Nové Zámky – Ferencváros Bp. ESMTK 7:3 (vége) | Budapešť – Debreceni HK 2:7 (vége) | HSC Csíkszereda – Corona Brasov Wolves 3:4 (vége)
HC MIKRON Nové Zámky
7:3 (1:1, 3:2, 3:0)
Ferencváros Bp. ESMTK
kedd 07.10.2014, 18:00MOL Liga

Az utolsó harmadra kissé elfáradt a Fradi a hazaiak uralták a játékot. A mai estén megérdemelten nyertek végül fölényesen a Fradi ellen, aki két harmadon keresztül remekül helytállt a címvédő otthonában. Továbbra is három csapat az élmezőnyben, az újvár felzárkózott 17 ponttal a DAB és Miskolc mögé. (20:07:07)

60:00

59:10
    Hazai rohamok a meccs hajrájában, szép Budai védések, vastaps a csarnokban.

58:00
    Čaládi is visszatért, az utolsó két perc kezdődött el.

57:40
    Kiegészült a Fradi, Mikusovic újra játékban.

56:27
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    PETER POLČÍK kap ziccerbe korongot, egyedül ment Budaira és nem tudta kihagyni a helyzetet. Gólpassz: Marek Uram.

55:58
    Nem sokáig játszott a hazai csapat előnyben, Čaládi megy le bottal akasztásért.

55:33
    Ismét a vendegektől küldenek ki két percre egy játékost, és ismét Mikusovic, már harmadszor a meccsen, most magas bottal való játékért.

55:20
    Kicsit visszavett most a hazai gárda, jól tartják a korongot, közeledik a meccs vége.

54:30
    Krajčovič véd szépen egy jobb oldali lövést takarásból.

54:04
    Polćik bombája a vedőhálón.

54:00
    A hazai csatárok korcsolyáznak lesre.

53:10
    Mikusovic piszkál bele szépen Krajćovič előtt a belőtt korongba.

52:04
    Buli Budai előtt, Mikusovic hozza el és viszi be egész az újvári harmadba a pakkot.

51:30
    Közben kiegészül a hazai csapat is.

50:41
    ČALÁDI ERIK talál be közelről Štefanka Miroslav passza után, eldőlni látszik a meccs. Gólpasszok: Miroslav Štefanka, Tomáš Chrenko.

50:36
    Mikusovic játékban, kiegészül a Fradi.

50:11
    A hazai csapat indít támadást, egész Budai elé viszik a pakkot, aki a lepkéssel biztosít.

49:27
    Šiška kap két percet gáncsolásért, négyen a négy ellen a jégen.

49:20
    Gyorsan feláll a Zámky, Budai már véd is egy nagyot, majd kontrázik a Fradi és nagy helyzet marad ki Krajčovič előtt.

48:46
    Kiállítás a vendégektől, Mikusovic kap ismét két percet testreütésért.

48:10
    Fradi nyomás ezekben a másodpercekben, ismét jó az iram.

47:10
    Krajčovič véd remekül, aki a harmadik Fradi gól után cserélte Blažíčekot.

46:34
    Kapaszkodni kell a Fradinak, de folytatódik egyelőre a hazai nyomás.

45:34
    PETER POLČÍK kapott a kapu előtt kihagyhatatlan helyzetbe korongot. Megkeverte egy kicsit, majd Budai mellett kettőre növelte a hazaiak előnyét. Gólpasszok: Martin Frolík, Marek Uram.

45:00
    Kihozza a Fradi a pakkot, de már Chrenko botján a korong, most egy kissé pontatlan az összjáték mindkét oldalon.

44:00
    Nyomást gyakorol az Érsekújvár a harmad első perceiben, javarészt Budai előtt zajlanak az események.

43:31
    Budai kap el a lepkéssel egy kapu mellé tartó lövést.

43:00
    Uram kemény lövése pattan ki Budairól, nincs érkező ember.

42:00
    Folyamatos játék megszakítas nélkül, eddig komolyabb helyzet nélkül a záró harmad.

41:10
    Faith viszi be a korongot a Fradi harmadába, kivágja a Fradi, újra indulhat a hazai gárda.

40:25
    Dubek remek lövésével kezdődik a záró harmad.

40:01

Egy remek harmadot produkáltak a csapatok. Öt szép gólt láthatott a hazai közönség és Fradi kisebb tábora. A hazai csapat már elhúzott kettővel, de fel tudott állni a Fradi és kiegyenlített, majd újra megszerezte a vezetést a hazai gárda Hurtaj révén. A záró harmad még izgalmas lesz.

40:00

39:52
    Budai előtt is lesz még egy.

39:33
    A harmad utolsó bulija talán, Krajčovič előtt.

39:20
    Kiegészült a hazai csapat.

38:55
    Krajčovič sorra üti ki a lövéseket.

38:10
    Jól járatja a Fradi a korongot, Mikusovic lő takarásból, veszélyes volt.

37:19
    Kowalczyk kap két percet gáncsolásért, újabb lehetőség az egyenlítésre.

37:05
    Gólgazdag harmadot követhetünk eddig.

36:51
    Újabb szép hazai támadás, Budai ismét remekel, buli következik.

35:41
    Egy mintaszerű akció végén ĽUBOMÍR HURTAJ Budai lábai között közelről lövi az Érsekújvár vezető gólját. Gólpasszok: Martin Frolík, Huba Peter.

34:20
    Folytatódik a Fradi aktivitása, de már Frolík kapott ziccerbe korongot a kapu előtt. Budai a lábvédőjével véd.

33:40
    A Ferencváros gólt szerzett!
    A buli után rögtön, CERNY ALES keményen talál közelről a hálóba, újra egálra ál a meccs. Gólpassz: Mikusovic Marek.

33:32
    Hazai tilos felszabaditás.

33:00
    Čaládi bombáját védte bravúrral Budai, le föl folynak a támadások.

32:20
    Pál ment el remekül a jobb oldalon a palánknál, és passzolt középre, Blažícek védte szépen a kapás lövést.

31:44
    Jó a meccs, remek az iram ezekben a percekben a Fradi érzi, hogy van keresni valója.

30:00
    Gyorsan válaszol a Fradi REVÁK ZOLTÁN kilövi a bal alsó sarkot Sijka Dusán remek passza után.

29:37
    Az ismétlés már sikerül MAREK DUBECNAK, aki Uram passzát az üres kapuba lövi. Gólpasszok: Marek Uram, Jakub Hrudík.

29:14
    Dubec ziccerben az üres kapu előtt, nem jól találja el a korongot.

28:44
    Hrudík passzol Kowalczyknak, aki a kékre passzol, de időben szerelnek a Fradi hátvédek.

27:30
    Folytatódik a hazai nyomás a hangosbemondó Hurtajt jelölte meg gólszerzőnek, de Frolík volt a góllövő.

26:25
    MARTIN FROLÍK a kipattanót lövi közelről fonákkal Budai háta mögé, kihasználja az emberelőnyt a hazai csapat.Gólpassz: Ľubomír Hurtaj, Juraj Faith.

26:00
    Jól védekezik a Fradi, nem tud felállni az Újvár.

25:19
    A ferencvárosi Németh kap két percet akadályozásért.

25:00
    Nagyon szép hazai akció végén Chrenko passzol ziccerbe Štefankának, de kimarad.

24:01
    Faith helyzetben, közelről lő, de időben blokkolják lövését ami a védőhálóra pattan végül.

23:20
    Kameš bombája suhan el a kapu mellett.

23:02
    Pontatlan hazai indítás végén, tilos felszabadítás.

22:40
    Kiegészült a hazai gárda.

21:51
    Kihozza a korongot a hazai csapat és egy jobb oldali lövéssel veszélyezteti Budait

21:00
    Kiegészült a Fradi, Rafaj kemény lövése megy el a kapu mellett.

20:37
    Blažiček véd egy kemény lövést a kékről.

20:30
    Kiállítás a hazai csapatból Dubec Marek kap két percet gáncsolásért.

20:01

Jó iramú mérkőzést láthatunk eddig az érsekújvári téli stadionban, valamivel többet támad a hazai gárda, de a Fradi jól kontrázik és vezetést is megszerezte Dubek révén, majd Chrenko talált közelről be Budai és a kapuvas között, így egyenlő állás mellett vonultak a csapatok a pihenőre. Hamarosan a középső játékrésszel folytatjuk.

20:00

19:55
    Kiegészült a Fradi.

19:10
    Gyorsan feláll a hazai gárda, Kameš bombája akad meg, nagy hazai nyomás a harmad végén.

18:54
    Újabb kiállítás a vendégektől, Mikusovic megy le két percre durva játékért.

18:22
    Uram újra játékban, hazai előny több mint egy percig.

17:48
    Kramar kap két percet, vége az előnynek.

17:40
    Jól védekezik a hazai gárda, nem tud helyzetbe kerülni a Fradi.

17:00
    Hurtaj csíp el egy korongot a kék vonalon, majd fölé bombázza a lehetőséget.

16:15
    Németh remek szólója végén Uram szabálytalan, két percet kap bottal akasztásért.

16:00
    Mikusovic lövése pattan a hálóra, buli a hazai kapu előtt.

15:30
    Šiška bombája a kapu fölé repül, majd felszabadít a Fradi tilosra.

14:48
    Kisebb pihenő, a Fradi harmadában a buli.

14:10
    A gól után folytatódik a hazai nyomás, Faith durrant mellé a körök közül.

06:57
    TOMÁŠ CHRENKO jobb oldalról közelről találja meg a rést Budai és a kapuvas között, kiegyenlít a hazai gárda. Gólpasszok: Miroslav Štefanka, Erik Čaládi.

12:20
    Eddig jól állja sarat a Fradi a bajnok ellen, kiegyenlített a meccs.

11:35
    Frolík a másik oldalon szintén fonákkal a kapu mellé lövi a ziccert.

11:11
    Revák fonák lövése éles szögből megy le a kapu mellett.

10:45
    Jó iramú a találkozó eddig, kevés a megszakítás.

10:09
    Tilos felszabadítás, bedobás Budai előtt.

09:30
    Faith remek lövését tornázza ki Budai, majd az ellentámadásból a Fradi veszélyeztet egy jobb oldali lövéssel.

08:25
    A hazai kapu előtt a buli, elhozza a Fradi, de már Faith indít egy hosszú passzal.

07:40
    Blažíček előtt a pakk, de gyorsan kihozzák a hazaiak, most kissé szétszórt a játék mindkét oldalon.

07:10
    A buli után véd Budai egy kapás lövést a lepkéssel.

06:10
    Uram került helyzetbe, de a dőntő pillanatban lecsúszik a korong a botjáról.

05:33
    Az első kapura lövésből megszerzi a Fradi a vezetést, DUBEK VLADIMÍR egy védelmi hiba után közelről talál a hazai hálóba. Gólpassz: Sijka Dusán.

05:00
    Folytatódik a hazai mezőnyföleńy, Blažíček eddig komolyabb védés nélkül a hazai kapuban.

04:25
    Kiegészült a Ferencváros, Pál újra játékban.

03:30
    Jól védekezik a Fradi, eddig komolyabb helyzet nélkül a hazai gárda az előnyben.

02:21
    Pál kap két percet bottal lökésért.

02:10
    Nyomást gyakorol az Érsekújvár rögtön a meccs elejétől.

01:52
    Štefanka M. lövését a körök közül védi ismét Budai, most a lepkéssel.

00:52
    Újabb Budai védés, egy kemény lövésbe nyúltak bele, majdnem a lábvédői között csorgott be a pakk.

00:30
    Budai véd egy gyenge távoli lövést a botossal.

00:01

A játékosok már a kék vonalon, hamarosan kezdődik a meccs.

HC Nové Zámky: Blažícek (Krajčovič) – Hrudík, Kowalczyk, Uram, Polčík, Dubec Marek (A) – Kameš, Huba, Hurtaj, Frolík, Faith – Šiška, Král, Štefanka M. (C), Čaládi, Chrenko – Baron, Ďuriš A., Dubec Martin, Štefanka O., Púchovský.

Ferencváros Bp. ESMTK: Budai (Márton) – Horváth (C), Cerny, Dubek, Mikusovic, Papp – Kramar, Hegyi, Rafaj, Németh, Borbás (A) – Lencsés, Géczi, Pál (A), Revák, Sijka – Lévai, Mach, Farkas.

Játékvezetők: Varjú, Beniac – Soós, Berger.
    A dunaújvárosi vereség után, hazai pályán folytatja küzdelmeit a HC Nové Zámky. Október 7-én, 18:00 órától a Ferencvárost fogadja vendégül az érsekújvári téli stadionban.

A Fradi eddig gyengében szerepel a ligában, jelenleg hat lejátszott mérkőzés után a hatodik helyet foglalja el a mezőnyben öt begyűjtött ponttal. Legutóbb az újpestiekkel játszottak házi rangadót Pesterzsébeten, és szoros mérkőzésen végül 3-2-re a lilák győztek, akik a harmadik harmadban fordították meg a meccset. A Fradi új edzője Szakács Ferenc elmondta a meccs után, hogy nagyon idegesen játszottak az első két játékrészben, és a harmadikban sérülések végett már csak öt védő állt rendelkezésre, így elfogyott az erő és a hibákat megbüntette az UTE. A vasárnapi meccs után ráadásul Václav Novák és Papp Csaba játéka is bizonytalan.

Az érsekújváriak a hétvégén három napon belül három fárasztó bajnokit játszottak. A vasárnapi dunaújvárosi összecsapásra csak három sorral utaztak, ahol végül 2-0-s vereséget szenvedtek egy színvonalas mérkőzésen. Ez volt az első vereségük rendes játékidőben az idei bajnokságban, de még így is mindig ott vannak az élmezőnyben a harmadik helyen. Róbert Spišák elmondása szerint kedden a legerősebb csapattal lépnék jégre az újváriak, kivéve Albín Podstavekot, aki megsérült a dunaújvárosi meccsen. A Fradi ellen mindenképp a három pont megszerzése a céljuk Spišák edző tanítványainak, a papírforma mellettük szól, de a Fradi meglepheti ellenfelét. Idénybeli első egymáselleni meccsét játssza a két csapat, tavaly gólgazdag összecsapásokat láthatott a két szurkoló tábor, amelyekből hét alkalommal a Zámky jött ki győztesen. A mérkőzést a helyszínről közvetítjük az érsekújvári téli stadionból.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 7. Chrenko (Štefanka M., Čaládi), 27. Frolík (Hurtaj, Faith), 30. Dubec Marek (Uram, Hrudík), 36. Hurtaj (Frolík, Huba), 46. Polčík (Frolík, Uram), 51. Čaládi (Štefanka M., Chrenko), 57. Polčik (Uram) – 6. Dubek (Sijka), 30. Revák (Sijka), 34. Cerny (Mikusovic)

HC MIKRON Nové Zámky: Blažícek (34.Krajčovič) – Hrudík, Kowalczyk, Uram, Polčík, Dubec Marek (A) – Kameš, Huba, Hurtaj, Frolík, Faith – Šiška, Král, Štefanka M. (C), Čaládi, Chrenko – Baron, Ďuriš A., Dubec Martin, Štefanka O., Púchovský.

Játékvezetők: Varjú, Beniac – Soós, Berger