assziszt: Frolik és Hurtaj

45:25
    A hazai kapu mögött tartják a korongot a vendégek és bejátszott pakk talán egy védőn vagy a kapuson megpattanva jut a hálóba. A gólt MARTIN DUBEC nevére írják.

44:00
    Molnár vezeti rá a korongot Blazicekre, de a fonákkal kapura tett korongját hárítja a lepkéssel a vendégek kapusa.

43:30

43:00
    Újabb vendég lövés, ezúttal egy védő blokkol.

42:07
    A csapatok újra telejs létszámban.

42:00
    Caladi jobb oldali, közeli lövését fogja hatalmas bravúrral Polc.

41:30
    Polc a legaktívabb hazai játékos az első percekben, sokat próbálkoznak a vendégek.

40:30
    Szép kiugrás után veszélyeztet Uram, de Polc szépen spárgázva védeni tud.

40:07
    Gyors kiállítással kezdődik a harmad. Páros kiállítás Podstavek és Saluga a büntetettek, az előbbi akadályozásért, az utóbbi gáncsolásért áll ki 2 percre.

40:01

Az elsőhöz hasonló jó iramú, de kevesebb gólt hozó volt a második 20 perca találkozón. A harmad első felében mindkét csapat kapkodva játszott kevés volt a kidolgozott helyzet. A hamrad egyetlen találatát a vendég Érsekújvár szerezte egy hatalmas védelmi hibát kihasználva, így megnyugatóbb, 2 gólos előnnyel várhatják a záró játékrészt.

40:00

39:00
    Vendég tilos felszabadítás.

Mintha kicsit feladta voln a Brassó, nem jutnak el a vendég kapuig.

37:30
    Vendég les.

37:00
    Tovább rohamoz a vendég csapat, kihasználva a gól okozta "sokkot", de egyelőre nem sikerül komolyabban veszélyeztetni.

36:05
    Egy hatalmas hazai védelmi hiba után szerez korongot TOMAS CHRENKO, az első lövését még a bárddal kiszúrva hatástalanítja Polc, majd az ismétlést a vendég támadó már védhetetlenül lövi fel a hosszú felsőbe. Assziszt: Caladi

36:00

Sokszor egyedül próbálják megoldani a helyzeteket a hazai játékosok, pedig passzolni kéne, így sok támadásuk el sem jut a lövésig.

34:30
    Fel tudnak állni most a hazaiak. Egy majdnem a kék vonalról érkező lövést kell fognia Blaziceknek.

34:00
    Újabb kiállítás, ezúttal vendég részről. Podstavek büntetése 2 perc bottal akasztásért.

31:59

31:30
    Huba lövése után hal el a korong Polc ölében.

30:30
    Szépen felállnak a vendégek, de jól zónáznak a hazai védők, nem jut lövésig az Érsekújvár.

29:59
    Hazai kiállítás. Virág Csanád büntetése 2 perc gáncsolásért.

28:30
    Blaziceknek kell spárgázva védeni az egyik hazai szélső lövése után.

28:00

27:30
    Chrenko tüzel a hazai kapura, Polc könnyedén benyeli a korongot.

27:00
    Távoli hazai lövés a bal oldalról, a korong elcsúszik keresztben a kapu előtt.

26:30
    Polc korcsolyázik vagy inkább csúszik ki messze a kapujából. Ez kockázatos volt, de végül korongot talál és sikerül szerelni a vendég támadót.

26:00

25:30
    Erősebbnek tűnik az utóbbi percben a Brassó, több veszélyes kapuira lövésük si volt, ám Blazicek eszén nem tudtak túljárni.

25:00
    Mihály kap egy jó bejátszást háttal a kapunak, 2 védő gyűrűjében, de nem sikerül kapura tennie a pakkot.

24:30
    Péter lövi e a korongot a kapu mögé, ám nem talál társat, jöhet a vendég csapat.

24:12

23:30
    Pár pillanatig benntartják a korongot a barassóiak, komoly lövés nem elsz a dologból, majd a vendég védők kilövik a korongot.

23:00
    Emberelőnyben sem tud felállni a hazai csapat, sőt az Érsekújvár jut lövésig.

22:12
    Vendég kiállítás. Caladi büntetése 2 perc bottal akasztásért.

21:30
    Támad most a hazai csapat és még a kapuba is bejut a korong, de a játékvezetők érvénytelenítik a találatot.

21:02

20:40
    Előnyeben sikerült felállni a hazai csapatnak, de nem jutnak lövésig.

20:30
    A vendég csapat igyekszik magához ragadni a kezdeményezést a harmad elején.

20:01

Gólzáporos, fordulatos, jó iramú első harmadon vannak túl a csapatok. A Brassó kezdte erősebben a mérkőzést, a vezetést is sikerült gyorsan megszerzni, utána azonban érkezett három vendég gól és azt hihettük ezzel magabiztossá vált az Érsekújvár vezetése. De még mielőtt véget ért volna a hamrad egy védelmi hibát kihasználva feljött egy gólra a Brassó. Egy áthúzódó büntetés miatt emberhátrányban kezdi a vendég csapat a következő játékrészt.

20:00

19:02
    Vendég kiállítás. Huba büntetése 2 perc gáncsolásért.

18:37
    A Brassó gólt szerzett!
    Potyognak a gólok. Egy vendég védelmi hiba után, a rövid passzra MARTIN SALUGA csap le, aki nem hibázik, belövi Blazicek lábai között. Assziszt: Nagy

17:15
    Helyzet a másik oldalon is, de a fonákkal kapura tett korong csemege Blaziceknek.

16:24
    Gyorsan dűlőre akarja vinni a meccset a vendég csapat. Elkorcsolyáznak Polc előtt, aki rosszul mozdul ki a korongra, így a kapu üresen marad, a hátraadott pakkot MAREK URAM könnyedén pofozza a hálóba.

15:00
    A semleges harmadból is tüzel az Érsekújvár, igaz ez inkább időhúzó szándékú lövés volt, de Polcnak bele kellett érni a korongba.

14:00
    Korongbiztosabb most a vendég csapat, többet is próbálkoznak, a legutóbbi lövésnél Polc lepkésében hal el a korong.

13:30
    Chrenko próbálkozik a jobb oldalról, de egy védő beleér a botjával, így Polcnak nem kell beavatkoznia.

12:45
    Érsekújvári les.

12:22
    Gyorsan fordít a vendég csapat. LUBOMIR HURTAJ talál be. Assziszt: Kames

11:00
    Virág ereszt meg egy bődületes bombát, ami elkerüli a kaput.

10:00
    Vendég les.

09:24
    Így érvénybe lép a kiállítás is, Filip áll ki 2 percre gáncsolásért.

09:24
    Ezt az "embereelőnyt" ki is használják gyorsan a vendégek, egy jobb oldali lövés száll el Polc pálla fölött. ALBIN PODSTAVEK a gólszerző.

08:30
    Késleltetett kiállítás lesz a hazaiaknál, Blazicek le is korcsolyázik.

07:30
    A semleges harmadban harcolnak a csapatok a korongért.

07:00
    Helyzet a másik oldalon is, Faith korcsoláyzik el a jobb oldalon és lő kapura, Polc ezt könnyedén fogni tudja.

06:30
    Távoli bomba ahazaiaktól, akik nem adják fel a támadásokat. Polc nyújtózkodik, de feleslegesen, a pakk a plexin csattan.

06:00
    Les hazai részről.

05:38
    Egy kapu mögül induló akció végén a középre tett korong nagyon pontos, EVGENI PYSARENKO pedig fonákkal kipókhálózza a jobb felső sarkot. Assziszt: Péter és Fodor

04:00
    Aktívabb most a Brassó, többet birtokolják a korongot, lőnek is, de a befejezések rendre pontatlanok.

03:30
    Újabb Antal kísérlet, Polc ezúttal magabiztosan fogja a korongot.

03:00
    Kicsit kapkodó a játék, egyik csapat sem tud igazán jó helyzetbe kerülni.

02:30

02:00
    Beszorulnak a játékosok a palánkhoz a vendég kapu mellett, majd sikerül kiszabadítani a korongot és felszabadítanak a védők.

01:30
    Hosszasan bent tarja most a korongot az Érsekújvár a hazai kapu előtt.

00:30
    Antal lőtt eg ykemányet a jobb oldalon, de a pakk elkerüli a kaput.

00:01
    A vendégek kezdenek támadással a mérkőzésen, majd lövés nélkül vesztenek korongot és már helyzet a másik oldalon.

00:01

Érkeznek a csapatok, hamarosan kezdődik a találkozó.

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Filip, Nagy, Saluga, Klouda, Mihály (C) – Imecs, Hietamaki, Molnár, Antal, Virág – Pysarenko (A), János, Fodor, Péter (A), Petres – Dumitru, Péter, Bálint, Márton,

HC Nové Zámky: Blazicek (Krajcovic) – Hrudik, Král, Podsatvek, Chrenko, Uram – Huba, Kames, Hurtaj, Frolik, Faith – Siska, Duris, Stefanka (C), Uhnák, Caladi (A) – Dubec (A),

Játékvezetők: Csomortani Zsolt, Toparceanu Cosmin – Keresztes Levente, Butucel Alexandru.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 – kor kezdődik.

urimate

Gólok és gólpasszok: 6. Pysarenko (Péter, Fodor), 19. Saluga (Nagy) – 10. Podstavek, 13. Hurtaj (Kames), 17. Uram, 37. Chrenko (Caladi), 46. Dubec, 47. Faith (Frolik, Hurtaj), 57. Frolik (Kames)

HC MIKRON Nové Zámky: Blazicek (Krajcovic) – Hrudik, Král, Podsatvek, Chrenko, Uram – Huba, Kames, Hurtaj, Frolik, Faith – Siska, Duris, Stefanka (C), Uhnák, Caladi (A) – Dubec (A),