Nové Zámky – Ferencváros Bp. ESMTK 7:3 (vége) | Budapešť – Debreceni HK 2:7 (vége) | HSC Csíkszereda – Corona Brasov Wolves 3:4 (vége)
HC MIKRON Nové Zámky
7:3 (1:1, 3:2, 3:0)
Ferencváros Bp. ESMTK
kedd 07.10.2014, 18:00MOL Liga

Az utolsó harmadra kissé elfáradt a Fradi a hazaiak uralták a játékot. A mai estén megérdemelten nyertek végül fölényesen a Fradi ellen, aki két harmadon keresztül remekül helytállt a címvédő otthonában. Továbbra is három csapat az élmezőnyben, az újvár felzárkózott 17 ponttal a DAB és Miskolc mögé. (20:07:07)

60:00

59:10
    Hazai rohamok a meccs hajrájában, szép Budai védések, vastaps a csarnokban.

58:00
    Čaládi is visszatért, az utolsó két perc kezdődött el.

57:40
    Kiegészült a Fradi, Mikusovic újra játékban.

56:27
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    PETER POLČÍK kap ziccerbe korongot, egyedül ment Budaira és nem tudta kihagyni a helyzetet. Gólpassz: Marek Uram.

55:58
    Nem sokáig játszott a hazai csapat előnyben, Čaládi megy le bottal akasztásért.

55:33
    Ismét a vendegektől küldenek ki két percre egy játékost, és ismét Mikusovic, már harmadszor a meccsen, most magas bottal való játékért.

55:20
    Kicsit visszavett most a hazai gárda, jól tartják a korongot, közeledik a meccs vége.

54:30
    Krajčovič véd szépen egy jobb oldali lövést takarásból.

54:04
    Polćik bombája a vedőhálón.

54:00
    A hazai csatárok korcsolyáznak lesre.

53:10
    Mikusovic piszkál bele szépen Krajćovič előtt a belőtt korongba.

52:04
    Buli Budai előtt, Mikusovic hozza el és viszi be egész az újvári harmadba a pakkot.

51:30
    Közben kiegészül a hazai csapat is.

50:41
    ČALÁDI ERIK talál be közelről Štefanka Miroslav passza után, eldőlni látszik a meccs. Gólpasszok: Miroslav Štefanka, Tomáš Chrenko.

50:36
    Mikusovic játékban, kiegészül a Fradi.

50:11
    A hazai csapat indít támadást, egész Budai elé viszik a pakkot, aki a lepkéssel biztosít.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 7. Chrenko (Štefanka M., Čaládi), 27. Frolík (Hurtaj, Faith), 30. Dubec Marek (Uram, Hrudík), 36. Hurtaj (Frolík, Huba), 46. Polčík (Frolík, Uram), 51. Čaládi (Štefanka M., Chrenko), 57. Polčik (Uram) – 6. Dubek (Sijka), 30. Revák (Sijka), 34. Cerny (Mikusovic)

HC MIKRON Nové Zámky: Blažícek (34.Krajčovič) – Hrudík, Kowalczyk, Uram, Polčík, Dubec Marek (A) – Kameš, Huba, Hurtaj, Frolík, Faith – Šiška, Král, Štefanka M. (C), Čaládi, Chrenko – Baron, Ďuriš A., Dubec Martin, Štefanka O., Púchovský.
    Ferencváros Bp. ESMTK: Budai (Márton) – Horváth (C), Cerny, Dubek, Mikusovic, Papp – Kramar, Hegyi, Rafaj, Németh, Borbás (A) – Lencsés, Géczi, Pál (A), Revák, Sijka – Lévai, Mach, Farkas.

Játékvezetők: Varjú, Beniac – Soós, Berger