Nové Zámky – Ferencváros Bp. ESMTK 7:3 (vége) | Budapešť – Debreceni HK 2:7 (vége) | HSC Csíkszereda – Corona Brasov Wolves 3:4 (vége)
HSC Csíkszereda
3:4 (2:1, 0:1, 1:2)
Corona Brasov Wolves
kedd 07.10.2014, 18:30 • Vákár Lajos Műjégpálya, Csíkszereda • MOL Liga

Keserű szájízzel távozhatnak ma a HSC szurkolói. 5 perccel a vége előtt csapatuk még vezetett, de a hajrában a csapat megint nem koncentrált eléggé, így pillanatok alatt megfordította a Brassó a meccset. A vendégek magabiztosan játszottak az utolsó harmad utolsó részében, ennek köszönhetik a mai győzelmet. A HSC 4 hazai meccs után Debrecenben próbálhat szerencsét pénteken. (20:39:06)

60:00

59:05
    A HSC lehozza a kapusát.

57:42
    A Brassó gólt szerzett!
    Kicsivel több mint 2 perccel a vége előtt megszerzi a vezetést a Brassó. Saluga lőtt kapura közelről, a kipattanót pedig JUHAMATTI HIETAMAKI értékesítette.

56:55
    Vérszemet kapott a Brassó a gól után és tovább rohamozzák Kozuch kapuját.

54:44
    Kihasználják az emberelőnyt a vendégek. Szép passzjáték után kialakul a lövőhelyzet, majd a kipattanót MARTIN SALUGA értékesíti közelről.

53:52
    Curilla kap 2 percet az ellenfél botjának fogásáért.

52:35
    A HSC gólt szerzett!
    Megszerzi a vezetést a HSC a hajrá előtt nem sokkal! Kihasználják a kettős emberelőnyt a hazaiak, egy kipattanó lövés után ERIK SPADY csinál egy lövőcselt, majd védhetetlenül a hosszú sarokba bombáz.

51:28
    Fodor is kap 2 percet könyökhasználatért. Kettős emberelőny a hazaiaknál.

51:28
    Kiállítás a vendégeknél. Nagy Csaba kap 2 percet akadályozásért.

50:50
    Bíró Tamás volt jó helyzetben a kapu előtt, de rosszul találta el a korongot.

50:00
    Elérkeztünk az utolsó 10 perchez, a csapatok már kevesebbet kockáztatnak és nehezen találnak fogást egymáson.

47:55
    Fodot lőtt távolról laposan, Kozuchban elakad a korong.

46:01
    Molnár Zsombor ad gyönyörű passzt Sateknek aki rálövi a jobb oldalról, azonban Polc most is a helyén volt.

45:37
    Letámad a Brassó emberhátrányban, Nagy Csaba lőtt a kék vonalról, Kozuch menteni tudott.

44:59
    Péter kap 2 percet bottal lökésért.

43:33
    Curilla bombáz a kék vonalról, Polc nem volt takarásban így védeni tudott.

42:50
    A Brassó többet korcsolyázik ezekben a pillanatokban és többször sikerül beszorítani a hazaiakat a saját térfelükre

41:30
    Bors tör be a brassói harmadba, laposan lő, de Polc leér az alsó sarokra.

40:01

A második harmadban már sokkal összeszedettebben játszottak a vendégek és sikerült egyenlíteniük is. A HSC valamennyit veszített az első harmadbeli intenzitásból, így a döntés a harmadik harmadra, vagy a hosszabbításra marad. Rendkívűl szoros a meccs idáig, a harmadik harmadban majd kiderül, hogy döntésre jutnak-e a felek a rendes játékidőben.

40:00

38:35
    Sölund korcsolyázik be szépen az ellenfél harmadába, azonban a bírók lest ítéltek, a hazai szurkolók szerint tévesen.

37:09
    Bíró Ottó volt üresen a kapu előtt, fonákkal próbálkozott, azonban Polc szépen tudott védeni.

36:00
    Sjölund lőtt nagy erővel középről, miliméterekkel ment mellé!

34:30
    Molnár Zsolt kap 2 percet gáncsolásért.

34:21
    Klouda lő kapásból laposan, Kozuch résen volt.

33:47
    Tilos felszabadítás. (Corona Wolves)

32:07
    Bíró Mátyás kap 2 percet gáncsolásért.

31:43
    Gecse felviszi a korongot, majd fonákkal lő, de ez nem volt veszélyes.

29:41
    Fodor megpróbálja meglepni Kozuchot, de túlságosan középre ment a lövése így ez csemege volt a rutinos hálóőrnek.

28:50
    Filip lőtt emberelőnyben a kék vonalról, Kozuch könnyedén hárított.

27:51
    2 perces technikai kisbüntetés a HSC-nek, túl sokan voltak a jégen.

27:51
    Curilla kapja lövőhelyzetben, azonban a játékvezető lest ítél.

26:35
    Papp lőtt laposan, centikkel ment mellé.

24:49
    Egyenlítenek a vendégek. Két kapuralövés után igencsak nagy kavarodás volt Kozuch kapuja előtt, ezt PETER KLOUDA használta ki és közvetlen közelről volt eredményes.

24:02
    Tranca volt abszolút ziccerben, Polc viszont védeni tudott.

23:00
    Mihály lőtt laposan, Molnár Zsombor a kapu előtt kivárt, de nem tudott beleérni. Így sem volt veszélytelen.

21:35
    Bíró Mátyás tört be az ellenfél harmadába és lőtt a hosszú sarok fele, kevéssel tévesztett célt.

20:20
    Mihály passza után Klouda lő, Kozuch a helyzet magaslatán.

20:01

Nagyon jó iramú játékot láthattak a nézők az első harmadban. Mindkét oldalon alakultak ki nagyobb helyzetek, de összességében a hazaiaknak volt több gólszerzési lehetőségük. Megérdemelten vezet a HSC tehát, reménykedjünk, hogy a folytatásban sem csökken a színvonal!

20:00

19:18
    Megszerzi a vezetést a HSC. Bors keresztezett egy korongot a bal oldalról középre, amibe MOLNÁR ZSOMBOR ért bele nagyszerűen fonákkal. A korong védhetetlenül vágódott a felső sarokba.

17:44

16:18
    Salló lőtt a kék vonalról, Polc magabiztosan fogta.

14:11
    Gyorsan egyenlítenek a hazaiak, MAREK CURILLA kap egy jú passzt a jobb oldalon majd csuklóból ellövi, a korong védhetetlenül vágódott a rövid sarokba.

13:56
    Megszerzik a vezetést a vendégek. MOLNÁR ZSOLT kap egy nagyon jó indítást, Kozuchot sikerült elfektetnie, majd az üres kapuba passzolta a korongot

11:25
    Spady lőtt laposan és erősen, a kipattanó után sikerül felszabadítani a vendégeknek.

10:56
    Kiállítás vendég oldalon is, Antal kap 2 percet fogásért.

10:13
    Petres korcsolyázik el a bal oldalon, megcélozza a hosszú sarkat, Kozuch könnyedén véd.

08:40
    Saluga korcsolyázik közel a kapuhoz és lő, de Kozuch szépen véd.

08:26
    Itt az első kiállítás, Satek kap 2 percet térd használatáért.

07:34
    Tilos felszabadítás. (HSC)

06:05
    Bors lövése Petresen pattant meg és majdnem megtréfálta Polcot.

05:42
    Salló lőtt a bal oldalról, Polc kesztyűvel fogta.

03:55
    Sjölund cselez ki két brassói játékost, majd ziccerbe marad, fonákkal lő de a korong elkerüli a kaput!

03:00
    Veszélyes támadás a Brassótól, egy lövés után Molnár elé pattan a korong de nem tudja közelről a kapuba lőni.

02:10
    Egy bejátszott korong veszélyesen megy el a Brassó kapuja előtt, Curilla nem sokkal marad le róla.

00:30
    A HSC építi az első támadást, Farkas volt a kapu előtt, de nem érte el a passzt.

00:01

HSC Csíkszereda: Kozuch (Ruczuj) – Bors, Spady, Satek, Sjölund, Bíró T., Salló, Nagy I., Mihály E., Farkas, Papp Sz. (C), Gecse, Bíró M., Tranca, Bíró O., Pál, Molnár, Rokaly, Hildebrand, Curilla, Molnár Zs., Geréb. Edző: Christer Dreberg

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Molnár, Fodor, Péter, Antal, Saluga, Filip, Pysarenko, Mihály, Imecs, Oprea, János, Klouda, Bálint, Virág, Nagy, Petres, Péter, Márton, Hietamaki, Mátyás. Edző: Kovács László

Játékvezetők: Lascar Valentin, Toparceanu Cosmin, Butucel Mihai, Máthé István.

Ma este Csíkszeredában kerül sor az első erdélyi MOL Liga rangadóra. A HSC Csíkszereda fogadja a brassói Corona Wolves csapatát. A hazaiak a kezdeti nehézségek után jó színvonalú hokit játszottak hazai pályán, az elmúlt 3 meccsen 4 pontot szereztek, kétszer győztek hosszabbítás és büntetőpárbaj után, a Dab.Docler illetve a Miskolc ellen. Az Érsekújvár ellen ugyan nem sikerült pontot szerezniük, de a játékkal ott sem voltak nagy gondok. A Brassó ezzel szemben gyengélkedett az elmúlt mérkőzéseken, 3 otthon megvívott meccsből mindössze egy pontot tudtak szerezni, így a két csapatot csupán két pont választja el a tabellán. Szoros és izgalmas mérkőzésre van kilátás.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik..

Imre Hunor

Gólok és gólpasszok: 15. Curilla (Spady), 20. Zs. (Bors, Sjölund), 53. Spady (O., Curilla) – 14. Molnár (Hietamaki), 25. Klouda (Saluga, Nagy), 55. Saluga, 58. Hietamaki (Saluga)

Játékvezetők: Lascar Valentin, Toparceanu Cosmin, Butucel Mihai, Máthé István