Rayo Vallecano – RCD Espanyol 1:3 (vége) | Villarreal – La Coruňa 3:0 (vége) | Granada – Getafe CF 1:1 (vége)
Elche CF – Málaga CF 1:2 (vége) | Athletic Bilbao – Atlético Madrid 1:4 (vége)
Villarreal CF
3:0 (1:0)
Deportivo La Coruňa
vasárnap 21.12.2014, 12:00 • Camp El Madrigal, Villarreal • Primera División

A spanyol bajnokság 16. fordulójában magabiztos, 3:0-ás győzelmet aratott a Villarreal a Deportivo ellen. A 10. percben J. dos Santos szerzett vezetést a hazaiaknak. A huszadik percben Vietto került közel a második gólhoz, de ebben a félidőben még nem sikerült számára a gól szerzés.

A második félidőben adódott pár lehetőség a Depor előtt is, de ezeket nem tudták gólra váltani. Vietto viszont igen, aki kettőt is vállalt a második félidőben. A 68. percben került a védők mögé, majd egy remek centerezés után az üres kapuba lőtt. Rá öt percre hasonlóan az előbbihez, ismét a bal szélről érkezett a beadás , ezúttal Chersyhevtől, majd Vietto a kapus mellett laposan lőtt a hálóba. Ezt követően gólt nem láthattunk. A csereként beállt Tomas Pina csupán négy percet volt pályán, belépője ugyanis egyből pirosat ért. Ezzel sem éltek a vendégek, nem sikerült a szépítés sem.

A végeredmény tehát Villarreal – Deportivo 3:0. Köszönjük figyelmüket! (13:54:51)

85
    Cavaleiro elé csorgott Paulista lábáról, aki ziccerbe is került, de lövését Asenjo védte bravúrral!

80
    Tomas Pina négy percet töltött a pályán, aztán mehet is zuhanyozni. Bergantinosnak csúszott oda páros lábbal, akit ápolni is kell.

76
    Trigueros helyére állt be Pina. Ezzel elfogytak a cserék.

74
    Rodriguez helyére Wilk állt be az utolsó negyed órára.
    Luciano VIETTO - 3:0

73
    A Villarreal gólt szerzett!

LUCIANO VIETTO öt percen belül duplázott. Ezúttal Cheryshev adott neki remek passzt a bal szélről, majd laposan ellőtte Fabri mellett. Eldőlt a meccs, 3:0 a hazaiaknak!

71
    Bruno lőtte rá a szabadot. Lövése centikkel ment el a bal felső mellett.

70
    Lopo rántotta le Viettot. Sárga lap a jutalma.

70
    Toche helyére Postiga állt be.
    Luciano VIETTO - 2:0

68

LUCIANO VIETTO megduplázta a hazaiak előnyét. Ruiz tört be a tizenhatoson belülre majd centerezett hibátlanul Viettohoz, aki laposan behelyezi a kapuba a labdát. A védelem lemaradt ezúttal is. 2:0 a Villarrealnak!

66
    Cavaleiro beadása lecsorgott, majd Sidnei másodszorra rátudott fordulni, és lőhetett. Lövése a jobb alsóba tartott, de Asenjo leért!

66
    Bergantinos lövése megpattant, és centikkel szállt a kapu fölé, a kapus már verve volt. Szöglet!

62
    A gólszerző, J. dos Santos helyére érkezik Gomez.

61
    Toche kapott sárgát, amiért odarúgott ellenfelének.

60
    Farina helyére Cuenca érkezik.

56
    Sidnei rúgta fel G. dos Santost. Jogos a sárga lap.

50
    Remek labdát kapott Cheryshevől G. dos Santos, akinek a lövését Fabri védte, és tolta szögletre. Remek jelenet volt.

46
    A sérült Uchét G. dos Santos váltja.

Uralja a mérkőzést a Villarreal a gyönyörű, napos időben. Többet birtokolják a labdát, ők kezdeményeznek, helyzeteket dolgoznak ki. A tizedik percben dos Santos góljával vezetnek az első félidőben. A huszadik minutumban Vietto majdnem megduplázta a hazai előnyt, de Fabri bravúrral védeni tudott. A próbálkozások száma 11:1, elképesztő adat. Hamarosan jövünk a második félidővel. Tartsanak velünk!

43
    Vietto lépett ki remek ütemben, ám a lövés pillanatában Sidnei visszaért és blokkolt hatalmasat.

24
    8:0 a próbálkozások száma. Elképesztő adat.

20
    Vietto hagyott ki hatalmas helyzetet. Már csak a kapus volt vele szemben, mikor ballal lőtt 10 méterről. Jobbos lövését elképesztő reflexxel védte Fabri, majd Costa lőhette rá a kipattanót, de szabálytalanság miatt a Depor jöhet. Közel volt a második!
    Jonathan dos SANTOS - 1:0

10

Cheryshev remek lövését még bravúrral védeni tudta Fabri, de a kipattanó éppen JONATHAN DOS SANTOS elé pattant, aki az üres kapura lőhetett, és nem hibázott. A mérkőzés új állása tehát : 1-0 a Villarrealnak.

A Primera Division 16. fordulójában a Villarreal csapata fogadja a Deportivo La Coruna csapatát.

A Villarreal jelenleg a hatodik a tabellán. Remek formában van a csapat, legutóbbi négy bajnokiját megnyerte. Idegenben remek teljesítményt nyújtanak, otthon azért van mit javítani. Hazai környezetben hét meccsből négyet nyertek, háromszor kikaptak. Gólarányuk 13:9.

A Deportivo legutóbbi meccsét megnyerte az Elche ellen, ezzel pedig elkerült a kieső zónából. A csapat a 17. helyen van jelenleg. Idegenben hét meccsből csupán egyet nyertek, két döntetlen, és négy vereség mellett. Gólkülönbségük 4:10, a rúgott gólok száma igencsak kevés tehát.

A két csapat legutóbb négy éve találkozott, mindkét meccsen hazai győzelem született. A meccs minden fontos eseményéről percről-percre közvetítünk Önöknek! Tartsanak velünk!

Gólok: 10. Santos, 68. Vietto, 73. Vietto

Lapok:   56. Sidnei (DEP), 61. Toche (DEP), 70. Lopo (DEP)   80. Pina (VLR)

Villarreal CF: Asenjo – Costa, Ruiz, Paulista, Gaspar – Cheryshev, Bruno (C), Trigueros ( 76' Pina ) , J. dos Santos ( 62' Gomez ) – Vietto, Uche ( 46' G. dos Santos )
    Cserék: Juan – Dorado, G. dos Santos, Gomez, Moreno, Pina, Rukavina

Edző: M. Garcia

Deportivo La Coruňa: Fabri – Juanfran, Lopo, Sidnei, Canella – Bergantinos, Dominguez (C) – Rodriguez ( 74' Wilk ) , Farina ( 60' Cuenca ) , Cavaleiro – Toche ( 70' Postiga )
    Cserék: Lux – Cuenca, Insua, Laure, Medunjanin, Postiga, Wilk

Edző: V. Fernandez