Debreceni HK – Dab.Docler 4:2 (vége) | Budapešť – Nové Zámky 3:5 (vége)
UTE Újpest Budapešť
3:5 (1:0, 1:2, 1:3)
HC MIKRON Nové Zámky
vasárnap 07.12.2014, 18:30 • Újpesti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

Aktívabban kezdte a hazai csapat a harmadot, de igazán nagy helyzet nem tudott kialakulni Krajcovic kapuja előtt. Jött egy fordulópont amikor is Durak ült ki két percre, szépen megjátszottak a vendégek ezt az emberelőnyt, de Pleszkán eszén nem sikerült túl járni.
    Ezután maradt támadásban a vendég csapat és egyre nagyobb helyzeteket alakítottak ki, ám Pleszkán József ma ihletett formában véd és eddig nem sikerült mattolni.
    A harmad közepén az Újpest is kapott egy emberelőnyt, de ezt nem sikerült gólra váltani. Elomo és Podstavek előtt volt egy-egy nagy ziccer, de mindkét párharcot a két kapus nyerte meg.
    A harmad végén pedig jött a slusszpoén, amikor is saját kapuja előtt adta el a korongot az Érsekújvár, ezt Tapio köszönte szépen és a kapu felső részébe vágta a korongot.

Egy igazán izgalmas mérkőzés követhető itt a Megyeri úton. A harmad elején Tapio előtt volt egy nagy ziccer, de ezt most nem sikerült a kapuba lőnie, így nem tudta növelni a hazaiak előnyét.
    Ezután magára talált az Érsekújvár és a nagy nyomást helyeztek a hazai kapura, amelynek eredménye volt, hogy rövid időn belül két gólt is ütött a vendég csapat, az elsőt Brandis, a másodikat egy kontra után Faith lőtte Pleszkán hálójába.
    Ezután nem esett össze a hazai csapat és Elomo előtt volt egy ziccer, amikor is szabálytalan volt vele szemben Siska, ezért büntetőt ítéltek, amit a finn csatár magabiztosan értékesített is.
    A harmad további részében voltak lehetőségek itt is ott is, de nem sikerült újabb gólt szerezni a csapatoknak.
    Kettős emberelőnyben volt két másodpercig az Újpest, de a második kiállításból még 1 perc és 55 másodperc hátra volt.

A kettős emberelőnyt nem, de a szimplát Tapio révén gólra váltotta az Újpest, így a harmad elején vezetett Szilassy Zoltán legénysége. Egy páros kiállítás után gyorsan gólt szerzett Podstavek és ezzel kiegyenlítette az állást.
    Ezután helyzetek voltak itt is ott is, de mind kimaradt, majd egy sorsdöntő hiba az 56. percben, hiszen egy távoli lövés pattant be Pleszkán mamutjáról.
    Kitámadott az Újpest, de egyenlítés helyett kaptak még egy gólt, ami meg is pecsételte a csapat sorsát, így egy izgalmas mérkőzésen végül mind három pontot elvitte az Érsekújvár a Megyeri útról.

Köszönöm a figyelmet! (20:37:18)

60:00

59:26
    Elomo és Lindgren lövését is védi Krajcovic.

58:57
    Durak lőtt a kék vonaltól, Krajcovic fogta a korongot.

58:42
    Időt kért az Újpest és Pleszkánt és levitték.

58:42
    Újpesti emberelőny!
    Marek Uram gáncsolásért kapott két percet.

58:16
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Kitámadott az Újpest és egy kontra végén Chrenko passzolt MAREK DUBEC elé, aki a kapuba lőtte a korongot.

Gólpassz: Tomas Chrenko és Albin Podstavek.

58:00
    Utolsó két perc megy a jégen.

57:05
    Huba passzolt Faithez, aki oda adta Uramnak, de ő közelről nem találta el a kaput.

55:45
    JURAJ DURCI lőtte kapura a korongot a kék vonaltól, Pleszkán mamutjáról pedig a kapuba került a korong.

Gólpassz: Tomas Chrenko.

54:37
    Uramot akadályozzák meg, hogy kapu elé tegye a korongot.

53:10
    Podstavek vitte be lesre a korongot.

52:42
    Lindgren passzolt Coleman elé, a lövést szépen védte Krajcovic.

52:31
    Les a vendégeknél.

52:24
    Elomo centerezésébe nem tudott beleérni Mihalik a kapu előtt.

51:35
    Siska lövése akadt el a blokkban.

50:14
    Elomo, Mihalik és Tapio adogatott, de végül nincs lövés.

49:18
    Durak takarásból tűzte kapura a korongot, de nem találta el a kaput.

49:12
    Újabb tilos felszabadítás a vendégektől.

48:34
    Tilos felszabadítás az Érsekújvártól.

48:18
    Uram lőtte el keresztbe a kapu előtt a korongot.

48:01
    Tapio tette be a korongot Mihalik elé, a szlovák csatár kicsit kisodródott, így védeni tudott Krajcovic.

47:10
    Podstavek passzát fülelik le a hazai védők.

46:04
    Kiegészültek a csapatok!

44:25
    A 4 a 4 elleni játékot 21 másodperc alatt használta ki az Érsekújvár. Szépen nagy lendülettel ment be a kapu elé ALBIN PODSTAVEK és a kapuba lőtte a korongot Pleszkán mellett.

Gólpassz: Pavel Kowalczyk és Juraj Durco.

44:04
    Páros kiállítás!
    Durak és Faith mentek ki két percre kakaskodás miatt.

43:57
    Uram lövését védte a rövid saroknál Pleszkán.

43:08
    Hrudik előtt nagy helyzet, tisztán lőhetett kapura, de nem találta el a ketrecet.

41:26
    Az Újpest gólt szerzett!
    Elomo lőtt kapura a harmad közepéről, az kijött Krajcovicról és az érkező JUSSI PETTERI TAPIO pedig a kapuba helyezte a korongot.

Gólpassz: Teemu Elomo és Miroslav Durak.

A góllal az Érsekújvár kiegészült!

40:54
    Újabb tömegjelent az Érsekújvári kapu előtt, de Tapio nem tudta átemelni a kapu előtt fekvő mintegy hat játékost.

40:34
    Durak belőtt korongja után kaptak bele a korongba, de a kapuba csúszó korongot még a jégen fekve megállítja Krajcovic.

40:05
    Az egyik kiállítás lejárt!

40:01

Két kiállítás van jelenleg érvényben és mindkettő a vendégeknél, az elsőből 5 másodperc a másodikból 1 perc és 55 másodperc van hátra.

Érkeznek vissza a csapatok a harmadik harmadra.

Kettős emberelőnyben két másodpercig az Újpest, de a második kiállításból még 1 perc és 55 másodperc hátra van.

40:00

39:55
    Kettős emberelőnyben a hazaiak!
    Michal Siska ül ki két percre bottal lökés miatt.

39:55
    Virág Csaba kapásból lőtt kapu vasat, majd nagy tumultus, amelynek végén egy újabb vendég kiállítás.

39:22
    Lindgren volt a kapu előtt de nem sikerült belőnie a korongot.

39:07
    Egy centerezés után vágják ki a korongot a vendégek.

38:12
    Hegyi lövése akadt el a blokkban.

38:03
    Túl sokan voltak az Érsekújváriak a jégen.

37:17
    Dubec centerezésébe érnek bele a védők, de így is megtalálja a korong Brandist, aki előtte a kapu előtt keresztbe a pakkot.

36:48
    Gyors kontra az Érsekújvártól, végül Frolik lőtt, de Pleszkán magabiztosan fogta lepkéssel.

36:32
    Huba lövése Colemanen akadt fent.

35:21
    Stefanka előtt egy levágódó korong, de Pleszkán bravúrral védeni tudott.

34:31
    Mihalik passza után lőtt Tapio, de védte Krajcovic a lövést.

33:35
    TEEMU ELOMO vezette Krajcovicra a korongot, lassan megfontoltan ment kapura és utána a kapu felső részébe lőtte a korongot.

33:29
    Elomo vitte rá ziccerben Krajcovicra a korongot, de szabálytalanul állítják meg lövés közben, így büntető.

32:48
    Garbacz lőtt takarásból a kék vonalról, de védte Krajcovic a lövést.

32:17
    Pichler próbálta visszalőni a korongot, de Krajcovic rátenyerelt.

32:07
    Brandis lőtt, de Pleszkán fogta a korongot.

31:00
    Tapio, Durak és Elomo előtt is nagy helyzet, de mind kimaradt. A vendégek ezután indítottak egy kontrát amit JURAJ FAITH váltott gólra.

Gólpassz: Albin Podstavek éés Martin Frolik.

30:14
    Elomo vitte rá két védőre a korongot, be is cselezte magát a kapu elé, de túl közel került Krajcovichoz, így védett a kapus.

29:46
    Frolik felé centerezés, de nem jut el hozzá a korong.

29:22
    Coleman vitte be a korongot, de azzal a lendülettel el is hagyta azt.

28:50
    Gágyor a kék vonaltól elemi erővel lőtt kapu mellé.

28:31
    Púchovsky tette a kapu elé a korongot, utána elkezdődött ott a tömegjelenet, de Pleszkánnál kötött ki a korong.

28:08
    Buli után rögtön lövés, de Pleszkán védte a lövést.

27:30
    Huba közeli lövésébe érnek bele a hazai védők, de az pont ROBERT BRANDIS elé került aki közelről a kapu felső részébe lőtte a korongot.

Gólpassz: Peter Huba és Martin Frolik.

26:14
    Chrenko lőtt kapura, de végül Pleszkán maga alá tudja húzni a korongot.

25:43
    Lindgren lőtt kapura, de Krajcovic könnyen fogta a korongot.

24:45
    Tilos felszabadítás az Újpesttől.

24:24
    Csoportos ütközés után Pichler maradt a jégen, de saját lábán ment le.

23:50
    Stefanka lövését spárgázza ki Pleszkán.

23:05
    Uram első lövése Pleszkánt találta el, a második pedig elment a kapu előtt.

23:04
    Kiegészült az Újpest!

22:38
    Chrenko ütőjéről megy ki a harmadból a korong.

21:40
    Centerezés Podstavektől, de kivágják a hazaiak a korongot.

21:04
    Érsekújvári emberelőny!
    Túl sokan voltak az újpestiek a jégen.

20:35
    Megint Tapio előtt nagy helyzet, de most a felső kapuvasat találta el közelről.

20:19
    Mihalik vette célba a rövid sarkot, de elakadt a blokkban.

20:01

Érkeznek a csapatok a második harmadra.

20:00

19:44
    Betört a harmadban az Újpest, úgy tűnt felszabadít a vendég Érsekújvár, de végül saját kapujuk előtt eladják a korongot és ezt a ziccert már kihasználta JUSSI PETTERI TAPIO, a korongot a kapu felső részébe lőtte.

Gólpassz: Hegyi Ádám Zoltán és Jozef Mihalik.

19:21
    Egy újabb vendég lövésbe ér bele Pleszkán, megint nem találták a korongot, végül a hazai kapus rá tudott feküdni.

18:59
    Brandis lőtt kapásból a buli után, de ez is elakad Pleszkánban.

18:55
    Tilos felszabadítás a hazaiaktól.

18:14
    Tapio közeli lövését védte Krajcovic, majd Podstavek indult meg egyedül Pleszkán ellen, de végül a kapusban elakadt a korong.

17:50
    Uram ütőjét szedték fel szépen még éppen lövés előtt,

16:58
    Virág Csaba lövését tolta ki Krajcovic a felsőből.

16:29
    Huba centerezésbe kapnak bele, így Pleszkán rátudott tenyerelni.

15:51
    Tapio a kapu mögül korcsolyázott be a harmad közepére, de lövését fogta lepkéssel Krajcovic.

15:13
    Mihalik centerezése volt túl erős, így középen nem tudtak beleérni.

14:20
    Lindgren távoli lövése akadt el Krajcovicban.

14:06
    Lindgren passza Hubáról pattan ki a játéktérről.

12:33
    Mihalik hosszú keresztpassza után ugrott ki Elomo, de a ziccert bele lőtte Krajcovicba.

11:58
    Tapio vette célba a rövid sarkot, de Krajcovic melléről lepattant a lövés.

11:33
    Stefanka lövése akadt el a kapu előtti blokkban.

11:01
    Huba lőtt takarásból, de Pleszkán magabiztosan fogta lepkéssel.

10:32
    Kiegészült az Érsekújvár!

10:25
    Elomo kapás lövését védte bravúrral Krajcovic.

10:20
    Durak lövése vágódott le.

09:32
    Lindgren lövését tolja ki Krajcovic.

08:32
    Peter Huba megy ki két percre palánkra lökésért.

08:13
    Mihalik lőtt nem éppen ideális szögből, de Krajcovic a rövid saroknál szépen védett.

07:59
    Szándékos les a hazaiaktól, így megy át a buli Pleszkán elé.

07:20
    Kowalczyk lőtt a semleges harmadból, Pleszkán fogja lepkéssel, de nem tudja kitenni a korongot, így buli az Újpest harmadában.

07:12
    Lesre vitték a vendégek a korongot.

06:50
    Coleman mellett csúszik el a korong, így tilos felszabadítás.

06:17
    Elomo vitte be a korongot, majd lőtt, de a blokkban elakadt a korong.

05:30
    Szép hazai kontra végén Tapio lövését védte bravúrral Krajcovic.

05:27
    Egy szép vendég lövés, de Pleszkán védett bottal.

05:24

05:12
    Caladi lptt háttal a kapunak, de mellé ment a lövés.

04:20
    Kowalczyk lőtt tisztán, de Pleszkán szépen védett megint.

03:24
    Miroslav Durak megy ki két percre fogásért.

03:16
    Rejzek lövését védi bravúrral Pleszkán, majd Domian lőtt nagyon közelről, de ez is elakadt a hazai kapusban.

01:50
    Lepattanó korong után Hrudik lőtt, a korong elakadt Pleszkánban, de egy darabig senki nem találta a pakkot, végül a hazaiak szabadítottak föl.

00:55
    Gágyor húzta el a korongot Podstavek elől.

00:20
    Mihalik keresztpassza után Tapio lőtt kapu fölé.

00:01
    Az Újpest hozta el a korongot.

00:01

A hazaiak lilában, még a vendégek fehérben lépnek jégre.

A hazaiaknál Pleszkán József a kezdő kapus, még a vendégeknél Pavel Krajcovic kezd a ketrec előtt.

Érkeznek a csapatok a jégre.

A csapatok már elhagyták a jeget és a jégfelújítás befejeződött. Jó hír a hazaiaknak, hogy az első soros védő Miroslav Durak ma már hadra fogható.

Újpesti TE: Pleszkán (Ágoston) – Hegyi Á. Z. (A), Durak, Mihalik, Tapio, Elomo (C) – Lindgren, Kiss D., Virág Cs. (A), Coleman, Gágyor – Garbacz, Sommer, Dömötör, Tóth G., Pichler – Reiter, Egyed.

Játékvezetők: Kincses Gergely, Mayer Gábor -.

A mai napon folytatódnak a MOL Liga küzdelmei, Megyeri útra látogat az Érsekújvár.
    A szezon nyitó mérkőzés ismétlődik meg és ha csak fele olyan izgalmas mérkőzés lesz, akkor már jól járnak a jégkorong sport rajongói. Biztosan mindenki emlékszik, hogy az akkor is vendég Érsekújvár egy harmad alatt dolgozta le az 5-1-es hátrányát és hosszabbításban vitte el Újpestről két pontot.
    Az Érsekújvár jelenleg a ligában harmadik és nagy harcban van a Miskolc, Dunaújváros duóval, hogy minél előbb végezzenek a tabellán. Pénteken hazai környezetben fogadták a Brassó gárdáját és végül büntetőkkel 4:3-ra legyőzték az erdélyi csapatot, így mélyítették a különbséget a két csapat között.
    Az Újpest is még nagy harcban van, ők még egy rájátszás jelentő helyet szeretnének elcsípni és jelenleg ez a hatodik hellyel meg is van, bár azért hátra is figyelni kell nekik, hiszen a Ferencváros három pontra van a lila-fehérektől, még előre is lehet figyelni, hiszen ott pedig a Debrecen van három egységnyi távolságra. Szilassy mester legénysége is jégre lépet pénteken, bár abban nekik sok örömük nem volt, hiszen nagyon simán 7:0-ra kaptak ki Dunaújvárosban. Még mindig hosszú a névsor a nem bevethető játékosok terén a hazaiaknál és egyre többen dőlnek ki az egész szezonra, legutóbb Virág Tamásról derült ki, hogy a 2014/15-ös MOL Liga szezonban már nem tudja gyarapítani pontjai számát.
    Ezeket a sorokat olvasva sokan fix vendégnek vennék a mérkőzést, de ez nem ilyen egyszerű, hisz a jégkorong sport és azon belül a MOL Liga is azért ilyen izgalmas, mert vannak csapatoknak "mumusai" és az Érsekújvárnak az utóbbi időben nagyon úgy tűnik, hogy az Újpest a "mumusa", Ezt bizonyítja, hogy ebben a szezonban eddig kétszer találkoztak és a zöld-fehérek eddig mindkét meccset hosszabbítás után nyerték meg. A tavalyi szezonra is érdemes vissza emlékezni, hiszen akkor sem volt sok öröme az Érsekújvárnak a Megyeri úti vendégségben, hisz csak vért izzadva szereztek ott három pontot.
    Azt hiszem a végletekig izgalmas mérkőzés garantált és megjósolni, hogy ki szerezz pontokat azt most nem lehet.
    Tartsanak velünk a mérkőzés alatt!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Pap Csaba

Gólok és gólpasszok: 20. Tapio (Hegyi Á. Z., Mihalik), 34. Elomo (bünt.), 42. Tapio (Elomo, Durak) – 28. Brandis (Huba, Frolik), 31. Faith (Podstavek, Frolik), 45. Podstavek (Kowalczyk, Durco), 56. Chrenko (Durco), 59. Dubec (Chrenko, Podstavek.)

UTE Újpest Budapešť: Pleszkán (Ágoston) – Hegyi Á. Z. (A), Durak, Mihalik, Tapio, Elomo (C) – Lindgren, Kiss D., Virág Cs. (A), Coleman, Gágyor – Garbacz, Sommer, Dömötör, Tóth G., Pichler – Reiter, Egyed.
    HC MIKRON Nové Zámky: Krajcovic (Cikánek) – Siska, Kowalczyk, Uram, Caladi (A), Chrenko – Huba, Durco, Podstavek, Frolik, Faith (A) – Lesko, Hrudik, Brandis, Stefanka, Dubec (C) – Baron, Král, Rejzek, Púchovsky, Domian.

Játékvezetők: Kincses Gergely, Mayer Gábor – Soós Dániel, Berkesi Balázs
    péntek 13.02.2015
    Nové Zámky - Budapešť 1:3

Gólok és gólpasszok: 59. Faith (Huba, Frolik) – 13. Lindgren (Tóth G.), 45. Csányi (Tóth G.), 47. Tapio (Elomo, Mihalik)