HSC Csíkszereda – Corona Brasov Wolves 1:4 (vége) | Dab.Docler – Nové Zámky 2:3 (vége)
Dab.Docler
2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
HC MIKRON Nové Zámky
kedd 23.12.2014, 18:00 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • MOL Liga

59:09
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    Azari Zsolt lövésébe SZAPPANOS DÁVID teszi bele az ütőjét váratlanul, ezzel szépít, nagyon izgalmas utolsó perc elé nézünk! Nem volt kidolgozott akció, de ezért kell állandóan lőni, ez most beakadt. 2-3!
    Gólpassz: Azari Zsolt, Galanisz Nikandrosz.

58:05
    Időt kért a Dunaújváros. Hamarosan vélhetően számíthatunk arra, hogy Sevela helyett is mezőnyjátékos lép majd a jégre.

58:05
    Az utolsó két percbe léptünk. Pozsgai bal oldali, erős lövését a rövid felsőből vállal hárítja Cikánek!

53:44
    Újabb vendég kiállítás, Hurtaj száll ki magas bot miatt. Jó 24 másodpercig 5 a 3 ellen támadhat a hazai csapat.

52:09
    Gröschlt gáncsolták ki ígéretes helyzetben a kapu előtt, Dubec pihen ezért két percen át.

51:28
    Eskelinen tűzte rá a bal oldali körön belülről nagy erővel, Cikánek hárított, bár ő sem tudta biztosan, hogy átjutott-e alatta. Nem jutott át!

45:00
    Peterdi jobbról belőtt korongjára Papp Viktor érkezett középen kiváló ütemben, de mellé lövi!!

43:33
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Talán mondanom sem kell, ERIK WEISSMANN talál be ismét! A jobb oldalon korcsolyázott el Pozsgai mellett, középre húzott, majd kiváló csel után közelről lő Sevela lába mellett a hálóba! 1-3!

42:57
    Előbb Galanisz, majd Martine tüzelt jó helyzetből balról, illetve középről, egészen közelről, Cikánek mutat be bravúrt a védéseknél!

41:35
    Egy védelmi hiba után Dubec került ziccerbe, teljesen egyedül maradt, Sevela azonban lábbal hárított bravúrral!

39:55
    Cikanek védi Papp Viktor ziccerét közelről!

38:05
    Azari kapott ismét remek indítást, most jobbról lőhetett közelről, ez is kimaradt! Kétszer is betalálhatott volna Azari egy percen belül.

37:20
    Szappanos a bal oldalról tálalt középen a ziccerben álló Azari elé, aki azonban nem tudja kihasználni, Cikánek védett!

36:44
    PETERDI IMRE ezúttal szabályos gólt szerez! Egy hátulról visszatett korongot kotort a hálóba Peterdi közelről, megvan a szépítés! 1-2!
    Gólpassz: Papp Viktor, Szepessy Máté.

31:05
    Chrenko passzolt középre a kiváló helyzetben levő Siskához, aki nem tudja közelről bekotorni a pakkot, Sevela odaért!

27:05
    Magosi tüzelt balról, Cikánek védi a próbálkozást. A túloldalon Dubec egy az egyben vitte rá Sevelára, de a vendégek játékosa nem talál a kapuba!

25:49
    Hüffner bal oldali lövése utat talál a hálóba, még sincsen gól, mert magas bot miatt érvénytelenítik a találatot.

25:45
    Hüffner erős lövése a felső kapuvasról pattan ki!

22:48
    Podstavek a bal oldalon került komoly helyzetbe pontosan abból as szögből, ahogyan a második gól született. Sevela spárgája azonban odaér a rövid sarokhoz.

20:50
    Nem figyeltek a hazai védők rendesen ERIK WEISSMANN visszatérésére, három az egyben vihették a vendégek a kapusra, az éppencsak visszatérő Weissmann pedig a bal oldalról, éles szögből, kapásból vágja a passzt a rövid sarokba! 0-2!
    Gólpassz: Martin Frolik.

18:39
    Eskelinent állította meg szabálytalanul Weissmann, kettő perces kiállítás gáncsolás miatt.

18:05
    Galanisz hozta fel a bal oldalon, keresztpassz Azarinak, aki azonnal ráküldi, kevéssel mellé!

17:10
    Podstavek jobbról játszotta középre, Caladi botja azonban nem ért el a korongig középen, pedig Sevela még nem ért vissza.

16:35
    Faith jobbról, éles szögből lőhetett közelről, a bal felsőből Sevela bravúrral kapja ki!

14:56
    Szappanos bottal akasztás miatt áll ki két percre a hazaiaktól. A kiugró Podstaveket állította meg.

14:50
    Galanisz tüzelt jobbról, majd Szappanos ismételt középről, a kapuvasról jön vissza!

11:26
    Jobbról cselezett középre Weissmann, majd fonákkal rásuhintotta, Sevelának takarásban volt, így a nem túl erős lövés is átcsorgott a lábai között, közben beleért még MARTIN BARON is, róla pattant be! 0-1! Utólag úgy ítélték meg, hogy Baron mégsem ért bele a korongba, így a gólszerző ERIK WEISSMANN.
    Gólpassz: Lubomir Hurtaj, Martin Frolik.

08:15
    Hurtaj nagy erővel tüzelt a jobb oldalról, Sevela résen volt és hárított.

07:23
    Kiállítás, Peterdi ül le két percre bottal lökés miatt.

05:20
    Pozsgai tüzelhetett kiváló helyzetből középről, Cikánek ismét remekül védett.

03:28
    Hrudik kapott két perces kiállítást, sportszerűtlen magatartás az ok. Kérdőre vonta a játékvezetőt egy kétes ítélet miatt.

03:27
    Mind Magosi, mind Léránt egy az egyben vihette a kapusra egy védelmi hiba okán, Cikánek mindkétszer bravúrral hárított!

01:10
    Galanisz érkezett középen ismét egy bejátszásra, most el is jutott hozzá a korong, Cikánek azonban jól zárta a szöget!

Gólok és gólpasszok: 37. Peterdi (Papp, Szepessy), 60. Szappanos (Azari, Galanisz) – 12. Weissmann (Hurtaj, Frolik), 21. Weissmann (Frolik), 44. Weissmann

Dab.Docler: Sevela (Kalnins) – Berlisk, Martine, Galanisz, Azari, Szappanos – Eskelinen, Somogyi, Pozsgai, Hüffner, Gröschl – Szepessy, Papp, Nagy R., Mestyán, Peterdi – Kovács V.L., Hruby, Magosi, Léránt, Erdélyi
    HC MIKRON Nové Zámky: Cikánek (Krajcovic) – Podstavek, Durco, Siska, Faith, Chrenko – Huba, Baron, Hurtaj, Frolik, Weissmann – Lesko, Brandis, Dubec, Hrudik, Caladi – Klobúcnik, Púchovsky, Stefanka, Král, Duris

Játékvezetők: Németh Márton, Halassy György – Berger Ákos, Soltész Áron