Nové Zámky – Ferencváros Bp. ESMTK 7:3 (vége) | Budapešť – Debreceni HK 2:7 (vége) | HSC Csíkszereda – Corona Brasov Wolves 3:4 (vége)
UTE Újpest Budapešť
2:7 (1:3, 0:2, 1:2)
Debreceni HK
kedd 07.10.2014, 18:00 • Újpesti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Az Újpest vasárnap a légiósok remeklésének köszönhetően legyőzte a Ferencvárost, így jó előjelekkel léphet ma pályára az újonc Debrecen ellen. A hajdúsági csapat a tavalyi bajnok Érsekújvár otthonában lépett jégre legutóbb és hozott el pontot, tehát szintén önbizalomtól duzzadva nézhetnek a találkozó elé.

A vasárnap megsérült Gágyor illetve a honosítás alatt álló Hódos és Csányi játékát nélkülözni lesz kénytelen Szilassy Zoltán vezetőedző, míg vendég részről az eddig nagyszerűen védő Diatlov fog hiányozni, valószínűleg pályára lép majd azonban Hári Norbert, aki a napokban igazolt a MOL Ligába.

Újpesti TE: Pleszkán (Szabó) – Durak, Demiters, Mihalik, Tapio, Elomo (C) – Zalavári (A), Garbacz, Sommer, Coleman, Gágyor – Hegyi (A), Feil, Reiter, Virág T. – Bereczki, Ványi, Szirányi, Virág Cs. (A), Dömötör

Debreceni HK: Tőke (László) – Emelianov, Csíki, Ladányi (C), Könczei (A), Berta (A) – Sadikov, Voronov, Kurilyuk, Kaskov, Sychov – Wéber, Orosz, Dancsfalvi, Okos, Barabás – Odnoga, Tőkési.

00:01

00:30
    A hazai csapat hozza el a korongot, ők vezethetik az első támadásokat.

01:30
    Nehezn törik fel a vendég védelmet a lilák, nem tudják hosszabb ideig a támadó harmadban tartani a korongot.

02:32
    Hazai kiállítás. Demiters ül ki 2 percre a Kurilyuk elleni szabálytalanság miatt.

02:45
    Pleszkán szedi fel a korongot Könczei előtt.

03:07
    Az Újpest gólt szerzett!
    Hártányban szerez vezetést a hazai csapat. TEEMU ELOMO ugrik ki és egészen a kapuig korcsoláyzik. Ez hidegzuhany a vendég csapatnak. Assziszt: Hegyi

04:00
    Most eáll fel először a vendég csapat. Sychov próbálkozása kimarad.

04:18
    A Debrecen gólt szerzett!
    Egy lövés után kijön a korong Pleszkánról, ami DANIL KASKOV elé kerül és az orosz játékos nem hibázik. A góllal a hazai csapat kiegészül. Assziszt: Kurilyuk, Sadikov

04:45
    Szirányi tör kapura, de kicsit hosszan szökteti magát és Tőke rá tud tenyerelni a korongra.

05:30
    Csapkodó a játék, sok a pontatlan passz, eladott korong.

06:00
    Kaskov apsszol önzetlenül a berobbanó Sychov elé, de nem sikerül kihasználni a ziccert.

06:30
    Hazai tilos felszabadítás.

07:00
    A gólok után most kicsit visszaesett az iram, puhatolóznak a csapatok.

07:30
    Könczei szerez korongot a saját harmadában, majd el is veszíti a semleges harmadban.

09:00
    Késleltetett kiállítás lesz az Újpestnél.

10:12
    Még életbe sem lépett a kiállítás mikor VITALII SYCHOV elereszt egy bombát, amit Pleszkán nem tud hatástalanítani.

11:00
    Kicsit megiletődötten játszik a hazai csapat, az eddig kiemelkedő idegenlégiós souk is elég indiszponált.

11:30
    Csíki majd Ladányi a korong útja, aki Bertát keresi a passzal, de a csapattárs nem számít rá, így a korong az Újpesté.

12:30
    Coleman veszélyeztet, de ez csmege Tőkének.

13:30
    Zalavári a másik oldalon kísérletezik, Pleszkán véd.

14:00
    Gyengécske újpesti lövés után Tőke tenyerel a korongra.

14:30
    Vendég tilos felszabadítás.

15:00
    Könczei szerez korongot a hazai kapu előtt, miközben Durak marad lent a jégen. Nem komoly a sérülés a játékos saját lábán hagyja el a pályát.

15:01
    Kurilyuk ad mesteri passzt VITALII SYCHOVNAK, aki ziccerben újfent tökéletesen ellövi azt Pleszkán mellett. Egy védő volt csak a kapus előtt, ő azonban nem tudott mit kezdeni a debreceni csatárokkal, ez hatalmas védelmi hiba volt.

15:40
    Durak próbálkozik újpesti részről, de a távoli lövése Tőke ölében köt ki.

16:00
    Berta tör be középen majd passzol ki jobbra Könczeinek. Pleszkán mamuttal hárítani tud.

16:30
    Vendég les.

16:45
    A nagyon katív orosz sorból ezúttal Voronov próbálkozik, a lövés után a plexin csattan a korong.

17:54
    Hazai és vendég kiállítás. Durak a büntetett magas bottal való játékért, valamint Kaskov a másik oldalon.

18:10
    Újabb hazai büntetés. Garbacz is csatlakzkozik a padon ülőkhöz. 4 a 3 ellen folytatódik a játék.

18:45
    Szépen feláll a Debrecen, passzolgatnak, de egyelőre jól zárja a területet az UTE.

19:25
    Emelianov ér bele sután a korongba, ami így is jó még Ladányinak, de a magyar játékos lövése mellé megy.

20:00

A harmad elején még az Újpest szerezett vezetést hátrányban, majd még ugyanazon büntetés alatt egyenlített is a Debrecen. Utána beindult a debreceni orosz henger, szemet gyönyörködtető akciók végén lőtték a gólokat a hajdúságiak. Ezzel együtt az eállás 3:1 a vendégek javára és a következő játékrész is vendég emberelőnnyel kezdődik.

20:01

20:10
    A Debrecen hozza el a korongot, de gyorsan el is veszítik azt.

20:10
    Hazaiak teljes létszámban.

20:30

21:00
    Újfent a vendég csapat veszélyeztet, Könczei fonákkal kapura tett korongjára vetődik rá Pleszkán.

21:30

21:46
    Ismét újpesti kiállítás. Coleman lökött hátulról, ezért 2 perc jár.

22:00
    Sadikov tör be nagy lendülettel, majd Voronovhoz ér a korong és az ő lövését fogja Pleszkán.

22:30
    Újra Sadikov lő és Pleszkán a végállomás.

23:46

24:00
    Coleman rápihent erre a szólóra, szép egyéni megoldás után csak centik hiányoztak a gólhoz.

Feléledt az Újpest, az utóbbi percekben jórészt a hazai csapat birtokolta a korongot.

25:32
    Mégis a vendégek szereznek újabb gólt. Egy védelmi hiba után BERTA ÁKOS elé tálalnak a társak, aki kíméletlenül bebeombázza. Assziszt: Ladányi, Dancsfalvi

26:00
    Könczei próbálkozik, de ez most Pleszkán ölében köt ki.

27:15
    Páros kiállítás. Sommer és Kaskov a büntetettek. 4 a 4 ellen folytatódik a játék.

28:00
    Elomo kerül helyzetbe, de kimarad a lövése, amihez egy debreceni játékosnak is köze van.

28:11
    Vendég kiállítás, Wéber büntetése 2 perc.

28:45
    Újpesti lövés után Csíki szabadít fel.

29:15
    Letelik a páros kiállítás, szimpla hazai előnyben folytatódik a játék.

30:11
    Vendégek teljes létszámban.

30:30
    Nagy szuszakolás a hazai kapu előtt. Ladányi próbálja begyömöszölni a korongot Pleszkán mellett, sikertelenül.

31:04
    Megint kiállítás, ezúttal a vendég csapatból. Sadikov a büntetett, 2 perces hazai előny következik.

31:30
    Mihalik elfektet minden védőt és passzol Virág Tamásnak, aki szépen emel kapura, de Tőke hihetetlen bravúrral védeni tudja a helyzetet.

32:00
    Durak ereszt meg egy bődületes bombát, ami a kapuvasról vágódik fel. Ez már tényleg csak centiken múlott.

32:30
    Kaskov cselezi be magát a hazai kapu elé, ez inkább csak időhúás volt.

33:04

33:10
    Újabb büntetés. Hazai 2 perc, Mihalik bűnhődik a padon.

34:00
    Nem tud most felállni gyorsan a Debrecen, gyorsan telik az előny.

34:41
    ARTUR KURILYUK végül csak helyzetbe kerül és szinte a semmiből emeli fel a bal felsőbe, Pleszkán válla fölé a korongot. A góllal a hazai csapat kiegészült.

35:00
    Ladányi majd Könczei ér bele a korongba és szinte már mindenki bent látta azt, de a vonalbíró egyértelműen jelzi, hogy nincs meg a 6. találat.

35:00

Késleltetett vendég kiállítás, Pleszkán lekorcsolyázik.

38:05
    Most lép életbe Wéber büntetése, bottal akasztásért.

38:25
    Hazai kiállítás, Elomo kiállítása után 4 a 4 ellen folytatódik a játék.

39:20
    Virág kerüli meg a kput szépen és teszi kölzelről kapura. Tőke ez mamuttal hárítja.

40:00

Tovább növelte előnyét ebben a 20 percben a Debrecen. Bár számos helyzete volt a hazai csapatnak is, kapuvasig jutottak csak. Sok volt a kiállítás mindkét oldalon, 8-8 perc, reméljük nem szakad el a cérna egyik csapat játékosaiban sem az utolsó harmadban.

40:01

40:10
    Az Újpest nyeri a bulit, de gyorsan elhal a támadás és jöhet a Debrecen.

40:53

41:30
    Demiters korcsoláyzik be a bal szélen és egy sistergős bombát küld kapura, ami kipattan Tőkéről, de a védőké a labda.

42:00
    Hegyi lövése pattan fel valakin és a védőhálóban köt ki a korong.

42:30
    Feil lövése jön ki tőkéről, az ismétlés pedig mellé megy.

43:01

43:30
    Elomo lő lendületből, de egy védekező bot a koorng útjába kerül, így a lövés elkerüli a kaput.

44:01
    Vendég kiállítás. Könczei büntetése 2 perc bottal akasztásért.

44:30

45:00
    Nagy nehezen feláll a hazai csapat, a lövések egyelőre gyengék, nincs igazi veszélyhezlyzet.

46:01

46:15
    Kaskov tálal Könczei elé, de a magyar csatár picit lemarad a passzról.

47:00
    Sychov majdnem meglőtte a 3. találatát, de ez a lövés kicsit mellé megy, a palánkon csattan.

47:56
    Dancsfalvit akasztja meg bottal Dömötör, aminek 2 perc a jutalma.

47:56
    Próbálnak ziicerig kijátszani minden helyzetet a debreceniek, de egylőre nem sikerül igazán jó helyzetbe kerülni.

47:57
    Pleszkánról kijön a korong egy kemény Voronov lövés után és pont BERTA ÁKOS elé pattan, aki él alehetőséggel és gólt szerez. A góllal a hazai csapat kiegészül.

49:00
    Látszik már az elgyötörtség a csapatokon, főleg az Újpest várja a találkozó végét.

50:00

52:43
    Újabb debreceni tilos.

53:30
    Tanácstalanul fagyasztja a korongot a saját kapuja mögött a hazai csapat.

53:55
    Újpesti tilos felszabadítás.

54:30
    Szépen tartja akorongot a vendég csapat, nem erőltetik a támadásokat, de nekik már nem is sürgős.

55:00
    Fennakad a kapun a korong, kívülről, ez azt jelenti, hogy a semleges harmadban következhet a buli.

55:30
    Feil lövése zúg el a vendég kapu felett.

56:20
    Mihalik szerez korongot majd vezeti rá Tőkére, aki azonban résen van és útját állja a korongnak.

56:35
    Vendég les.

57:00
    Hazai les.

57:20
    Próbálkoznak még azért a lilák, egy újabb lövést hárít Tőke mamuttal.

58:01
    Újabb páros kiállítás, Sommer és Voronov a büntetettek, 4 a 4 ellen folytatódik a játék.

59:00
    A találkozó utolsó perce kezdődik.

59:28
    WÉBER ZSOLT teszi fel az i-re a pontot. Sychov készíti le a korongot a társnak, aki kíméletlenül kilövi a bal alsót.

59:45
    Az utolsó pillanatokban szépségtapasz. Egy lövés után DAVID COLEMAN csap le a kipattanóra és estében szépen letszi a pakkot Tőke mellett. Assziszt: Ványi

60:00

Magabiztosan nyert a Debrecen az enerváltan játszó Újpest ellen, ezzel egyből a középmezőnybe katatpultálta magát a hajdúsági csapat. Az Újpest ma mélyen tudása alatt játszott, a sorozatos vendég gólok pedig hamar elvették a kedvüket is. 2 nap múlva mindkét csapat hazai pályán lép jégre, tartsanak akkor is velünk! (20:07:15)

urimate

Gólok és gólpasszok: 4. Elomo (Hegyi), 60. Coleman (Ványi) – 5. Kaskov (Kurilyuk, Sadikov), 11. Sychov (Kaskov), 16. Sychov (Kurilyuk, Sadikov), 26. Berta (Ladányi, Dancsfalvi), 35. Kurilyuk (Sychov), 48. Berta (Voronov, Sychov), 60. Wéber (Sychov)

UTE Újpest Budapešť: Pleszkán (Szabó) – Durak, Demiters, Mihalik, Tapio, Elomo (C) – Zalavári (A), Garbacz, Sommer, Coleman, Gágyor – Hegyi (A), Feil, Reiter, Virág T. – Bereczki, Ványi, Szirányi, Virág Cs. (A), Dömötör

Játékvezetők: Kincses Gergely, Soós Zoltán – Bedő Péter, Muzsik Nobert