RCD Espanyol – Granada 2:1 (vége) | Sevilla – SD Eibar 0:0 (vége) | Atlético Madrid – Villarreal 0:1 (vége)
Real Sociedad – Athletic Bilbao 1:1 (vége)
Real Sociedad
1:1 (1:0)
Athletic Bilbao
vasárnap 14.12.2014, 21:00 • Anoeta, San Sebastián • Primera División

A baszk csatában végül megosztoztak a csapatok a pontokon. Az első félidőben már a harmadik percben megszerezte a vezetést a Sociedad, ezt követően lehetőségek voltak mindkét oldalon, de a szünetig már nem változott az eredmény.
    A fordulást követően inkább a Bilbao volt aktívabb, az egyenlítés a 60. percben sikerült. Érezhetően mindkét csapat meg akarta nyerni a találkozót, erre a hazaiaknak volt nagyobb sanszuk, hiszen Laporte kiállítása miatt a 80. perctől emberelőnyben játszottak.
    A Sociedad ugyan megnyomta a végét, de csak kapufáig és helyzetig jutott, gól már nem született.
    Köszönöm a figyelmet! (22:59:45)

90+4

90+4
    Balenziaga kapott sárga lapot.

90+4
    A Sociedad ívelt be szabadrúgást a vendégek kapujához, a lefejelt labdát tíz méterről Canales lőtt kapura, Iraizoz azonban nagyot védett.

90+3
    A Bilbao végezhetett el szabadrúgást saját térfeléről. A vendégek igyekeznek lassítani a játékot.

90+2
    Jobbról tették középre a labdát a hazaiak, a felszabadítás után a Sociedad maradt támadásban.

90+1
    A Bilbao végezhetett el szabadrúgást, az előrevágott labda pontatlan, arra nem volt csapattárs.

90
    Négy perc ráadás következik.

88
    A Sociedad mélységi indítása pontatlan, a labdát Iraizoz kapus könnyedén lehúzta.

87
    Bedobás után a Sociedad építkezik.

86
    Canales vállalta el a hazaik szabadrúgását, mintegy 22 méterről szembe a kapuval végezhette el, lövése a felső lécet találta el.

85
    Iturraspe buktatott, érkezett is a sárga lap.

83
    Emberelőnyben a Sociedad birtokolja többet a labdát, a vendégek leginkább a védekezéssel vannak elfoglalva.

82
    Canales ívelte be balról a hazaiak szögletét, nem jelentett veszélyt a Bilbao kapujára.

81
    Susaeta helyett Gurpegi a pályán.

80
    Laporte második sárga lapját is megkapta, ezzel a vendégek emberhátrányba kerültek.

78
    Gómez jött be a lecserélt Muniain helyett.

77
    Prieto tekerte be a labdát a vendégek tizenhatosára, a védelem azonban megoldotta a feladatot.

76
    A Sociedad vezetett támadást, de a vendégek tizenhatosánál már elveszítette a labdát. majd Iraizoz cselezget hátul hajmeresztően.

Gólok: 3. Vela – 60. de Marcos

Lapok:   13. José (ATB), 26. Laporte (ATB), 85. Iturraspe (ATB), 90+4. Balenziaga (ATB)   80. Laporte (ATB)

Real Sociedad: Zubikarai – C. Martínez, Ansotegi, I. Martínez, de la Bella – Bergara, Granero (64. Zurutuza) – Prieto, Vela, Castro (64. Canales) – Finnbogason
    Cserék: Rulli – Pardo, Canales, Zurutuza, Yuri, Gaztañaga, Hervías

Athletic Bilbao: Iraizoz – de Marcos, San José, Laporte, Balenziaga – Iturraspe, M. Rico – Susaeta (81. Gurpegi), López Cabrera (59. Viguera), Muniain (78. Gómez) – Aduriz
    Cserék: Herrerín – Etxebarria, I. Gómez, Bustinza, Gurpegi, Viguera, Fernández Hierro.

Játékvezetők: D. Fernández – R. Cabañero, J. Canelo