RCD Espanyol – Granada 2:1 (vége) | Sevilla – SD Eibar 0:0 (vége) | Atlético Madrid – Villarreal 0:1 (vége)
Real Sociedad – Athletic Bilbao 1:1 (vége)
RCD Espanyol
2:1 (1:0)
Granada CF
vasárnap 14.12.2014, 12:00 • Estadi Cornellà-El Prat, Barcelona • Primera División

Láttunk már magasabb színvonalú és jobb mérkőzést is életünkben. De aki ezt a meccset választotta, azért nem csalódott. Végig támadó felfogásban játszott mindkét együttes, nem álltak be védekezni, három gólt és számos helyzetet láttunk, kevés volt a holtidő is. Az Espanyol javára a végén a kiállítás is döntött, kiváló helyzetfelismerésével pedig Stuani eldöntötte a találkozót. Nagyon fontos három pontot szerzett az Espanyol, megérdemelten.

Espanyol – Granada: 2-1!
    ---- (13:53:15)

90+4

90+3
    Arbilla választott gyenge megoldást a kapu előbb a jobb oldalon, lövés helyett löbbölni próbált, jócskán fölé. Fél perc még hátra.

90+3
    Stuani szerel hátul, ráadásul a hazaiaknál marad a labda.

90+2
    A Granadának most már kockáztatnia kell, nincs mit veszteni, tíz emberre is támadniuk kell. Nem tudjuk még mennyi a ráadás, de már a második percében járunk. Most megvan, három perc.
    STUANI - 2:1

90+1
    Az Espanyol gólt szerzett!
    Nem tudta kihúzni a Granada, CRISTHIAN STUANI kapott labdát a bal oldalon, az ötösről pedig gyors mozdulattal, ballal a levegőből lövi a labdát a kapuba! Csodás gól, megfizette az árát a Granada a piros lapnak. 2-1!

90
    Lucas Vazquez középre ívelte lövés helyett a jobb oldali 18 méteres szabadrúgást, lehet, hogy lőni kellett volna. Simán kifejelték.

90
    A nemrég beállt Mainz buktatta csúnyán Sergio Garciát. Sárga lap.

90
    Valóban mindenképpen próbálja megragadni az egy pontocskát a Granada, hősiesen védekeznek.

89
    Canas kapott egyet a felezőnél, sárga lapot érdemel érte Piti.

88
    Nyomás alatt a Granada, még a ráadással együtt nagyjából öt percet kéne kihúzniuk.

88
    Colotto került nagy helyzetbe Vazquez bal oldali keresztlabdája nyomán, a hosszú oldalon, négy méterről azonban Colotto a felső lécre bólintott!

87
    El Arabi szerez labdát hátul, indítaná a bal oldalon meginduló Rikit, de öt méterre is iszonyú pontatlan a passz, kimegy az oldalvonalon túlra.

86
    Yuste ívelte előre a most már egyedül maradó El Arabi irányába, Alvaro Gonzalez könnyedén megszerzi a labdát.

85
    Mainz érkezik védekezni a támadó Cordoba helyett. Egyértelmű a szándék, megvédeni a jelenleg kinéző egy pontot, feladva a támadás lehetőségét.

84
    Yuste csak rángatta és nem engedte el ellenfelét, sárga lap.

84
    Nincs negyed órája, hogy említettem, hogy nem kéne neki feszítenie a húrt, most elpattant. Emberhátrányban a Granada, innentől megnőttek az Espanyol esélyei a győzelemre.

Gólok: 35. Caicedo, 90+1. Stuani – 62. El Arabi

Lapok:   20. Canas (ESB), 73. Victor Sanchez (ESB) – 42. Juan Carlos (GRN), 60. Murillo (GRN), 84. Yuste (GRN), 89. Piti (GRN), 90. Mainz (GRN)   83. Juan Carlos (GRN)

RCD Espanyol: Kiko Casilla – Arbilla, Colotto, Alvaro Gonzalez, Juan Fuentes (Victor Alvarez 54') – Lucas Vazquez, Victor Sanchez, Canas, Salva Sevilla (Montanes 75') – Sergio Garcia, Caicedo (Stuani 63')
    Cserék: Pau Lopez – Victor Alvarez, Stuani, Moreno, Javi Lopez, Paco Montanes, Bertrand

Granada CF: Roberto – Nyom, Babin, Murillo, Juan Carlos – Piti, Iturra (Hector Yuste 76'), Javi Marquez (Riki 57'), Fran Rico – Cordoba (Mainz 85'), El-Arabi
    Cserék: Oier – Mainz, Hector Yuste, Riki, Sissoko, Larsson, Isaac

Játékvezetők: Santiago Jaime – Jorge Bueno, Miguel Martinez