Fehérvár AV19 – Orli Znojmo 4:5 (2:3 szétlövés után)
4:5 (2:1, 1:2, 1:1 - 0:0)
HC LERAM Orli Znojmo
péntek 21.11.2014, 19:15 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBEL

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:15 - kor kezdődik..

Sasok az ördögkatlanban! Az Orli Znojmo csapatát fogadja ma este a Fehérvár AV19 csapata az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban. Ez lesz a két csapat második találkozója idén, az első, znojmoi meccs után a csehek örülhettek (5-4). Itt van tehát a lehetőség a javításra, és rá is férne a csapatra egy vérfrissítő győzelem, ami egyben a két meccses vereségi sorozatot is megszakítaná. Az elmúlt években kialakult különös sorminta alapján ebben az időszakban, a válogatott meccsek miatti szünet után szokott visszaesni a csapat teljesítménye. Egy esetleges mai, majd vasárnapi győzelemmel azonban a fiúk bebizonyíthatják, hogy ez az év más, és hogy még egy kis szünet sem tántoríthatja el őket a az első hat hely egyikének megszerzésétől. 19:15-kor bedobják a korongot az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban, tartsanak velünk!

00:01

És elkezdődött a mérkőzés, a Volán hozta el a korongot!

01:11
    Hatalmas znojmoi helyzet maradt ki, az üres kapu mellé tessékelték végül a korongot!

01:24
    Az első komoly fehérvári támadást is láthattuk!

02:05
    Szép támadás végén a vendég kapusnak kellett nagyot védenie!

02:34
    Robinson gyűjti be a korongot egy nem túl acélos vendég támadást követően.

03:11
    Bartalis húzogatott szépen, a visszatett passza után Benk lövését azonban blokkolták.

03:49
    Sarauer indult megy gyönyörűen, lövését Nechvatal védte!

04:41
    Kovács Csaba bombáját védte a vendég hálóőr!!

05:30
    A cserepadra hullott a korong, buli a félpályánál.

05:50
    Orbán sprintelt a korongért, és be is tudta tenni a vendég harmadba.

06:23
    Ismét Nechvatal alatt a korong, jól kezdjük a mérkőzést!

07:11
    Boivin szlalomozott át a védőkön, de lövésig nem jutott végül.

07:55
    Hiába teremtünk veszélyes helyzeteket, nem tudjuk kihasználni őket hideg fejjel.

08:35
    Az első kiállítást a meccsen a Znojmo fogja kapni palánkra lökésért, Kocsis Ferencet pedig sajnos le kell támogatni. Reméljük komolyabb sérülés nélkül megúszta az esetet, és vissza fog majd térni.

08:35
    Martin Baca végül a kiállított játékos.

09:14
    Felálltunk, de a védők végül ki tudták ütni a pakkot a harmadukból.

10:22
    Sajnos Znojmo tudott megindulni, és még Robinsonnak kellett biztosítania egy lövést.

10:35
    A Znojmo büntetése lejárt.

11:24
    Magosi remek passzát Benk András nem tudta a kapuba tessékelni közvetlen közelről!

12:02
    Robinson kesztyűjében hal el egy vendég próbálkozás.

12:16
    Újabb vendég kiállítás, Branislav Rehus ül ki akadályozásért.

12:26
    Sajnos buli Robinson kapuja előtt.

13:05
    Kevin Wehrs kapott nagyszerű passzt, üresen lőhetett középről, de Nechvatal villámgyors mozdulattal hárítani tudott!

13:42
    A Volán gólt szerzett!
    Végre megtört a jég, vezet a Fehérvár! Sikorcin lövés kipattant a kapusról, ám a lecsorgó korongot KOVÁCS CSABA már a hálóba lőtte! 1-0!

14:35
    Vincze Péter az első fehérvári kiállított játékos, bottal lökésért.

15:05
    A Znojmo gólt szerzett!
    Viszonylag gyorsan összejött az egyenlítés a Znojmonak. Emberelőnyben gyorsan felálltak, majd Tomas passza után ANTONIN BORUTA takarásból kilőtte a jobb felsőt.

16:25
    Beindult a nagyüzemi gólgyártás! Ejdepalm passza után JEFF LOVECCHIO szerezte meg a Fehérvár számára az újabb vezetést jelentő találatot!

17:51
    Újabb kemény ütközés után egy znojmoi maradt lent a jégen.

17:51
    Magosi Bálint kap 5 perces büntetést az eset után, palánkra lökésért.

18:05
    Sikerült azonnal kiütni a korongot.

19:04
    Felállt a Znojmo, de lövésig nem jutottak a vendégek.

19:56
    Még egy Robinson védés a végére!

20:00

Jól kezdte a mérkőzést a Fehérvár, sajnos a helyzet többsége kihasználatlan maradt, ami sokszor a kapkodás, nem pedig a vendég védelem minőség hibája volt. LoVecchio és Kovács góljaival végülis előnnyel fordulhatunk az első harmad után, de Magosi még 2:51-ig a büntetőpadra kényszerül, ami nagyon hosszú időnek fog tűnni. Ezt ki kell bekkelni, majd még több gólt kell lőni mint az ellenfél., ilyen egyszerű. És mi fog ebből megvalósulni? Maradjanak velünk, és megtudják!

20:01

20:39
    Most sikerült kilőni a korongot, hiába állt fel a Znojmo.

21:18
    Volán játékosok adogatnak, eddig jól védekezünk hátrányban.

22:01
    Pavlykovsky lövését rúgta ki Robinson a jobb alsóból!

22:42
    A znojmoi harmadban folyik a játék!

22:54
    És kiegészült a Fehérvár, igaz, az utolsó pillanatban Robinsonnak kellett nagyot védenie!

23:50
    Maradt támadásban a Znojmo az előnyük után, és meg is szerezték az egyenlítő találatot!

24:50
    Nem kevesebb, mint három ziccer maradt ki a znojmoi kapu előtt, ezeket nem szabadna kihasználatlanul hagyni!

25:29
    Robinson jött ki hajmeresztő módon kapujából, és valamiért bárdját is eldobta. Szerencsére nem lett komolyabb baj belőle.

26:02
    Hosszas bírói tanácskozás után buli a fehérvári kapu előtt.

26:15
    Beroun lövését szedte ki Robinson a bal felsőből!

27:50
    Sikerül beszorítani a Znojmo-t, de igazán nagy átütő erő nincs a csapat játékában.

28:42
    Pucher lövését védte Robinson!

29:12
    Villámgyors fehérvári kontra után kellett Sarauer lövését védenie Nechvatal kapusnak védenie!

29:45
    És még egy Nechvatal védés, csak nehogy úgy járjunk mint a grazi kapussal, aki a végére teljesen elvette a csapat önbizalmát.

30:44
    Amatőr védelmi hibából szerzi meg a vezetést a Znojmo. Wehrs passzolt RADEK CIP-hez, aki biztos kézzel használta ki a Robinsonnal szembeni egy az gy elleni szituációt!

31:19
    Nechvatal védése után alkaul ki kisebb csete-paté kapuja előtt.

32:10
    Kocsis Ferenc emelte kapura a korongot, és harcolt ki ezzel egy bulit a vendég harmadban.

32:42
    Hatalmas kavarodás után végül sikerült kapura tenniük a korongot, de Robinson szerencsére védeni tudott!

33:36
    Hiába indultunk meg szépen, lövésig nem jutottunk. A kontrából a Znojmo viszont ige, és Robinsonra volt szükség hogy ne kapjunk újabb gólt.

34:40
    Nem igazán tudjuk ismét felvenni a meccs fonalát, összezavart minket a harmadik vendég gól.

35:18
    Volán támadást szakít meg a játékvezető, mert Nechvatal felszerelésével van valami probléma.

35:57
    Egy hajszállal volt csak hosszú a passz LoVecchio felé, pedig ezzel kiugorhatott volna a fehérvári csatár.

36:42
    Kovácsnak kellett volna most egy kicsit megnyúlnia, hihetetlen hogy milyen kicsin múlik egy passz pontossága.

38:00
    Podesva kapott remek passzt, bekorcsolyázott vele a harmadunkba, lövését azonban Robinson védte!

38:04
    Nechvatal is bemutat egy bravúrt!

38:12
    A znojmoi kontra után pedig ismét Robinson védett villámgyors mozdulattal!

38:46
    Kettő az egy ellen jöhettek a vendégek, de sikerült kibekkelni.

39:03
    Az utolsó két perc a kapusokról szólt, mindkét oldalon remek védéseket láthattunk!

39:16
    A harmad végén csak összejön a fehérvári egyenlítés!! MICHAEL BOIVIN pofozta be végül a korongot a znojmoi kapuba. Az idén érkezett játékos remélhetőleg tartogat még néhány gólt mára!

39:30
    Két nagy helyzet után végül buli a znojmoi kapu előtt.

40:00

Igazi rangadót láthatunk a mai napon, parázs csata folyik a jégen! Ezt a harmadot megnyerte a Znojmo, és ha az első 10 percet vesszük csak figyelembe, akkor ez megérdemeltnek mondható. A harmad második felétől azonban egyre inkább a Volán vette át a kezdeményező szerepét, több komoly helyzetünk is volt, amikből Michael Boivin szerencsére értékesíteni is tudott egyet! Következik a záró harmad, maradjanak velünk!

Jan Lattnert állították ki gáncsolásért a dudaszó után, miután 8 másodperccel a harmad vége előtt szabálytalankodott ellenfelével szemben. Így tehát a harmadik harmad elején két percen keresztül emberelőnyben lesz a Fehérvár, mondjuk mi azzal is kiegyezünk, hogy hamarabb visszatérhessen a vendég játékos – természetesen egy fehérvári gólt követően.

40:01

40:27
    Fel tudunk állni a znojmoi kapu előtt.

40:44
    Nagyszerűen megjátszott előny után szerzi meg ismét a vezetést a Fehérvár! Sarauer passzolt középre, ahol JEFF LOVECCHIO érkezett, és ha már ott járt, meg is lőtte mai második gólját! 4-3 a Fehérvár javára!

41:40
    Nem sokkal csúszott el a korong a vendég kapu mellett, a kontra után pedig már Robinsonnak kellett résen lennie.

42:05
    Tilosra ütötték a vendégek, buli a znojmoi kapu előtt.

42:22
    Bartalis korcsolyázott keresztbe, majd lőtt kapura.

42:54
    Bartalis remek csel után passzolt Varga Arnoldhoz, a hátvéd lövését azonban Nechvatal védte!

43:26
    Most pedig LoVecchio lövését kellett fognia a vendégek hálóőrének!

44:19
    Sikorcin lövése a znojmoi kapuson megpattanva végül a kapuvasról pattan ki! Az egész csarnok egy emberként kapott a fejéhez ilyen balszerencse után.

45:16
    Számos Volán helyzet után kellett a védelemnek is megmutatni, hogy mit tud.

46:05
    Sikerült bent tartani a korongot a znojmoi harmadban, de a lövést védte Nechvatal.

46:12
    Nagyon peches sajnos az elmúlt néhány meccsen a Fehérvár. Annyi helyzet után végül a vendégek szereznek gólt, Boruta passza után PETER PUCHER egalizált! 4-4!

47:05
    Robinson védése után buli a fehérvári harmadban.

47:33
    Ismét a fehérvári kapu előtt a korongbedobás.

48:03
    Sarauer eltűnt a védők között, nem biztos, hogy magától tette mindezt.

48:53
    Szinte a bedobókörig csúszik ki Nechvatal, hogy felszedje a korongot Marino elől.

49:25
    Villámgyors kontra után Robinsonnak kell védenie Pucher lövését.

49:48
    Sarauer esett el megint gyanús körülmények közepette, de a játékvezető sípja megint néma maradt.

50:46
    Keményen ostromoljuk a vendég kaput, de az utolsó passzok rendre pontatlanok sajnos.

51:27
    Nem sikerült benntartani a korongot a znojmoi harmadban, a kontra végén viszont ők sem jutottak el lövésig.

51:42
    Tilos felszabadítás után buli a fehérvári kapu előtt.

52:39
    Még egy rossz passz, ami után pedig komoly helyzet alakulhatott volna ki.

53:04
    Orbitális védelmi kihagyás után Josh Robinson, a Fehérvár hálóőre mutatta be a meccs védését, miután szenzációs mozdulattal lepkés kesztyűjébe zárta a korongot!

53:54
    Les miatt szakad meg a fehérvári támadás.

54:14
    Szép cselsorozat után Andrew Sarauer (Fehérvár) lőtt nem sokkal a kapu fölé.

54:40
    Újabb hatalmas Volán helyzet után hördült fel a publikum.

55:28
    Bartalis István előtt is hatalmas helyzet adódott, de ma egy gólt sem adnak könnyen az Égiek!

56:46
    Nem sikerül áttörni a Nechvatal által képzett falat, pedig az akarattal és elszántsággal semmi gond sincs.

58:04
    Az utolsó két perc kezdődött el, mikor egy egyértelmű akadályozást nem vett észre a játékvezető.

58:39
    Még egy védést feljegyezhetünk vendég oldalon!

59:23
    A harc hevében még a fehérvári kapu is elmozdult helyéről.

59:32
    Nagyon kell most figyelni, megnyomják a végét a csehek.

59:37
    Robinson véd szépen egy távoli lövést!

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

Nem hozott döntést a 60 percnyi rendes játékidő, így a két perces szünet után 5 perces hosszabbítás következik. Ha ott sem esik gól, jönnek a büntetők!

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

60:28
    Támad a Fehérvár, Sarauernek, és Biovinnek is volt már egy-egy helyzete!

61:29
    Sikorcin Ladislav lövését védte a znojmoi kapus!

61:57
    Banham esett el a kapu előtt, nincs kiállítás.

62:25
    Havlik lövését kapta le Robinson!

62:38
    Kapu előtti kavarodást követően a korong Robinson alatt pihen.

62:53
    Sarauer passza után Ejdepalm bombáját is védte Nechvatal!

63:27
    Egy kis szerencse kéne csupán a Fehérvárnak, azon kívül már minden adott az újabb gólhoz.

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

Egyik csapat sem tudott az 5 perc alatt a kapuba találni, ez pedig azt jelenti, hogy a mérkőzést büntetőlövések fogják eldönteni!

Szétlövés kezdete.

1. serie
    0:0
    Az első znojmoi büntető kimarad!!

1. serie
    1:0
    És bent van!! Csinált egy cselt, még egyet, majd a kapuba lőtt Bartalis!

2. serie
    1:1
    Sajnos bent volt, hátulról pattant vissza a korong!