UVSE - A-Híd OSC 9:17 (vége) | YBL WPC - PVSK-Mecsek Füszért 6:17 (vége)
RacioNET Honvéd - BVSC Wáberer 6:6 (vége) | FTC - Szentes 10:8 (vége)
ZF Eger - DVSE 14:6 (vége) | Szeged - VasasPlaket 15:6 (vége)
KSI SE - MVLC Miskolc 11:7 (vége)
KSI SE - MVLC Miskolc

11:7

(3:1, 3:1, 2:3, 3:2.)

vasárnap 05.10.2014, 12:30 • Miskolc, Kemény Dénes Városi Sportuszoda • Theodora Férfi Magyar Kupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 12:30 - kor kezdődik..

Egy biztos kieső gárda és egy még reménykedő csapat zárja az Miskolcon zajló Magyar Kupa csoportját. A KSI két vereséggel már lemondott a továbbjutásról, pedig nem játszottak rosszul, főleg a Honvéd dolgát nehezítették meg, míg a BVSC ténylegesen jobbnak viszonyult.

A Miskolc nagyon komolyan bekezdett, már három góllal is vezettek a Honvéd ellen, azonban a végén még nekik kellett a döntetlenért gólt lőni, de így legalább van még sanszuk a negyeddöntőbe jutásra. A másik mérkőzésükön a BVSC ellen már nem sikerült ekkora bravúrt bemutatni, sima vereséget szenvedtek.

A Sportiskolások a szép búcsúért biztosan oda fogják magukat tenni, biztos vagyok benne, hogy nem szeretnének idén is pont nélkül búcsúzni az MK mezőnyétől.

A MVLC annak tudatában, hogy az ez előtt zajló Honvéd-BVSC találkozótól nagyban függenek kell majd medencébe ugraniuk. Ha Kiss Gergelyék pontot szereznek a házigazdák kiestek, azonban ha a sárga-kékek nyernének, és a Miskolc le tudja győzni a KSI-t megfelelő gólaránnyal, akkor továbbléphetnek.

A továbbjutás sorsa eldőlt, mivel a Honvéd-BVSC összecsapáson döntetlen született, ami biztossá tette a Miskolc kiesését.
    A BVSC megy tovább az első helyen hét egységgel, míg a Honvéd a második öt begyűjtött ponttal.

A KSI és a MVLC összecsapása a harmadik helyről hivatott dönteni, amit a sportiskolások abban az esetben szerezhetnek, hogyha megverik a vendéglátókat, egyéb helyzetben a Miskolcé a dobogó harmadik foka.
    Tartsanak velünk, ez a találkozó is izgalmasnak ígérkezik!

A KSI fehér-kék-sárga sapkában játszik, míg a Miskolc tiszta kékben.

1
    Kovács G. és Szilvasán úsznak az első támadás jogáért, a hazai játékos nyeri a csatát.

1
    Lejárt a Miskolc támadóideje. Jöhet a KSI.

1
    Jakab L. jut kiállítás sorsára.

2
    Hangody L. bal szélről tüzelt volna, de kicsúszott a kezéből a labda, ami miskolci kézben kötött ki.

2
    Kontra a Miskolcnál, Hegedűs I. volt szabálytalan.

2
    Fetőst választja el a labdától a Bendes-Török kettős.

3
    Somlai lövése jobb oldalról a kapu jobb oldalába tartott, de Kardos kiszedte onnan.

3
    Miklós úszott meg a jobb szélen, kapta is az indítást, majd a kapuba bombázott!
    1:0

3
    Elpackázott hazai kísérlet után jöhet a sportiskola.

4
    Miklós tüzelt megint, de ezt most Bendes meg tudta fogni.

4
    Labdaszerzés után megúszó ember, Hangody L. volt aki, a kapu bal oldalába pattint az akció végén.
    2:0

5
    Jakab L. a kapufa segítségével szépít! Középről pattintott a kapu bal alsó sarkába!
    2:1

5
    Bendes ellen öt méteres, Hangody Gy.-re mászott rá.

5
    A sértett végezte el, aki a jobb oldali kapufára vágta azt.

6
    Nagyon rossz passz után veszíti el a labdát az MVLC.

6
    Jakab L. kiállítása után kér időt a KSI.

6
    Az első nyolc percből 2:44 van még vissza.

6
    Kapufára csattan Kalanovics lövése, nincs kihasználva a fór.

6
    Kalanovics már a túloldalt serénykedik, kiállítás!

6
    de a Miskolc képtelen megfelelő akciót kialakítani, sok a hiba a játékokban.

7
    Bendes kezében köt ki a labda, támadhatnak a házigazdák.

7
    Szilvasánnak magas egy picit a bal szélen egy átadás.

7
    Szabó B. a bal oldalról lövi ki a hosszú alsó sarkot. Újra kettő közte.
    3:1

8
    Hegedűs B. lövése a blokkról pattan el messzire. A bal szélről próbálkozott.

8
    Hegedűs I. szerzi meg a Marnitz-nak szánt átadást.

Az első negyed a KSI játékáról szólt. A vendéglátók nem tudnak kibontakozni támadásban és a védekezésük is lyukas. Így nem várható igazán szoros találkozó, de még hátra van három periódus.

9
    Kerschbaum és Marnitz csatáját a sportiskolás játékos nyeri.

9
    Hangody L. bal oldalról vállalt el egy lövést, de a kereszt léce megmentette Bendes kapuját.

9
    Újabb sikertelen lövés nélkül befejezett miskolci akció.

10
    Hegedűs I. kiállítása után Kovács G. kapott centerbe egy remek átadást, amit azonnal be is húzott!
    4:1

10
    Szilvasán próbálkozott meg egy átlövéssel bal oldalról, de könnyedén blokkolták a védők.

11
    Kovács Z. kap kiállítást, ami után azonnal időt kér a KSI.

11
    A félidőig még 5:50 van.

11
    Hatalmas előnyre tesz szert a KSI, már néggyel vezetnek. Kalanovics a legutóbbi gólszerző, a kapu bal oldalába bombázott középről.
    5:1

11
    Újabb pontatlan átadás szakítja meg a Miskolc támadását, ezúttal Somlai adta el.

12
    Szilvasán védekezésben ügyeskedett, Fetőst választotta el a labdától.

12
    Balla kiállítása miatt került emberelőnybe a Miskolc, amit Somlai tud gólra váltani, jobb szélről a hosszú kapufáról vágta be a játékszert a hálóba.
    5:2

13
    Török kap büntetést, de Miklós jobb szélről fölé vágja a labdát.

13
    Szilvasán passza nem jó, elcsenik a védők.

14
    Hangody L. lövése fejbe találja Hegedűs I., a miskolci játékos ki is úszik egy rövid időre a medencéből.

14
    Jakab L. próbálkozott középről, de a blokkról a kapu mellé vágódik a labda.

15
    Szétszakad a pálya, a Miskolc támad.

15
    Újra Jakab L. tüzelt, a bal felső felé tartott a labda, de Kardos hatalmasat védett.

15
    Most a KSI támadóegysége nem képes egy lövést se elengedni.

16
    Jakab L. nagyon bátran próbálkozgat, de most messze elkerülte a kaput a dobása.

16
    Török már a második kiállítását gyűjti be, amit Miklós vált gólra. Bendes ugyan bele tudott érni, de csak beljebb segítette a játékszert.
    6:2

16
    Szilvasán bejátszását Hegedűs B. próbélta behúzni a kapuba, de nem sikerült jól eltalálnia azt.

Nagyon egyoldalú a találkozó, köszönhetően a miskolciak ötlettelen játékának. Ha a házigazdák nem kezdenek el rögvest felzárkózni, hamar eldőlhet a találkozó és a harmadik hely sorsa.

17
    Kerschbaum próbál másodszor is szerencsét ráúszásnál, ezúttal Marnitz az ellenfele, de most se Ő ér oda hamarabb, jöhet a KSI.

17
    Bendes szedte össze Bajnak szánt bejátszást.

17
    Elindult előre a Miskolc, Salamon találatával háromra csökkenti a hátrányát az MVLC.
    6:3

18
    Ismét Bendes jött ki jól, ezúttal Balla elől szerezte meg a labdát.

18
    Jakab D. próbálkozott meg egy lökettel, de Kardos szépen tudott hárítani.

18
    Baj ellen ítélnek kontrát a játékvezetők.

18
    Hegedűs B. ellen kontra, majd miután eldobta a labdát, ki is állították. Időt kér a sportiskolás csapat.

18
    Az órán és a harmadik negyedből 6:01 van hátra.

19
    Miklós ellen támadószabálytalanság, úszhat fel a Miskolc.

19
    Miklós kiállításából még lövésig se jutottak el a hazaiak, több pontatlan passz volt az akció közben.

20
    Miklós lőtt jobb oldalról, de Bendes hárítani tudta.

20
    Kalanovics ellen ítélnek büntetőt, Kovács Z. harcolta ki.

20
    Szilvasán úszott oda elvégezni, de nagyon pocsékul lőtte el. Kardos könnyedén védett.

21
    Kettős kiállítás, Jakab D. és Fetős kapta a másik oldalt verekedésért.

21
    Jakab L.-nek is a ketrecbe kell úsznia, amit Hangody L. már kihasznál!
    7:3

21
    Kovács G. ellen az ítélet, újabb ötös következhet. Szilvasán ellen volt szabálytalan.

21
    Ezúttal Kerschbaum tette kapura a büntetőt és a kapu bal oldalába pattint.
    7:4

22
    Hegedűs B. szerzett labdát, egy pocsék passzt tudott lehúzni.

22
    Kovács Z. ellen harsan a síp, kontra!

22
    Szilvasán szabálytalankodott, büntető következhet a túloldalt is.

22
    Bicskei magabiztosan helyez a kapu jobb oldalába!
    8:4

23
    Hegedűs B. próbálkozását középről Kardos tolja kapu fölé, sarokdobás!

23
    Szilvasán bal szélről durrantott kapura, de kardos a felső lécre tolta azt.

23
    Elrontott fővárosi akció után időt kérnek a vendéglátók.

23
    A harmadik nyolc percből 1:01 van még hátra.

24
    Salamon középről leadott lövését kardos védi, de a labda marad a hazaiaknál.

24
    Kalanovics kiállítása nyomán Jakab D. tudja csapatát közelebb hozni középről.
    8:5

24
    Bendes kezében a labda, jöhet a Miskolc, de tíz másodperc alatt már csak egy reménytelen lövést ereszt meg Hegedűs B. távolról.

Ezt a negyedet ugyan a MVLC nyerte, de csak egy találattal jutottak közelebb ellenfelükhöz és így is három a hátrányuk. Mindenesetre még látótávolságban van a budapesti gárda, de nagyon nehéz dolguk lesz, főleg annak tudatában, hogy valószínűleg a vendégek az órát is pörgetni fogják már.

25
    A torna utolsó kezdő támadásáért Kerschbaum és Kovács G, úszik versenyt, a sportiskolás játékos nyeri meg a párharcot.

25
    Labdaszerzés után úszik meg a Miskolc, Kovács G. kiállítást is kap, de Kerschbaum jobb szélről a hosszú felső sarokba helyez.
    8:6

25
    Öt méteres Hegedűs B. ellen.

25
    Bicskei nem hibázza el ezt sem, Bendes hiába érezte az irányt nem tudta kiszedni a kapu bal oldalába tartó lövést.
    9:6

26
    Hegedűs B. középről talál be, ezzel tapad ellenfelére a Miskolc
    9:7

26
    Időkérés! a KSI kérte ki, 6:57 van még a mérkőzésből.

26
    Szabó B. brutális erejű gólt akaszt a kapu bal oldalába. Középről szerezte és ez a harmadik volt neki!
    10:7

26
    Hangody L. szerzett labdát!

27
    Salamon szerzett labdát és úszott meg a jobb szélen, Szabó B. azonban visszahúzta, kiállítás.

27
    Hegedűs B. lövése a blokkoló kézben akad el középen.

28
    Hegedűs I. és Fetős végleg cserével kénytelenek kiállni.

28
    Bendes védi ki a vendég lövést, de gyorsan vissza is kapja a labdát a KSI.

28
    Próbálja futtatni az órát a sportiskolás csapat, de Kerschbaum elcsípte a labdát.

29
    Bicskei tudott labdát szerezni Kovács Z.-től.

29
    Salamonnak kel kiúsznia a ketrecbe.

29
    A fórt viszont nem tudja kihasználni a vendég együttes, kidobják a pályáról a játékszert.

29
    A mérkőzés valószínűleg eldőlt, a Miskolc azért időt kér, 3:04 van még a mérkőzésből vissza.

30
    Hegedűs B. lövése középről a felső lécről pattan az alapvonalról túlra, de előtte még Kardos is beleért. korner következik.

30
    Kovács Z.-nak a bejátszás nagyon sűrű helyre ment, nem is tudta a labdát megjátszani.

30
    Bicskei bal szélről tüzelt, Bendes azonban kapu mellé tolta, sarokdobással jöhet a vendég csapat.

31
    Bicskai bal szélről eredményes most már és ez neki a harmadik találata volt. Újra négy közte és a találkozó is eldőlt most már biztosan.
    11:7

31
    Hegedűs B. bal szélről a rövid kapufát lövi telibe.

32
    Hegedűs B. még kiállítattja magát az utolsó percben. De gól nem születik, Bendes tud védeni egy próbálkozásnál.

32
    Kardos is véd még a végén egyet, húsz másodperc van a mérkőzésből.

32
    Bicskei még lő egyet a bal oldalról, a rövidet vette célba, de Bendesen ez se fogott ki.

Vége a mérkőzésnek és ezzel a Magyar Kupa miskolci csoportjának is.
    A végeredmény végül majdnem a papírformának megfelelően alakult, ugyanis az első BVSC és a második Honvéd talán fordított sorrendben volt várható.

Ezen a találkozón egyértelműen jobb volt a KSI és meg is nyerte a találkozót. A Miskolc próbálkozott a második félidőben, de az első két negyedben nagyon elengedte ellenfelét és nem is tudott közelebb jönni.

Én köszönöm egész hétvégén át tartó kitartó figyelmüket, a csoport végeredményével búcsúzom!