Nové Zámky – Ferencváros Bp. ESMTK 7:3 (vége) | Budapešť – Debreceni HK 2:7 (vége) | HSC Csíkszereda – Corona Brasov Wolves 3:4 (vége)
UTE Újpest Budapešť
2:7 (1:3, 0:2, 1:2)
Debreceni HK
kedd 07.10.2014, 18:00 • Újpesti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

Magabiztosan nyert a Debrecen az enerváltan játszó Újpest ellen, ezzel egyből a középmezőnybe katatpultálta magát a hajdúsági csapat. Az Újpest ma mélyen tudása alatt játszott, a sorozatos vendég gólok pedig hamar elvették a kedvüket is. 2 nap múlva mindkét csapat hazai pályán lép jégre, tartsanak akkor is velünk! (20:07:15)

60:00

59:45
    Az Újpest gólt szerzett!
    Az utolsó pillanatokban szépségtapasz. Egy lövés után DAVID COLEMAN csap le a kipattanóra és estében szépen letszi a pakkot Tőke mellett. Assziszt: Ványi

59:28
    A Debrecen gólt szerzett!
    WÉBER ZSOLT teszi fel az i-re a pontot. Sychov készíti le a korongot a társnak, aki kíméletlenül kilövi a bal alsót.

59:00
    A találkozó utolsó perce kezdődik.

58:01
    Újabb páros kiállítás, Sommer és Voronov a büntetettek, 4 a 4 ellen folytatódik a játék.

57:20
    Próbálkoznak még azért a lilák, egy újabb lövést hárít Tőke mamuttal.

57:00
    Hazai les.

56:35
    Vendég les.

56:20
    Mihalik szerez korongot majd vezeti rá Tőkére, aki azonban résen van és útját állja a korongnak.

55:30
    Feil lövése zúg el a vendég kapu felett.

55:00
    Fennakad a kapun a korong, kívülről, ez azt jelenti, hogy a semleges harmadban következhet a buli.

54:30
    Szépen tartja akorongot a vendég csapat, nem erőltetik a támadásokat, de nekik már nem is sürgős.

53:55
    Újpesti tilos felszabadítás.

53:30
    Tanácstalanul fagyasztja a korongot a saját kapuja mögött a hazai csapat.

52:43
    Újabb debreceni tilos.

50:00
    Vendég tilos felszabadítás.

49:00
    Látszik már az elgyötörtség a csapatokon, főleg az Újpest várja a találkozó végét.

47:57
    Pleszkánról kijön a korong egy kemény Voronov lövés után és pont BERTA ÁKOS elé pattan, aki él alehetőséggel és gólt szerez. A góllal a hazai csapat kiegészül.

47:56
    Próbálnak ziicerig kijátszani minden helyzetet a debreceniek, de egylőre nem sikerül igazán jó helyzetbe kerülni.

47:56
    Dancsfalvit akasztja meg bottal Dömötör, aminek 2 perc a jutalma.

47:00
    Sychov majdnem meglőtte a 3. találatát, de ez a lövés kicsit mellé megy, a palánkon csattan.

46:15
    Kaskov tálal Könczei elé, de a magyar csatár picit lemarad a passzról.

46:01
    Vendégek teljes létszámban.

45:00
    Nagy nehezen feláll a hazai csapat, a lövések egyelőre gyengék, nincs igazi veszélyhezlyzet.

44:30
    Hazai tilos felszabadítás.

44:01
    Vendég kiállítás. Könczei büntetése 2 perc bottal akasztásért.

43:30
    Elomo lő lendületből, de egy védekező bot a koorng útjába kerül, így a lövés elkerüli a kaput.

43:01

42:30
    Feil lövése jön ki tőkéről, az ismétlés pedig mellé megy.

42:00
    Hegyi lövése pattan fel valakin és a védőhálóban köt ki a korong.

41:30
    Demiters korcsoláyzik be a bal szélen és egy sistergős bombát küld kapura, ami kipattan Tőkéről, de a védőké a labda.

40:53

40:10
    Az Újpest nyeri a bulit, de gyorsan elhal a támadás és jöhet a Debrecen.

40:01

Tovább növelte előnyét ebben a 20 percben a Debrecen. Bár számos helyzete volt a hazai csapatnak is, kapuvasig jutottak csak. Sok volt a kiállítás mindkét oldalon, 8-8 perc, reméljük nem szakad el a cérna egyik csapat játékosaiban sem az utolsó harmadban.

40:00

39:20
    Virág kerüli meg a kput szépen és teszi kölzelről kapura. Tőke ez mamuttal hárítja.

38:25
    Hazai kiállítás, Elomo kiállítása után 4 a 4 ellen folytatódik a játék.

38:05
    Most lép életbe Wéber büntetése, bottal akasztásért.

Késleltetett vendég kiállítás, Pleszkán lekorcsolyázik.

35:00

35:00
    Ladányi majd Könczei ér bele a korongba és szinte már mindenki bent látta azt, de a vonalbíró egyértelműen jelzi, hogy nincs meg a 6. találat.

34:41
    ARTUR KURILYUK végül csak helyzetbe kerül és szinte a semmiből emeli fel a bal felsőbe, Pleszkán válla fölé a korongot. A góllal a hazai csapat kiegészült.

34:00
    Nem tud most felállni gyorsan a Debrecen, gyorsan telik az előny.

33:10
    Újabb büntetés. Hazai 2 perc, Mihalik bűnhődik a padon.

33:04

32:30
    Kaskov cselezi be magát a hazai kapu elé, ez inkább csak időhúás volt.

32:00
    Durak ereszt meg egy bődületes bombát, ami a kapuvasról vágódik fel. Ez már tényleg csak centiken múlott.

31:30
    Mihalik elfektet minden védőt és passzol Virág Tamásnak, aki szépen emel kapura, de Tőke hihetetlen bravúrral védeni tudja a helyzetet.

31:04
    Megint kiállítás, ezúttal a vendég csapatból. Sadikov a büntetett, 2 perces hazai előny következik.

30:30
    Nagy szuszakolás a hazai kapu előtt. Ladányi próbálja begyömöszölni a korongot Pleszkán mellett, sikertelenül.

30:11

29:15
    Letelik a páros kiállítás, szimpla hazai előnyben folytatódik a játék.

28:45
    Újpesti lövés után Csíki szabadít fel.

28:11
    Vendég kiállítás, Wéber büntetése 2 perc.

28:00
    Elomo kerül helyzetbe, de kimarad a lövése, amihez egy debreceni játékosnak is köze van.

27:15
    Páros kiállítás. Sommer és Kaskov a büntetettek. 4 a 4 ellen folytatódik a játék.

26:00
    Könczei próbálkozik, de ez most Pleszkán ölében köt ki.

25:32
    Mégis a vendégek szereznek újabb gólt. Egy védelmi hiba után BERTA ÁKOS elé tálalnak a társak, aki kíméletlenül bebeombázza. Assziszt: Ladányi, Dancsfalvi

Feléledt az Újpest, az utóbbi percekben jórészt a hazai csapat birtokolta a korongot.

24:00
    Coleman rápihent erre a szólóra, szép egyéni megoldás után csak centik hiányoztak a gólhoz.

23:46
    Hazaiak teljes létszámban.

22:30
    Újra Sadikov lő és Pleszkán a végállomás.

22:00
    Sadikov tör be nagy lendülettel, majd Voronovhoz ér a korong és az ő lövését fogja Pleszkán.

21:46
    Ismét újpesti kiállítás. Coleman lökött hátulról, ezért 2 perc jár.

21:30

21:00
    Újfent a vendég csapat veszélyeztet, Könczei fonákkal kapura tett korongjára vetődik rá Pleszkán.

20:30

20:10

20:10
    A Debrecen hozza el a korongot, de gyorsan el is veszítik azt.

20:01

A harmad elején még az Újpest szerezett vezetést hátrányban, majd még ugyanazon büntetés alatt egyenlített is a Debrecen. Utána beindult a debreceni orosz henger, szemet gyönyörködtető akciók végén lőtték a gólokat a hajdúságiak. Ezzel együtt az eállás 3:1 a vendégek javára és a következő játékrész is vendég emberelőnnyel kezdődik.

20:00

19:25
    Emelianov ér bele sután a korongba, ami így is jó még Ladányinak, de a magyar játékos lövése mellé megy.

18:45
    Szépen feláll a Debrecen, passzolgatnak, de egyelőre jól zárja a területet az UTE.

18:10
    Újabb hazai büntetés. Garbacz is csatlakzkozik a padon ülőkhöz. 4 a 3 ellen folytatódik a játék.

17:54
    Hazai és vendég kiállítás. Durak a büntetett magas bottal való játékért, valamint Kaskov a másik oldalon.

16:45
    A nagyon katív orosz sorból ezúttal Voronov próbálkozik, a lövés után a plexin csattan a korong.

16:30
    Vendég les.

16:00
    Berta tör be középen majd passzol ki jobbra Könczeinek. Pleszkán mamuttal hárítani tud.

15:40
    Durak próbálkozik újpesti részről, de a távoli lövése Tőke ölében köt ki.

15:01
    Kurilyuk ad mesteri passzt VITALII SYCHOVNAK, aki ziccerben újfent tökéletesen ellövi azt Pleszkán mellett. Egy védő volt csak a kapus előtt, ő azonban nem tudott mit kezdeni a debreceni csatárokkal, ez hatalmas védelmi hiba volt.

15:00
    Könczei szerez korongot a hazai kapu előtt, miközben Durak marad lent a jégen. Nem komoly a sérülés a játékos saját lábán hagyja el a pályát.

14:30

14:00
    Gyengécske újpesti lövés után Tőke tenyerel a korongra.

13:30
    Zalavári a másik oldalon kísérletezik, Pleszkán véd.

12:30
    Coleman veszélyeztet, de ez csmege Tőkének.

11:30
    Csíki majd Ladányi a korong útja, aki Bertát keresi a passzal, de a csapattárs nem számít rá, így a korong az Újpesté.

11:00
    Kicsit megiletődötten játszik a hazai csapat, az eddig kiemelkedő idegenlégiós souk is elég indiszponált.

10:12
    Még életbe sem lépett a kiállítás mikor VITALII SYCHOV elereszt egy bombát, amit Pleszkán nem tud hatástalanítani.

09:00
    Késleltetett kiállítás lesz az Újpestnél.

07:30
    Könczei szerez korongot a saját harmadában, majd el is veszíti a semleges harmadban.

07:00
    A gólok után most kicsit visszaesett az iram, puhatolóznak a csapatok.

06:30

06:00
    Kaskov apsszol önzetlenül a berobbanó Sychov elé, de nem sikerül kihasználni a ziccert.

05:30
    Csapkodó a játék, sok a pontatlan passz, eladott korong.

04:45
    Szirányi tör kapura, de kicsit hosszan szökteti magát és Tőke rá tud tenyerelni a korongra.

04:18
    Egy lövés után kijön a korong Pleszkánról, ami DANIL KASKOV elé kerül és az orosz játékos nem hibázik. A góllal a hazai csapat kiegészül. Assziszt: Kurilyuk, Sadikov

04:00
    Most eáll fel először a vendég csapat. Sychov próbálkozása kimarad.

03:07
    Hártányban szerez vezetést a hazai csapat. TEEMU ELOMO ugrik ki és egészen a kapuig korcsoláyzik. Ez hidegzuhany a vendég csapatnak. Assziszt: Hegyi

02:45
    Pleszkán szedi fel a korongot Könczei előtt.

02:32
    Hazai kiállítás. Demiters ül ki 2 percre a Kurilyuk elleni szabálytalanság miatt.

01:30
    Nehezn törik fel a vendég védelmet a lilák, nem tudják hosszabb ideig a támadó harmadban tartani a korongot.

00:30
    A hazai csapat hozza el a korongot, ők vezethetik az első támadásokat.

00:01

Újpesti TE: Pleszkán (Szabó) – Durak, Demiters, Mihalik, Tapio, Elomo (C) – Zalavári (A), Garbacz, Sommer, Coleman, Gágyor – Hegyi (A), Feil, Reiter, Virág T. – Bereczki, Ványi, Szirányi, Virág Cs. (A), Dömötör

Debreceni HK: Tőke (László) – Emelianov, Csíki, Ladányi (C), Könczei (A), Berta (A) – Sadikov, Voronov, Kurilyuk, Kaskov, Sychov – Wéber, Orosz, Dancsfalvi, Okos, Barabás – Odnoga, Tőkési.

Az Újpest vasárnap a légiósok remeklésének köszönhetően legyőzte a Ferencvárost, így jó előjelekkel léphet ma pályára az újonc Debrecen ellen. A hajdúsági csapat a tavalyi bajnok Érsekújvár otthonában lépett jégre legutóbb és hozott el pontot, tehát szintén önbizalomtól duzzadva nézhetnek a találkozó elé.

A vasárnap megsérült Gágyor illetve a honosítás alatt álló Hódos és Csányi játékát nélkülözni lesz kénytelen Szilassy Zoltán vezetőedző, míg vendég részről az eddig nagyszerűen védő Diatlov fog hiányozni, valószínűleg pályára lép majd azonban Hári Norbert, aki a napokban igazolt a MOL Ligába.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

urimate

Gólok és gólpasszok: 4. Elomo (Hegyi), 60. Coleman (Ványi) – 5. Kaskov (Kurilyuk, Sadikov), 11. Sychov (Kaskov), 16. Sychov (Kurilyuk, Sadikov), 26. Berta (Ladányi, Dancsfalvi), 35. Kurilyuk (Sychov), 48. Berta (Voronov, Sychov), 60. Wéber (Sychov)

UTE Újpest Budapešť: Pleszkán (Szabó) – Durak, Demiters, Mihalik, Tapio, Elomo (C) – Zalavári (A), Garbacz, Sommer, Coleman, Gágyor – Hegyi (A), Feil, Reiter, Virág T. – Bereczki, Ványi, Szirányi, Virág Cs. (A), Dömötör

Játékvezetők: Kincses Gergely, Soós Zoltán – Bedő Péter, Muzsik Nobert