Ferencváros Bp. ESMTK – Corona Brasov Wolves 0:5 (vége) | DVTK Jegesmedvék – HSC Csíkszereda 6:1 (vége)
Ferencváros Bp. ESMTK
0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Corona Brasov Wolves
szombat 06.12.2014, 17:00 • Pesterzsébeti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

Magabiztos, 5 gólos győzelmet arat a vendég Brassó. A Fradi ma nyomát sem mutatta a tegnapi jó játéknak, bár a lehetőségeik megvoltak, de nem tudtak élni velük. Ezzel egyre távolodnak a rájátszást érő helyektől, míg a Brassó tapad a dobogós csapatokra. (19:11:08)

60:00

59:30
    Az utolsó percben még a vendégek eddig keveset játszó sora is pályára lép, és ezzel lassan vége is a találkozónak.

Nagyon szeretne szépíteni a Fradi az utolsó pillanatokban, ők nyomnak, a Brassónak most már semmi nems ürgős.

58:23
    Németh kerül helyzetbe, de Polc ezt is valami bravúros mozdulattal hárítani tudja.

57:00
    Egy messziről kapura emelt korong pattan meg Polc fejvédőjén, majd Kiss Gábor még a botjával is odaüt. Ez elég csúnya, bár nyilván enm szándékos mozduéat volt. Kiállítás nincs, talán némi meglepetésre.

56:00
    Mikusovic próbálkozik meg a gólszerzéssel, de Polcig el sem jut a korong.

55:13
    A Brassó gólt szerzett!
    Bent van az ötödik vendég gól is. PÉTER ZSOLT a gólszerző. Assziszt: Mihály és Filip. Ezzel a találattal azt hiszem végleg eldőlt a találkozó.

54:00
    Újabb perc pereg le, jobbára vendég helyzetek vannak továbbra is.

52:30
    Saluga korcsolyázza körbe a hazai harmadot és lő a végén, de Marton ezúttal védeni tud.

52:00
    Eldőlni látszik a találkozó. Magabiztos a vendég előny és nem látszik a Fradin, hogy több gólra is képes lenne a hátralevő időben.

51:30
    Hazai les.

50:00
    Rafaj előtt teremtődik nagy helyzet, mikor egy kiugrás után egymaga viheti a kapura a korongot, de a kapuvasat találja csak el a zöld-fehér játékos.

49:07
    PÉTER RÓBERT használja ki a kettős előnyt egy végletekig kijátszott akció végén. Assziszt: Saluga és Filip
    Ezzel az egyik kiállítás letelik.

48:50
    Nem sokáig maradhatott Galló a jégen, újfent őt szórják ki. Magas bottal való játékért kap 2 percet ezúttal.

48:21
    Visszajöhet az egyik kiállított hazai játékos.

47:45
    Nagy lövését hárítja mamuttal Marton, de nem tudnak felszabadítani.

47:29
    Cernyt is kiállítják, szintén 2 percre durva játékért. Ezzel 5 a 3 ellen folytatódik a játék.

46:21
    Virág gáncsolásáért kap 2 perces kiállítást Galló Illés, ezzel hátrányba kerül a hazai csapat.

44:50
    Farkas próbálja átgyömöszölni a korongot Polc alatt, de a pakk megakad a kapuvas tövénél.

43:45
    Nagy teszi kapura fonákkal a korongot, ez azért nem volt komoyl lövés, nem is okozott gondot Martonnak.

43:20
    Vendégek teljes létszámban.

Polc ellen egyszerűen nincs ellenszere a hazai csapatnak, nagyrészt rajta múlik a vendégek magabiztos vezetése.

42:00
    Novak viszi be a korongot a vendég kapu mögé, majd megkerülve azt tüzel, de Polc ezt is hárítani tudja.

41:20
    Brassói kiállítás. Pysarenko akasztotta meg Dubeket, ennek 2 perc a "jutalma".

40:30
    Obsuté a hamrad első lövése, Marton azonban ezt könnyedén hárítja.

40:01
    A vendégek hozzák el a buli után a korongot, olyan áron, hogy még a vonalbírót is felborítják. Nagy tehát az igyekezet.

40:01

Nem igazán ment a Fradinak a második 20 percben. Emberelőnyök sőt egy büntető is kimaradt, míg a Brassó élni tudott a helyzeteivel, így magabiztos, három gólos vezetéssel fordulhatnak a záró játékrészre.

40:00

39:48

39:00
    Nehezen tud csak felállni a Fradi, és lassan a kiállítás is letelik.

38:00
    Moravec lő több ízben is kapura, de a lövései vagy mellémennek vagy Polc ölében halnak el.

37:48
    Vendég kiállítás. A játék késleltetéséért kap 2 percet Klouda.

37:40
    Polc korcsolyázik ki kicsit túlságosan a kapujából, de Kiss fonákkal kapura tett korongjára így is rá tud feküdni.

37:30
    Vendég tilos felszabadítás.

36:56
    Hazaiak teljes létszámban.

36:44
    Jórészt a Brassó birtokolja a korongot az előny alatt, de nagyobb helyzet most nem volt.

35:45
    Pál ugrik ki hátrányban és lő talán messzebbről, mint kellett volna, de egy blokkoló botról a védőhálóban köt ki a korong.

35:15
    Obsut tüzel messziről, de ez jócskán mellémegy, ugyanakkor nem sikerül felszabdaítani sem ferencvárosi részről.

34:56
    Kiállítás lesz, túl sok játékos volt a jégen a hazai cspatnál. Ez 2 perces hátrányt jelent.

33:30
    Novak 2 társával együtt mehetett a vendég kapu felé, de a lövés megint elkerüli a ketrecet, egyszerűen nemt udnak gólt lőni a zold-fehér játékosok.

33:00
    Vendég les.

32:30
    Revák próbálja a csapattársat helyzetbe hozni, de a brassói botok sűrűjében ez nem sikerül.

32:00
    Helyzet a túloldalon is. Kiss Gábor próbálkozik, de nem tudott Polc eszén túljárni.

31:30
    Az emberelőny utolsó pillanatait kihasználva MIHÁLY ÁRPÁD szerzi meg a vendégek harmadik találatát. Assziszt: Pysarenko

29:33
    Hazai kiállítás. Borbás büntetése 2 perc fogásért.

29:00
    Galló két vendég védővel a nyakán tör kapura, de így nem sok esélye van arra, hogy veszélyes helyzetbe kerüljön.

28:30
    PETRES MAGOR TIVADAR szinte a semmiből szerez újabb vendég gólt. Ezzel két gólos a sárga-kékek előnye. Assziszt: Obsut és Filip

27:45
    A kapu mögött fagyasztja kicsit a korongot a Fradi.

27:15
    Martonról felpattan egy vendég játékos lövése után a korong, így bedobás jöhet a hazai kapu előtt.

26:45
    Hazai les.

26:30
    Horváth tüzelhetett nagyon szabadon pontosan szembe a kapuval, de a lövés kijön Polcról és oda pattan, ahol nincs zöld mezes játékos.

25:30
    Bedobás a vendég kapu előtt, miután a korong elhagyta a játékteret.

24:30
    Fodor Csanád cselezi be magát egészen Maron kapuja elé, de a passza enmt alál csapattársat, így nem lesz helyzet.

Hazai tilos felszabadítás.

23:55

23:00
    Kiss Ákos tüzel majdnem a kékről, de a plexin csattan a kapu fölé szálló korong.

22:30
    Mihály borítja fel Mikusovicot, de ezt nem látják szabálytalannak a bírók.

22:18
    Vendég kiállítás fog következni. Petres a büntetett 2 percre akadályozásért.

21:55
    Mindkét csapat teljes létszámban.

21:33
    Polc bravúrosan sprágázik és a lepkéssel a jobb felső felé tartó korongot lekapja, így kimarad a büntető.

Novak fogja lőni a büntetőt, Pál rosszul eshetett, mert le kell mennie a jégről.

21:00
    Pált gáncsolják hátulról gólhelyzetben, büntetőt ítél a játékvezető.

A vendégek hozzák el a korongot a bedobás után, majd Virág eladja azt és támadhat a Fradi.

20:01

A kiállításokkal vége is a harmadnak, 4 a 4 ellen folytatják majd a csapatok. A hazai együttes kezdte erősebben a mérkőzést, ám gól nem sikerült szerezni a mérkőzésneke zen szakaszában. Sikerült azonban a 15. percben Molnárnak, amivel a Brassó ragata magához a vezetést. onnantól kezdve átvette az események irányítását a vendég gárda, de újabb találatot már nem sikerült szerezniük.

20:00

19:55
    Páros kiállítás. Rafaj és Pisarenko a büntetettek egyaránt 2 percre, durva játékért illetve akadályozásért.

19:30
    Rafaj iramodik meg a jobb oldalon és lő a rövid felső sarok felé, de Polc ezt bravúros mozdulattal fogja a lepkéssel.

19:20
    Hazai les.

19:15
    Filip veszélyezteti Marton korongját, de gól nincs, bedobás a hazai harmadban.

19:00
    Lencsés lő távolról és nem is volt rossz, de Polc szintén bravúrosan teszi a dolgát, így nincs meg az egyenlítő találat.

18:30
    Kiss kapu mögül kapott passz után lő kapura, de a lövése centikkel elszáll a ketrec fölött.

18:00
    Marton véd újabbat, a kipattanóra már ott ácsingózik Antal, de a korong nem jön ki a hazai kapusról.

17:45
    Saluga felé a betett korong, ezt nem tudja rendesen eltalálni, így Martonnak nem okoz gondot a védés.

17:30
    Kezdi átvenni az irányítás a vendég csapat, nagyon jól védekeznek és a támadásaikkal is egyre gyakrabban jutnak el a kapuig.

16:30
    Hazai les, bedobás a semleges harmadban.

16:15

15:00
    Saját harmadában adja el a korongot a Fradi, Petres lő a helyzetből, Marton a mamuttal hárít.

14:34
    2 a 2 ellen mehettek a brassóiak, MOLNÁR ZSOLT volt az aki a gól előtt utoljára ért a korongba, ezzel vezet a vendég csapat. Assziszt: Virág és Mihály

13:15
    Han beadott korongja jó Antalnak, de a lövés már kevésbé sikeres Maron ezt védeni tudja.

12:45
    Novak teszi fonákkal kapura a korongot, de ez a lövés elég gyengére sikeredett.

12:00
    Rafaj helyzetben, passzol Pálhoz, aki önzetlenül továbbbteszi a korongot lövés helyett, így nincs helyzet.

11:00
    Eljut most a vendég csapat is a helyzetig, Farkas volt az aki Marton kapujáig jutott, de a kapus rá tud tenyerelni a korongra.

10:02

09:45
    Mikusovic lövése már jobb volt, de itt sem kellett Polcnak beavatkozni.

08:30
    Szépen feláll a hazai csapat, Moravec lő messziről, de ez még nem ért kaput.

Fegyelmit is kapott a játékos, így Márton is kiül, ő jöhet majd vissza a 2 perc elteltével.

08:02
    Vendég kiállítás. Obsut a büntetett 2 percre játék késleltetéséért.

07:15
    Saluga majd Klouda a korong útja, de a lövésbe egy kis hiba csúszik, a korong elcsúszik a kapu mellett.

06:37

05:30
    Fodor szerez korongot a Fradi harmadábal, majd passzol Antal elé, aki az oldalhálóba lövi a korongot.

04:30
    Vendég les.

04:00
    Mihály iramodik meg a bal szélen és lő lendületből. Marton szép védéssel véteti észre magát.

03:00
    Mikusovic teszi vissza a korongot Géczinek, aki nem állítgat, tüzel, de a védőhálóba pattan fel a korong.

02:00
    Polc védett nagyot egy hazai lövés után. Az első percekben a hazai csapat gyakorol nyomást ellenfelére.

01:45
    Revák lőtt kapura távolról, de a korong mellé száll.

01:30
    Han előtt a helyzet, de a lövésig már nem jut el a koreai játékos, felszedik az ütőjét.

01:00
    Egyelőre egyik csapat sem jutott lövésig, bár hosszasan birtokolja a hazai csapat a vendég kapu előtt a korongot.

00:30
    Az első vendég támadás eredménytelen, jöhet előre a Ferencváros.

00:01
    A vendég csapat hozta el a bedobást.

00:01

Ferencváros Bp. ESMTK: Marton (Budai) – Moravec, Cerny, Novak (A), Mikusovic, Kiss Á. – Géczi, Hegyi, Pál, Rafaj, Dubek – Lencsés, Lévai, Galló, Borbás, Kiss G. (A) – Horváth (A), Revák, Németh, Papp

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Filip, Obsut, Péter R. (A), Saluga, Klouda – Pysarenko (A), Han, Virág Cs., Mihály (C), Molnár – Imecs, Nagy, Antal, Petres, Fodor – János, Péter Zs., Márton, Molnár

Játékvezetők: Kicses Gergely, Halassy György – Soós Dániel, Pálkövi Botond.

Mindkét csapat nagyon nehéz nap után folytatja tehát pihenő nélkül a MOL Liga küzdelmeit. A Ferencváros Miskolcon kényszerítette hosszabbításra, majd büntetőkre a házigazdákat, míg a Brassó Érsekújváron tett ugyanígy. Az FTC a nehéz körülmények ellenére egy pontot faragott az UTE-val szembeni hátrányából, míg a Brassó átmeneti lendületvesztés után folytathatja a küzdelmet a harmadik helyért. Az FTC nem lehet elégedetlen a Miskolcról hozott egy ponttal, a Brassó viszont az utolsó percig vezetett Érsekújváron, ezek után csalódás az egy pont.

A két csapat eddig kétszer játszott egymással a szezonban, mindkétszer minimális különbség mutatkozott, Brassóban 2-1-re nyertek a házigazdák, míg Pesterzsébeten büntetők döntöttek, szintén a házigazdák javára. Rendkívül szoros meccs várható szombat délután is, amelyen kulcsfontosságú lesz, hogy melyik csapat regenerációja sikerül jobban. A Ferencváros gondjait szaporítja, hogy nem számíthatnak Tvrdek játékára.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik..

urimate

Gólok és gólpasszok: 15. Molnár (Virág, Árpád), 29. Petres (Obsut, Filip), 32. Mihály (Pysarenko), 50. Péter (Saluga, Filip), 56. Péter (Mihály, Filip)

Játékvezetők: Kicses Gergely, Halassy György – Soós Dániel, Pálkövi Botond