Szigetszentmiklós – Győr 0:0 (vége) | Debreceni VSC – Sopron 3:1 (vége) | Nyíregyháza – Békéscsaba 1:0 (vége)
Szombathelyi Haladás – Pécsi MFC 1:2 (vége) | Fehérvár – Dunaújváros 3:1 (vége)
MOL Fehérvár FC
3:1 (1:1)
Dunaújváros PASE
kedd 09.12.2014, 17:00 • Sóstói Stadion, Székesfehérvár • Magyar Ligakupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik..

Hat mérkőzést rendeznek ma a Ligakupa nyolcaddöntőjének visszavágóján, Székesfehérváron két élvonalbeli együttes feszül egymásnak, ugyanis a Videoton FC fogadja a Dunaújváros PASE csapatát.

A csoportküzdelmek során a Videoton az E jelű kvartettből lépett tovább az első helyen – megelőzve az Újpestet, a Vasast és az Ajkát -, míg az újvárosiak az MTK mögött zártak a második helyen a C csoportban (a Mezőkövesdet és a Balmazújvárost megelőzve), így mindkét együttes magabiztosan lépett tovább a középdöntőbe.

Az egy héttel ezelőtti odavágót a dunaújvárosi műfüves pályán rendezték a játékra alkalmatlan centerpálya helyett, ahol izgalmas mérkőzésen a hazai csapatnak egy gólos előnyt sikerült kialakítania. A félidőben Dodlek és Muscat góljaival vezetett a Dunaújváros, az utolsó percekben Feczesin szépített tizenegyesből, ez az idegenben lőtt gól pedig még fontos lehet a végelszámolásnál.

2014.12.02. Dunaújváros PASE – Videoton FC 2:1

Gólok:
    23. Dodlek, 44. Muscat – 85. Feczesin
    Sárga lap: 55. Hangya, 84. Dániel – 44. Horváth, 93. Álvarez
    Dunaújváros - Videoton 2:1

Forrás: vidi.hu

Videoton FC: 31 Horváth – 2 Brachi, 4 Caneira, 14 Chakla, 6 Fejes – 11 Sándor, 46 Simon Á. – 16 Oliveira, 8 Kleinheisler, 77 Pajac – 9 Feczesin

Cserék: 41 Pajovic (K), 30 Szolnoki, 33 Trebotic, 3 Vinícius, 12 Álvarez, 17 Nikolic, 10 Kovács

Vezetőedző: Joan Carillo

Dunaújváros PASE: 33 Nagy G. – 2 Villám, 6 Farkas, 28 Hangya, 23 Dodlek – 7 Lázár, 10 Böőr, 11 Szalai, 15 Petneházi – 16 Thiago Ribeiro, 29 Orosz

Cserék: 1 Milinte (K), 20 Zsótér, 17 Godslove, 21 Sóron, 30 Nikházi

Vezetőedző: Dobos Barna

Játékvezetők: Bognár Tamás – Lémon Oszkár, Georgiou Theodoros – Botló Béla.

1

1
    A vendégek kezdték a találkozót.

1
    Sándor pontatlan keresztpasszát követően jöhet a labdával az újvárosi csapat.

2
    Orosz küzd nagyot, de két védő szorításában nem tudja megtartani a játékszert.

3
    Hátul járatja a labdát a fehérvári együttes.

4
    Caneira tanári átadással indítja Filipe Oliveirát, Szalai rosszul fejeli haza a labdát, a portugál játékos pedig estében, 10 méterről a kiérkező Nagy mellett a bal kapufa mellé gurít.

5
    Orosz agresszív a bal szélen, bedobást harcol ki csapatának.

5
    Böőr beadásába lépnek bele a fehérvári védők, és Bognár játékvezető szerint még vendég játékosról is megy ki a labda, kirúgás.

6
    Pajac passzát kapcsolja le Farkas.

7
    Szép játék végén Thiago Ribeiro passza után Villám tekeri középre a labdát a jobb szélről, Böőr Zoltán ugrik fel fejelni, de 6 méterről fölé száll a fejese, ráadásul az asszisztens már lest jelzett.

8
    Böőr-Hangya összjáték a bal szélen, Brachi kapcsolja le utóbbit, a kontra végén Oliveira tálal a bal oldalon érkező Feczesin elé, aki kapásból, 15 méterről kapu fölé lő.

9
    Újabb hazai kontra végén Filipe Oliveira túl sokat vár, Sándor passzával pedig elakad a Videoton akciója.

10
    Sándor magas labdája nem jó Feczesinnek, Farkas kíséri ki a játékszert kirúgásra.

11
    Böőr veszít labdát a középpályán, Oliveira jobb oldali lapos beadására Feczesin érkezik középen, majd 6 méterről a rövid sarok mellé-fölé lő!

12
    Izgalmasan kezdődik a találkozó, a várakozásnak megfelelően a hátrányban játszó Videoton lép fel támadóbban.

13
    Oliveira remek csellel csapja be Szalait, ám a beadása lecsúszik, kirúgással jöhet Nagy Gergely.

14
    Petneházi kap szabadrúgást a felezővonalnál, Szalai passza azonban nem talál embert.

15
    Újabb kiváló akció a hazaiaktól! Oliveira szerzi vissza saját eladott labdáját, passzát Feczesin átlépi, így Kleinheisler ki tud lépni Szalai mellett, majd kissé balról, 14 méterről a rövid sarkot veszi célba, Nagy Gergely bravúrral hárít!

16
    Simon rántja vissza Oroszt a középpályán, szabadrúgás.

18
    Sándor mehet el a tizenhatos bal szélén egy bedobást követően, de teljesen légüres területre passzol, a védők felszabadítanak.

18
    Pajac remekül csinálja meg a cselt a bal szélen, a passz is jó Feczesinnek, akinek a 8 méteres lövésébe belelép Farkas, róla vágódik szögletre a labda.

19
    Kleinheisler szögletét lehúzza Nagy Gergely.

20
    Chakla kíséri ki a labdát Thiago előtt, kirúgással jöhet a Videoton.

21
    Orosz követ el szabálytalanságot a vendég támadásnál, jöhet a Videoton a szabadrúgással.

22
    Dodlek faultolja Fejest a középpályán, szabadrúgás.

22
    Pajac kapja a labdát a bal szélen, Villám vágja ki előle sarokkal.

23
    Brachi labdájának szeme van, Szalai mégis menteni tud Oliveira elől egy tanári becsúszással.

23
    Mi maradt ki?! A szöglet jól érkezik középre, megcsúsztatják, majd Feczesin 4 méterről nem tud az üres kapuba fejelni, helyette Sándor fejére pattan a labda, onnan pedig Nagy Gergely ölébe!

25
    Jobb oldali szöglettel jöhet a Dunaújváros.

25
    Orosz remekül teker középre, a rövid saroknál Dodlek csúsztat bele fejjel, fejese pár centivel kerüli csak el a hosszú alsó sarkot!

26
    A másik oldalon is sarokrúgás, Oliveira harcolta ki.

27
    Kleinheisler beadását Szalai vágja ki az ötösről.

27
    Thiago jobb oldali beadása magas a középen érkező Böőr Zoltánnak, a megismételt centerezés pedig már nem veszélyes.

28
    Feczesin beadása Farkasról vágódik szögletre a bal szélen.

29
    A kisszögletet követően Kleinheisler beadása túl magas, Chakla még megmenti, majd betör a tizenhatosra, de ellene ítél szabadrúgást Bognár Tamás játékvezető.

30
    Thiago Ribeiro kap szabadrúgást a középpályán.

30
    Hangya cselezget a bal szélen, Oliveira szereli.

31
    Oliveira készíti le a labdát beadásra Brachinak, aki viszont nem talál embert, szerencséjére Villámról szögletre vágódik a labda.

32
    Kleinheisler beadja, Nagy Gergely lehúzza.

33
    Fejes húzza meg a bal szélt, a beadása azonban elakad Farkasban.

33
    Fejes tisztáz szögletre a jobb szélen felfutó Orosz elől.

34
    Orosz szöglete Brachi fejéről vágódik az alapvonalon túlra, újabb sarokrúgás az újvárosiaknak.

34
    Petneházi beadása nagyon gyenge, az alapvonal mögött ér csak földet. Kirúgás!

35
    Chaklanak kell bedobásra mentenie, Orosz támadta.

35
    Ezúttal Pajac akadályozza meg Dodleket a beadásban, újabb vendég szöglet következhet.

36
    Fejes szabadít fel fejjel az ötösről.

36
    Egy távoli lövés Lázártól, 24-ről lőtte el laposan, jócskán mellé.

37
    Orosz Márkot állítja meg lesen az asszisztens.

37
    Oliveira beadását ezúttal is a jól játszó Szalai vágja ki.

38
    Dodlek passza nem jó Orosz felé, de Chakla bizonytalan, így újabb sarokrúgással jöhet a Dunaújváros.

38
    Orosz szöglete levágódik egy piros mezesről, majd Pajac vágja ki a labdát.

39
    Pajac esik el a labdában, kezezésért jár kifelé a szabadrúgás a vendégeknek.

40
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    Simon Ádám került földre a hazai tizenhatos mellett, nincs szabadrúgás, cserébe a labda TIMOTEJ DODLEK-hez kerül, aki 25 méterről irgalmatlanul nagy gólt ragaszt a jobb felső sarokba, lövése a kapufát is érintette. 0:1, összesítésben 3:1 a Dunaújvárosnak!

42
    Tizenegyest kap a VIdeoton!

43
    Oliveira passza után Kleinheisler tört be a tizenhatosra, úgy tűnt, Hangya szabályosan szerelte, de Bognár Tamás a tizenegyespontra mutat!

43
    A Vidi gólt szerzett!
    FECZESIN RÓBERT higgadtan a bal alsó sarokba gurított, Nagy a másik irányba dőlt. 1:1!

44
    Böőr Zoltán harcol ki szabadrúgást a Videoton térefelén.

45
    Feczesin kap magas kiugratást, szépen teszi visszsa Kleinheislernek, aki viszont rosszul veszi át a labdát, felszabadítanak előle a vendég védők.

45

Nem hosszabbít Bognár Tamás játékvezető, 1:1-es döntetlennel ér véget a játékrész. Jó félidőt láthattunk, az első 20-30 percben számtalan helyzetet kialakított a Videoton, a vezetést mégis a Dunaújváros szerezte meg Dodlek bombagóljával öt perccel a szünet előtt. Erre azonnal jött a válasz, egy véleményes tizenegyessel egyenlített a Videoton, a büntetőt Feczesin értékesítette. Ezzel összesítésben továbbra is a Dunaújváros áll továbbjutásra 3:2-vel!

46

46
    A szünetben cserél a Videoton, Kovács Ádám lép pályára, Pajacot váltja.

46
    Brachi beadása veszélyesen érkezik, de Oliveira nem jut el lövésig, később pedig Sándor lő kapu fölé 20 méterről.

48
    Oliveira beadását Farkas fejeli ki, a labda marad a hazaiaknál.

49
    Kovács csinálja meg a cselt, passzára azonban nem számít Kleinheisler, Nagy Gergely szedi össze a játékszert.

50
    Feczesin kapja a labdát Oliveirától, Szalai nem tudja szerelni, de a támadó lövése 20 méterről nagyon gyengére sikeredik, Nagy könnyedén fogja.

51
    Brachi beadása nem jut el a társakhoz, Szalai vágja ki.

52
    Sándor rossz helyre lövi a labdát, Villám csap le rá, majd 34 méterről ellövi, nem talál kaput a lövés.

53
    Sándor passza túl erős, elpattan Feczesintől, a védők pedig közbelépnek.

53
    Kleinheisler tűnik el két védő mellett a tizenhatos sarkánál, Bognár Tamás ezúttal műesésért sárgát ítél!

54
    Kleinheislert tünteti el Orosz a középpályán, csak szabadrúgás.

55
    Hátul járatja a labdát a Videoton, majd Sándor adja el.

56
    Thiago ugratja ki Petneházit, aki kiszorított helyzetből nem tudja átemelni Horváthon a labdát, mellé száll a lövés.

58
    Kleinheislert borítja fel Dodlek a vendég térfél közepén, szabadrúgás.

59
    Brachi passzát követően Feczesin próbálja meg beadni a labdát, de helyette Szalait találja el. Szabadrúgás kifelé!

60
    Hazai támadás végén Fejes beadása túl magas az érkezőknek.

61
    Hangya beadását elfejelik Orosz elől, a labdával Kovács jöhetne, de kiviszi az oldalvonalon.

63
    Orosz beadását ezúttal Chakla hatástalanítja.

63
    Villám takarja be Kovács Ádámot, sárga lap.

64
    Brachi szabadrúgását Sándor pöccinti tovább, de Villám tisztáz.

65
    Hármas csere a hazaiaknál: Nikolic Sándor helyén, Canirát Trebotic, míg Brachit Szolnoki váltja.

66
    Kovács Ádám kerül földre a bal szélen, szabadrúgás a Videotonnak!

67
    Kleinheisler beadását kifejelik, később ugyancsak őt tüntetik el a tizenhatos előtt, a fújás azonban elmarad.

68
    Fejes rendkívül agresszíven labdát szerez, Nikolic adhat be a bal szélről, a passz FILIPE OLIVEIRA-t találja, aki 16 méterről hajszálpontosan lő a jobb alsó sarokba, a labda a kapufa segítségével jut a kapuba! 2:1!

69
    Cserél a Dunaújváros: Dodlek helyén Zsóütér.

70
    A már lecserélt Marco Caneirát kiállítja Bognár Tamás játékvezető!

71
    Nikolic megy el a tizenhatos bal szélén, kiválóan tálal FECZESIN RÓBERT elé, aki közvetlen közelről az üres kapuba lő. Nikolic második gólpassza, 3:1! Továbbjutásra áll ezzel a Videoton!

73
    Egy távoli Orosz lövés a tizenhatos jobb sarkáról, Horváth magabiztosan fogja a lapos próbálkozást.

74
    Hangya beadásába lépett bele Kleinheisler, szöglettel jöhet a Dunaújváros!

75
    A szögletet Trebotic fejeli ki, a labda viszont marad a vendégeknél.

75
    Megszerzi a labdát a Videoton, de Kovács passza nem jó Oliveirának, Farkas előzi meg a második hazai gól szerzőjét.

76
    Orosz kiugratása pontatlan Zsótér felé, Horváthé a játékszer.

77
    Böőr Zoltán parádés sarkazással szökteti Hangyát a bal szélen, aki visszateszi Zsótérnak, ő Petneházinak, aki borzalmasan eltöri a lövést.

78
    Orosz helyén Nikházi a vendégeknél.

80
    A vezető, majd a harmadik hazai találat nagyon megzavarta a Dunaújvárost, nagyjából tíz percük maradt.

81
    Oliveira labdája Nikolic mögé érkezik, nincs újabb fehérvári helyzet.

81
    Nikházi beadását Chakla vágja ki szépen az érkező Zsótér elől.

83
    Kleinheisler is lejön a hazaiaknál, Vinícius váltja.

84
    Szolnokit dönti fel Hangya a jobb szélen, szabadrúgás!

85
    A beadást Böőr teszi le Thiagonak, aki viszont érthetetlen módon szögletre vágja a labdát.

86
    Kovács szögletét Simon fejeli kapu fölé 11 méterről.

86
    Nikházi kap szabadrúgást a hazaiak térfelén, Fejes lépett oda neki.

87
    Petneházi szabadrúgása után Lázár lő kapu fölé.

88
    Utolsó cseréit is kihasználja a Dunaújváros: Thiago Ribeiro helyén Sóron, míg Böőrt Godslove váltja.

88
    Fejes sárgul be labdaelrúgásért.

90
    A rendes játékidő utolsó percébe léptünk.

90
    Szolnoki beadását Feczesin készíti le Treboticnak, aki viszont nem jut el lövésig.

90+1
    Öt perc a ráadás!

90+2
    Nikházi szabálytalan a hazai térfélen.

90+2
    Kovács és Hangya csatáját az újvárosi védő nyeri a jobb szélen.

90+3
    Nikolic ugratná ki Oliveirát, passza azonban elakad Farkasban.

90+4
    Nikolic teszi át a labdát a jobb oldalon teljesen üresen érkező Treboticnak, a passz kicsit mély, így odaérnek a védők, Trebotic beadása pedig szögletre vágódik.

90+4
    Zsótért állítja meg lesen az asszisztens.

90+5
    A szabadrúgással nagyjából le is telik az 5 perces hosszabbítás.

90+5

Rendkívül izgalmas mérkőzésen a második félidőt végig uraló Videoton megszerzi a továbbjutáshoz szükséges két gólos győzelmet. Ebben elévülhetetlen érdemei vannak a csereként beálló Nikolic Nemanjának, aki két találatot is előkészített. A Dunaújváros az utolsó percig szorossá tudta tenni a párharcot, a harmadik bekapott gólt követően reális esélyük azonban már nem volt a továbbjutásra. A végeredmény tehát Videoton FC – Dunaújváros PASE 3:1! (18:55:32)