Stoke City – Manchester United 1:1 (vége) | Aston Villa FC – Crystal Palace 0:0 (vége) | Hull City – Everton FC 2:0 (vége)
Liverpool F.C. – Leicester City 2:2 (vége) | Manchester City – Sunderland AFC 3:2 (vége) | Newcastle United – Burnley FC 3:3 (vége)
Queens Park Rangers – Swansea City 1:1 (vége) | Southampton FC – Arsenal FC 2:0 (vége) | West Ham United – West Bromwich Albion 1:1 (vége)
Tottenham Hotspur – Chelsea F.C. 5:3 (vége)
Tottenham Hotspur
5:3 (3:1)
Chelsea Football Club
csütörtök 01.01.2015, 18:30 • White Hart Lane, London • Barclays Premier League

Óriási mérkőzés volt, az év első napján már szinte biztosan a szezon egyik legjobb előadását láthattuk a White Hart Lane-en!

A Chelsea szerezte meg a vezetést a 18. percben, de megérdemelten egyenlített a Tottenham az első fél óra végén. Ezután kicsit leült a játék, de egy szép támadás végén megszerezte a vezetést a hazai csapat, a megzavarodó Chelsea-védelem pedig összehozott egy tizenegyest még a hosszabbításban, és két gólos előnnyel mehettek a szünetre a hazaiak.

A második félidőt a vendégek kezdték jobban, de Kane a második gólját szerezve nehéz helyzetbe sodorta a listavezetőt. Eden Hazard azonban szenzációsan játszott, ő szépített a 61. percben, és életben tartotta a csapatát. Ám a 78. percben az addig is jól játszó Chadli találata már kevés esélyt adott a vendégeknek, akik hiába támadták végig a hajrát, akár egyenlíthettek volna, de már csak a szépítés jött össze.

Ezzel a szép győzelemmel a Tottenham megkezdheti a felzárkózást az élbolyhoz, a Chelsea viszont elveszítette a pontelőnyét, a délután 3:2-es győzelmet arató Manchester City-vel szemben. (20:36:05)

90+6

90+5
    Hazard távoli lövése nem talál kaput.

90+5
    Matic emelne Diego Cotsa elé, de Fazio megelőzi fejjel a támadót.

90+4
    Eriksen kis szögletét bedobásra cserélik a hazaiak.

90+3
    Chadli harcol ki egy szögletet a bal szélen.

90+3
    Fabregas passza pontatlan Salah-nak a 16-os előterében.

90+2
    Egy jobbról érkező beadás után Eriksen szabadítja fel a Tottenham kapuját.

90+1
    Fabregas éles szögből, jobb külsővel teszi kapura a labdát, a kapufáról vágódik ki a labda!

90
    5 perc a ráadás.

90
    Walker hibája után Azpilicueta indul a szélen, de szerelni tudják.

89
    A kékek lábán vándorol a labda, de nem jutnak kapuig.

88
    Micsoda meccs lett ebből! Az éve első napján már láttuk az egyik legjobbat az idényből, ez egészen biztos.

87
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kane (Tottenham Hotspur).
    TERRY - 5:3

87
    Chelsea gólt szerzett!!
    Hazard megy el a balösszekötő helyén, középre ad, Ivanovic ér bele a labdába, amely a túloldalon érkező JOHN TERRY elé kerül, ő közelről lő a kapu közepébe! 5:3

86
    Paulinho löki fel Cahillt a Chelsea térfelén.

85
    Hazard nagy cselek után hozz helyzetbe Salaht. aki nem találja el jól a felpörgő labdát a kaputól 8 méterre...

84
    Ramirez indul a balösszekötő helyén remek labdával, éles szögből ellövi keresztben a kapu előtt!

84
    Ivanovic ível be jobbról, Fabregas a hosszú sarokról próbálkozik egy ívelt fejessel, lehúzza Lloris.

83
    Vertonghen szereli Diegos Costát a balösszekötő helyén, marad a Chelsea-nél a labda.

82
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Fabregas (Tottenham Hotspur), Vertonghent rúgta meg a vonal mellett.

81
    Favbregas íveli be ezt a szögletet is, de nem gond a védőknek ez sem.

80
    Salaht szerelik szögletre a védők a jobb oldalon.

79
    Úgy tűnik, most már tényleg eldőlt a meccs.
    CHADLI - 5:2

78
    A Tottenham gólt szerzett!
    Kane megy el a bal szélen, a mellette felzárkózó NACER CHADLIT hozza játékba, aki egy jó csellel befelé hú, 14 méterről lő, Terryn pattan meg a labdája, és így surran a bal alsó sarokba! 5:2

77
    Kane szorul ápolásra a felezővonalnál, Cahill rugdosta meg, és megúszta lap nélkül.

76
    Rose le, Davies a helyén.

76
    Fabregas szöglete ezúttal is veszélytelen.

75
    Hazard tálal Azpilicueta elé sarokkal, a spanyol a bal sarkot célozza meg 14 méterről, bravúrral ment szögletre Lloris!

74
    Fabregas emel a védők mögé, Diego Costát megelőzi Fazio.

73
    Egy veszélytelen szöglet Fabregastól a jobb oldalról.

73
    Fabregas lő a sorfalba a 22 méteres szabadrúgásból.

73
    Willian le, Salah be.

72
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Paulinho (Tottenham Hotspur), veszélyes játékért.

72
    Matic ad be jobbról, Hazard-t előzik meg a védők.

72
    Kane passzol Chadlihoz, aki éles szögből lő, de gyengén, könnyedén véd Courtois.

71
    Eriksen szöglete balról, kifejeli Ramirez a rövid saroknál.

70
    Paulinho beadása jön jobbról, mély a labda.

70
    Hazard indul nagy lendülettel a balösszekötő helyén, Fazio szereli az utolsó pillanatban, ráadásul szabályosan.

69
    Kane elveszi a labdát a balösszekötő helyén a kapus mellett is, középre tud még adni, de nincs érkező támadó a labdára.

68
    Rose beadása pattan le Ivanovicról.

67
    Townsend helyén Paulinho a pályán.

66
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Bentaleb (Tottenham Hotspur), Williant rántotta le.

65
    Ramirez lép át egy labdát a 16-os vonalánál, de mögötte nem indul rá Fabregas, oda a lehetőség.

64
    A Chelsea most megtartja a labdát a hazai térfélen, de nem jutnak kapuig.

63
    Hazard jó csel után ad középre laposan, közbelépnek a védők, jól játszik a belga!

62
    Itt az esély, hogy visszajöjjön a meccsbe a Chelsea!
    HAZARD - 4:2

61
    Fabregas kényszerítő után hozza nagy helyzetbe EDEN HAZARD-T, aki átveszi a labdát a 16-os vonalánál, megtolja, és 12 méterről ballal lő a bal sarokba! 4:2

59
    Fabregas nagyon gyengén íveli be a labdát a szabadrúgásból, majd hozzá kerül vissza a támadás végén, de éles szögből magasan fölé lő.

58
    Dembele buktatja Hazard-t a balösszekötő helyén, szabadrúgás ez is.

57
    Fabregas íveli be a szabadot, hárítanak a védők.

57
    Ramirezt lökik fel a kaputól 35 méterre, balra.

56
    Kane cselezi be magát a 16-oson belülre, de ott szabálytalankodik Cahillel, szabadrúgás kifelé.

54
    Nem akármilyen csatárteljesítmény a Tottenham csapatában! Harray Kane második szenzációs gólja!
    KANE - 4:1

53
    HARRY KANE fordul zseniális csellel kapura a balösszekötő helyén a 16-os vonalánál, megtolja a labdát, és jobbal mintaszerűen teker a bal alsó sarokba! 4:1

51
    Ramirez készít le egy labdát Hazard-nak, aki 16 méterről bombáz a kapu fölé.

50
    Rose húzza vissza Ivanovicot a felezővonalnál.

49
    Eriksen vezeti rá a védőkre a labdát, de legyűri a túlerő a 16-oson belül.

48
    Chadli ível be balról, mély a labdája, dobás jön a túloldalról.

48
    Ramirez ad be laposan jobbról, a védők szerzik meg a labdát.

47
    Ivanovic adja el a labdát a saját térfelén, Matic segíti ki.

46
    Oscar nem jön ki a második félidőre, Ramirez a helyén.

46

Nem akármilyen első félidőt láttunk. Egy nagy hazai helyzet és Courtois bravúrja után a Chelsea szerezte meg a vezetést a 18. percben, de a gyorsan magukra találó hazaiak egyenlíteni tudtak az első fél óra végén.

Ezután akadtak helyzetek itt is, ott is, de a vezetést most a Tottenham tudta megszerezni, sőt a hosszabbításban a megzavarodott Chelsea-védelem még összehozott egy 11-est, amit értékesítettek a hazaiak, így két gólos előnyben várják a folytatást!

45+3
    TOWNSEND - 3:1

45+3
    ANDROS TOWNSEND ballal a bal sarokba bombáz a büntetőből, Courtois jó irányba vetődik, de nem védhet így sem! 3:1

45+2
    11-est ítélnek a Tottenhamnek, Cahill buktatta Kane-t!

45+1
    Közben a gólnál Rose kap egy rúgást, ápolják.

45+1
    2 perc a ráadás.

45
    Megfordítja az állást még az első félidőben a Spurs, nem akármilyen fegyvertény ez az éllovassal szemben.
    ROSE - 2:1

44
    Chadli indul a balösszekötő helyén, elgurítja a labdát Courtois mellet, de az a kapufáról kijön, az érkező DANNY ROSE azonban 8 méterről a jobb alsó sarokba helyez! 2:1

43
    Vertonghent rúgja meg Diego Costa a vonal mellett.

42
    Chadli indul a balösszekötő helyén, a kapufát találja el, de már lest jelez az asszisztens.

41
    A félidő végére kicsit leült a játék, nincsenek helyzetek.

40
    Willian indítja Fabregast a balösszekötő helyén, hosszan tolja meg a spanyol a labdát, kirúgás jön.

39
    Hazard adja el a labdát a 16-os vonalánál, majd a túloldalon Townsend szökteti hosszan magát.

38
    Willian lő 18 méterről, felpörög egy védőn, Hazard nem tudja benn tartani.

38
    Diego Costa rúgja fel Kane-t a hazai térfélen.

37
    Ivanovicot szereli az utolsó pillanatban Rose az alapvonal és az ötös találkozásánál.

36
    Ivanovicot támadják meg ketten is a vonal mellett, róla megy ki a labda, de ő dobhat...

35
    Kane löki meg Cahillt, szabadrúgás a Chelsea térfeléről.

34
    Eriksen szögletét megcsúsztatják, a túloldalon gyűjti be Kane a labdát, de el is veszíti Terryvel szemben.

33
    Rose beadásába Ivanovic lép bele, szöglet jön.

32
    A Tottenham birtokolja most a labdát, a közönség lelkesedik is.

31
    Fél óra telt el a meccsből, kezdődhet minden elölről.
    KANE - 1:1

30
    HARRY KANE egy jó csel után, ráadásul egy védővel a nyakán lő 20 méterről a jobb alsó sarokba! 1:1

29
    Townsend ível be jobbról, nincs rá érkező középen.

29
    Hazard egy jó csel után indul a jobb szélen, Chadli áll be elé, kirúgás jön.

28
    Hazard-t rúgják meg a Chelsea térfelén, lenn marad, de nincs komolyabb baj.

27
    Rose bal oldali beadásáét gyűjtik be a védők, de visszakerül a Tottenhamhez a labda.

26
    Oscar adja el a labdát a 16-os előterében,kihozzák a védők.

25
    Walker beadását húzza le könnyedén Courtois.

24
    Oscar indul két védő között, 12 méterről helyez estében a bal sarok mellé.

23
    Diego Costa jó cselek után tálal középre, Oscar lövése elakad a védőkben, mintha kezezés is történt volna, de nincs sípszó.

22
    Oscar beadását megcsúsztatják, Lloris húzza le a labdát.

20
    Diego Costa három védő között fordulna kapura, végül nem jut lövéshez, szerelik.

19
    Egy nagy helyzet a hazaiaktól, góllal válaszol erre a Chelsea
    COSTA - 0:1

18
    Hazard jó cselek után találja telibe a jobb kapufát, a kipattanót Oscar tereli kapura, DIEGO COSTA a kaputól három méterre helyezkedve helyez a hálóba! 0:1

18
    Eriksen íveli be a sarokrúgást, Courtois húzza le.

18
    Tonwsend indul a jobb szélen, Azpilicueta szereli szögletre.

17
    Chadli éles szögből ollózva húzza kapura a labdát, Courtois véd!

16
    Fabregast választja el a labdától Walker a bal szélen.

15
    Townsend marad le egy labdáról a bal szélen, a másik irányba várta.

14
    Mason helyett Dembele a pályán.

13
    Williant szereli becsúszva a jobb szélen Rose.

12
    Chadli megy el a bal szélen, de Terry még szerelni tudja, Courtois fogja a labdát.

12
    Cahill ad haza 35 méterről kapusának.

12
    Masont közben ápolni kell, le is ballag, ebből csere lesz.

11
    Diego Costa egy lövőcsel után ballal lőhet, elakad a védőkben a labda a 16-os vonalán.

10
    Azpilicueta előzi meg Kane-t a 16-oson belül.

9
    Williant szerelik oldalra a felezővonalnál.

8
    Fabregas ível Diego Costa elé egy labdát, kevéssel marad le róla a spanyol támadó.

7
    Walker jó cselek után ad középre laposan, Cahill tisztáz a kapu előtt.

6
    Willian buktatja Chadlit a kezdőkörben.

5
    Townsend marad le egy labdáról a jobb szélen.

5
    Chadli vezeti a labdát a védőkre, 25 méterről lő, Courtois véd vetődve.

4
    Eriksen szögletét Oscar fejeli ki a kapu elől.

3
    Kane-t szerlik szögletre a jobb szélen.

2
    Diego Costa ad be balról, megpattan, Lloris fogja a labdát.

2
    Vertonghen ad haza Diego Costa elől kapusának.

1
    Townsend szereli oldalra Azpilicuetát.

1

Tottenham Hotspur: Lloris – Walker, Fazio, Vertonghen, Rose – Bentaleb, Mason – Townsend, Eriksen, Chadli – Kane

Cserék: Vorm – Chiriches, Davies, Paulinho, Dembele, Stambouli, Soldado

Chelsea Football Club: Courtois – Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta – Fabregas, Matic – Willian, Oscar, Hazard – Costa

Cserék: Cech – Zouma, Ramires, Mikel, Salah, Drogba, Rémy

Játékvezetők: Philip Dowd – Stephen Child, Michael Mullarkey.

Alig kezdődött el az új esztendő, máris itt az újabb mérkőzésnap a Premier League-ben, az első "tavaszi" forduló utolsó mérkőzését izgulhatják végig velünk, amelyen a Tottenham a városi rivális Chelsea csapatát fogadja.

A hazaiak mérlege 9-4-6, ez 31 pontot ér, és ezzel a hetedik helyen zárták az előző évet. Ellenben nincsenek rossz formában, az utóbbi négy fordulóban három győzelmet arattak, a Boxing Dayen a Mancester United tudott pontot rabolni tőlük a White Hart Lane-en. Ellenben utolsó PL-vereségüket éppen a Chelsea ellen szenvedték el Stamford Bridgen.

A Chelsea a Premier League éllovasa, 14-4-1-es mérlege 46 pontot ér, ezzel három ponttal előzi meg a Manchester City-t, amely e mérkőzés előtt a Sunderlandet fogadja, és ott a hazai győzelem nagyon is valószínűsíthető, ezzel átkerülne a nyomás José Mourinho csapatára, győzelmi kényszerben kellene játszania, ha a távolságot szeretné megtartani az első "tavaszi" forduló után is.

A Tottenham és a Chelsea egymás elleni mérlegét tekintve a vendégek masszív fölényét tapasztaljuk, az utóbbi négy évben négy döntetlen mellé a kékek négy győzelme társul, és ma is nekik van nagyobb esélyük begyűjteni a három pontot.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik..

Gólok: 30. Kane, 44. Rose, 45+3. Townsend (bünt.), 53. Kane, 78. Chadli – 18. Costa, 61. Hazard, 87. Terry

Lapok:   66. Bentaleb (TOT), 72. Paulinho (TOT), 82. Fabregas (TOT), 87. Kane (TOT)

Tottenham Hotspur: Lloris – Walker, Fazio, Vertonghen, Rose (76' Davies) – Bentaleb, Mason (14' Dembele) – Townsend (67' Paulinho), Eriksen, Chadli – Kane

Chelsea Football Club: Courtois – Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta – Fabregas, Matic – Willian (73' Salah), Oscar (46' Ramirez), Hazard – Costa

Játékvezetők: Philip Dowd – Stephen Child, Michael Mullarkey