Szolnoki Dózsa-Közgép - Partizan Belgrád 12:7 (vége) | AN Brescia - ZF-Eger 3:7 (vége)
Szolnoki Dózsa-Közgép - Partizan Belgrád

12:7

(3:1, 2:2, 3:2, 4:2)

szerda 14.01.2015, 19:00 • Szolnoki Vízilabda Aréna • Vízilabda BL

Szolnoki Dózsa-Közgép: Nagy, Decker A.,– Gocics 1, Madaras, Vámos 1, Jansik, Mezei, Alekszics 5, Tóth, Varga Dániel, Varga Dénes 2, Kis 1, Mitrovics 2.

Partizan Belgrád: Riszticsevics, Brakocsevics – Gielen, Mandics 4, Vucsinics, Szubotics, Repanovics, Gogov 1, Jakszics 1, Manojlovics, Lazics, Sztojanovics 1, Radojevics (20:45:17)

Parádés játékkal győzött a Szolnok a Partizan ellen ötgólos különbséggel. Alekszics zseniális játékot produkált és öt gólt szerzett és ezzel a Mandics ellen vívott "gólpárbajt" is megnyerte 5-4-re, hiszen a szerbek fiatal klasszisa négyig jutott. Varga Dénes rendkívül kreatív játékát is öröm volt nézni és a meccs végére Mitrovics is játékba lendült és Decker is pazar védéseket mutatott be. A fiatal szerb játékosok bizonyították tehetségüket, de a Szolnok jobb csapat és ez igazolódott be a találkozón.
    A Dózsa három forduló után is 100%-os és 9 pontjával vezeti a B-csoportot. A Partizan két meccs után nyeretlen és pont nélkül áll.

30
    KIS GÁBOR nagyszerű centergólja Varga Dénes bejátszása után. (12:7)

30
    Hazai időkérés.

30
    Emberfórban Radojevics volt két méteren belül.

30
    Cseh Sándor kapott sárga lapot.

29
    Vendég időkérés.

29
    Varga Dániel csavart hét méterről a jobb felső felé, bravúrral védett Riszticsevics.

29
    MILAN ALEKSZICS úszott le emberéről és négy méterről a kapus feje fölé pattintott. (11:7)

29
    Vámos parádés labdaszerzése.

28
    ZSIVKO GOCICS a bal szélről lőtt éles szögből, a kapus is beleért, de bepattant a labda a kapuba. (10:7)

28
    Gogov mellé trafált öt méterről.

27
    Emberelőnyben Alekszics lőtte a felső lécre a labdát.

27
    Jakszics húzta fölé a labdát három méterről.

26
    DUSAN MANDICS pattintott kissé jobbról a rövid felsőbe. Ő is négygólos, akárcsak Alekszics. (9:7)

26
    Emberfórban STEFAN MITROVICS kapásból lőtt a rövid felsőbe Madaras remek passza után. (9:6)

26
    DUSAN MANDICS villant öt méterről, a bal felsőt lőtte ki. (8:6)

25
    Elkezdődött a negyedik negyed, nálunk nem úszott rá senki a labdára, mert Mitrovics későn állt volna a helyére, hogy menjen a labdáért.

Milan Alekszics tarthatatlan továbbra is, már négy gólos. Ebben a negyedben már Vámos és Mitrovics is betalált, és tudta növelni előnyét a Dózsa.

24
    Vége a harmadik negyednek.

24
    Szubotics lőtt szinte a félpályáról, Decker védett ismét.

24
    Madaras lőtt fölé.

24
    Gielen lőtt mellé nagyon messziről.

24
    Varga Dénes lőtt emberelőnyben öt méterről középre.

23
    Rosszkéz oldalról lőtt Szubotics és Decker könnyedén védett.

22
    STEFAN MITROVICS emelkedett ki nagyon magasra a szabaddobás elvégzéséhez és a rövid oldalra be is lőtte a labdát. (8:5)

22
    Emberfórban Gielen öt méterről leadott lövését védte Decker.

20
    VÁMOS MÁRTON szenzációs gólja kiszorított helyzetből a jobb szélről. (7:5)

20

20
    DRASKO GOGOV lőtt a blokkoló kar alatt a kapuba hat méterről. (6:5)

19
    Tóth nem kapott ítéletet.

19
    Varga Dénes kiállítása után DUSAN MANDICS a jobb szélről szerzett gólt. (6:4)

18
    Szubotics közeli bombáját védte Decker.

18
    Alekszics a kiállított, vendég időkérés.

18
    Kis blokkolt egy lövést.

17
    MILAN ALEKSZICS hatméteres lövésébe a kapus is beleért és a kapus is hozzáért, de bement a labda, 17 perc alatt a negyedik gólja volt ez Alekszicsnek! (6:3)

17
    Vámos hozta el a labdát a harmadik negyed elején.

Varga Dénes és Milan Alekszics remeklésének köszönhetően vezet a félidőben kettő góllal a Szolnok. Varga egy az egyben megveri folyamatosan emberét, míg Alekszics parádés átlövésekkel jelentkezett. A szerbeknél Mandicsnak nem megy egyelőre a játék és amíg ez így marad vélhetően nem lesz esélyük a vendégeknek.

16
    Vége a második negyednek.

16
    Jakszics lőtt kereszt lécet centerből.

16
    Emberelőnyben Varga Dániel lőtte középre a labdát öt méterről, Riszticsevics védett.

16

15
    Sztojanovics pattintott mellé hét méterről.

15
    Mezei ellen a kontra fault.

15
    Gielen lövését tornázta fölé a Decker.

15
    MILAN ALEKSZICS a jobb felsőbe vágta a büntetőt, ez már a harmadik gólja volt. (5:3)

15
    Öt méteres Szubotics ellen, Varga Dénes harcolta ki.

14
    Varga Dániel remek meglátása után Varga Dénes három méterről a kapufára húzta a labdát.

14
    Sztojanovics passza után NIKOLA JAKSZICS lőtt a emberelőnyből a jobb kapufánál állva gólt. (4:3)

13
    Jansik kiállítása után vendég időkérés.

13
    Emberfórban Mitrovics remek passza után két méterről a kapusba lőtt Jansik.

FILIP SZTOJANOVICS két lóba után szép gólt lőtt a hosszú felsőbe. (4:2)

12
    Madaras pattintott öt méterről a felső lécre.

10
    VARGA DÉNES úszott le emberéről és a ziccert Riszticsevics feje fölé lőtte. (4:1)

10
    Nagy védés Deckertől, Gogov lövését fogta.

9
    Elkezdődött a második negyed. Madaras hozta el a labdát.

Uralja a játékot a Dózsa és Alekszics két fantasztikus bombája jelenti egyelőre a különbséget. 0:1-ről ordított a Szolnok és vezet 3-1-re egy negyed után.

8
    Vége az első negyednek.

8
    Emberfórban Madaras lövése nem sikerült.

8
    Sztojanovics lövését védte jobb kézzel Decker.

7
    Mitrovics kiállítása után vendég időkérés.

7
    Vámos bombáját tolta ki Riszticsevics nagy bravúrral.

7

7
    Emberfórban Mandics kezéről varázsolták le a labdát a hazaiak.

6
    MILAN ALEKSZICS kapásból lőtt a bal szélről a rövidbe. (3:1)

5
    Gyorsindítás után VARGA DÉNES csapta be ellenfelét és lőtte a ziccert a bal felsőbe. (2:1)

5
    Káprázatos szerelés a centerrel szemben Alekszicstől.

4
    Sztojanovics lőtt felső lécet.

4
    Szubotics lövését blokkolták a szolnokiak.

4
    MILAN ALEKSZICS bombázott három lóba után hét méterről a bal felsőbe. (1:1)

3
    Emberelőnyben rossz bejátszás a szerbektől, a falban lévő Suboticsot akarták megjátszani.

2
    Gocics adta el a labdát.

2
    DUSAN MANDICS pattintott kissé jobbról a rövid felsőbe. (0:1)

2
    Varga Dénes pattintott fölé.

1
    Decker védte a rövid alsóba tartó lövést.

1

1
    Varga Dénes hozta el a labdát.

1
    Elkezdődött a mérkőzés!

Szolnoki Dózsa-Közgép: Nagy, Decker A.,– Gocics, Madaras, Vámos, Jansik, Mezei, Alekszics, Tóth, Varga Dániel, Varga Dénes, Kis, Mitrovics

Partizan Belgrád: Riszticsevics, Brakocsevics – Gielen, Mandics, Vucsinics, Szubotics, Repanovics, Gogov, Jakszics, Manojlovics, Lazics, Sztojanovics, Radojevics

A vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában a Szolnoki Dózsa-Közgép a szerb Partizan Belgrádot látja vendégül. Vámosék eddig mindkét meccsüket megnyerték a csoportban a Rijeka(13-12) és a Spandau (17-7) ellen és ezzel vezetik a hatost.
    A Partizan eddig egy találkozón van túl, azt a Jug Dubrovnikkal szemben 5-3-ra elveszítette, itt mindhárom gólt Mandics szerezte, a Galatasaray elleni meccset elhalasztották. A Belgrád fiatal játékosokra épül, legnagyobb klasszisuk a már említett 20 éves Dusan Mandics, aki már a 2012-es olimpián is részt vehetett a szerb válogatott tagjaként és azóta is válogatott természetesen. A nyáron Európa-bajnok lett a Margitszigeten, azonban a Partizanből ő az egyetlen, aki Eb-aranyat nyert tavaly. A Dózsában viszont hemzsegnek a olimpiai- és világbajnokok.
    A magyar bajnokságban a Szolnok 12 forduló után 100%-os teljesítménnyel vezeti a tabellát. A Partizan a délszláv Triglav liga A csoportjában a negyedik helyén áll a Szolnok által legyőzött Rijeka, a Radnicski (amely csapat legyőzte a Szolnokot a BL-selejtezőben) és a Mladost mögött.
    Érdekesség, hogy a Szolnokban három szerb játékos is van és mindhárman (Alekszics, Mitrovics és Gocics) játszottak korábban az aktuális ellenfélnél. A vendégeknél a keretben van a 15(!) éves Vucsinics!
    A Szolnok esélyesebbnek tűnik, de a Partizan ellen nem lehet biztosra menni.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 19:00 - kor kezdődik.