HSC Csíkszereda – Corona Brasov Wolves 1:4 (vége) | Dab.Docler – Nové Zámky 2:3 (vége)
Dab.Docler
2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
HC MIKRON Nové Zámky
kedd 23.12.2014, 18:00 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • MOL Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

A számunkra igencsak rosszul sikerült junior világbajnokságot követően máris egy MOL Liga bajnoki mérkőzésnek ad otthont a dunaújvárosi jégcsarnok. A sokáig éllovas Dunaújváros jelenleg csak a második helyet foglalja el a tabellán a Miskolc mögött. Korábban igen komoly pontelőnye volt a Dab. Doclernek, de az utóbbi időszak nem sikerült túl fényesre.

Az Érsekújvár is mindössze két pont hátrányban van az Újvároshoz képest, így a mai mérkőzés után akár meg is fordulhat köztük a sorrend. Igaz, a legutóbbi fordulóban az Érsekújvár vereséget szenvedett a Ferencváros otthonában, a Dunaújváros pedig győzni tudott Erdélyben, a Csíkszereda pályáján.

A találkozó kedden 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Dab.Docler: Sevela (Kalnins) – Berlisk, Martine, Galanisz, Azari, Szappanos – Eskelinen, Somogyi, Pozsgai, Hüffner, Gröschl – Szepessy, Papp, Nagy R., Mestyán, Peterdi – Kovács V.L., Hruby, Magosi, Léránt, Erdélyi

Játékvezetők: Németh Márton, Halassy György – Berger Ákos, Soltész Áron.

Pirosban a Dunaújváros, fehérben az Érsekújvár, azonnal kezdünk!

00:01

00:20
    Az első támadást az Újváros vezette, Galaniszhoz játszotta volna középre balról, Siska azonban lecsapott a korongra.

01:10
    Galanisz érkezett középen ismét egy bejátszásra, most el is jutott hozzá a korong, Cikánek azonban jól zárta a szöget!

02:20
    Megtartja most hátul a Nové Zámky, lendületesen kezdett ugyanis az Újváros.

02:50
    Lesko lövése elakad a blokkoló védők között.

02:56
    Szepessy tüzelt volna középről, de nem sikerült jól a lövés, a palánkon kívül landolt.

03:27
    Mind Magosi, mind Léránt egy az egyben vihette a kapusra egy védelmi hiba okán, Cikánek mindkétszer bravúrral hárított!

03:28
    Hrudik kapott két perces kiállítást, sportszerűtlen magatartás az ok. Kérdőre vonta a játékvezetőt egy kétes ítélet miatt.

04:05
    Öt a négy ellen támad a Dab. Docler, kibombázzák a vendégek. Nem sokkal később túl hosszú a hazai indítás, így tilosra kerül.

04:49
    Szappanosról csorog a korong Cikánekhez, a vendég kapus inkább rátenyerelt.

05:20
    Pozsgai tüzelhetett kiváló helyzetből középről, Cikánek ismét remekül védett.

05:35
    Kiegészült az Érsekújvár.

06:00
    Gröschl keresztbe lőtt korongjára senki sem érkezett középen, pedig helyzet lehetett volna.

07:12
    Jó ideje adogatott a hazai kapunál az Érsekújvár, de lövéshez nem jutottak, végül el is vesztették a korongot a vendégek.

07:23
    Kiállítás, Peterdi ül le két percre bottal lökés miatt.

07:30
    Most a Nové Zámky gyakorolhatja az emberelőnyös játékot. Első körben nem sikerült, kilőtte a korongot a hazai csapat.

08:15
    Hurtaj nagy erővel tüzelt a jobb oldalról, Sevela résen volt és hárított.

08:45
    Galanisz indult a jobb oldalon emberhátrányban, de az újvári harmadban szerelni tudták.

09:25
    Durco távoli lövése mellé megy, a palánkon csattan.

09:45
    Időközben kiegészült a hazai csapat, nem sikerült a vendégeknek kihasználniuk az előnyt.

10:40
    Brandis harcolt meg a korongért a bal oldalon, végül szerelték, nem jutott lövéshez.

10:57
    Hrudik tüzelt a jobb oldalról, a kapus lába közé célzott, de Sevelán nem fogott ki.

11:26
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Jobbról cselezett középre Weissmann, majd fonákkal rásuhintotta, Sevelának takarásban volt, így a nem túl erős lövés is átcsorgott a lábai között, közben beleért még MARTIN BARON is, róla pattant be! 0-1! Utólag úgy ítélték meg, hogy Baron mégsem ért bele a korongba, így a gólszerző ERIK WEISSMANN.
    Gólpassz: Lubomir Hurtaj, Martin Frolik.

13:13
    Továbbra is támadólag lép fel az Érsekújvár, nehezen szabadul ki a kapuja elől az Újváros.

13:45
    Begyűjti hátul a korongot Szappanos, Galanisz került nem sokkal utána lövőhelyzetbe, de blokkolják középről.

14:30
    Ismét Galanisz kísérletezett lövéssel, Cikánek hárított, de még nem szabadult fel a kapu.

14:50
    Galanisz tüzelt jobbról, majd Szappanos ismételt középről, a kapuvasról jön vissza!

14:56
    Szappanos bottal akasztás miatt áll ki két percre a hazaiaktól. A kiugró Podstaveket állította meg.

15:30
    Weissmann tűzte rá középről, a kék vonal közeléből, sikerül blokkolni még a kapu előtt.

16:35
    Faith jobbról, éles szögből lőhetett közelről, a bal felsőből Sevela bravúrral kapja ki!

17:10
    Podstavek jobbról játszotta középre, Caladi botja azonban nem ért el a korongig középen, pedig Sevela még nem ért vissza.

17:45
    Megúszta a Dunaújváros, kiegészültek.

18:05
    Galanisz hozta fel a bal oldalon, keresztpassz Azarinak, aki azonnal ráküldi, kevéssel mellé!

18:10
    Eddig kifejezetten lendületes, jó mérkőzés, nagyon kevés a holtidő.

18:39
    Eskelinent állította meg szabálytalanul Weissmann, kettő perces kiállítás gáncsolás miatt.

19:00
    Az utolsó perc kezdődött meg, újvárosi emberelőnyt láthatunk, még a második harmadba is át fog nyúlni.

19:12
    Hüffner kísérletezett középről a kék vonalról, Cikánek szépen hárított a lepkéssel.

19:40
    Szappanos bal oldali kísérlete elakad egy védőben.

20:00

Alighanem semleges szurkolóként egy kiváló első harmadot láthattunk. Mindkét kapu többször is veszélyben forgott, sok lendületes, jó akciót láttunk, számtalan lövéssel és egy góllal megspékelve. Mindkét együttes játékában benne van a gól, érdemes lesz továbbra is velünk tartani!

Dunaújváros – Érsekújvár: 0-1, a szünet után folytatjuk a második harmaddal!
    ----

20:01

20:15
    Ne feledjük, egy rövid ideig még emberelőnyben az Újváros.

20:50
    Nem figyeltek a hazai védők rendesen ERIK WEISSMANN visszatérésére, három az egyben vihették a vendégek a kapusra, az éppencsak visszatérő Weissmann pedig a bal oldalról, éles szögből, kapásból vágja a passzt a rövid sarokba! 0-2!
    Gólpassz: Martin Frolik.

21:30
    Nehéz helyzetbe került a Dunaújváros, két gólos előnyben a vendégek és továbbra is támadásban. Frolik lőtt a bal oldalról, Sevela kesztyűjében hal el a kísérlet.

21:53
    Buli az újvárosi harmadban, változatlanul próbál nyomni az Érsekújvár.

22:48
    Podstavek a bal oldalon került komoly helyzetbe pontosan abból as szögből, ahogyan a második gól született. Sevela spárgája azonban odaér a rövid sarokhoz.

24:10
    Támad a Dunaújváros, de Hurtaj begyűjti hátul a korongot.

24:29
    Caladi csúszott lesre a jobb oldalon.

24:54
    Cikánek a biztonság kedvéért rátenyerel a korongra, Eskelinen kísérletezett balról, de nem találta el jól.

25:35
    Eskelinen most jobbról játszotta középre, Gröschl érkezett volna középen, de ismét odapiszkált egy vendég védő botja.

25:45
    Hüffner erős lövése a felső kapuvasról pattan ki!

25:49
    Hüffner bal oldali lövése utat talál a hálóba, még sincsen gól, mert magas bot miatt érvénytelenítik a találatot.

26:00
    Hüffner nem vitatkozott, így valószínűleg igaza lehet a játékvezetőknek.

27:05
    Magosi tüzelt balról, Cikánek védi a próbálkozást. A túloldalon Dubec egy az egyben vitte rá Sevelára, de a vendégek játékosa nem talál a kapuba!

27:33
    Szerencsére az első 1-2 perc lassabb játéka után ismét felpörögtek a csapatok, jó az iram, sok a helyzet!

28:15
    Podstavek húzta meg a bal oldalon, a túloldalt Faith érkezett, lőhetett is a keresztpasszt követően, egy hazai védő azonban éppen időben érkezett blokkolni.

28:55
    A túloldalon megint helyzet, Galanisz a jobb oldalról lőhetett éles szögből, Cikánek hárított remekül.

29:21
    Pozsgai tüzelt balról, Cikánekről nem jön ki a korong ezúttal sem.

30:10
    Dubec iramodott meg a bal szélen, Caladi a rövid oldalon várta a passzt, de az újvárosi védők is.

31:05
    Chrenko passzolt középre a kiváló helyzetben levő Siskához, aki nem tudja közelről bekotorni a pakkot, Sevela odaért!

31:28
    Sok a helyzet, de az Újvárnak jóval több igazán veszélyes lehetősége van, újítania kellene a hazaiaknak, ha akarnak ma valamit.

32:20
    Baron gyűjti be a korongot hátul, Dubec ismét a bal oldalon teremt veszélyt az indításból, középen várta Caladi, Sevela gyorsabb volt.

33:25
    Eddig kiváló védekezést mutat be az Érsekújvár, ha támad a hazai csapat, akkor is csak időnként jutnak lövéshez. A túloldalon ez nem ilyen nehéz ügy.

33:43
    Chrenko csúszott lesre középen.

34:00
    Durco tüzelt jó helyzetből, középről, egy védő önfeláldozóan vetődött a korong útjába.

34:55
    Berlisk lőtte középre a korongot, Szappanos egyelőre nem tudott kapura fordulni, tovább adogat az Újváros.

35:33
    Hüffner kapott egy ütést a bot tollával az arcára, a bal szeme alatt jól látható a sérülés. Ez most homályban maradt a játékvezetők előtt. Megúszta a Nové Zámky.

36:07
    Pozsgai fordult kapura, majd lőtt balról, megpattant a kísérlet, a védőhálóban kötött ki.

36:25
    Faith húzta meg a jobb oldalon egy kontránál, de jó helyzetben a korong fölé ütött kicsivel.

36:44
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    PETERDI IMRE ezúttal szabályos gólt szerez! Egy hátulról visszatett korongot kotort a hálóba Peterdi közelről, megvan a szépítés! 1-2!
    Gólpassz: Papp Viktor, Szepessy Máté.

37:20
    Szappanos a bal oldalról tálalt középen a ziccerben álló Azari elé, aki azonban nem tudja kihasználni, Cikánek védett!

38:05
    Azari kapott ismét remek indítást, most jobbról lőhetett közelről, ez is kimaradt! Kétszer is betalálhatott volna Azari egy percen belül.

38:40
    Berlisk jobb oldali lövése a kapu mögött suhan el.

38:59
    Baron feküdt rá a korongra a saját kapuja előtt, de nincs ítélet, csak egy buli.

39:25
    Rosszkor fog jönni a szünet az Újvárosnak, egyértelműen lendületben a hazaiak.

39:55
    Cikanek védi Papp Viktor ziccerét közelről!

40:00

Egészen kiváló jégkorongcsemegének vagyunk szemtanúi az első negyven perc alapján. Talán az első harmadnál is több akciót és helyzetet dolgoztak ki a csapatok. Korán megduplázta előnyét az Érsekújvár és többször is lehetőségük nyílt a három gólos vezetésre, ezek azonban kimaradtak.

Megbosszulta magát a vendégek számára ez a jótétemény, a hazaiak ugyanis a hajrában szépítettek és nagyon kevésen múlt többször is az egyenlítés. Remek a mérkőzés, további gólokra számíthatunk!

Dunaújváros – Érsekújvár: 1-2, a szünet után folytatjuk a harmadik harmaddal!
    ----

40:01

40:10
    Elhozzák a piros mezesek a bulit.

40:40
    Vajon tudja-e a szünet előtti iramot tartani a Dunaújváros? Nem sokon múlott az egyenlítés ugyanis.

41:25
    Eddig nem alakult ki veszély a kapuk előtt, óvatosabbak a felek.

41:35
    Egy védelmi hiba után Dubec került ziccerbe, teljesen egyedül maradt, Sevela azonban lábbal hárított bravúrral!

42:11
    Nagy tilos felszabadítását követően a hazai harmadban következik a buli.

42:57
    Előbb Galanisz, majd Martine tüzelt jó helyzetből balról, illetve középről, egészen közelről, Cikánek mutat be bravúrt a védéseknél!

43:05
    Ismét csak másfél percig tartott a puhatolózás, újra egymásnak estek, ezért szeretjük a jégkorongot, mert ilyen gyors és ennyi akció van.

43:33
    Talán mondanom sem kell, ERIK WEISSMANN talál be ismét! A jobb oldalon korcsolyázott el Pozsgai mellett, középre húzott, majd kiváló csel után közelről lő Sevela lába mellett a hálóba! 1-3!

43:53
    Innentől némileg kockáztatnia kell a Dunaújvárosnak, újra két gólos a vendégek előnye.

44:35
    Éles szögből lőtt balról Durco, Sevela zárta a szöget, nem okozott neki gondot.

45:00
    Peterdi jobbról belőtt korongjára Papp Viktor érkezett középen kiváló ütemben, de mellé lövi!!

45:31
    Azari nulla szögből próbálta balról meglepni Cikáneket, nem sikerült, rá is tenyerelt végül a kapus a korongra.

46:05
    Galanisz és Szappanos vezették a hazai akciót, de négy védővel szemben alulmaradtak, lövésig sem jutottak.

47:10
    Mestyán keresztbe lőtt korongjába Cikánek ért bele, az ő botjáról került ki a védőhálóba.

47:19
    Tilos felszabadítás a Nové Zámky részéről, a vendégek harmadában a buli. Egyértelműen nyom az utóbbi percekben a Dab. Docler.

47:36
    Martine elől szedi fel a korongot Cikánek a biztonság kedvéért, újabb buli.

48:04
    Durco suhintotta rá jobbról a kék vonal közeléből, Sevela könnyedén hárítja.

48:35
    Pozsgai távoli lövése a bal kapuvas mellett suhan el.

49:04
    Eskelinen lövésszerű belőtt korongja már Cikánek kezében.

49:17
    A jobb oldalon Faith húzta meg, Hurtaj a rövid oldalon kapta a passzt, de nem tudott kiszúrni Sevelával, aki védte a rövid alsót.

49:39
    Faith került ismét helyzetbe középen, Brandis bal oldali passzát suhintotta rá, Sevela védett remekül.

50:20
    Lesko lőtt középről, elkerülte a kaput, nem kellett Sevelának hozzáérnie.

50:50
    Az utóbbi 2 percben kiszabadult az Érsekújvár, ismét támadóbban lépnek fel a vendégek.

51:01
    Peterdi szúrta rá balról a rövid alsó irányába, Cikánek fogja végül a lepkéssel.

51:28
    Eskelinen tűzte rá a bal oldali körön belülről nagy erővel, Cikánek hárított, bár ő sem tudta biztosan, hogy átjutott-e alatta. Nem jutott át!

52:05
    Eskelinen balról nem tűzte rá időben, kicsit várt vele, majd némi kavarodás a kapu előtt, kiállítás lesz belőle, úgy tűnik.

52:09
    Gröschlt gáncsolták ki ígéretes helyzetben a kapu előtt, Dubec pihen ezért két percen át.

52:09
    Komoly lehetőség a Dunaújváros előtt, ebből gólt kell szerezniük, mert egyre csak fogy az idő.

52:35
    Martine már lő is jobbról, Mestyán pedig balról, előbbi mellé ment, Cikánek pedig a másodiknál avatkozott jól közbe.

53:10
    Mestyán lövése kijön elsőre Cikánekről, ismételni már nem lehetett, sőt kontrázott a Nové Zámky. Frolik keresztbe lőtt korongjára Weissmann érkezett volna középen, de kevéssel lekésett.

53:44
    Újabb vendég kiállítás, Hurtaj száll ki magas bot miatt. Jó 24 másodpercig 5 a 3 ellen támadhat a hazai csapat.

54:12
    Előbb Galanisz, utána Berlisk tüzelt, Cikánek a helyén volt, végül kivágják a vendégek.

54:30
    Újra kint a korong a harmadból, már négyen vannak az érsekújváriak.

55:00
    Letámadással zavarják a fehér mezesek a hazaiakat, hogy később tudjanak csak felállni.

55:25
    Kontrázott a vendég együttes, Podstavek nehéz helyzetből, estében még kapura kotorta jobbról, de Sevela számított rá.

55:50
    Hurtaj visszatért a jégre, teljes létszámban az Érsekújvár!

56:10
    Úgy tűnt, egy-két másodpercig túl sokan voltak a jégen az újváriak, de megúszták a kiállítást. Pedig az egyik hazai indítás éppen egyikükben akadt el.

56:24
    Buli a vendégek harmadában. Már csak 3,5 perc hátra, mindenképpen be kell találniuk hamarosan az újvárosiaknak, különben elszáll az esély.

57:03
    Martine belőtt korongja lövésnek gyenge, passznak pontatlan és erős.

57:35
    Szepessy szúrt oda, hogy megszerezze a korongot, végül nem sikerült neki.

57:50
    Frolikot szereli Mestyán egy bal oldali akciónál.

58:05
    Az utolsó két percbe léptünk. Pozsgai bal oldali, erős lövését a rövid felsőből vállal hárítja Cikánek!

58:05
    Időt kért a Dunaújváros. Hamarosan vélhetően számíthatunk arra, hogy Sevela helyett is mezőnyjátékos lép majd a jégre.

58:14
    Már hatan a hazaiak mezőnyben, üres az újvárosi kapu!

58:50
    Hüffner tüzelt ezúttal jobbról, kevéssel, de mellé száll! Marad a hazaiaknál!

59:09
    Azari Zsolt lövésébe SZAPPANOS DÁVID teszi bele az ütőjét váratlanul, ezzel szépít, nagyon izgalmas utolsó perc elé nézünk! Nem volt kidolgozott akció, de ezért kell állandóan lőni, ez most beakadt. 2-3!
    Gólpassz: Azari Zsolt, Galanisz Nikandrosz.

59:20
    Sevela ismét kint a jégről, támad az Újváros hat mezőnyjátékossal.

59:39
    Cikánek fogja meg a megpattanó távoli lövést, Berlisk kísérletezett.

59:50
    Szappanos előtt suhant el középen a korong, de lekésett róla óriási helyzetben!

60:00

Szenteste előtti utolsó estére kaptuk ezt a kiváló jégkorong csemegét, egy rossz szavunk sem lehet a mérkőzésre. Pont ennyivel, egy hajszálnyival volt jobb ma az Érsekújvár, hogy egyetlen góllal megnyerje a találkozót. Az első találat óta vezetett az Újvár és végül meg is tudtak egyet tartani az előnyükből. Felváltva voltak veszélyben a kapuk, rengeteg volt az akció, a veszélyes lövés, szinte nem is volt átmeneti, lazsálós időszak.

Az első harmadban kiválóan játszott az Érsekújvár, akár több gólt is szerezhettek volna. A szépítés után fordult a kocka, ott nem sokon múlott a második szünet előtt, hogy kiegyenlítsen az Újváros. Az egy-három sokáig tartotta magát, de a végén részben bejött a kapuslehozatal, Szappanos még szépíteni tudott. Az utolsó másodpercekben az egyenlítés is összejöhetett volna, de végül kibekkelték a győzelmet az érsekújváriak. A győzelem megérdemelt a mérkőzés egészét tekintve.

Ezzel a győzelemmel az Érsekújvár átvette a vezetést a tabellán a Miskolctól, a Dunaújváros a harmadik helyre csúszott vissza.

Dunaújváros – Érsekújvár: 2-3!
    ---- (20:10:26)

Gólok és gólpasszok: 37. Peterdi (Papp, Szepessy), 60. Szappanos (Azari, Galanisz) – 12. Weissmann (Hurtaj, Frolik), 21. Weissmann (Frolik), 44. Weissmann

HC MIKRON Nové Zámky: Cikánek (Krajcovic) – Podstavek, Durco, Siska, Faith, Chrenko – Huba, Baron, Hurtaj, Frolik, Weissmann – Lesko, Brandis, Dubec, Hrudik, Caladi – Klobúcnik, Púchovsky, Stefanka, Král, Duris

Játékvezetők: Németh Márton, Halassy György – Berger Ákos, Soltész Áron