West Ham United – Swansea City 3:1 (vége) | Aston Villa FC – Leicester City 2:1 (vége)
Aston Villa FC
2:1 (1:1)
Leicester City
vasárnap 07.12.2014, 17:00 • Villa Park, Birmingham • Barclays Premier League

Mindkét félidőben akadtak sajnos a futballhoz nagyon nem illő jelenetek is, de alapvetően egy lendületes, közepesen jó mérkőzést láthattunk. A Leicester szerzett vezetést elég korán, de gyorsan egyenlítettek a hazaiak. Az első játékrész végén két sérülést okozó, alattomos belépőt is láttunk mindkét oldalon, szerencsére a fordulás után újra a focival foglalkoztak a felek.

A jobbhátvéd Hutton gyötörte be a győztes gólt húsz perccel a vége előtt, de ezzel még nem volt vége, Konchesky és Hutton összeakadásánál vélhetően nem csak előbbit, hanem utóbbit is ki kellett volna állítani, de Hutton megúszta. Tíz emberrel is egyenlíthetett volna a Leicester City, miközben az Aston Villa előtt is több ziccer adódott, de ezeknél Schmeichel védett bravúrral. Végül begyűjtötte a három pontot az Aston Villa, 19 pontjával a középmezőnyhöz csatlakozik, míg a Leicester marad teljesen utolsó.

Aston Villa – Leicester City: 2-1!
    ---- (18:59:30)

90+4

90+4
    Nem sok híja volt az egyenlítésnek, ugyan úgy tűnt, hogy Nugent kezét érintve került Wood elé, de 18 méteres hatalmas bombája pár centivel a jobb kapufa mellé szállt!

90+3
    Mezőnyjáték folyik a középpályán, Albrightontól Cissokho szerzi meg.

90+3
    Nugent fejeli le Woodnak az előreívelést, Guzan azonban megelőzi a támadót és megszerzi a labdát.

90+2
    Négy perc a ráadás, a kék mezes együttes jöhet szabadrúgással jó 35 méterről. Grealish húzza ki középről.

90+1
    Agbonlahor kapott sárga lapot.

90+1
    Bacuna indítása rendkívül hosszú Cissokhonak a bal oldalon, támadhat a Leicester ismét.

90
    Cambiasso 16 méterről kapunak háttal állva, ollózva próbálkozott kapura lövéssel, a bal kapufa mellé!

89
    Benteke indult meg a kinyíló Leicester védelem közepén, Richardson felé kicsit rövid lett az átadás, nem is tudta rendesen meglőni 25 méterről, csak jócskán mellé.

89
    Bacuna szereli középen Woodot.

88
    Beszorul az Aston Villa, kontrákra rendezkedik be már a hazai csapat, a Leicester nyom.

87
    James lágyan beemelte balról, de a túloldalon ismét nem érkezett senki, ez már nem az első ilyen esete.

87
    Nem tudja egyelőre eldönteni a találkozót az Aston Villa, most ismét a Leicester támadhat.

86
    Komoly lehetőség a hazaiak előtt, Agbonlahor iramodott meg a jobb oldalon, középre tette Grealish-hez, aki 20 méterről kapura bombázta, Schmeichelben elakadt, Agbonlahor jobbról érkezett, ismételt, ezt is védte a kapus, de utólag kiderült, hogy lesről bandukolt vissza, így az ismétlés már érvénytelen volt.

85
    Tíz emberrel is mindent megpróbál a Leicester City, újabb szöglet, most balról.

84
    James elé pattant a labda középen, 20 méterről lövésre szánta el magát igen jó helyzetben, egy védő lábáról pattant szögletre.

83
    Innentől nagyon nehéz helyzetben a Leicester City, gól- és emberhátrányban a vendégek, miközben kevesebb, mint 10 perc hátra.