Borussia M'gladbach – 1899 Hoffenheim 3:1 (vége) | 1. FC Köln – SC Freiburg 0:1 (vége) | SC Paderborn 07 – Hertha BSC 3:1 (vége)
Borussia M'gladbach
3:1 (2:1)
TSG 1899 Hoffenheim
vasárnap 02.11.2014, 15:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Bundesliga

Egy igazi vérbeli német rangadót látott ma délután a publikum. 2 még veretlen csapat ütközetéből a hazaiak jöttek ki jobban.

Az első félidőben azért nem volt ennyire egyértelmű a helyzet. Mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek. De amíg a hazaiaknál több húzó ember is akadt, addig a vendégeknél nem volt ilyen kulcsember.

A második etapban azért esett színvonal, de ez köszönhető volt egy újabb, gyors Herrmann találatnak és annak, hogy a Hoffenheimnél nem akadt igazi vezéregyéniség. Többet birtokolta a labdát a vendég csapat, de Sommer kapuját nem tudták veszélyeztetni. Míg a Gladbach támadói egyre-másra dolgozták és hagyták ki a kontrák adta lehetőségeiket.

Teljesen megérdemelt a hazai siker, akik valóban emlékezetesen ünnepelték meg vezetőedzőjük, Lucien Favre születésnapját!

A Borussia M'Gladbach csapatából Herrmann (a mezőny legjobbja) mellett Raffael, Hahn, Kruse és Kramer produkciója volt kimagasló. Addig a Hoffenheim oldaláról csak Modeste, Zuber és Polanski nyújtott jó teljesítményt!

Köszönjük a figyelmüket, tartsanak velünk legközelebb is! (17:30:35)

90+2

90+2
    Elyounoussi keretbe foglalta a második félidejét a Hoffenheimnek! Beadása üres területre ment!

90+1
    A szögletet kifejelték a védők, majd Szalai birkózik a labdáért. De Ő volt a szabálytalan. Jöhet a hazai csapat!

90+1
    Beck beadásába léptek bele. Sarokrúgás következik!

90
    2 perc lesz a ráadás!

90
    A 25 méterről leadott kísérlet elkerülte a kaput. Traore megoldása nem volt igazán jó!

89
    Majd ismét egy hazai kontra és egy fault. Veszélyes helyről egy szabadrúgás.

89
    Hamad lövését védte a kapus!

88
    A mérkőzés hőse Herrmann kapott pihenőt! Traore kapott néhány percet edzőjétől!

87
    Hahn volt szabálytalan Beckkel szemben!

86
    Firmino akart Szalainak ívelni egy labdát. De jócskán célt tévesztett. Így a kapusé lett a játékszer.

86
    Hazard pörgetett feleslegesen, így elvesztette a labdát.

85
    Sommernek kellett kimozdulnia egy beadásra. Ez nem okozott gondot a kapusnak!

84
    Raffael volt most szabálytalan. Hoffenheim bal bekkje volt az áldozat.

83
    Rudy tartotta fel Herrmannt. Szabadrúgás a hazai csapatnak!

82
    Sommer kirúgását követően a vendég védők passzolgatnak

81
    Hazard kapott erőtlen passzt Raffaeltől, így a védők könnyen szerelni tudtak!

80
    Firmino beadása magas volt Szalainak. Sommer zavartalanul lehúzhatta azt!

Pungor Csaba

Gólok: 13. Hahn, 33. Herrmann, 53. Herrmann – 31. Modeste

Lapok:   43. Herrmann (MNC) – 10. Strobl (HOF)

Borussia M'gladbach: Sommer – Korb, Stranzl (Brouwers 79'), Jantschke, Dominguez – Hahn, Nordtveit, Kramer, Herrmann (Traore 88') – Kruse (Hazard 79'), Raffael
    Cserék: Blaswich – Hrgota, Johnson, Wendt

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Rudy, Süle, Strobl, Beck – Schwegler (Hamad 78'), Polanski – Zuber (Vestergaard 46'), Firmino, Elyounoussi – Modeste (Szalai 68')
    Cserék: Schwäbe – Abraham, Bicakcic, Herdling

Játékvezetők: Deniz Aytekin; Asszisztensek: Benjamin Brand, Marco Achmüller; Tartalék játékvezető: Tobias Stieler