Hamburger SV – 1. FSV Mainz 05 2:1 (vége) | Eintracht Frankfurt – Werder Bremen 5:2 (vége)
Eintracht Frankfurt
5:2 (1:1)
Werder Brémy
vasárnap 07.12.2014, 17:30 • Commerzbank-Arena, Frankfurt • Bundesliga

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (19:23:17)

Harminc percen át szinte nézhetetlen volt a mérkőzés, aztán az első félidő hajrájában egy-egy góllal kezdtek felpörögni a felek. A második játékrész után pedig csak csettinteni lehet, hiszen a rengeteg gól mellett legalább ennyi kapufát is láthattunk. A Frankfurt gyors, széleken vezetett támadásokkal hozta szinte lehetetlen helyzetbe ellenfelét, remekül használták ki, hogy a brémai védelem Prödl és Wolf kiválása után reménytelenül tartalékossá vált. A vendégek dicséretére váljék, hogy az utolsó percig támadtak ők is, s végül állva haltak meg.

90+3

90+3
    Kittel lő balról, 15 méterről a rövid sarokra, Strebinger védi a labdát.

90+2
    Bargfrede bal oldali beadása után Junuzovic ötméteres fejese a felső kapufáról pattan a kapu fölé!

90+1
    Oczipka jobbról középre tekert szabadrúgása után Seferovic fejel hat méterről alig valamivel a bal sarok mellé.

90+1
    Fritz szabálytalan Seferoviccsal szemben, sárga lap.

90
    Három perc a hosszabbítás.

89
    Chandler előreívelése után Aigner harcol ki bedobást a jobb szélen Caldirolával szemben.

88
    Bal oldali beadás után Junuzovic maradt lesen középen, szabadrúgás kifelé.

88
    Stendera helyén Ignjovski a hazaiak, s egyben a meccs utolsó cseréje.

87
    García bal oldali beadása után Russ teszi ki középre a labdát, mentenek a hazai védők.

87
    Aycicek 27 méteres lövését blokkolják a hazai védők.

86
    Seferovic lépne ki jobbösszekötőben, de lesen állítja meg a partjelző zászlaja.

85
    Medojevic tört előre középen, de megállították, majd Chandler rúgott oda a jobb szélen Bartelsnek, sárga lap.

85
    Medojevic harcol ki rögtön szabadrúgást a vendégtérfél közepén.

84
    A kétgólos Meier helyén Medojevic folytatja a hazaiaknál.

83
    Aigner és Chandler akciózik a jobb szélen, de végül fennakadnak a vendégvédelmen.

Attila Varsányi

Gólok: 34. Meier, 52. Seferovic, 68. Meier, 76. Aigner, 80. Stendera – 45. Gebre Selassie, 79. Caldirola

Lapok:   31. Inui (FRN), 85. Chandler (FRN) – 21. Prödl (BRM), 90+1. Fritz (BRM)

Eintracht Frankfurt: Wiedwald – Chandler, Russ, Anderson, Oczipka – Hasebe – Aigner, Inui (82. Kittel) – Stendera (88. Ignjovski) – Seferovic, Meier (84. Medojevic). Edző: Thomas Schaaf
    Cserék: Hildebrand (k), Ignjovski, Kinsombi, Kittel, Medojevic, Piazon, Kadlec

Werder Brémy: Wolf (58. Strebinger) – Gebre Selassie, Prödl (24. Caldirola), Lukimya, García – Kroos (74. Bargfrede) – Fritz, Junuzovic – Aycicek – Bartels, Selke. Edző: Viktor Skripnik
    Cserék: Strebinger (k), Caldirola, Sternberg, Bargfrede, Hajrovic, Makiadi, Petersen

Játékvezetők: Dingert – Fischer, Assmuth – Stark

Nézőszám: 48000