Rayo Vallecano – RCD Espanyol 1:3 (vége) | Villarreal – La Coruňa 3:0 (vége) | Granada – Getafe CF 1:1 (vége)
Elche CF – Málaga CF 1:2 (vége) | Athletic Bilbao – Atlético Madrid 1:4 (vége)
Villarreal CF
3:0 (1:0)
Deportivo La Coruňa
vasárnap 21.12.2014, 12:00 • Camp El Madrigal, Villarreal • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 12:00 - kor kezdődik..

A Primera Division 16. fordulójában a Villarreal csapata fogadja a Deportivo La Coruna csapatát.

A Villarreal jelenleg a hatodik a tabellán. Remek formában van a csapat, legutóbbi négy bajnokiját megnyerte. Idegenben remek teljesítményt nyújtanak, otthon azért van mit javítani. Hazai környezetben hét meccsből négyet nyertek, háromszor kikaptak. Gólarányuk 13:9.

A Deportivo legutóbbi meccsét megnyerte az Elche ellen, ezzel pedig elkerült a kieső zónából. A csapat a 17. helyen van jelenleg. Idegenben hét meccsből csupán egyet nyertek, két döntetlen, és négy vereség mellett. Gólkülönbségük 4:10, a rúgott gólok száma igencsak kevés tehát.

A két csapat legutóbb négy éve találkozott, mindkét meccsen hazai győzelem született. A meccs minden fontos eseményéről percről-percre közvetítünk Önöknek! Tartsanak velünk!

1

1
    A hazaiak kezdték a mérkőzést.

1
    Citromsárgában a hazaiak, kék-fehérben az Elche.

2
    Juanfran végezhet el bedobást.

2
    dos Santos jobb oldali beadását Fabri fogta magabiztosan.

3
    Rodriguez passza ellenfélhez ment, jöhetnek a hazaiak.

4
    Cheryshev szabálytalankodott a középpályán.

5
    Uche lövését Sidnei blokkolta.

5
    Gaspar közelről próbálta rálőni, de a közbe vetődő védő blokkolta a próbálkozást.

6
    Vietto lövése 20 méterről némiképp lecsúszott, és fölé szállt. Fabri jöhet kirúgással.

7
    Toche követett el támadó szabálytalanságot.

8
    Szabadot kaptak a hazaiak, melyet Asenjo végzett el.

10
    A Villarreal gólt szerzett!

Cheryshev remek lövését még bravúrral védeni tudta Fabri, de a kipattanó éppen JONATHAN DOS SANTOS elé pattant, aki az üres kapura lőhetett, és nem hibázott. A mérkőzés új állása tehát : 1-0 a Villarrealnak.
    Jonathan dos SANTOS - 1:0

11
    Egy remek vendég támadást láthattunk, az utolsó passz, mely a kapu elé érkezett, egy leheletnyivel hosszabb lett a kelleténél, és Asenjo lekapcsolta.

12
    Uche nem tudta behámozni a játékszert, mely elhagyta az alapvonalat. Kirúgás.

13
    A Villarreal uralja a meccset, egyenlőre roppant kevés amit a Depor nyújt ezen a játéknapon.

14
    dos Santos középre tett labdáját Bergantinos fejelte ki.

15
    Az első negyedóra el is telt, és megérdemelt a hazai előny.

17
    Szabálytalanságot látott José Luis Gonzalez, a hazai kapták a szabadot. A labda mögött Ruiz.

18
    Cheryshev lesen tartózkodott.

19
    Juanfran tolta ki Cheryshev elől a labdát. Bedobás.

20
    Vietto hagyott ki hatalmas helyzetet. Már csak a kapus volt vele szemben, mikor ballal lőtt 10 méterről. Jobbos lövését elképesztő reflexxel védte Fabri, majd Costa lőhette rá a kipattanót, de szabálytalanság miatt a Depor jöhet. Közel volt a második!

22
    A félidő derekánál járunk, 1:0-re vezet a Villarreal a Deportivo ellen a spanyol bajnokság 16. fordulójának délben zajló mérkőzésén.

23
    Az átadás mély lett Gaspar számára. A játékszer Fabrinál ismét.

24
    8:0 a próbálkozások száma. Elképesztő adat.

25
    Paulista szabálytalankodott Ruizzal szemben.

25
    Vietto átadása dos Santost kereste, de hosszú lett a gólszerzőnek a labda.

26
    Cheryshev átadása is hosszú lett Uche-nak, a labda ismét Fabrié. Sokat van foglalkoztatva a Depor hálóőre.

27
    Sportszerű a mérkőzés eddig. A játék folyamatos, csupán néhány kisebb falt volt eddig, sárga lap nem volt még.

27
    Canella átadása a hosszú oldalra ment, ám Asenjo nagyot nyújtózkodva elérte, és lekapcsolta az akciót.

28
    Az első hazai szöglet következhet.

29
    Trigueros adta be középre a labdát, de Fabri a helyén van, és lehúzta.

30
    Negyed óra a félidőből, abszolút a hazaiak akarata érvényesül.

31
    Uche tartózkodott lesen.

32
    Uche szabálytalankodott a középpályán.

33
    Picit alább fagyott a mérkőzés üteme, percek óta nem bontakozott ki támadás.

34
    Uche szabálytalankodott Farinaval szemben.

35
    Hátul passzolgatnak a vendégek, feltörhetetlennek tűnik a hazaiak védelme egyenlőre.

36
    Cheryshev szabálytalan, jöhet egy beadás jó 40 méterről.

37
    A beadás pillanatában a játékvezető kifele ítél, Cavaleiro lökött.

38
    Vietto került a földre, Bergantinos a vétkes.

38
    Bruno szabálytalan ezúttal, ismét jöhet egy pontrúgás a Depor számára.

39
    Az átadás pontatlan, kontrázhatnak a hazaiak.

39
    Remekbe szabott kontrát mutatott be a Villarreal, de az utolsó passz pontatlan lett Uche számára, és a kiszaladó kapus elrúgta a támadó elől a játékszert.

40
    Cavaleiro forgolódott, de Costát nem tudta befűzni, az akciónak vége.

41
    Öt perc a félidőből.

43
    Vietto lépett ki remek ütemben, ám a lövés pillanatában Sidnei visszaért és blokkolt hatalmasat.

44
    dos Santos végezhette el a szögletet kicsiben, majd a középre tett labda pillanatában Uche lesen volt.

44
    Cavaleiro távoli lövése a nézőket veszélyeztette csupán.

45
    Uche a földön, ápolásra szorul majd a félidőben.

45

Uralja a mérkőzést a Villarreal a gyönyörű, napos időben. Többet birtokolják a labdát, ők kezdeményeznek, helyzeteket dolgoznak ki. A tizedik percben dos Santos góljával vezetnek az első félidőben. A huszadik minutumban Vietto majdnem megduplázta a hazai előnyt, de Fabri bravúrral védeni tudott. A próbálkozások száma 11:1, elképesztő adat. Hamarosan jövünk a második félidővel. Tartsanak velünk!

46

46
    A sérült Uchét G. dos Santos váltja.

47
    A Depor kezdte a második félidőt.

48
    Egy jobb szélről érkező beadás éppen Cavaleiro elé pattant, aki közelről lőhetett viszonylag üresen. Lövése a kapu fölé szállt.

50
    Remek labdát kapott Cheryshevől G. dos Santos, akinek a lövését Fabri védte, és tolta szögletre. Remek jelenet volt.

51
    Trigueiros kapu elé tett labdáját kivágták a kapu elől.

53
    G. dos Santos remekül futott el a bal oldalon, majd a kapu elé tett labdáját Sidnei kifejelte, újabb szöglet.

54
    J. dos Santos szögletét is kivágták a védők.

54
    Vietto bombája középre tartott, a kapus védeni tudott.

56
    Sidnei rúgta fel G. dos Santost. Jogos a sárga lap.

57
    J. dos Santos labdája hosszú lett mindenkinek, és elhagyta az alapvonalat. Kirúgás.

57
    Szabadot kapott a Deportivo. A távolság jó harminc méter. Feltehetőleg lövés lesz.

58
    Farina bombája a kapu fölé szállt, nem volt igazán veszélyes.

60
    Farina helyére Cuenca érkezik.

61
    Toche kapott sárgát, amiért odarúgott ellenfelének.

61
    Fél óra a mérkőzésből.

61
    G. dos Santos lesen volt az átadás pillanatában.

62
    A gólszerző, J. dos Santos helyére érkezik Gomez.

64
    12:4 a próbálkozások száma, a kaput eltaláló pedig 7:0. Beszédes adat.

64
    Cavaleiro lesen tartózkodott.

66
    Bergantinos lövése megpattant, és centikkel szállt a kapu fölé, a kapus már verve volt. Szöglet!

66
    Cavaleiro beadása lecsorgott, majd Sidnei másodszorra rátudott fordulni, és lőhetett. Lövése a jobb alsóba tartott, de Asenjo leért!

68
    Trigueros végezhet el szögletet, de a védelem tisztázott, tovább támadhat azonban a hazai csapat.

68

LUCIANO VIETTO megduplázta a hazaiak előnyét. Ruiz tört be a tizenhatoson belülre majd centerezett hibátlanul Viettohoz, aki laposan behelyezi a kapuba a labdát. A védelem lemaradt ezúttal is. 2:0 a Villarrealnak!
    Luciano VIETTO - 2:0

70
    Toche helyére Postiga állt be.

70
    Lopo rántotta le Viettot. Sárga lap a jutalma.

70
    Szabadot kapott a hazai csapat. A távolság jó 25 méter.

71
    Bruno lőtte rá a szabadot. Lövése centikkel ment el a bal felső mellett.

73

LUCIANO VIETTO öt percen belül duplázott. Ezúttal Cheryshev adott neki remek passzt a bal szélről, majd laposan ellőtte Fabri mellett. Eldőlt a meccs, 3:0 a hazaiaknak!
    Luciano VIETTO - 3:0

74
    Rodriguez helyére Wilk állt be az utolsó negyed órára.

75
    Negyed óra van hátra a mérkőzésből.

75
    Trigueros szabálytalan Cuencaval szemben.

76
    Trigueros helyére állt be Pina. Ezzel elfogytak a cserék.

77
    Ez lesz zsinórban az ötödik győzelme a Villarrealnak. Tíz tétmeccs óta veretlen a csapat.

78
    Cheryshev ápolása miatt áll a játék.

79
    Folytatódhat a játék, jelenleg tíz emberrel a hazaiak.

80
    Tomas Pina négy percet töltött a pályán, aztán mehet is zuhanyozni. Bergantinosnak csúszott oda páros lábbal, akit ápolni is kell.

81
    Cheryshev képes folytatni a játékot, ismét a pályán.

83
    Bergantinos is képes folytatni.

84
    Costa lesen tartózkodott.

85
    Öt perc van a rendes játékidőből, a szépítésért küzdenek a vendégek.

85
    Cavaleiro elé csorgott Paulista lábáról, aki ziccerbe is került, de lövését Asenjo védte bravúrral!

87
    A jobb szélről érkező beadást Asenjo húzta le Postiga elől, aki szabálytalankodott is kapussal szembe. Szabadrúgás kifelé.

89
    Cuenca szabálytalankodott az ellenfél térfelén.

90
    Postiga 35 méterről próbált gólt szerezni. Lövése méterekkel mellé szállt. Kirúgás.

90+1
    Három perc a ráadás.

90+2
    Hátul őrzik a labdát a hazaiak, majd eladják a labdát. Postiga lövését azonban blokkolták.

90+3
    Szabadot kapnak a vendégek. A távolság 17 méter. Ez lesz utolsó lehetőségük.

90+3
    Canella lövése szögletre pattant.

90+4
    A szöglet veszélytelen volt, kifejelték.

90+4

A spanyol bajnokság 16. fordulójában magabiztos, 3:0-ás győzelmet aratott a Villarreal a Deportivo ellen. A 10. percben J. dos Santos szerzett vezetést a hazaiaknak. A huszadik percben Vietto került közel a második gólhoz, de ebben a félidőben még nem sikerült számára a gól szerzés.

A második félidőben adódott pár lehetőség a Depor előtt is, de ezeket nem tudták gólra váltani. Vietto viszont igen, aki kettőt is vállalt a második félidőben. A 68. percben került a védők mögé, majd egy remek centerezés után az üres kapuba lőtt. Rá öt percre hasonlóan az előbbihez, ismét a bal szélről érkezett a beadás , ezúttal Chersyhevtől, majd Vietto a kapus mellett laposan lőtt a hálóba. Ezt követően gólt nem láthattunk. A csereként beállt Tomas Pina csupán négy percet volt pályán, belépője ugyanis egyből pirosat ért. Ezzel sem éltek a vendégek, nem sikerült a szépítés sem.

A végeredmény tehát Villarreal – Deportivo 3:0. Köszönjük figyelmüket! (13:54:51)

Gólok: 10. Santos, 68. Vietto, 73. Vietto

Lapok:   56. Sidnei (DEP), 61. Toche (DEP), 70. Lopo (DEP)   80. Pina (VLR)

Villarreal CF: Asenjo – Costa, Ruiz, Paulista, Gaspar – Cheryshev, Bruno (C), Trigueros ( 76' Pina ) , J. dos Santos ( 62' Gomez ) – Vietto, Uche ( 46' G. dos Santos )
    Cserék: Juan – Dorado, G. dos Santos, Gomez, Moreno, Pina, Rukavina

Edző: M. Garcia

Deportivo La Coruňa: Fabri – Juanfran, Lopo, Sidnei, Canella – Bergantinos, Dominguez (C) – Rodriguez ( 74' Wilk ) , Farina ( 60' Cuenca ) , Cavaleiro – Toche ( 70' Postiga )
    Cserék: Lux – Cuenca, Insua, Laure, Medunjanin, Postiga, Wilk

Edző: V. Fernandez