Debreceni HK – Corona Brasov Wolves 4:3 (2:0 szétlövés után) | Budapešť – HSC Csíkszereda 4:2 (vége) | Ferencváros Bp. ESMTK – Dab.Docler 2:4 (vége)
UTE Újpest Budapešť
4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
HSC Csíkszereda
péntek 14.11.2014, 18:00 • Újpesti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

Aktívan kezdték a harmadot a csapatok, az első emberelőnyt rögtön a kihasználta a Csíkszereda Spady révén, utána egy hazai emberelőnyt támadott végig az Újpest, de nem lett belőle gól. Létszám egyenlőségnél az Újpest dominált, azonban Kozuch jól állta a sarat. Egy rossz csere miatt került emberhátrányba megint az Újpest és ezt Pojkar révén gyorsan kihasználták a vendégek. Ezek után magasabb fokozottra kapcsolt az Újpest és Virág Tamás révén a szépítés is meglett.
    A harmad végén az első gólt szerző Spady került a kiállítás sorsára, akinek büntetéséből még 1:17 volt hátra.

A második harmadra már Pleszkán József érkezett az újpestiek kapujába. A harmad eleji emberelőnyt nem tudták jól megjátszani a hazaiak, de utána támadásban maradtak a hazaiak és Hegyi Ádám Zoltán révén ki is egyenlítették az állást a hazai szurkolók nagy örömére. Ezután is dominált az Újpest és folyamatosan helyzeteket alakítottak ki, aminek eredménye lett, hogy a harmad közepén Mihalik révén emberelőnyből már a vezetést is átvette a hazai csapat, így egy két gólos hátrányt fordítottak meg a második harmadra a lila-fehérek.

Az utolsó harmad elején Virág Tamás révén megerősítette előnyét az Újpest, de ezután már kevés játék folyt a jégen, sorra jöttek a kiállítások közte mindkét oldalon kettős emberelőny, de egyik csapat sem tudta kihasználni. A harmad közepén Curilla és Hegyi Ádám Zoltán verekedett össze, a jégen ekkor már elszabadult a pokol és a bírók nem tudták az indulatokat kordában tartani. A mérkőzés végét még megnyomta a Csíkszereda, de ezzel nem sikerült újabb gólt szerezni és a harmad végén még Elomo is végleges kiállítást kapott.
    Ezzel az Újpest ellépett mai ellenfelétől és újabb hazai győzelmet arattak!
    Köszönöm a figyelmet! (20:20:37)

60:00

59:36
    Sjölund lövését fogta Pleszkán.

59:28
    4 a 4 ellen megy a játék!
    Elomonak szóltak oda, aki belerúgott a jégen fekvő sisakba, ezért 5+20 percet kapott. A hivatalos jegyzőkönyvbe fejre irányuló támadás szerepel.
    Kozuch újra elhagyta a kaput!

59:28
    Bíró Ottó és Satek ütközött Elomo is részt vett az ütközésben. Satek sisakja lerepült, de nincsen nagyobb baj.

59:09
    Újpesti emberelőny!
    Molnár Zsombor kapott két percet bottal akasztásért.
    Kozuch visszatért a kapuba.

58:45
    Kozuch hagyta el a kaput, így 6 az 5 ellen megy a játék.

58:38
    Sjölund centerezése után Tranca nem találta el a kaput.

57:33
    Bors lövése nem talált kaput.

57:29
    Pojkar lövése egy blokkról került játéktéren kívülre.

57:11
    Kiegészültek a csapatok!

56:43
    Bíró Mátyás vitte lesre a korongot.

56:12
    Tuszkolás Pleszkán előtt, de a kapusé a korong.

55:19
    Les a hazaiaknál.

55:11
    Páros kiállítás!
    Kiss Dániel és Niklas Sjölund ment ki két percre. 4 a 4 ellen megy a játék.

54:51
    Sjölund ment kapu felé, de Pleszkán védett.

54:16
    Coleman passza után Kiss lövése ment el a kapu előtt.

54:06
    Pichler lövésébe érnek bele, így ne m volt veszélyes kapura.

Pap Csaba

Gólok és gólpasszok: 16. Virág T. (Virág Cs., Dömötör), 27. Hegyi Á. Z. (Mihalik), 31. Mihalik (Durak), 44. Virág T. (Elomo, Mihali) – 6. Spady (Nagy I., Molnár Zs.), 15. Pojkar (Sjölund)

UTE Újpest Budapešť: Ágoston (Pleszkán) – Durak, Hegyi Á. Z. (A), Mihalik, Elomo (C), Tóth G. – Lindgren, Kiss D., Coleman, Turbucz, Gágyor – Ványi, Garbacz, Dömötör, Virág Cs. (A), Virág T. – Bereczki, Egyed, Sommer, Pichler.
    HSC Csíkszereda: Kozuch (Ruczuj) – Pojkar, Bors, Curilla (A), Satek, Mihály E. – Spady, Nagy I. (A), Sjölund, Tranca, Molnár Zs. – Salló, Papp Sz. (C), Bíró O., Bíró M., Farkas – Gecse, Molnár Z., Geréb, Rokaly.

Játékvezetők: Vladimir Babic, Wolf László – Abonyi Attila, Soltész Áron.