HSC Csíkszereda – Corona Brasov Wolves 1:4 (vége) | Dab.Docler – Nové Zámky 2:3 (vége)
Dab.Docler
2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
HC MIKRON Nové Zámky
kedd 23.12.2014, 18:00 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • MOL Liga

Szenteste előtti utolsó estére kaptuk ezt a kiváló jégkorong csemegét, egy rossz szavunk sem lehet a mérkőzésre. Pont ennyivel, egy hajszálnyival volt jobb ma az Érsekújvár, hogy egyetlen góllal megnyerje a találkozót. Az első találat óta vezetett az Újvár és végül meg is tudtak egyet tartani az előnyükből. Felváltva voltak veszélyben a kapuk, rengeteg volt az akció, a veszélyes lövés, szinte nem is volt átmeneti, lazsálós időszak.

Az első harmadban kiválóan játszott az Érsekújvár, akár több gólt is szerezhettek volna. A szépítés után fordult a kocka, ott nem sokon múlott a második szünet előtt, hogy kiegyenlítsen az Újváros. Az egy-három sokáig tartotta magát, de a végén részben bejött a kapuslehozatal, Szappanos még szépíteni tudott. Az utolsó másodpercekben az egyenlítés is összejöhetett volna, de végül kibekkelték a győzelmet az érsekújváriak. A győzelem megérdemelt a mérkőzés egészét tekintve.

Ezzel a győzelemmel az Érsekújvár átvette a vezetést a tabellán a Miskolctól, a Dunaújváros a harmadik helyre csúszott vissza.

Dunaújváros – Érsekújvár: 2-3!
    ---- (20:10:26)

60:00

59:50
    Szappanos előtt suhant el középen a korong, de lekésett róla óriási helyzetben!

59:39
    Cikánek fogja meg a megpattanó távoli lövést, Berlisk kísérletezett.

59:20
    Sevela ismét kint a jégről, támad az Újváros hat mezőnyjátékossal.

59:09
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    Azari Zsolt lövésébe SZAPPANOS DÁVID teszi bele az ütőjét váratlanul, ezzel szépít, nagyon izgalmas utolsó perc elé nézünk! Nem volt kidolgozott akció, de ezért kell állandóan lőni, ez most beakadt. 2-3!
    Gólpassz: Azari Zsolt, Galanisz Nikandrosz.

58:50
    Hüffner tüzelt ezúttal jobbról, kevéssel, de mellé száll! Marad a hazaiaknál!

58:14
    Már hatan a hazaiak mezőnyben, üres az újvárosi kapu!

58:05
    Időt kért a Dunaújváros. Hamarosan vélhetően számíthatunk arra, hogy Sevela helyett is mezőnyjátékos lép majd a jégre.

58:05
    Az utolsó két percbe léptünk. Pozsgai bal oldali, erős lövését a rövid felsőből vállal hárítja Cikánek!

57:50
    Frolikot szereli Mestyán egy bal oldali akciónál.

57:35
    Szepessy szúrt oda, hogy megszerezze a korongot, végül nem sikerült neki.

57:03
    Martine belőtt korongja lövésnek gyenge, passznak pontatlan és erős.

56:24
    Buli a vendégek harmadában. Már csak 3,5 perc hátra, mindenképpen be kell találniuk hamarosan az újvárosiaknak, különben elszáll az esély.

56:10
    Úgy tűnt, egy-két másodpercig túl sokan voltak a jégen az újváriak, de megúszták a kiállítást. Pedig az egyik hazai indítás éppen egyikükben akadt el.

55:50
    Hurtaj visszatért a jégre, teljes létszámban az Érsekújvár!

55:25
    Kontrázott a vendég együttes, Podstavek nehéz helyzetből, estében még kapura kotorta jobbról, de Sevela számított rá.

55:00
    Letámadással zavarják a fehér mezesek a hazaiakat, hogy később tudjanak csak felállni.

54:30
    Újra kint a korong a harmadból, már négyen vannak az érsekújváriak.

Gólok és gólpasszok: 37. Peterdi (Papp, Szepessy), 60. Szappanos (Azari, Galanisz) – 12. Weissmann (Hurtaj, Frolik), 21. Weissmann (Frolik), 44. Weissmann

Dab.Docler: Sevela (Kalnins) – Berlisk, Martine, Galanisz, Azari, Szappanos – Eskelinen, Somogyi, Pozsgai, Hüffner, Gröschl – Szepessy, Papp, Nagy R., Mestyán, Peterdi – Kovács V.L., Hruby, Magosi, Léránt, Erdélyi
    HC MIKRON Nové Zámky: Cikánek (Krajcovic) – Podstavek, Durco, Siska, Faith, Chrenko – Huba, Baron, Hurtaj, Frolik, Weissmann – Lesko, Brandis, Dubec, Hrudik, Caladi – Klobúcnik, Púchovsky, Stefanka, Král, Duris

Játékvezetők: Németh Márton, Halassy György – Berger Ákos, Soltész Áron