Rayo Vallecano – RCD Espanyol 1:3 (vége) | Villarreal – La Coruňa 3:0 (vége) | Granada – Getafe CF 1:1 (vége)
Elche CF – Málaga CF 1:2 (vége) | Athletic Bilbao – Atlético Madrid 1:4 (vége)
Villarreal CF
3:0 (1:0)
Deportivo La Coruňa
vasárnap 21.12.2014, 12:00 • Camp El Madrigal, Villarreal • Primera División

A spanyol bajnokság 16. fordulójában magabiztos, 3:0-ás győzelmet aratott a Villarreal a Deportivo ellen. A 10. percben J. dos Santos szerzett vezetést a hazaiaknak. A huszadik percben Vietto került közel a második gólhoz, de ebben a félidőben még nem sikerült számára a gól szerzés.

A második félidőben adódott pár lehetőség a Depor előtt is, de ezeket nem tudták gólra váltani. Vietto viszont igen, aki kettőt is vállalt a második félidőben. A 68. percben került a védők mögé, majd egy remek centerezés után az üres kapuba lőtt. Rá öt percre hasonlóan az előbbihez, ismét a bal szélről érkezett a beadás , ezúttal Chersyhevtől, majd Vietto a kapus mellett laposan lőtt a hálóba. Ezt követően gólt nem láthattunk. A csereként beállt Tomas Pina csupán négy percet volt pályán, belépője ugyanis egyből pirosat ért. Ezzel sem éltek a vendégek, nem sikerült a szépítés sem.

A végeredmény tehát Villarreal – Deportivo 3:0. Köszönjük figyelmüket! (13:54:51)

90+4

90+4
    A szöglet veszélytelen volt, kifejelték.

90+3
    Canella lövése szögletre pattant.

90+3
    Szabadot kapnak a vendégek. A távolság 17 méter. Ez lesz utolsó lehetőségük.

90+2
    Hátul őrzik a labdát a hazaiak, majd eladják a labdát. Postiga lövését azonban blokkolták.

90+1
    Három perc a ráadás.

90
    Postiga 35 méterről próbált gólt szerezni. Lövése méterekkel mellé szállt. Kirúgás.

89
    Cuenca szabálytalankodott az ellenfél térfelén.

87
    A jobb szélről érkező beadást Asenjo húzta le Postiga elől, aki szabálytalankodott is kapussal szembe. Szabadrúgás kifelé.

85
    Cavaleiro elé csorgott Paulista lábáról, aki ziccerbe is került, de lövését Asenjo védte bravúrral!

85
    Öt perc van a rendes játékidőből, a szépítésért küzdenek a vendégek.

84
    Costa lesen tartózkodott.

83
    Bergantinos is képes folytatni.

81
    Cheryshev képes folytatni a játékot, ismét a pályán.

80
    Tomas Pina négy percet töltött a pályán, aztán mehet is zuhanyozni. Bergantinosnak csúszott oda páros lábbal, akit ápolni is kell.

79
    Folytatódhat a játék, jelenleg tíz emberrel a hazaiak.

78
    Cheryshev ápolása miatt áll a játék.

77
    Ez lesz zsinórban az ötödik győzelme a Villarrealnak. Tíz tétmeccs óta veretlen a csapat.

76
    Trigueros helyére állt be Pina. Ezzel elfogytak a cserék.

75
    Trigueros szabálytalan Cuencaval szemben.

75
    Negyed óra van hátra a mérkőzésből.

74
    Rodriguez helyére Wilk állt be az utolsó negyed órára.
    Luciano VIETTO - 3:0

73
    A Villarreal gólt szerzett!

LUCIANO VIETTO öt percen belül duplázott. Ezúttal Cheryshev adott neki remek passzt a bal szélről, majd laposan ellőtte Fabri mellett. Eldőlt a meccs, 3:0 a hazaiaknak!

71
    Bruno lőtte rá a szabadot. Lövése centikkel ment el a bal felső mellett.

70
    Szabadot kapott a hazai csapat. A távolság jó 25 méter.

70
    Lopo rántotta le Viettot. Sárga lap a jutalma.

70
    Toche helyére Postiga állt be.
    Luciano VIETTO - 2:0

68

LUCIANO VIETTO megduplázta a hazaiak előnyét. Ruiz tört be a tizenhatoson belülre majd centerezett hibátlanul Viettohoz, aki laposan behelyezi a kapuba a labdát. A védelem lemaradt ezúttal is. 2:0 a Villarrealnak!

68
    Trigueros végezhet el szögletet, de a védelem tisztázott, tovább támadhat azonban a hazai csapat.

66
    Cavaleiro beadása lecsorgott, majd Sidnei másodszorra rátudott fordulni, és lőhetett. Lövése a jobb alsóba tartott, de Asenjo leért!

66
    Bergantinos lövése megpattant, és centikkel szállt a kapu fölé, a kapus már verve volt. Szöglet!

64
    Cavaleiro lesen tartózkodott.

64
    12:4 a próbálkozások száma, a kaput eltaláló pedig 7:0. Beszédes adat.

62
    A gólszerző, J. dos Santos helyére érkezik Gomez.

61
    G. dos Santos lesen volt az átadás pillanatában.

61
    Fél óra a mérkőzésből.

61
    Toche kapott sárgát, amiért odarúgott ellenfelének.

60
    Farina helyére Cuenca érkezik.

58
    Farina bombája a kapu fölé szállt, nem volt igazán veszélyes.

57
    Szabadot kapott a Deportivo. A távolság jó harminc méter. Feltehetőleg lövés lesz.

57
    J. dos Santos labdája hosszú lett mindenkinek, és elhagyta az alapvonalat. Kirúgás.

56
    Sidnei rúgta fel G. dos Santost. Jogos a sárga lap.

54
    Vietto bombája középre tartott, a kapus védeni tudott.

54
    J. dos Santos szögletét is kivágták a védők.

53
    G. dos Santos remekül futott el a bal oldalon, majd a kapu elé tett labdáját Sidnei kifejelte, újabb szöglet.

51
    Trigueiros kapu elé tett labdáját kivágták a kapu elől.

50
    Remek labdát kapott Cheryshevől G. dos Santos, akinek a lövését Fabri védte, és tolta szögletre. Remek jelenet volt.

48
    Egy jobb szélről érkező beadás éppen Cavaleiro elé pattant, aki közelről lőhetett viszonylag üresen. Lövése a kapu fölé szállt.

47
    A Depor kezdte a második félidőt.

46
    A sérült Uchét G. dos Santos váltja.

46

Uralja a mérkőzést a Villarreal a gyönyörű, napos időben. Többet birtokolják a labdát, ők kezdeményeznek, helyzeteket dolgoznak ki. A tizedik percben dos Santos góljával vezetnek az első félidőben. A huszadik minutumban Vietto majdnem megduplázta a hazai előnyt, de Fabri bravúrral védeni tudott. A próbálkozások száma 11:1, elképesztő adat. Hamarosan jövünk a második félidővel. Tartsanak velünk!

45

45
    Uche a földön, ápolásra szorul majd a félidőben.

44
    Cavaleiro távoli lövése a nézőket veszélyeztette csupán.

44
    dos Santos végezhette el a szögletet kicsiben, majd a középre tett labda pillanatában Uche lesen volt.

43
    Vietto lépett ki remek ütemben, ám a lövés pillanatában Sidnei visszaért és blokkolt hatalmasat.

41
    Öt perc a félidőből.

40
    Cavaleiro forgolódott, de Costát nem tudta befűzni, az akciónak vége.

39
    Remekbe szabott kontrát mutatott be a Villarreal, de az utolsó passz pontatlan lett Uche számára, és a kiszaladó kapus elrúgta a támadó elől a játékszert.

39
    Az átadás pontatlan, kontrázhatnak a hazaiak.

38
    Bruno szabálytalan ezúttal, ismét jöhet egy pontrúgás a Depor számára.

38
    Vietto került a földre, Bergantinos a vétkes.

37
    A beadás pillanatában a játékvezető kifele ítél, Cavaleiro lökött.

36
    Cheryshev szabálytalan, jöhet egy beadás jó 40 méterről.

35
    Hátul passzolgatnak a vendégek, feltörhetetlennek tűnik a hazaiak védelme egyenlőre.

34
    Uche szabálytalankodott Farinaval szemben.

33
    Picit alább fagyott a mérkőzés üteme, percek óta nem bontakozott ki támadás.

32
    Uche szabálytalankodott a középpályán.

31
    Uche tartózkodott lesen.

30
    Negyed óra a félidőből, abszolút a hazaiak akarata érvényesül.

29
    Trigueros adta be középre a labdát, de Fabri a helyén van, és lehúzta.

28
    Az első hazai szöglet következhet.

27
    Canella átadása a hosszú oldalra ment, ám Asenjo nagyot nyújtózkodva elérte, és lekapcsolta az akciót.

27
    Sportszerű a mérkőzés eddig. A játék folyamatos, csupán néhány kisebb falt volt eddig, sárga lap nem volt még.

26
    Cheryshev átadása is hosszú lett Uche-nak, a labda ismét Fabrié. Sokat van foglalkoztatva a Depor hálóőre.

25
    Vietto átadása dos Santost kereste, de hosszú lett a gólszerzőnek a labda.

25
    Paulista szabálytalankodott Ruizzal szemben.

24
    8:0 a próbálkozások száma. Elképesztő adat.

23
    Az átadás mély lett Gaspar számára. A játékszer Fabrinál ismét.

22
    A félidő derekánál járunk, 1:0-re vezet a Villarreal a Deportivo ellen a spanyol bajnokság 16. fordulójának délben zajló mérkőzésén.

20
    Vietto hagyott ki hatalmas helyzetet. Már csak a kapus volt vele szemben, mikor ballal lőtt 10 méterről. Jobbos lövését elképesztő reflexxel védte Fabri, majd Costa lőhette rá a kipattanót, de szabálytalanság miatt a Depor jöhet. Közel volt a második!

19
    Juanfran tolta ki Cheryshev elől a labdát. Bedobás.

18
    Cheryshev lesen tartózkodott.

17
    Szabálytalanságot látott José Luis Gonzalez, a hazai kapták a szabadot. A labda mögött Ruiz.

15
    Az első negyedóra el is telt, és megérdemelt a hazai előny.

14
    dos Santos középre tett labdáját Bergantinos fejelte ki.

13
    A Villarreal uralja a meccset, egyenlőre roppant kevés amit a Depor nyújt ezen a játéknapon.

12
    Uche nem tudta behámozni a játékszert, mely elhagyta az alapvonalat. Kirúgás.

11
    Egy remek vendég támadást láthattunk, az utolsó passz, mely a kapu elé érkezett, egy leheletnyivel hosszabb lett a kelleténél, és Asenjo lekapcsolta.
    Jonathan dos SANTOS - 1:0

10

Cheryshev remek lövését még bravúrral védeni tudta Fabri, de a kipattanó éppen JONATHAN DOS SANTOS elé pattant, aki az üres kapura lőhetett, és nem hibázott. A mérkőzés új állása tehát : 1-0 a Villarrealnak.

8
    Szabadot kaptak a hazaiak, melyet Asenjo végzett el.

7
    Toche követett el támadó szabálytalanságot.

6
    Vietto lövése 20 méterről némiképp lecsúszott, és fölé szállt. Fabri jöhet kirúgással.

5
    Gaspar közelről próbálta rálőni, de a közbe vetődő védő blokkolta a próbálkozást.

5
    Uche lövését Sidnei blokkolta.

4
    Cheryshev szabálytalankodott a középpályán.

3
    Rodriguez passza ellenfélhez ment, jöhetnek a hazaiak.

2
    dos Santos jobb oldali beadását Fabri fogta magabiztosan.

2
    Juanfran végezhet el bedobást.

1
    Citromsárgában a hazaiak, kék-fehérben az Elche.

1
    A hazaiak kezdték a mérkőzést.

1

A Primera Division 16. fordulójában a Villarreal csapata fogadja a Deportivo La Coruna csapatát.

A Villarreal jelenleg a hatodik a tabellán. Remek formában van a csapat, legutóbbi négy bajnokiját megnyerte. Idegenben remek teljesítményt nyújtanak, otthon azért van mit javítani. Hazai környezetben hét meccsből négyet nyertek, háromszor kikaptak. Gólarányuk 13:9.

A Deportivo legutóbbi meccsét megnyerte az Elche ellen, ezzel pedig elkerült a kieső zónából. A csapat a 17. helyen van jelenleg. Idegenben hét meccsből csupán egyet nyertek, két döntetlen, és négy vereség mellett. Gólkülönbségük 4:10, a rúgott gólok száma igencsak kevés tehát.

A két csapat legutóbb négy éve találkozott, mindkét meccsen hazai győzelem született. A meccs minden fontos eseményéről percről-percre közvetítünk Önöknek! Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 12:00 - kor kezdődik..

Gólok: 10. Santos, 68. Vietto, 73. Vietto

Lapok:   56. Sidnei (DEP), 61. Toche (DEP), 70. Lopo (DEP)   80. Pina (VLR)

Villarreal CF: Asenjo – Costa, Ruiz, Paulista, Gaspar – Cheryshev, Bruno (C), Trigueros ( 76' Pina ) , J. dos Santos ( 62' Gomez ) – Vietto, Uche ( 46' G. dos Santos )
    Cserék: Juan – Dorado, G. dos Santos, Gomez, Moreno, Pina, Rukavina

Edző: M. Garcia

Deportivo La Coruňa: Fabri – Juanfran, Lopo, Sidnei, Canella – Bergantinos, Dominguez (C) – Rodriguez ( 74' Wilk ) , Farina ( 60' Cuenca ) , Cavaleiro – Toche ( 70' Postiga )
    Cserék: Lux – Cuenca, Insua, Laure, Medunjanin, Postiga, Wilk