UVSE - A-Híd OSC 9:17 (vége) | YBL WPC - PVSK-Mecsek Füszért 6:17 (vége)
RacioNET Honvéd - BVSC Wáberer 6:6 (vége) | FTC - Szentes 10:8 (vége)
ZF Eger - DVSE 14:6 (vége) | Szeged - VasasPlaket 15:6 (vége)
KSI SE - MVLC Miskolc 11:7 (vége)
KSI SE - MVLC Miskolc

11:7

(3:1, 3:1, 2:3, 3:2.)

vasárnap 05.10.2014, 12:30 • Miskolc, Kemény Dénes Városi Sportuszoda • Theodora Férfi Magyar Kupa

Én köszönöm egész hétvégén át tartó kitartó figyelmüket, a csoport végeredményével búcsúzom!

1. BVSC-Wáreber 7 pont
    2. RacioNET-Honvéd 5 pont
    3. KSI SE 3 pont
    4. MVLC Miskolc 1 pont (13:47:13)

Ezen a találkozón egyértelműen jobb volt a KSI és meg is nyerte a találkozót. A Miskolc próbálkozott a második félidőben, de az első két negyedben nagyon elengedte ellenfelét és nem is tudott közelebb jönni.

Vége a mérkőzésnek és ezzel a Magyar Kupa miskolci csoportjának is.
    A végeredmény végül majdnem a papírformának megfelelően alakult, ugyanis az első BVSC és a második Honvéd talán fordított sorrendben volt várható.

32
    Bicskei még lő egyet a bal oldalról, a rövidet vette célba, de Bendesen ez se fogott ki.

32
    Kardos is véd még a végén egyet, húsz másodperc van a mérkőzésből.

32
    Hegedűs B. még kiállítattja magát az utolsó percben. De gól nem születik, Bendes tud védeni egy próbálkozásnál.

31
    Hegedűs B. bal szélről a rövid kapufát lövi telibe.

31
    Bicskai bal szélről eredményes most már és ez neki a harmadik találata volt. Újra négy közte és a találkozó is eldőlt most már biztosan.
    11:7

30
    Bicskei bal szélről tüzelt, Bendes azonban kapu mellé tolta, sarokdobással jöhet a vendég csapat.

30
    Kovács Z.-nak a bejátszás nagyon sűrű helyre ment, nem is tudta a labdát megjátszani.

30
    Hegedűs B. lövése középről a felső lécről pattan az alapvonalról túlra, de előtte még Kardos is beleért. korner következik.

29
    A mérkőzés valószínűleg eldőlt, a Miskolc azért időt kér, 3:04 van még a mérkőzésből vissza.

29
    A fórt viszont nem tudja kihasználni a vendég együttes, kidobják a pályáról a játékszert.

29
    Salamonnak kel kiúsznia a ketrecbe.

29
    Bicskei tudott labdát szerezni Kovács Z.-től.

28
    Próbálja futtatni az órát a sportiskolás csapat, de Kerschbaum elcsípte a labdát.

28
    Bendes védi ki a vendég lövést, de gyorsan vissza is kapja a labdát a KSI.

28
    Hegedűs I. és Fetős végleg cserével kénytelenek kiállni.

27
    Hegedűs B. lövése a blokkoló kézben akad el középen.

27
    Salamon szerzett labdát és úszott meg a jobb szélen, Szabó B. azonban visszahúzta, kiállítás.

26
    Hangody L. szerzett labdát!

26
    Szabó B. brutális erejű gólt akaszt a kapu bal oldalába. Középről szerezte és ez a harmadik volt neki!
    10:7

26
    Időkérés! a KSI kérte ki, 6:57 van még a mérkőzésből.

26
    Hegedűs B. középről talál be, ezzel tapad ellenfelére a Miskolc
    9:7

25
    Bicskei nem hibázza el ezt sem, Bendes hiába érezte az irányt nem tudta kiszedni a kapu bal oldalába tartó lövést.
    9:6

25
    Öt méteres Hegedűs B. ellen.

25
    Labdaszerzés után úszik meg a Miskolc, Kovács G. kiállítást is kap, de Kerschbaum jobb szélről a hosszú felső sarokba helyez.
    8:6

25
    A torna utolsó kezdő támadásáért Kerschbaum és Kovács G, úszik versenyt, a sportiskolás játékos nyeri meg a párharcot.

Ezt a negyedet ugyan a MVLC nyerte, de csak egy találattal jutottak közelebb ellenfelükhöz és így is három a hátrányuk. Mindenesetre még látótávolságban van a budapesti gárda, de nagyon nehéz dolguk lesz, főleg annak tudatában, hogy valószínűleg a vendégek az órát is pörgetni fogják már.

24
    Bendes kezében a labda, jöhet a Miskolc, de tíz másodperc alatt már csak egy reménytelen lövést ereszt meg Hegedűs B. távolról.

24
    Kalanovics kiállítása nyomán Jakab D. tudja csapatát közelebb hozni középről.
    8:5

24
    Salamon középről leadott lövését kardos védi, de a labda marad a hazaiaknál.

23
    A harmadik nyolc percből 1:01 van még hátra.

23
    Elrontott fővárosi akció után időt kérnek a vendéglátók.

23
    Szilvasán bal szélről durrantott kapura, de kardos a felső lécre tolta azt.

23
    Hegedűs B. próbálkozását középről Kardos tolja kapu fölé, sarokdobás!

22
    Bicskei magabiztosan helyez a kapu jobb oldalába!
    8:4

22
    Szilvasán szabálytalankodott, büntető következhet a túloldalt is.

22
    Kovács Z. ellen harsan a síp, kontra!

22
    Hegedűs B. szerzett labdát, egy pocsék passzt tudott lehúzni.

21
    Ezúttal Kerschbaum tette kapura a büntetőt és a kapu bal oldalába pattint.
    7:4

21
    Kovács G. ellen az ítélet, újabb ötös következhet. Szilvasán ellen volt szabálytalan.

21
    Jakab L.-nek is a ketrecbe kell úsznia, amit Hangody L. már kihasznál!
    7:3

21
    Kettős kiállítás, Jakab D. és Fetős kapta a másik oldalt verekedésért.

20
    Szilvasán úszott oda elvégezni, de nagyon pocsékul lőtte el. Kardos könnyedén védett.

20
    Kalanovics ellen ítélnek büntetőt, Kovács Z. harcolta ki.

20
    Miklós lőtt jobb oldalról, de Bendes hárítani tudta.

19
    Miklós kiállításából még lövésig se jutottak el a hazaiak, több pontatlan passz volt az akció közben.

19
    Miklós ellen támadószabálytalanság, úszhat fel a Miskolc.

18
    Az órán és a harmadik negyedből 6:01 van hátra.

18
    Hegedűs B. ellen kontra, majd miután eldobta a labdát, ki is állították. Időt kér a sportiskolás csapat.

18
    Baj ellen ítélnek kontrát a játékvezetők.

18
    Jakab D. próbálkozott meg egy lökettel, de Kardos szépen tudott hárítani.

18
    Ismét Bendes jött ki jól, ezúttal Balla elől szerezte meg a labdát.

17
    Elindult előre a Miskolc, Salamon találatával háromra csökkenti a hátrányát az MVLC.
    6:3

17
    Bendes szedte össze Bajnak szánt bejátszást.

17
    Kerschbaum próbál másodszor is szerencsét ráúszásnál, ezúttal Marnitz az ellenfele, de most se Ő ér oda hamarabb, jöhet a KSI.

Nagyon egyoldalú a találkozó, köszönhetően a miskolciak ötlettelen játékának. Ha a házigazdák nem kezdenek el rögvest felzárkózni, hamar eldőlhet a találkozó és a harmadik hely sorsa.

16
    Szilvasán bejátszását Hegedűs B. próbélta behúzni a kapuba, de nem sikerült jól eltalálnia azt.

16
    Török már a második kiállítását gyűjti be, amit Miklós vált gólra. Bendes ugyan bele tudott érni, de csak beljebb segítette a játékszert.
    6:2

16
    Jakab L. nagyon bátran próbálkozgat, de most messze elkerülte a kaput a dobása.

15
    Most a KSI támadóegysége nem képes egy lövést se elengedni.

15
    Újra Jakab L. tüzelt, a bal felső felé tartott a labda, de Kardos hatalmasat védett.

15
    Szétszakad a pálya, a Miskolc támad.

14
    Jakab L. próbálkozott középről, de a blokkról a kapu mellé vágódik a labda.

14
    Hangody L. lövése fejbe találja Hegedűs I., a miskolci játékos ki is úszik egy rövid időre a medencéből.

13
    Szilvasán passza nem jó, elcsenik a védők.

13
    Török kap büntetést, de Miklós jobb szélről fölé vágja a labdát.

12
    Balla kiállítása miatt került emberelőnybe a Miskolc, amit Somlai tud gólra váltani, jobb szélről a hosszú kapufáról vágta be a játékszert a hálóba.
    5:2

12
    Szilvasán védekezésben ügyeskedett, Fetőst választotta el a labdától.

11
    Újabb pontatlan átadás szakítja meg a Miskolc támadását, ezúttal Somlai adta el.

11
    Hatalmas előnyre tesz szert a KSI, már néggyel vezetnek. Kalanovics a legutóbbi gólszerző, a kapu bal oldalába bombázott középről.
    5:1

11
    A félidőig még 5:50 van.

11
    Kovács Z. kap kiállítást, ami után azonnal időt kér a KSI.

10
    Szilvasán próbálkozott meg egy átlövéssel bal oldalról, de könnyedén blokkolták a védők.

10
    Hegedűs I. kiállítása után Kovács G. kapott centerbe egy remek átadást, amit azonnal be is húzott!
    4:1

9
    Újabb sikertelen lövés nélkül befejezett miskolci akció.

9
    Hangody L. bal oldalról vállalt el egy lövést, de a kereszt léce megmentette Bendes kapuját.

9
    Kerschbaum és Marnitz csatáját a sportiskolás játékos nyeri.

Az első negyed a KSI játékáról szólt. A vendéglátók nem tudnak kibontakozni támadásban és a védekezésük is lyukas. Így nem várható igazán szoros találkozó, de még hátra van három periódus.

8
    Hegedűs I. szerzi meg a Marnitz-nak szánt átadást.

8
    Hegedűs B. lövése a blokkról pattan el messzire. A bal szélről próbálkozott.

7
    Szabó B. a bal oldalról lövi ki a hosszú alsó sarkot. Újra kettő közte.
    3:1

7
    Szilvasánnak magas egy picit a bal szélen egy átadás.

7
    Bendes kezében köt ki a labda, támadhatnak a házigazdák.

6
    de a Miskolc képtelen megfelelő akciót kialakítani, sok a hiba a játékokban.

6
    Kalanovics már a túloldalt serénykedik, kiállítás!

6
    Kapufára csattan Kalanovics lövése, nincs kihasználva a fór.

6
    Az első nyolc percből 2:44 van még vissza.

6
    Jakab L. kiállítása után kér időt a KSI.

6
    Nagyon rossz passz után veszíti el a labdát az MVLC.

5
    A sértett végezte el, aki a jobb oldali kapufára vágta azt.

5
    Bendes ellen öt méteres, Hangody Gy.-re mászott rá.

5
    Jakab L. a kapufa segítségével szépít! Középről pattintott a kapu bal alsó sarkába!
    2:1

4
    Labdaszerzés után megúszó ember, Hangody L. volt aki, a kapu bal oldalába pattint az akció végén.
    2:0

4
    Miklós tüzelt megint, de ezt most Bendes meg tudta fogni.

3
    Elpackázott hazai kísérlet után jöhet a sportiskola.

3
    Miklós úszott meg a jobb szélen, kapta is az indítást, majd a kapuba bombázott!
    1:0

3
    Somlai lövése jobb oldalról a kapu jobb oldalába tartott, de Kardos kiszedte onnan.

2
    Fetőst választja el a labdától a Bendes-Török kettős.

2
    Kontra a Miskolcnál, Hegedűs I. volt szabálytalan.

2
    Hangody L. bal szélről tüzelt volna, de kicsúszott a kezéből a labda, ami miskolci kézben kötött ki.

1
    Jakab L. jut kiállítás sorsára.

1
    Lejárt a Miskolc támadóideje. Jöhet a KSI.

1
    Kovács G. és Szilvasán úsznak az első támadás jogáért, a hazai játékos nyeri a csatát.

A KSI fehér-kék-sárga sapkában játszik, míg a Miskolc tiszta kékben.

A KSI és a MVLC összecsapása a harmadik helyről hivatott dönteni, amit a sportiskolások abban az esetben szerezhetnek, hogyha megverik a vendéglátókat, egyéb helyzetben a Miskolcé a dobogó harmadik foka.
    Tartsanak velünk, ez a találkozó is izgalmasnak ígérkezik!

A továbbjutás sorsa eldőlt, mivel a Honvéd-BVSC összecsapáson döntetlen született, ami biztossá tette a Miskolc kiesését.
    A BVSC megy tovább az első helyen hét egységgel, míg a Honvéd a második öt begyűjtött ponttal.

A Sportiskolások a szép búcsúért biztosan oda fogják magukat tenni, biztos vagyok benne, hogy nem szeretnének idén is pont nélkül búcsúzni az MK mezőnyétől.

A MVLC annak tudatában, hogy az ez előtt zajló Honvéd-BVSC találkozótól nagyban függenek kell majd medencébe ugraniuk. Ha Kiss Gergelyék pontot szereznek a házigazdák kiestek, azonban ha a sárga-kékek nyernének, és a Miskolc le tudja győzni a KSI-t megfelelő gólaránnyal, akkor továbbléphetnek.

Egy biztos kieső gárda és egy még reménykedő csapat zárja az Miskolcon zajló Magyar Kupa csoportját. A KSI két vereséggel már lemondott a továbbjutásról, pedig nem játszottak rosszul, főleg a Honvéd dolgát nehezítették meg, míg a BVSC ténylegesen jobbnak viszonyult.

A Miskolc nagyon komolyan bekezdett, már három góllal is vezettek a Honvéd ellen, azonban a végén még nekik kellett a döntetlenért gólt lőni, de így legalább van még sanszuk a negyeddöntőbe jutásra. A másik mérkőzésükön a BVSC ellen már nem sikerült ekkora bravúrt bemutatni, sima vereséget szenvedtek.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 12:30 - kor kezdődik..