Stoke City – Manchester United 1:1 (vége) | Aston Villa FC – Crystal Palace 0:0 (vége) | Hull City – Everton FC 2:0 (vége)
Liverpool F.C. – Leicester City 2:2 (vége) | Manchester City – Sunderland AFC 3:2 (vége) | Newcastle United – Burnley FC 3:3 (vége)
Queens Park Rangers – Swansea City 1:1 (vége) | Southampton FC – Arsenal FC 2:0 (vége) | West Ham United – West Bromwich Albion 1:1 (vége)
Tottenham Hotspur – Chelsea F.C. 5:3 (vége)
Tottenham Hotspur
5:3 (3:1)
Chelsea Football Club
csütörtök 01.01.2015, 18:30 • White Hart Lane, London • Barclays Premier League

Óriási mérkőzés volt, az év első napján már szinte biztosan a szezon egyik legjobb előadását láthattuk a White Hart Lane-en!

A Chelsea szerezte meg a vezetést a 18. percben, de megérdemelten egyenlített a Tottenham az első fél óra végén. Ezután kicsit leült a játék, de egy szép támadás végén megszerezte a vezetést a hazai csapat, a megzavarodó Chelsea-védelem pedig összehozott egy tizenegyest még a hosszabbításban, és két gólos előnnyel mehettek a szünetre a hazaiak.

A második félidőt a vendégek kezdték jobban, de Kane a második gólját szerezve nehéz helyzetbe sodorta a listavezetőt. Eden Hazard azonban szenzációsan játszott, ő szépített a 61. percben, és életben tartotta a csapatát. Ám a 78. percben az addig is jól játszó Chadli találata már kevés esélyt adott a vendégeknek, akik hiába támadták végig a hajrát, akár egyenlíthettek volna, de már csak a szépítés jött össze.

Ezzel a szép győzelemmel a Tottenham megkezdheti a felzárkózást az élbolyhoz, a Chelsea viszont elveszítette a pontelőnyét, a délután 3:2-es győzelmet arató Manchester City-vel szemben. (20:36:05)

90+6

90+5
    Hazard távoli lövése nem talál kaput.

90+5
    Matic emelne Diego Cotsa elé, de Fazio megelőzi fejjel a támadót.

90+4
    Eriksen kis szögletét bedobásra cserélik a hazaiak.

90+3
    Chadli harcol ki egy szögletet a bal szélen.

90+3
    Fabregas passza pontatlan Salah-nak a 16-os előterében.

90+2
    Egy jobbról érkező beadás után Eriksen szabadítja fel a Tottenham kapuját.

90+1
    Fabregas éles szögből, jobb külsővel teszi kapura a labdát, a kapufáról vágódik ki a labda!

90
    5 perc a ráadás.

90
    Walker hibája után Azpilicueta indul a szélen, de szerelni tudják.

89
    A kékek lábán vándorol a labda, de nem jutnak kapuig.

88
    Micsoda meccs lett ebből! Az éve első napján már láttuk az egyik legjobbat az idényből, ez egészen biztos.

87
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kane (Tottenham Hotspur).
    TERRY - 5:3

87
    Chelsea gólt szerzett!!
    Hazard megy el a balösszekötő helyén, középre ad, Ivanovic ér bele a labdába, amely a túloldalon érkező JOHN TERRY elé kerül, ő közelről lő a kapu közepébe! 5:3

86
    Paulinho löki fel Cahillt a Chelsea térfelén.

85
    Hazard nagy cselek után hozz helyzetbe Salaht. aki nem találja el jól a felpörgő labdát a kaputól 8 méterre...

84
    Ramirez indul a balösszekötő helyén remek labdával, éles szögből ellövi keresztben a kapu előtt!

Gólok: 30. Kane, 44. Rose, 45+3. Townsend (bünt.), 53. Kane, 78. Chadli – 18. Costa, 61. Hazard, 87. Terry

Lapok:   66. Bentaleb (TOT), 72. Paulinho (TOT), 82. Fabregas (TOT), 87. Kane (TOT)

Tottenham Hotspur: Lloris – Walker, Fazio, Vertonghen, Rose (76' Davies) – Bentaleb, Mason (14' Dembele) – Townsend (67' Paulinho), Eriksen, Chadli – Kane

Cserék: Vorm – Chiriches, Davies, Paulinho, Dembele, Stambouli, Soldado

Chelsea Football Club: Courtois – Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta – Fabregas, Matic – Willian (73' Salah), Oscar (46' Ramirez), Hazard – Costa

Cserék: Cech – Zouma, Ramires, Mikel, Salah, Drogba, Rémy

Játékvezetők: Philip Dowd – Stephen Child, Michael Mullarkey